Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Adevărat a înviat!
    Johnny Plaiasu și Durdun Gheorghe apreciază asta.

Comentariu

• Asa cum ne-a obișnuit seria RASANTER ca fiind fete de paleta cu caracteristici pentru jucatori ce doresc calitate in jocul lor, @androtabletennis vine in ajutorul nostru cu noua fata de paleta RASANTER R48.
      Structura buretelui ENERGY CELL, densitatea optima si spinul dus la un nivel superior, face din R48 fata perfecta atat pentru forehand cat si pentru backhand.

https://pingpongshop.ro/fete/pimple-...anter-r48.html

www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
      https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

Comentariu

• Salutare George!
        am nevoie de un sfat in ceea ce privește un lemn all sau all+ ( pentru ca sunt la nivel începător-avansat).
        am avut pana acum un DHS PG-7 și un YASAKA SWEDEN CLASSIC. Primul mi s-a părut prea tare și al doilea nu prea îmi place pt ca simt o Vibrație care nu îmi place mai ales când sunt departe de masa și parca este cam moale. Vreau sa găsesc un lemn echilibrat care sa îmi ofere un control bun dar și putina tărie când sunt departe de masa . Ma gândeam la un ligna tp all... e ok? Joc pe fh și bh cu Andro R42

Comentariu

• Zhang jike alc cu butterfly dignics 05 sau cu tenergy 05. Tenergy 05 le stiu, m-ar interesa in principal daca dignics aduce vreun plus.

Comentariu

• Salut, Ciprian! Nu stiu dacă George îți poate Răspunde exact la întrebarea ta pentru ca el se ocupa și cunoaste bine produsele Andro, dar referitor la ceea ce dorești sa afli, chiar am jucat și cu lemnul specificat, și cu fetele. Personal, Tenergy 05 sunt o combinație letala pe ALC, dar Dignics aduce un plus de putere, e mai rigida, sare puțin mai tare, cam mai mult spin, dar scade din control. Pe ZJK ALC as recomanda Tenergy 05 care este puțin mai flexibila, Dignics as recomanda pe lemne ce au stratul exterior Hinoki, acolo am observat ca se “pupa” cel mai bine.
            ciprian0073 apreciază asta.
            “Sometimes I win, sometimes I learn”

Comentariu

• Mulțumesc mult foarte util răspunsul. Am pe lemnul despre care vorbeam bty rozena și mă gândeam să urc o treaptă, iar despre dignics nu prea am avut informații mai concrete, iar la prețul la care e parcă nu m-aș îndura sa fac teste.. Încă o dată mulțumesc de răspuns.

Comentariu

• Cu scuzele de rigoare pentru ca poluam subiectul lui George, tin să precizez că Dignics05 nu este mai rapida decat Tenergy05, este mai lentă, însă genereaza mai mult spin, de unde uneori si confuzia ca ar fi mai rapida decat D05. Parerea mea corespunde si parerii generale despre cele doua fete exprimata si pe forumurile externe. T05 de asemenea este mai sensibila la spinul adversarului ceea ce se traduce printr-un control inferior D05. Am jucat si eu cu aceleasi lemne si fete si pot sa afirm ca atat T05 cat si D05 se potrivesc foarte bine pe ZJALC. Pe de alta parte ZJALC este un lemn excelent si face parte din aceeasi familie cu Viscaria, TB Spirit si TB ALC. Se aseamana cel mai mult cu TB ALC ambele avand stratul exterior de Koto tratat (se pare termic) astfel incat sa devina putin mai dur, de aceea si nuanta putin mai deschisa fata de celelalte doua. Deci discutam aici de 3 echipamente foarte bune. Un aspect foarte important este acela ca Rozena se comporta cu totul diferit fata de T05 si D05. Intre D05 si T05 poti gasi multe similitudini si un jucator experimentat va face usor tranzitia intre cele doua. Rozena este diferita, ea se potriveste unei alte tipologii de jucatori. Deci T05 sau D05 si ZJALC fac un setup foarte bun. Acum ar trebui sa te intrebi daca ai si tehnica pentru a pune in valoare un asemenea setup.

De asemenea conteaza si cat de mult timp vrei sa dedici tenisului de masa si ce asteptari ai de la tine. Daca vrei sa joci doar de 2-3 ori maxim pe saptamana si doar din dorinta de a face miscare si nici nu posezi o tehnica buna atunci nu cred ca are sens sa dai o suma atat de mare pentru doua fete (ma refer la Dignics05). Daca insa ai un anumit nivel al tehnicii si dorinta de a te perfectiona atunci o investitie se merita. Daca nu esti ferm convins ca ai nivelul pentru varianta a doua si pentru ca tot ai postat in topicul lui George sunt sigur ca daca ii oferi cateva informatii despre jocul tau iti poate oferi la randul sau cateva sfaturi. Si fetele Andro au calitati foarte bune. Rasanter R42 si R47 sunt cu siguranta peste Rozena si pretul este mai accesibil decat al T05 si D05. Ti-am oferit si parerea mea, insa decizia iti apartine,. Tu stii cel mai bine ce poti la acest moment, iar setupul pe care il alegi trebuie sa se plieze pe nivelul actual al jocului tau astfel incat sa-ti permita sa progresezi.
                kdt123, ciprian0073 și remy apreciază asta.
                Lemn: Butterfly Marcos Freitas ALC
                FH: Butterfly Dignics 05
                BH: Tibhar Grass D.TecS

Comentariu

• Hop si eu
                  Sunt de aceeasi parere cu Mihai. T 05 este mai “ salbatica” decat Dignics 05. Are un burete mai elastic, facand de multe ori dificile preluarile scurte ( fara o tehnica potrivita).
                  Ce vreau sa mai adaug ( din experienta proprie) este ca Dignics 05 merge foarte ok si cu ZLC ( Mizutani).

Sent from my iPhone using Tapatalk
                  ciprian0073 apreciază asta.

Comentariu

Cine a citit topicul
                  Procesare...
                  X