Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Bună ziua,
    Am cam uitat paleta-n cui și aș vrea să mă reapuc de tenis, momentan paleta pe care o am este mult prea rapidă pentru nivelul actual de joc și m-ar interesa niște fețe cu un plus de control de pus pe un lemn 729 Dynasty Hinoki.
    Primul meu gând au fost fețele Mark V, însă nici nu mai știu dacă se mai fabrică
    M-ar interesa niște fețe SH în primă fază, întrucât nu știu cât voi apuca să joc în viitorul apropiat.
    Mulțumesc
    Viscaria
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

Comentariu

• Postat în original de RazvanO Vezi post
      Bună ziua,
      Am cam uitat paleta-n cui și aș vrea să mă reapuc de tenis, momentan paleta pe care o am este mult prea rapidă pentru nivelul actual de joc și m-ar interesa niște fețe cu un plus de control de pus pe un lemn 729 Dynasty Hinoki.
      Primul meu gând au fost fețele Mark V, însă nici nu mai știu dacă se mai fabrică
      M-ar interesa niște fețe SH în primă fază, întrucât nu știu cât voi apuca să joc în viitorul apropiat.
      Mulțumesc
      Salutare Razvan,

Fetele mentionate de tine sunt fete foarte vechi, fete ce nu sunt tensor, ele erau folosite pe timpul cand se folosea solutie pe baza de toluen si acesta le inmuia sarind mai bine.
      Iti recomand cele mai moderne fete la momentul de fata andro RASANTER, iar ca model iti recomand R37; fete moi cu un control deosebit atat de langa masa cat si din spate.

Dealtfel ma poti suna la 0766 544 295 si ne putem intalni sa dam cateva mingi.

Toate bune !

www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
      https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

Comentariu

• Salut George, ai incercat T 05 de 2,1 pe un Andro Ligna Off?

Trimis de pe al meu A5_Easy folosind Tapatalk

Comentariu

• Postat în original de Radu H. Vezi post
          Salut George, ai incercat T 05 de 2,1 pe un Andro Ligna Off?

Salutare Radu,

Personal nu, dar am avut cativa baieti care au pus pe andro LIGNA OFF fete tenergy atat 05 cat si 64, sau 80, ba chiar 05FX care se apropie de andro RASANTER R42 si nu e ce trebuie

Cu prietenie,

Comentariu

• Mulțumesc George.

Comentariu

• mi-a placut asta : "ba chiar 05FX care se apropie de andro RASANTER R42 "
              Intreb ca nestiutor , nu in spirit de guma : tenergy e sub rasanter ?

Comentariu

• Incepând cu data de 25 mai 2018, sunt aplicabile prevederile Regulamentului (UE) nr. 679/2016, al Parlamentului European și al Consiliului Uniunii Europene, privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (Regulamentul general privind protecția datelor).
                DURDUN PRO SERVICES SRL-D prin platforma online www.pingpongshop.ro se angajează să vă protejeze confidențialitatea.
                Contactați-ne la comenzi@pingpongshop.ro dacă aveți întrebări sau probleme cu privire la utilizarea datelor dvs. personale și vă vom ajuta cu plăcere. Prin utilizarea acestui site sau a serviciilor noastre, sunteți de acord cu procesarea datelor dvs. personale după cum este descris în această politică de confidențialitate.

Mai multe detalii cu privire la Protectia Datelor apasati aici.

Ultima editare de Durdun Gheorghe; 24.mai.2018, 21:23.

Comentariu

• Postat în original de mircea.radu.hana Vezi post
                  Mulțumesc George.

Cu drag Radu!

Postat în original de hattricid Vezi post
                  mi-a placut asta : "ba chiar 05FX care se apropie de andro RASANTER R42 "
                  Intreb ca nestiutor , nu in spirit de guma : tenergy e sub rasanter ?
                  Salutare Hattricid,

Ca produse pot spune ca sunt segmente unde andro exceleaza, spre exemplu fetele RASANTER; ca imagine se stie
                  Din punctul meu de vedere si al altor posesori de fete andro se poate spune ca la ora actuala fetele andro RASANTER sunt peste Tenergy. Raportate spin - pret - duritate in timp
                  Imi place sa fiu corect si momentan nu o sa pot compara brand-ul BTY cu andro ca imagine la nivel global sau diversitatea de produse pe care o au, dar asta nu inseamna ca nu sunt brand-uri ce pot produce produse similare calitativ sau poate chiar mai bune
                  Totodata si cel mai important este si cum primim informatia, iar BTY este lider

Cu prietenie,

Comentariu

• www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer

Comentariu

• Salut George ........ce parere ai despre lemnul asta chinezesc XVT ZL HINOKI CARBON ? .........ma gandeam sa i pun niste R47 ....crezi ca s ar potrivi cu kemnul?

https://www.aliexpress.com/item/New-...hoC9dUQAvD_BwE

Comentariu

• salut Stefan,

Scuza-ma ca ma bag, dar nu mai cumparati FAKE-uri de pe Aliexpress, nu au nicio legatura cu lemnele originale(niste mizerii, asta este parerea mea)
                        Mai pui niste banuti si George poate sa te indrume catre un lemn ANDRO pt bugetul tau cu mult peste ce gasesti pe Aliexpress.
                        Scuze daca comentariul meu te-a deranjat.

Comentariu

• Postat în original de buta radu Vezi post
                          salut Stefan,

Scuza-ma ca ma bag, dar nu mai cumparati FAKE-uri de pe Aliexpress, nu au nicio legatura cu lemnele originale(niste mizerii, asta este parerea mea)
                          Mai pui niste banuti si George poate sa te indrume catre un lemn ANDRO pt bugetul tau cu mult peste ce gasesti pe Aliexpress.
                          Scuze daca comentariul meu te-a deranjat.
                          Unii baga bani grei in cercetare si altii vin cu copiatul .Cumparind FAKE-uri chiar ii sprijini.Asta i-ti doresti pt.tine si urmasii tai ?

Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk
                          LEMN VISCARIA FH TENERGY 05 HARD BH TENERGY 05 HARD

Comentariu

• Postat în original de Stefan Dragos Vezi post
                            Salut George ........ce parere ai despre lemnul asta chinezesc XVT ZL HINOKI CARBON ? .........ma gandeam sa i pun niste R47 ....crezi ca s ar potrivi cu kemnul?

https://www.aliexpress.com/item/New-...hoC9dUQAvD_BwE
                            Salutare Stefan,

Nu am nici cea mai vaga idee despre lemnul asta, dar asta nu inseamna ca nu ar putea sa sara bine. Din descriere pare rapid.
                            In conbinatie cu andro RASANTER R47, cred ca va fi o paleta greu de manuit daca sare cum spune.
                            Iti recomand mai degraba sa te orientezi pe andro RASANTER R42 ultramax (2.3mm ai si control si putere), dar daca iti plac fetele mai rigide poti merge pe 2.0 la R47

Revenind la acest lemn..
                            D.p.m.d.v. nu merita sa investesti in astfel de lemne, dar tu ai banii, tu decizi ce faci cu ei.
                            Ideea este destul de simpla; toate copiile sunt facute dupa lemne (si nu numai) in general mai scumpe, foarte bine vandute in timp de brand-uri mari.
                            Intradevar te atrage faptul ca aceleasi materiale cu care este facut un lemn de 150euro spre exemplu le regasesti la un lemn de 30euro, dar foarte multi sunt naivi si cumpara. Un produs ca acesta spre exemplu, sa poata fi scos la vanzare cu un pret mai mic, materiale folosite la productia lui sunt automat mai ieftine si implicit mai slab calitative, iar acestea cresc odata cu diferenta de pret, situatie ce atrage cel mai important aspect in tenisul de masa saritura.
                            Daca nu ai pretentia sa iti sara ca cel original e ok sa il cumperi.

Iti recomand totusi sa faci un astfel de experiment daca "ti s-a pus pata" si vei observa singur ca nu prea are legatura. Cand spun asta nu ma refer la cum arata, deoarece ca si in alte produse (telefoane, televizoare, masini etc) sunt copii 1:1, ce-i drept la alte preturi, dar tot copie ramane si nu va fi bineinteles ca originalul niciodata, chiar daca ambele sunt fabricate in China.

"Am auzit imnul Romaniei intr-un magazin chinezesc, mi s-a facut pielea imitatie de piele de gaina"

Cu prietenie,

Comentariu

• Multumesc pt raspuns George,,,,,,stiu ca e fake dar am vrut sa aud si parerea ta de cunoscator in ale materialelor de tenis,....Ma incita faptul ca are hinoki si zylon si bineinteles pretul destul de mic .....O sa ma gandesc daca o sa l comand sau nu ....Multumesc pt raspuns George

Comentariu

• Începând de astăzi 05.06.2018 pe www.pingpongshop.ro, aveți posibilitatea de a discuta in timp real cu mine orice chestiuni legate de tenis de masă în intervalul orar al magazinului online.

Haideți pe chat !
                                Ultima editare de Durdun Gheorghe; 05.iun.2018, 10:40.

Comentariu

Procesare...
                                X