Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salutare la toata lumea,
    am folosit de curand ANDRO RAZANT R 50. O fata foarte buna pentru cei ce se antreneaza zilnic sau des. Traiectorie dreapta,putin curbata care te ajuta la jocul de langa masa si semi distanta. Daca o boostezi putin,jocul se muta in semi distanta si distanta. Blocajele sunt perfecte , iar topspinul este rapid si precis. Ce m-a surprins la aceasta fata este uzura extrem de mica,pe care o capata dupa joc. Am jucat cu ea 4 saptamani cu 3 antrenamente pe saptamana si are o uzura de 15%. eu joc de obicei cu Donic M1 turbo si asta in patru saptamani e 60% uzata. Scriu asta in dorinta de a ajuta pe cineva care doreste sa joace cu ele. Grosimea 2.3 este mai controlabila pe lemn moale,daca o montati pe lemn tare va trebuie antrenament pentru precizie. Daca aveti precizie si viteza aveti tot ce trebuie!
    Liviu Petrescu

Comentariu

• Campioni Judeţeni cat. Avansaţi

www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
      https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

Comentariu

• Salut George. Poti te rog sa-mi spui ce diferenta este intre lemnele Andro, Ligna ALL+ si Temper Tech ALL+ ? Inafara de pret si marketing .
        Exista vreo varianta de testare ?
        Multumesc
        Blade: - Andro Temper Tech FH: Rasanter R47 , BH: Tenergy 64

Comentariu

• Postat în original de claudiu2525 Vezi post
          Salut George. Poti te rog sa-mi spui ce diferenta este intre lemnele Andro, Ligna ALL+ si Temper Tech ALL+ ? Inafara de pret si marketing .
          Exista vreo varianta de testare ?
          Multumesc
          Salutare Claudiu,

Am mai dezbatut acest subiect.

Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
          Salutare,

Nu degeaba andro TEMPER TECH ALL+ este lemnul numarul 1 in segmenul ALL+ din toate brand-urile de pe piata. Diferenta intre acesta si andro LIGNA ALL+ este atat de finisaj cat si de saritura, compozitie sau mod de fabricare, de aici si preturile diferite.
          Daca andro TEMPER TECH este un lemn din 5 straturi fabricat la temperaturi ridicate (de aici si numele) la exterior cu hinoki si cu un gramaj redus de aprox 70g, andro LIGNA este fabricat manual, cu finisaje mai deosebite, tot in 5 straturi, cu un gramaj ceva mai maricel aprox. 75g si cu o viteza un pic peste Temper, dar cu un control la fel de bun.
          Oricare din cele doua se vor impaca bine cu gumele pe care le ai, ceva mai multa viteza vei avea cu andro LIGNA ALL+

Cu prietenie,
          Consider totusi ca andro LIGNA este un pic peste ca saritura, se simte mai bine, are ceva mai multa forta, dar fara sa piarda din control.
          Din pacate nu am la test nici unul din ele.

Comentariu

• Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
            Salutare Claudiu,

Am mai dezbatut acest subiect.

Consider totusi ca andro LIGNA este un pic peste ca saritura, se simte mai bine, are ceva mai multa forta, dar fara sa piarda din control.
            Din pacate nu am la test nici unul din ele.

Multumesc
            Blade: - Andro Temper Tech FH: Rasanter R47 , BH: Tenergy 64

Comentariu

• buna as vrea sa stiu ce parere ai despre urmatorul setup:
              lemn cornilleau hinotec off
              fete- fh tibhar evolution EL-P grosime max
              - bh tibhar evolution FX-P grosime max
              mentionez ca imi place sa joc la semidistanta si ofensiv cat imi permite conditia fizica.

Cu multumiri

Comentariu

• Postat în original de ciprian0073 Vezi post
                buna as vrea sa stiu ce parere ai despre urmatorul setup:
                lemn cornilleau hinotec off
                fete- fh tibhar evolution EL-P grosime max
                - bh tibhar evolution FX-P grosime max
                mentionez ca imi place sa joc la semidistanta si ofensiv cat imi permite conditia fizica.

Cu multumiri
                Salutare Ciprian,

Sincer nu stiu mai nimic nici despre lemn, nici despre fete, am dat doar cu MX-S si MX-P care nu sunt rele deloc.
                Eu iti pot recomanda de la andro seria RASANTER in grosime 2.3mm (ultramax),iar ca model as merge pe 42 pe un lemn off, sau de ce nu, DHS GoldArc (47.5 grade, duritate) 2.2mm si tot pe un lemn cu hinoki, andro Treiber FI OFF (stratul de carbon este in interiorul lemnul, gen andro TP LIGNA CI, sau vechiul andro LIGNA OFF care sar extraordinar de bine si sunt foarte apreciate.
                Combinatia cu CI, foarte buna, cu catapulta, control atat de langa masa cat si de la semi-distanta, dar si forta pentru lovituri decisive.

Acum cateva zile am facut o paleta de genul (andro Treiber FO OFF) unui baiat, care a vrut neaaparat aceasta combinatie si culmea este foarte multumit de ea, cu toate ca arunca un pic cam tare (FO = stratul de fibra de carbon cu textil este imediat langa primul strat de furnir hinoki) d.p.m.d.v., dar prin antrenament deja incepe sa o controleze.

Cu prietenie,

Comentariu

• Ceau Gheorghe,

Poti te rog sa imi zici ce lemn ar fi mai potrivit pentru mine? Am un stil de joc agresiv, unele puncte le joc la masa, iar alte puncte stau ceva mai departat de masa, ca fete folosesc Spinart pentru FH, iar pentru BH - SpinLord.(Practic acest sport de 1 an)

Multumesc frumos.

Comentariu

• Postat în original de Păulică Vezi post
                    Ceau Gheorghe,

Poti te rog sa imi zici ce lemn ar fi mai potrivit pentru mine? Am un stil de joc agresiv, unele puncte le joc la masa, iar alte puncte stau ceva mai departat de masa, ca fete folosesc Spinart pentru FH, iar pentru BH - SpinLord.(Practic acest sport de 1 an)

Multumesc frumos.
                    Salutare Paulica,

Nu stiu ce grosime are prima fata, iar la a doua fata mi-ai spus doar brand-ul.. nu modelul si nici tipul, simt ca este ceva material, dar astept un raspuns final din partea ta.
                    Dealtfel este foarte important ce iti doresti de la aceasta paleta?

Cu prietenie,

Comentariu

• www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer

Comentariu

• Incepem anul 2019 cu un turneu drag nouă, la Odorheiul Secuiesc, în selectul club Fit.Feel Sport & Wellness Club.
                        Produsele andro, DHS si der-materialspezialist sunt pregatite pentru a va încanta.

Așadar atat sambăta cât și duminică vă așteptăm să ne călcați pragul la turneul de tip A, din cadrul circuitului AmaTur Romania, "Cupa Fit.Feel."

#androtabletennis #DHStabletennis #dermaterialspezialist #adidastt #revolutionno3 #amaturRomania #pingpongshop
                        #magazinpingpong

Comentariu

• Vă salut! Pe un lemn xiom stradivarius, credeți că s-ar potrivi fetele andro razanter r,42 ultra max atât pe forhend cât și pe rever. Vă mulțumesc!!

Comentariu

• Postat în original de tenis_gelu Vezi post
                            Vă salut! Pe un lemn xiom stradivarius, credeți că s-ar potrivi fetele andro razanter r,42 ultra max atât pe forhend cât și pe rever. Vă mulțumesc!!
                            Salutare,

Nu am jucat cu lemnul mentionat de dvs, dar in general fetele andro RASANTER R42 ultramax acopera o gama foarte larga de lemne incepand de la ALL+ pana la OFF+
                            Sunt fete medii-moi, cu un efect foarte pronuntat si cu un arc considerabil; fete cu care se pot executa foarte usor loviturile de topspin.
                            Dealtfel in statisticile revspin (fostul tabletennisdatabase) fetele andro la capitolul control ocupa 4 pozitii din 5

Cu prietenie,

Comentariu

• Postat în original de Oktaw Marius
                              Astăzi am dat câteva mingi cu paleta lui Alex Bondoc (Ligna off cu rasanter r42 de 2.0). Eu folosesc un lemn Nittaku făcut de Soulspin, asemănător cu Ligna, dar cu tenergy și tibhar. Mi-a plăcut mult a lui, sa fie fețele, sa fie lemnul? Sa fie cu totul? Îmi pare rău că am cumpărat tenergy [emoji28][emoji28][emoji28]
                              Cred că ne auzim curând pentru o comandă [emoji123][emoji971]

https://www.google.ro/url?sa=t&sourc...Ohrin-TSdahRiE
                              Din cate stiu eu, Alex are R37 de 2.00. Eu am R42 ultramax (cred ca 2.3) pe acelasi lemn (recomandarea lui George). Combinatia este superba; cu fiecare joc, imi place tot mai mult. Seara faina!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Comentariu

• Husa pentru paleta DHS RC530 este una de o foarte buna calitate, mare, incapatoare, unde iti vei putea tine in siguranta chiar si doua palete.
                                Oferta este valabila in perioada 12.02.2019 - 28.02.2019 si este in limita stocului disponibil
                                https://goo.gl/wbs117

Comentariu

Procesare...
                                X