Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de gelcu Vezi post
    Salve baieti!!!
    Vreau sa-mi iau T05FX pt un TBS si oscilez intre 1.9 si 2.1mm. Imi spuneti va rog in doua cuvinte cam care ar fi diferenta?! Si eventual ce-mi recomandati?
    Cu multumiri,
    Gelcu
    Salut!
    Nu poti gresi cu T05FX de 1,9mm. Diferenta este de putere si de control. Cu siguranta cea de 2,1 este mai rapida, dar are si control mai mic. In rest, probabil ca doar daca dai extrem de tare in minge o sa simti ca se plafoneaza (cea de 1,9 se plafoneaza mai repede).
    Daca joci preponderent topspin, in detrimentul loviturilor drepte (capace, contre) si de la distanta la fel, atunci ia grosimea max, pentru ca te ajuta la topspin, mai ales la distanta de masa.
    Daca vrei si la FH si la BH, incearca una de 1,9 mm pe ambele parti si apoi stabilesti daca ai nevoie de mai mult la FH. La BH ramane 1,9 mm, zic eu.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • ms frumos, m-am lamurit

      Comentariu


      • Am un lemn dhs hurricane wang liqin , dhs hurricane 3 blue sponge national pe fh si dhs skyline neo 3 pe bh.e o combinatie buna sau ar trebui sa schimb ceva?mi se pare ca nu prea nimeresc masa cu fh decat daca imi vine mingea foarte taiata.am acest setup de foarte putin timp.problema e ca trebuie sa ma acomodez sau fetele nu sunt "compatibile"?

        Comentariu


        • 1. Ce joc practicati
          Ofensiv (atac)
          Mixt

          2.Cu ce jucati mai mult
          Forehand

          3. Care este setup-ul actual cu care jucati
          Lemn: Timo boll spirit (model vechi)
          Fata FH: Baracuda 2.2 (consumata)
          Fata BH: Acuda s2 max.

          Nu`mi ajunge efectu care pleaca din topspinu de FH atunci cand deschid din minge taiata etc .. ceva sfaturi ? iar pentru rever, o fata poate mai moale cu mai mult control si efect. Multumesc anticipat !
          Poate ajuta cu ceva acest video: https://www.facebook.com/photo.php?v...type=3&theater

          Comentariu


          • Postat în original de Catalin Paduret Vezi post
            Am un lemn dhs hurricane wang liqin , dhs hurricane 3 blue sponge national pe fh si dhs skyline neo 3 pe bh.e o combinatie buna sau ar trebui sa schimb ceva?mi se pare ca nu prea nimeresc masa cu fh decat daca imi vine mingea foarte taiata.am acest setup de foarte putin timp.problema e ca trebuie sa ma acomodez sau fetele nu sunt "compatibile"?
            Setup-ul este unul foarte bun, dar incearca pe BH ceva mai soft, ceva "european" (Yasaka Rakza 7 soft, Donic Bluefire M3, Joola X-plode Sensitive toate de 2.0mm) si antreneaza-te 3 luni. Cu siguranta problema e de "acomodare", orice setup daca joci cu el mai mult timp la un moment dat o sa il simti.
            Cat despre compatibilitate, sunt 100% !
            Postat în original de Mar93ian Vezi post
            1. Ce joc practicati
            Ofensiv (atac)
            Mixt
            2.Cu ce jucati mai mult
            Forehand
            3. Care este setup-ul actual cu care jucati
            Lemn: Timo boll spirit (model vechi)
            Fata FH: Baracuda 2.2 (consumata)
            Fata BH: Acuda s2 max.
            Nu`mi ajunge efectu care pleaca din topspinu de FH atunci cand deschid din minge taiata etc .. ceva sfaturi ? iar pentru rever, o fata poate mai moale cu mai mult control si efect. Multumesc anticipat !
            Poate ajuta cu ceva acest video: https://www.facebook.com/photo.php?v...type=3&theater
            Salut,
            Am urmarit video-ul tau si pot spune ca ai un topspin corect, pleci de unde trebuie si termini unde trebuie (in marea majoritate a lovitorilor), deci nu se pune problema sa fie de la miscare ci de la fata, in primul rand daca fata cu care joci este uzata, este normal sa nu iti mai imprime efect ca una noua, dar totusi poti sa incerci pe ceva cu mai mult efect, ai putea incerca o fata chinezeasca (viteza mai mica), sau daca iti permiti Butterfly Tenergy 05 FX ar fi solutia perfecta pentru a-ti rezolva problema.
            In rest poti pastra setup-ul care il ai ca e foarte bun si spor la antrenamente !

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu


            • Postat în original de Catalin Paduret Vezi post
              Am un lemn dhs hurricane wang liqin , dhs hurricane 3 blue sponge national pe fh si dhs skyline neo 3 pe bh.e o combinatie buna sau ar trebui sa schimb ceva?mi se pare ca nu prea nimeresc masa cu fh decat daca imi vine mingea foarte taiata.am acest setup de foarte putin timp.problema e ca trebuie sa ma acomodez sau fetele nu sunt "compatibile"?
              Salut!
              Lemnul este foarte bun, dar si destul de greu de controlat. Combinatia cu H3 blue sponge national (inteleg ca nu este Neo) ar trebui sa fie foarte buna, dar... H3 BSN este si ea o fata destul de greu de controlat. Daca nu nimeresti masa cu FH, cel mai probabil folosesti o miscare mai putin potrivita cu echipamentul. Topspinul cu fete chinezesti este mai eficient daca dai cu bratul intins, iar aceasta lovitura inseamna pregatire fizica foarte buna, altfel nu vei avea timp sa recuperezi pozitia pentru urmatoarea lovitura.
              La BH, nici chinezii nu folosesc fete chinezesti.
              Paleta ta trebuie sa fie enorm de grea si cred ca se simte rigida, rapida la topspin, cu oarece vibratie, lenta la capace.
              Daca vei pune o fata europeana (eventual mai moale) la BH, cred ca se va schimba intreaga paleta.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • Postat în original de Mar93ian Vezi post
                1. Ce joc practicati
                Ofensiv (atac)
                Mixt
                2.Cu ce jucati mai mult
                Forehand
                3. Care este setup-ul actual cu care jucati
                Lemn: Timo boll spirit (model vechi)
                Fata FH: Baracuda 2.2 (consumata)
                Fata BH: Acuda s2 max.
                Nu`mi ajunge efectu care pleaca din topspinu de FH atunci cand deschid din minge taiata etc .. ceva sfaturi ? iar pentru rever, o fata poate mai moale cu mai mult control si efect. Multumesc anticipat !
                Poate ajuta cu ceva acest video: https://www.facebook.com/photo.php?v...type=3&theater
                Salut!
                Cum a zis si George, lovesti destul de corect la topspinul de FH. Totusi, daca ai folosi incheietura mainii pentru a genera mai mult spin in momentul loviturii, ai putea rezolva problema fara a schimba echipamentul.
                Daca fata de la FH e uzata, schimb-o cu una identica. Daca ti se pare prea tare, incearca Bluefire M2, este putin mai moale.
                La BH, poti incerca Acuda S3, daca ti-a placut in general S2 sau Bluefire M3 sau, de ce nu, Bluefire JP03.
                Sigur, T05FX este o solutie foarte buna, dar e mai scumpa.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • Multumesc pentru sfaturi.
                  Ce fata chinezeasca mi-ati recomanda ? nu prea le cunosc, am dat doar cu geospin tacky . .
                  Am dat cu tenergy 05 fx dar pusa pe un septear si ce-i drept o stapaneam cam greu. Ar fi o solutie sa incerc un 1.9 sau fac risipa ? posibil ca t05fx sa mearga mai bine pe spirit ?
                  Despre XIOM vega europa si JOOLA Rhyzm ce parere aveti ? poate fi o varianta pentru spirit ? va intreb pentru ca mi s-a recomandat, insa nu-mi permit sa cumpar fete pentru a le proba.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Mar93ian Vezi post
                    Multumesc pentru sfaturi.
                    Ce fata chinezeasca mi-ati recomanda ? nu prea le cunosc, am dat doar cu geospin tacky . .
                    Am dat cu tenergy 05 fx dar pusa pe un septear si ce-i drept o stapaneam cam greu. Ar fi o solutie sa incerc un 1.9 sau fac risipa ? posibil ca t05fx sa mearga mai bine pe spirit ?
                    Despre XIOM vega europa si JOOLA Rhyzm ce parere aveti ? poate fi o varianta pentru spirit ? va intreb pentru ca mi s-a recomandat, insa nu-mi permit sa cumpar fete pentru a le proba.
                    O fata chinezeasca foarte buna pentru FH ar fi DHS H3 Neo data cu booster.
                    Butterfly Timo Boll Spirit este un lemn pe care se pliaza aproape orice fata, dintre Xiom Vega Europe si Joola Rhyzm ti-as recomanda Joola Rhyzm grosime 2.0mm pentru FH.
                    Daca totusi iti permiti fa o investitie si ia-ti Butterfly T05 FX (1.9mm) ca merita din plin si nu mai trebuie nici sa dai cu booster

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • Salut, sunt nou pe forum, si poate ma puteti ajuta cu alegerea unor fete care sa mi se potriveasca. Acum 2 zile mi-am comandat o preasamblata Donic waldner serie 1000. Un pic mai buna decat cele de prin metro, dar nu e ceea ce vreau eu, mai ales dupa ce am jucat un pic cu o paleta a unui baiat care avea fete butterfly sriver fx.
                      1) Stilul de joc este mixt spre ofensiv
                      2) Mixt, poate un pic mai mult cu fh. Nu stiu daca neaparat mai mult, ci mai decisiv
                      3) donic waldner 1000, si as vrea sa raman pe acelasi lemn, asta in caz ca o sa pot sa dau fetele actuale jos si sa pot folosi lemnul pentru fetele noi.
                      Si inca o rugaminte, nu stiu foarte bine preturile la fete, dar as vrea sa nu depaseasca 120-130 lei/fata. Daca e mai ieftina fara sa pierd mult din calitate, cu atat mai bine. Multumesc anticipat!

                      Comentariu


                      • Postat în original de grasomega Vezi post
                        Salut!
                        Lemnul este foarte bun, dar si destul de greu de controlat. Combinatia cu H3 blue sponge national (inteleg ca nu este Neo) ar trebui sa fie foarte buna, dar... H3 BSN este si ea o fata destul de greu de controlat. Daca nu nimeresti masa cu FH, cel mai probabil folosesti o miscare mai putin potrivita cu echipamentul. Topspinul cu fete chinezesti este mai eficient daca dai cu bratul intins, iar aceasta lovitura inseamna pregatire fizica foarte buna, altfel nu vei avea timp sa recuperezi pozitia pentru urmatoarea lovitura.
                        La BH, nici chinezii nu folosesc fete chinezesti.
                        Paleta ta trebuie sa fie enorm de grea si cred ca se simte rigida, rapida la topspin, cu oarece vibratie, lenta la capace.
                        Daca vei pune o fata europeana (eventual mai moale) la BH, cred ca se va schimba intreaga paleta.
                        am inlocuit lemnul si bh cu viscaria si bryce fx.e ciudat cand dau topspin pe fh sau o lovitura cu mana intinsa e greu sa schimb pozitia pentru bh...mai ales ca eu pe fh am o priza pe bh am alta.schimb foarte repede dar nu suficient de repede ceea ce ma forteaza sa improvizez gen sa tai sau sa trag cu fh pe bh.o modalitate foarte ciudata dar functioneaza.cel mai des o vad la persoanele de peste 40 de ani...

                        Comentariu


                        • Buna seara, stie cineva care este mai bun intre LKt rapid soft si LKT pro xt (pentru partea de rever) pentru opening loop din backspinn? mentionez ca am un lemn stiga offensive nct.
                          Yasaka Rakza x
                          Nittaku Acoustic
                          Xiom Vega Europe

                          Comentariu


                          • Postat în original de johnny93 Vezi post
                            Buna seara, stie cineva care este mai bun intre LKt rapid soft si LKT pro xt (pentru partea de rever) pentru opening loop din backspinn? mentionez ca am un lemn stiga offensive nct.
                            Pt stiga off nct foloseste LKT pro xt fara sa mai ceri alte pareri
                            Lemn: Butterfly Petr Korbel
                            BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                            Comentariu


                            • Salutare prieteni,
                              Am si eu o intrebare pentru cunoscatori:
                              Am o paleta cu lemn Donic Persson si cu fete FH Butterfly Gryce; BH Butterfly Tackifire SP -uzate ambele si as vrea sa le inlocuiesc intrucat nu ma mai satisfac. Intrebarea mea este: care ar fi combinatia perfecta de fete petru lemnul mai sus amintit ?
                              Mersi fain !

                              Comentariu


                              • Postat în original de johnny93 Vezi post
                                Buna seara, stie cineva care este mai bun intre LKt rapid soft si LKT pro xt (pentru partea de rever) pentru opening loop din backspinn? mentionez ca am un lemn stiga offensive nct.
                                Salut!
                                LKT Pro Xt este mai buna, dar pe Stiga Off NCT poti incerca si H3 Neo sau Skyline 3, daca vrei fete chinezesti.
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                  Salutare prieteni,
                                  Am si eu o intrebare pentru cunoscatori:
                                  Am o paleta cu lemn Donic Persson si cu fete FH Butterfly Gryce; BH Butterfly Tackifire SP -uzate ambele si as vrea sa le inlocuiesc intrucat nu ma mai satisfac. Intrebarea mea este: care ar fi combinatia perfecta de fete petru lemnul mai sus amintit ?
                                  Mersi fain !
                                  Va salut!
                                  Ce lemn Donic Persson aveti? Sunt foarte multe modele, cu diferite viteze si pentru diferite stiluri de joc.
                                  Presupunand ca jucati allround-ofensiv, as zice sa incercati Yasaka Rakza 9 sau Donic Bluefire M1 sau M2 pentru FH si Rakza 7 soft sau Donic Bluefire M3 la BH.
                                  Grosimea de 2.0mm maxim.
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                    Salutare prieteni,
                                    Am si eu o intrebare pentru cunoscatori:
                                    Am o paleta cu lemn Donic Persson si cu fete FH Butterfly Gryce; BH Butterfly Tackifire SP -uzate ambele si as vrea sa le inlocuiesc intrucat nu ma mai satisfac. Intrebarea mea este: care ar fi combinatia perfecta de fete petru lemnul mai sus amintit ?
                                    Mersi fain !
                                    Va salut,
                                    Ce model din gama Persson aveti ?
                                    edit :
                                    Cristi ))))

                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                    Comentariu


                                    • Da, scuze, am omis, este vorba de modelul Schildkrot.
                                      Mersi !

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                        Da, scuze, am omis, este vorba de modelul Schildkrot.
                                        Mersi !
                                        Modelul Schildkrot este de la o paleta hobby, ce-i drept mai evoluata, cu un maner similar cu cel de la modelul Dotec. Priza confortabila, viteza Allround.
                                        Cu fetele mentionate de mine anterior nu veti avea probleme.
                                        Eu as face asa: as lua o fata Donic Bluefire M2 imprumut si as proba-o pe paleta, intai la FH, apoi la BH.
                                        Daca pentru FH e buna, atunci M3 la BH. Daca nu e buna la FH, atunci poate e buna la BH. Daca e buna la BH, atunci M1 la FH. Daca nu e buna nici la FH (prea moale), nici la BH (prea tare), atunci M1 la FH si M3 la BH.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de grasomega Vezi post
                                          Modelul Schildkrot este de la o paleta hobby, ce-i drept mai evoluata, cu un maner similar cu cel de la modelul Dotec. Priza confortabila, viteza Allround.
                                          Cu fetele mentionate de mine anterior nu veti avea probleme.
                                          Eu as face asa: as lua o fata Donic Bluefire M2 imprumut si as proba-o pe paleta, intai la FH, apoi la BH.
                                          Daca pentru FH e buna, atunci M3 la BH. Daca nu e buna la FH, atunci poate e buna la BH. Daca e buna la BH, atunci M1 la FH. Daca nu e buna nici la FH (prea moale), nici la BH (prea tare), atunci M1 la FH si M3 la BH.
                                          Ar putea chiar sa fie buna pe ambele parti.
                                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                          Comentariu


                                          • Salutari!, am inceput sa joc tenis, de 2-3 ori pe saptamana dupa o pauza de 20 ani... am inceput cu un lemn stiga cumparat din supermarket si am pus doua fete DHS g666, eram bun la smash-uri de pe FH. De aprox. o luna am decis sa trec la ceva mai profesional si mi-am cumparat BTY balsa carbo x5 si am pus pe FH joola samba energi x-tra si pe BH joola samba +. Problema este ca acum la smash-uri cu FH nu le mai pun pe masa, ori ies peste masa sau in fileu si daca trag mai incet sa intre pe masa , adversarul ma poate ataca puternic si pierd punctul. intrebarea mea este sa trec la un lemn mai domol sau pastraz lemnul si pun fete mai de control?... orice sfat imi poate fi de ajutor
                                            Blade: XIOM ICE CREAM AZXi
                                            FH - Bty Tenergy 05
                                            BH - Dr. Neubauer Killer

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Aurel Sabau Vezi post
                                              Salutari!, am inceput sa joc tenis, de 2-3 ori pe saptamana dupa o pauza de 20 ani... am inceput cu un lemn stiga cumparat din supermarket si am pus doua fete DHS g666, eram bun la smash-uri de pe FH. De aprox. o luna am decis sa trec la ceva mai profesional si mi-am cumparat BTY balsa carbo x5 si am pus pe FH joola samba energi x-tra si pe BH joola samba +. Problema este ca acum la smash-uri cu FH nu le mai pun pe masa, ori ies peste masa sau in fileu si daca trag mai incet sa intre pe masa , adversarul ma poate ataca puternic si pierd punctul. intrebarea mea este sa trec la un lemn mai domol sau pastraz lemnul si pun fete mai de control?... orice sfat imi poate fi de ajutor
                                              Teoretic, paleta este foarte buna pentru smash-uri cu FH, dar traiectoria imprimata mingii este mai lunga, fetele fiind mai rapide decat cele chinezesti. Cand dai un smash tare nu exista alta forta alta decat cea gravitationala sa aduca mingea pe masa. Daca ai un lemn rapid si fete elastice, forta gravitationala este invinsa de impulsul primit de la paleta, asa ca mingea ajunge afara. Daca tintesti mai jos, este normal sa dai in fileu.
                                              Smash-ul este o lovitura invechita, topspinul iti permite acum sa duci mingea pe masa cu viteza mare. Cel mai bine ar fi sa inveti topspin si sa iei un lemn mai potrivit pentru topspin. Balsa Carbo X5 nu e foarte bun. Mai bine un Primorac Off- sau ceva de acelasi gen (Yasaka Sweden Classic All+).
                                              Stiu ca nu-i usor sa-ti modific stilul de joc, dar sunt sigur ca dezvoltarea jocului spre topspin iti va aduce mult mai multe satisfactii.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • Salut!
                                                Sunt nou pe aici, am jucat cateva meciuri de pingpong in ultima vreme cu niste prieteni care joaca mai des (si mai bine...). Cand au vazut Meteorul, mi-au spus sa nu ma mai prinda cu el pe acolo, sa imi iau paleta. Eu nu prea am treaba cu top spin, doar niste incercari oarecum chinuite. Mai trag ceva cu reverul pe masa de aproape, joc si de pe masa ceva (distanta mica). Pe FW vad ca nu mai am asa o dexteritate la tras, dar totusi mai merge ceva, mai mult drept. Am gasit la cineva urmatoarea combinatie SH:
                                                lemn Stiga NCT Allround Wood
                                                fata Stiga Boost Tx
                                                fata Stiga Carbo Sound
                                                Toata treaba asta s-ar potrivi cu ce am eu nevoie? D-l cu paleta zice ca ar face 260 lei, pretul e corect? Oricum, mai mult de 300 lei nu imi permit pt paleta acum
                                                Imi cer scuze, nu ma pricep si am vazut ca aici pe forum as putea primi niste raspunsuri pertinente.
                                                Blade: Stiga NCT Allround Wood
                                                FH: Stiga Boost TX
                                                BX: Stiga Carbo Sound

                                                Comentariu


                                                • Va salut pe toti !
                                                  In trecut, obijnuiam sa joc tenis de masă destul de des, ma descurcam binisor la nivel de amator... insa e curand am descoperit la locul de munca un grup de colegi care joaca tenis de masă saptamanal, si am dat cateva seturi cu ei. Pot sa spun ca, dupa o pauza de aproximativ 10 ani, compania lor si timpul petrecut in sala m-au "activat". Cum era normal, prima sesiune am fost farmacia, in a 2-a sesiune nu reusisem sa iau decat 3 seturi, iar in a 3-a sesiune pot spune ca m-am apropiat destul de mult de nivelul lor ( am luat bataie, dar am iesit cu capul sus , avand seturi destul de stranse ). Toti colegii au palete facute, eu nu : acum dau cu un Bty din comert, cu fete ADDOY ( nimic pretentios ).

                                                  Dupa ce am vazut cum sta treaba , m-am decis sa imi fac paleta competitiva, am studiat forumul destul de mult in ultimile 2 saptamani, si m-am hotarat sa achizitionex lemnul BTY Balsa Carbon X5.
                                                  Vreau sa va cer parerea in legatura cu lemnul pe care l-am ales si sa imi recomandati fete care sa se preteze stilului meu de joc :

                                                  Momentan am un joc mixt, pe BH nu pot da topsinuri mereu ( nu intra, ca eu incerc ) pe FH cu orice minge trecuta de masa incerc topspin .In functie de oponent, nu imi este frica sa intru intr-un joc de mingi taiate si capace . Dar imi doresc destul de mult control pe ambele parti ale paletei.
                                                  Ca si distanta de masa imi place sa joc de langa masa si maxim un pas in spate ( distanta mica si medie ) dar nu ma dau in laturi de la raliuri de departe.
                                                  Imi cer scuze pentru postul lung.
                                                  Astept cu interes parerile legate de lemnul ales si sugestiile referitoare la fete.
                                                  Ultima editare de Silk; 09.oct.2013, 15:24.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de shobyka Vezi post
                                                    Salut!
                                                    Sunt nou pe aici, am jucat cateva meciuri de pingpong in ultima vreme cu niste prieteni care joaca mai des (si mai bine...). Cand au vazut Meteorul, mi-au spus sa nu ma mai prinda cu el pe acolo, sa imi iau paleta. Eu nu prea am treaba cu top spin, doar niste incercari oarecum chinuite. Mai trag ceva cu reverul pe masa de aproape, joc si de pe masa ceva (distanta mica). Pe FW vad ca nu mai am asa o dexteritate la tras, dar totusi mai merge ceva, mai mult drept. Am gasit la cineva urmatoarea combinatie SH:
                                                    lemn Stiga NCT Allround Wood
                                                    fata Stiga Boost Tx
                                                    fata Stiga Carbo Sound
                                                    Toata treaba asta s-ar potrivi cu ce am eu nevoie? D-l cu paleta zice ca ar face 260 lei, pretul e corect? Oricum, mai mult de 300 lei nu imi permit pt paleta acum
                                                    Imi cer scuze, nu ma pricep si am vazut ca aici pe forum as putea primi niste raspunsuri pertinente.
                                                    Salut!
                                                    Cred ca paleta Stiga este ok pentru stilul tau de joc, insa o sa ai probabil un soc initial (viteza destul de mare a paletei) si apoi o sa dureze ceva pana te vei obisnui cu ea. Lemnul este foarte bun, are control mare, fetele sunt bune pentru un stil cu lovituri drepte. Este posibil ca Boost TX sa nu-ti ofere prea mult control la inceput.
                                                    Despre pret - depinde in ce stare este paleta. Lemnul costa nou ~150 lei, Boost TX tot cam 150, Carbo Sound, fiind mai veche, sa zicem 120 lei. Total 420. Daca fetele nu sunt foarte uzate, poate ca un pret intre 200 si 250 lei este ok. Daca fetele sunt uzate (au ciupituri pe margine sau in mijloc, daca dai cu dosul unghiei pe fata, aceasta aluneca cu usurinta) pretul poate scadea pana la 150-180 lei, mai ales daca si lemnul are urme mari de lovituri.
                                                    Blog de tenis de masă

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X