Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• A mai trecut un an alături de voi.. ma înclin!
    Vă doresc ca anul 2020 să fie unul de excepție; plin de împliniri, realizări și nu în ultimul rând plin cu sănătate si voie bună!
    Vă trimit toate gandurile bune, vouă și familiilor voastre și vă multumesc încă odata că ne sunteți alături!
    La mulți ani! [emoji971][emoji1635]

Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

Comentariu

• Da, este paleta lui Simon Gauzy
      Putem spune ca este una dintre paletele care incanta inca de la prima lovire ❤

Lemn Andro Gauzy SL OFF
      Fete Andro RASANTER R53 ultramax

Comentariu

• Salut,

Sunt incepator, si am urmatorul setup :
        Lemn : Donic Exclusive Persson OFF
        FH : Xiom Musa I
        BH : Nittaku Arufeel

Ca joc, practic un joc ofensiv, cu accent pe FH, in ultima vreme insa am inceput sa lucrez si al imbunatatirea BH.

Nu prea simt asa bine fata de pe bh, in special la topspin contra backspin, si ma gandesc la un tibhar evolution fx-p pentru un increase in spin, dar cu mentinerea unui control bun.

O parere despre setup-ul asta ?

Multumesc!

Comentariu

• Postat în original de capitanui Vezi post
          Salut,

Sunt incepator, si am urmatorul setup :
          Lemn : Donic Exclusive Persson OFF
          FH : Xiom Musa I
          BH : Nittaku Arufeel

Ca joc, practic un joc ofensiv, cu accent pe FH, in ultima vreme insa am inceput sa lucrez si al imbunatatirea BH.

Nu prea simt asa bine fata de pe bh, in special la topspin contra backspin, si ma gandesc la un tibhar evolution fx-p pentru un increase in spin, dar cu mentinerea unui control bun.

O parere despre setup-ul asta ?

Multumesc!
          Salutare,

Sincer nu am habar de nici un produs din cele mentionate de tine in sensul ca nu am dat cu ele, daca lemnul este unul cu maner mov il stiu, e un lemn bun. De pastrat.
          Intradevar o fata mai moale pe BH intotdeauna va oferii un plus de control, de constanta, de siguranta.
          Eu sincer iti recomand andro Hexer Grip SFX, o fata moale cu un efect de catapulta foarte bun, usor de initiat cu ea si nu in ultimul rand pliabila pe aproape orice lemn.
          La FH e bine sa ai o fata un pic mai dura, cu ceva mai multa putere, care sa te ajute atat la jocul de langa masa cat si la jocul din spate, aici as avea ca recomandare andro Hexer Powergrip SFX, 42.5 grade duritate, similar cu andro Rasanter R42, dar cu un control mai ridicat si cu care nu vei mai avea probleme la capitolul facut punct.
          Sper ca ti-am fost de ajutor,

Cu prietenie si sportivitate,

Comentariu

• salutare.... in urma discutie cu tine de la Cheile Gradistei, am schimbat setupul vechi(Joola Rossi Emotion) cu Andro TP Ligna CI . Intradevar am gasit plusul de consistenta al lemnului (pe care il cautam). Acum joc cu fete Hexer Powergrip sfx max insa ar trebui in viitorul apropiat sa schimb fata de pe forehand. Ma inteleg bine de tot cu ea insa as incerca ceva putin mai tare, de aceea te intreb daca trecerea de la Powergrip sfx la o fata Hexer grip de 2.1 este un salt mare ca si viteza & control ? Inca nu am am incercat Rasanter dar ideea era ca pe vechiul lemn Joola incepusem sa imi placa fetele cu burete de 45(pe FH), de aceea ma roade sa incerc si pe acest lemn o fata cu burete de 45.
            Merci anticipat
            Andro TP-Ligna CI
            Andro Hexer Powergrip SFX
            Andro Hexer Powergrip SFX

Comentariu

• Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
              salutare.... in urma discutie cu tine de la Cheile Gradistei, am schimbat setupul vechi(Joola Rossi Emotion) cu Andro TP Ligna CI . Intradevar am gasit plusul de consistenta al lemnului (pe care il cautam). Acum joc cu fete Hexer Powergrip sfx max insa ar trebui in viitorul apropiat sa schimb fata de pe forehand. Ma inteleg bine de tot cu ea insa as incerca ceva putin mai tare, de aceea te intreb daca trecerea de la Powergrip sfx la o fata Hexer grip de 2.1 este un salt mare ca si viteza & control ? Inca nu am am incercat Rasanter dar ideea era ca pe vechiul lemn Joola incepusem sa imi placa fetele cu burete de 45(pe FH), de aceea ma roade sa incerc si pe acest lemn o fata cu burete de 45.
              Merci anticipat
              Salutare Alin,

Ma bucur ca am reusit sa aduc un plus in jocul tau.
              Hexer Powergrip SFX are duritatea buretelui de 42.5 grade, in timp ce Hexer Grip are 45 grade, iar Grip SFX are 40.
              Daca vrei ceva mai tare poti pune Hexer Powergrip 47.5 grade, sau poti merge pe R47 ultramax pentru un plus de putere.

Cu prietenie,
              George

Comentariu

• www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer

Comentariu

• www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer

Comentariu

• Dan V apreciază asta.

Comentariu

• Salut, as vrea sa cumpar de la voi un blade: Andro Treiber CI Off sau Andro Treiber FI off si nu imi dau seama de diferente.
                      Stii cumva care are feel mai soft, care este mai aproape de wood feel?
                      In privinta vitezei: Treiber CI este off si Treiber FI off- ? Stiu ca ambele au rating off dar sunt sigur ca sunt diferente.
                      Se apropie vreuna din ele de Viscaria (ALC)?
                      Am gasit un review care spunea ca ambele au feel cam "flat". Care ar fi mai buna la topspin si care pentru drive/flat hit?
                      Mersi fain pentru timpul acordat
                      Cristi
                      PS: eu sunt incepator, in faza de imbunatatire a loviturilor dar prefer sa am si un extra-kick disponibil in lemn, la nevoie

Comentariu

• Postat în original de crinski Vezi post
                        Salut, as vrea sa cumpar de la voi un blade: Andro Treiber CI Off sau Andro Treiber FI off si nu imi dau seama de diferente.
                        Stii cumva care are feel mai soft, care este mai aproape de wood feel?
                        In privinta vitezei: Treiber CI este off si Treiber FI off- ? Stiu ca ambele au rating off dar sunt sigur ca sunt diferente.
                        Se apropie vreuna din ele de Viscaria (ALC)?
                        Am gasit un review care spunea ca ambele au feel cam "flat". Care ar fi mai buna la topspin si care pentru drive/flat hit?
                        Mersi fain pentru timpul acordat
                        Cristi
                        PS: eu sunt incepator, in faza de imbunatatire a loviturilor dar prefer sa am si un extra-kick disponibil in lemn, la nevoie
                        Salutare,
                        .
                        Ambele lemne sunt concepute sa ofere in primul rand control, stratul de compozit fiind la interior iti permite un joc ofensiv bazat pe control de langa masa, dar si un plus de putere in momentul cand faci pas in spate.
                        Consider ca mai mult simt o sa gasesti la FI, stratul exterior de hinoki avand un rol important in acest aspect ajutandu-te mai mult la topspin.
                        Nu poti compara nici unul cu lemnul pe care mi l-ai mentionat mai sus, acela avand arylate-carbon si acesta fiind la exterior.

Cu prietenie,
                        George

Comentariu

• mesaj sters
                          Ultima editare de crinski; 03.mai.2020, 14:56.

Comentariu

• sters
                            Ultima editare de crinski; 03.mai.2020, 14:57.

Comentariu

• sters
                              Ultima editare de crinski; 03.mai.2020, 14:57.

Comentariu

• Învierea Domnului să vă aducă în suflet bucurie şi iubire!
                                Paște Fericit alături de cei dragi!

crinski, ClaudiuManoiu și 5 alții apreciază asta.

Comentariu

Procesare...
                                X