Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pentru mine e simplu: din punct de vedere comercial vanzatorul a respectat tot ce trebuia pentru o tranzactie impecabila. Faptul ca a avut sansa sa obtina un pret mai mic la achizitie si sa vanda cu cative lei in plus (la 120RON ma indoiesc ca s-a imbogatit din adaos) nu poate fi taxat, nici macar ca specula. Pretul la care ati achizitionat produsul v-a convenit. Piata dicteaza pretul (care poate chiar sa creasca), iar tranzactia comerciala din ce spuneti a fost impecabila. Motivele adaosului la pretul initial nu cred ca trebuiesc discutate si nici nu e de datoria vanzatorului sa o faca. Poate omul chiar e stramtorat. Comercial, vanzatorul merita calificativ pozitiv.

    Comentariu


    • Postat în original de bobovis Vezi post
      Aici e marea intrebare: este normal sa facem acest lucru intr-o asemenea comunitate, in care se presupune ca suntem oameni onesti si ne respectam unii pe altii?
      Daca veti cumpara ZLC-ul de pe forum astazi, cu 250, si-l veti vinde poimaine cu 500, pentru ca acesta este pretul pietei, acest lucru va fi corect fata de toti cei care au dorit sa cumpere acel lemn cu 250 si n-au apucat? Prietenii sau colegii de sala va vor privi cu invidie sau cu dispret?
      Din pacate regulamentul forumului nu are specificatii clare despre acest tip de comert si, inca o data, vreau sa fiu bine inteles: nu acuz pe nimeni de nimic, nu dau nume si nici calificative negative. Doar supun atentiei acestei comunitati un aspect pentru a fi dezbatut, iar rezultatul poate fi, intr-un fel sau altul, de folos oricaruia dintre noi.
      Din punctul meu de vedere, piata de desfacere a produselor din domeniu este o piata de nisa si, chiar daca va place sau nu, aceasta comunitate este o astfel de piata...
      Nu vad cu ce ar fi mai "moral" un user care cumpara de pe alt forum, din afara, si apoi revinde, cu profit mai mare sau mai mic, sau fara profit, in cadrul acestei comunitati, atata timp cat produsul are pretul corect...nu mi se pare nimic imoral ca cineva gaseste o ocazie pe care o fructifica...acele ocazii sunt rare, si toata lumea ar dori un "ZLC" cu 250 lei...dar doar primul venit are norocul acesta, iar asta nu cred ca e o "vina" sau ca ar fi ceva imoral.
      Stima
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • Mie chiar mi se pare ciudat,am cumparat ceva,il probez sa zicem si nu imi place,cine poate stabili valoarea,ce am investit si ce vreau pe el?
        Eu hotarasc ce fac cu banii sau bunurile,mele.Am prieteni,care au primit de la mine gratuit palete pe care am dat 250 ron,asta este,e alegerea mea.
        Am dat gratuit la copii,fete bune,fara sa fac din asta o tragedie,e o sansa si pentru ei.
        La fel de bine,maine cumpar un produs si il vand cu de 10 ori pretul,este specula?
        Va raspund tot eu,este ceea ce cere piata,cerere si oferta.Inainte sa faci o oferta de ce nu ai verificat?
        Acum ai produsul este ok,dar ce sa vezi,te gandesti in sinea ta ca poate mai tragi 1-2 lei inapoi.
        De ce nu ai fost informat inainte de a cumpara?Sincer este ridicol,lasati glumele de acest gen,omul a fost corect?
        a vandut ce a spus,treaba lui,ce face daca are profit sau vinde in pierdere.
        Nu stiu exact care a fost citatul,dar parca in Biblie spune,ca cel care este nevinovat sau fara de pacat sa loveasca primul cu piatra.
        Deci va rog sa va uitati inainte la propria voastra constiinta,poate el din banii aia,isi ia mancare sau ajuta pe cineva,cine esti tu sa judeci?
        Dute la orice negustor si incearca sa il judeci,vezi ce iese.

        Comentariu


        • Eu vin cu o idee
          Sa deschida cineva un topic nou, ca asta are prea multe pagini de certuri si polemici si discutii in contradictoriu
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • Salut cu respect in primul rind pe toti cei care nu au dat TEPE si au fost adevarati DOMNI,dar despre cealalta parte am o retinere.Am un exemplu de TEAPA adica pe
            cip_killerspin care a avut la vinzare un lemn Kreanga carbon ULC ,am spus pe forum ca il cumpar si sa-mi trimita poze deoarece era pe cant lovit ,dupa ce a trimis pozele
            la 2 zile dupa a scris pe PM ca la vindut .Asa deci cum a spus si Grasomega tot teapa se numeste.Sarbatori fericite la toti cei cu tenisul in singe,STIMA.

            Comentariu


            • Postat în original de piton1967 Vezi post
              Salut cu respect in primul rind pe toti cei care nu au dat TEPE si au fost adevarati DOMNI,dar despre cealalta parte am o retinere.Am un exemplu de TEAPA adica pe
              cip_killerspin care a avut la vinzare un lemn Kreanga carbon ULC ,am spus pe forum ca il cumpar si sa-mi trimita poze deoarece era pe cant lovit ,dupa ce a trimis pozele
              la 2 zile dupa a scris pe PM ca la vindut .Asa deci cum a spus si Grasomega tot teapa se numeste.Sarbatori fericite la toti cei cu tenisul in singe,STIMA.
              Stimate domn,
              Imi pare rau ca va considerati tepuit. Daca tot ati decis sa ma dati exemplu de tepar si sa va spalati rufele printre iubitorii acestui sport, poate ar fi fost bine sa spuneti si cum a decurs in realitate discutia noastra. Mi-ati scris, intr-adevar, ca sunteti interesat de lemn si sa va trimit si alte poze, dar ca nu sunteti in tara, ca reveniti pe 20 decembrie. V-am trimis pozele, mi-ati scris ca nu sunt elocvente, fiind facute cu telefonul si apoi mi-ati transmis sa va rezerv lemnul pana pe 20 decembrie:
              "pozele nu se vad prea bine cred ca ai facut cu telefonul,rezerva lemnul si cind vin in București o sa-l vad mai bine si dau si banii"
              In primul rand, nu am vazut niciun "te rog frumos rezerva-mi lemnul", exprimarea dvs. pe parcursul schimbului nostru de mesaje a fost de parca v-as fi datorat ceva. In al doilea rand, nu am promis ca va voi rezerva lemnul, oricat de imperativ a fost tonul dvs. Aveti cumva vreo confirmare de la mine? In al treilea rand, ca oricare alt vanzator, doream sa vand cat mai repede acel lemn, nu sa astept 10 zile sa va intoarceti dvs. din Germania. Asadar, nu am promis ca voi pastra lemnul pentru dvs. Primul venit, primul servit.
              Nu am avut nicio garantie din partea dvs. ca veti cumpara acel lemn, chiar si pe 20 decembrie; dupa cum se observa in ceea ce ati scris, pe 20 decembrie puteati foarte bine sa ajungeti la concluzia ca lemnul este lovit peste capacitatea dvs. de toleranta si sa nu il cumparati. Erau si alte cai prin care va puteam rezerva acest lemn, insa calea pe care ati ales-o dvs. a fost doar acel "rezerva", insuficient din punctul meu de vedere.
              Nu am studiat definitiile "interne" ale cuvantului "teapa", insa, daca doriti sa cititi, iata definitia din DEX:
              ȚE?PĂ, țepe, s. f. [+] (Arg., în expr.) A da (sau a trage) țeapă = a păcăli, a înșela, a escroca, a frauda; a țepui. ◊ A lua țeapă = a fi păcălit, înșelat, escrocat; a se țepui.
              In concluzie, chiar nu consider ca v-am tepuit si imi pare rau ca v-am facut sa va simtiti nedreptatit. Am vandut multe echipamente pentru tenis de masă prin intermediul acestui forum si ii rog sa scrie pe toti cei tepuiti de mine. Intr-o incercare de a-mi spala imaginea, desigur.

              Comentariu


              • Pot sa spun ca este un domn foarte corect de nota 10 , nu al cred in stare de asa ceva - si pot sa mai spuna cest lucru cei care au mai cumparat de la el ---- Stima!
                Si eu am patit la fel am fost corect am rezervat lemnul pt. cineva cateva zile a spus sigur ca va cumpara lemnul, si au mai fost persoane care au dorit sa cumpere lemnul dar le-am spus ca lemnul este rezervat... si persoana in acauza ami trimite mesaj ca nu mai doreste lemnul --- de atunci nu mai rezerv nimic... primul care ofera banii a lui este ce anume am la vanzare---
                Marea intrebare este la cine vinzi primul ce ai la vanzare... la cel care a rezervat ceva si nu esti sigur ca va cumpara produsul tau, sau la cel care te suna si ati spune sigur ca ati ofera banii jos---?... ce faci dai pasarea din mana pentru cea de pe gard?...
                M-am confruntat cu inca o problema in poze se vade cum sunt fetele sau lemnul asa in mare nu se compara ca si atunci cand sunt noi sau cand esti de fata si vezi cu ochii tai acel produs... si cand ajunge la persoana in cauza sa nu fie asa cum a-si imagina in el mintea lui ca va fi acel produs, si cel care a cumparat sa doresca sa trimeata inapoi acel produs care a dat un pret foarte mic sau poate mai mare... ce faci?...
                Si eu am patit asa ceva am crezut ca fata are mult mai mult spin si nu avea pozele erau clare asta nu insemana ca daca fata nu era asa cum am crezut eu ca va fi am trimis-o inapoi... dar nu am trimis fata inapoi am ales sa cumpar o fata second hand si nu ma astept sa fie noua --- - am vazut ca unele persoane se asteapta acest lucru de la o fata second hand sa arate ca si un noua si sa o cumpere la un pret de nimic---
                Eu nu ma refer aici la persoanele care chiar incearca sa te pacalesca si chiar nu pun poze clare sa nu vezi cum arata acel produs ... si cand primesti coletul si fata este toata rupta si este buna de aruncat la gunoi, aia o poti trimite inapoi...
                Ultima editare de leo33; 17.dec.2013, 11:37.

                Comentariu


                • Zilele trecute am cumparat un lemn de la cineva de pe forum si spune in anunt lui lemn impecabil fara lovituri si vorbesc cu el la Tel. si al mai intreb odata in ce stare este lemnul si ami spune la fel ca si nou fara urme de uzura fara lovituri ,,, bun cumpar lemnul si cand vine si ma uit la el si vad mai multe dar mici atingeri pe cant dar sunt vizibile al sun pe domnul in cauza si el ami spune o dar juliturile alea nu afecateaza jocul ca eu la asa ceva ma uit?,,, si ca daca nu mi convine lemnul sa l trimit inapoi,,, eu nu spun ca afecateaza jocul dar afecteaza caracterul unui om daca un lemn este julit,lovit ati poti permite sa mai negociezi pretul ca la randul meu daca nu mi place lemnul in cuza sa l poti vinde la un pret rezonabil la randul meu,,, eu spun sa fii corect o mica julitura daca are este frumos sa pui poza este fromos sa spui acest lucru. (se poate vedea in linkul de jos in pozele mele unde al am la vanzare acum BLACK DEVIL este prea rapid pt. mine la m incercat 30 min.)
                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...uda-S2-noi-ect
                  Ultima editare de leo33; 17.dec.2013, 12:41.

                  Comentariu


                  • Domnule Leo eu ti-am vandut acel lemn , si arata impecabil , am cerut 150 de ron mi-ai oferit 135 , eu am platit taxiul pana la posta , 5 lei pe un scoci sa lipesc cutia si 3,5 ron sa trimit lemnul, m-am ales cu 120 de ron , dnv nu faceti un raport calitate pret cand achizitionati ceva ? sau cautati chilipiruri? v-am spus si la telefon daca va deranjeaza ceva trimite-ti lemnul inapoi ca sunt altii care il vor achizitiona , caracterul meu? il stiu oamenii care m-au cunoscut personal, destul de multi .
                    Sa nu mai vb de faptul ca mi-ati impus pana cand sa va trimit lemnul...eu venisem din tura de noapte ...la 12 m-am trezit am facut ceva treaba acasa si m-ati sunat la 15 si m-ati intrebat ce am facut eu astea 3 ore de nu am pus lemnul si ca am stele pe forum , cum de le-am obtinut....
                    Nu am nici o obligatie fata de Dnv tin sa va reamintesc...iar daca lemnul care ziceti si dnv ca avea o mica atinsatura pe cant nu v-a convenit la pretul asta ...v-am spus sa`l trimiteti inapoi ca eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni.
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • Domnule se pare ca va ti simtit vinovat ca ati intervenit asa de repede eu nu am spus numele nimanui eu doar am spus ce am patit pur si simplu si sa incercam sa invatam ceva de aici nu trebuie sa ne suparam din cauza acesta uneori este normal sa mai gresim sa ne ajutam uni pe alti ca doar suntem oameni...
                      Vreti sa spuneti cu mana pe inima ca lemnul era impecabil asa cum ati spus in anunt dl. ?... Puteti spune acest lucru dl. mai ales acum ca suntem in post Craciunului?... Eu pot sa spun cu mana pe inima si sa spun azi ca lemnul era asa cum se vede in pozele de jos eu doar am incercat lemnul in rest a stat deoparte detin mai multe lemne si acesta era prea rapid pt. mine...
                      Pe mine ma deranjat ca ati spus ca lemnul este impecabil fara nici o lovituri si alte defecte ... asa ati spus?... ideia este ca atunci cand am vazut lemnul am ramas uimit si nu mi venea sa cred... este simplu se poate vedea in linkul de jos in anunt... ACUM LEMNUL NU MAI ESTE CHIAR ASA LA M DAT PUTIN CU SMIRGHEL FIN PE CANT SI ARATA MAI BINE.
                      Dl. asa arata Lemnul cand a venit de la d-tra cum se vede in pozele de jos... ami pare rau dl. eu nu mint eu doar spun cum a fost... si daca d-tra sunteti macar putin sincer stiti
                      prea bine cum arata lemnul D-tra, doar din cauza acesta mi ti spus ca daca nu mi convine poti sa mi trimiti lemnul inapoi, problema mea era de ce nu ati spus de la inceput in ce
                      stare este lemnul credeti ca sunteti singurul care vine cu aceste cuvinte, nu este prima data cand patesc asa ceva si acest lucru nu trebuie sa va suparati pe mine doar pt. faptul ca va m spus adevarul ca lemnul nu este asa cum ati spus in anunt si chiar la tel. ati spus la fel ca este impecabil...
                      Pozele astea au fost facute cand veneam de la posta si cand v am sunat si am spus de lemn si mi ati spus ca la asa ceva ma uit eu la niste julituri si ca daca nu mi convine lemnul al pot trimite inapoi, poate pt. D-tra erau nimicuri niste mici julituri, pt. mine nu era la fel... nu era vorba de banii si de corectitudinea d-tra dl. din cauza acesta nu am trimis lemnul inapoi am vrut sa fiu corect vineri a venit lemnul puteam sa l incerc si sal trimit inapoi luni fara probleme dar eu nu sunt asa ami pare rau...

                      ...........Aici este anuntul cu lemnul nu vad nici o poza cu partea acesta unde este lovit... de ce?... ati pus poze doar cu partea unde se vede bine lemnul
                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...977#post181977
                      Dl. ami cer scuze daca am spus ceva rau ,,, poate pt. d,tra este un lemn ipecabil asa cum este in poze si cum ati spus in anunt si chiar la tel...
                      Eu nu mai scriam acum aceste cuvinte daca d,tra dl. erati corect si ati fi spus ca fost o simpla grseala ami pare rau ... Sanatate!
                      Ultima editare de leo33; 18.dec.2013, 01:23.

                      Comentariu


                      • Beni hai ma ca ne cunoastem din vedere cred, dar dupa pozele lui Levi alea-s cratere frate))))
                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                        Comentariu


                        • Bogdane uite pozele inainte sa le trimit , am avut toate motivele sa spun ca arata impecabil
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ht=black+devil
                          Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni mai ales ca e post , si nu as vrea ca nimeni sa se simta pacalit de mine, imi pare rau ca a iesit asa si probabil ca era mai ok sa predau personal lemnul cuiva si nu se ajungea aici, din respect pt dnv eu inchei aceasta discutie si imi cer scuze daca v-ati simtit ofensat , sau ca am incercat sa va pacalesc
                          Ultima editare de Ben; 18.dec.2013, 11:09.
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • Postat în original de Ben Vezi post
                            Bogdane uite pozele inainte sa le trimit , am avut toate motivele sa spun ca arata impecabil
                            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ht=black+devil
                            Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni mai ales ca e post , si nu as vrea ca nimeni sa se simta pacalit de mine, imi pare rau ca a iesit asa si probabil ca era mai ok sa predau personal lemnul cuiva si nu se ajungea aici, din respect pt dnv eu inchei aceasta discutie si imi cer scuze daca v-ati simtit ofensat , sau ca am incercat sa va pacalesc
                            ii ciudat ca intradevar din pozele tale nu se vede nimic, eu nu ma bag, faptul ca te cunosc am vrut sa aplanez discutia, ramane sa va intelegeti voi
                            Sarbatori fericite
                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                            Comentariu


                            • Foarte bine procedezi si multumesc pentru impartialitate....nu vreau polemici cu nimeni , dar astea sunt pozele pe care le-am facut eu chiar cu cateva zile inainte sa vand lemnul l-am aratat colegilor mei si le ziceam ca uite ce bine arata lemnul si ce grija am avut de el....iar domnul Leo dupa ce l-a achizitionat a facut un set de poze pe balcon iar astea sunt altele cine stie de cand sunt facute in nici un caz nu avea loviturile alea care sunt in pozele astea , nu vreau sa`l acuz de nimic dar la cum l-am trimis eu , cu 135 ron din care eu am cheltuit 15 ron eu zic ca era o afacere buna si pt el si pt mine si repet imi cer scuze daca s-a simtit ofensat dar eu nu am vrut sa pacalesc pe nimeni
                              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                              BH : Tenergy 05Fx
                              FH : Tenergy 05Fx

                              Comentariu


                              • LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

                                Buna,am luat si eu o ,,tzeapa" de la userul gabykr,care spunea ca fata pe care am cumparat-o are un grad de uzura de 15-20%.Dupa ce am cumparat-o,uitati-va si voi ce mi-a spus:
                                Fata a fost jucata cam 5-6 luni de catre un prieten...apoi eu am sters-o cu o spuma speciala de la Joola - se numeste Clipper shaum ...aceasta curata foarte bine fata si lasa un strat foarte fin protector pe ea...asta a fost toata "reconditionarea". Fata inca isi face treaba foarte bine.
                                Franziska ZLC
                                Dignics 09c

                                Comentariu


                                • In primul rand daca ai primit fata promisa nu ai luat ,,teapa,, cum spui tu,,,,, Cred ca glumesti in primul rand acel om este foarte corect in tot ce vinde pe forum, daca fata nu este asa cum ti-ai imaginat tu ca va fi nu insemana ca ai luat ,,tzeapa,, pai daca ti-a spus ca a fost jucata 5-6 luni este normal sa fie uzata tu ce vrei sa fie noua?... si oricum as putea spune si eu ca si tu esti un,, tip care spune una si face alta ,, ai trimis mai la toata lumea pe forum se poate vedea la tine in post acest lucru ca cumperi fata aia ca cumperi lemnul ala si nimic ( chiar si mie mi-ai trimis si mi-ai spus ca vrei un lemn si dupa ce ne-am intales la pret si cum facem cu coletul ai plecat fara sa mai spui nimic...) ce pot eu sa spun despre tine?.. Asa cu mai spune de ,, tepe ,, si vezi mai bine cum esti tu, si te rog daca promiti ceva aici pe forum la cineva nu conteaza cine este nu mai pleca asa fara sa spui ceva daca ai facut un targ spune omului ca nu mai vrei sau ect. ca nimeni nu o sa-ti vanda nimic.


                                  Si tu crezi ca spuma aia face minuni adica ati face fata noua dupa ce este uzata ?...
                                  Ultima editare de leo33; 04.feb.2014, 11:29.

                                  Comentariu


                                  • LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

                                    Postat în original de sorypet Vezi post
                                    Buna,am luat si eu o ,,tzeapa" de la userul gabykr,care spunea ca fata pe care am cumparat-o are un grad de uzura de 15-20%.Dupa ce am cumparat-o,uitati-va si voi ce mi-a spus:
                                    Fata a fost jucata cam 5-6 luni de catre un prieten...apoi eu am sters-o cu o spuma speciala de la Joola - se numeste Clipper shaum ...aceasta curata foarte bine fata si lasa un strat foarte fin protector pe ea...asta a fost toata "reconditionarea". Fata inca isi face treaba foarte bine.


                                    Nu vreau sa o luati in nume de rau, dar unde-i "tzeapa"? fi-ti mai explicit... avea uzura mai mare de 15-20% cum v-a prezentat-o d-nu gabykr ? o fata poate fi jucata 5-6 luni, de cateva ori si poate arata ca noua... deci pe mine personal m-ar interesa daca uzura fetei este mai mare decat a aproximat-o d-l gabykr... dupa spusele dvs inteleg ca nu uzura v-a deranjat, ci timpul de folosinta... Stima!

                                    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
                                    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de leo33 Vezi post
                                      In primul rand daca ai primit fata promisa nu ai luat ,,teapa,, cum spui tu,,,,, Cred ca glumesti in primul rand acel om este foarte corect in tot ce vinde pe forum, daca fata nu este asa cum ti-ai imaginat tu ca va fi nu insemana ca ai luat ,,tzeapa,, pai daca ti-a spus ca a fost jucata 5-6 luni este normal sa fie uzata tu ce vrei sa fie noua?... si oricum as putea spune si eu ca si tu esti un,, tip care spune una si face alta ,, ai trimis mai la toata lumea pe forum se poate vedea la tine in post acest lucru ca cumperi fata aia ca cumperi lemnul ala si nimic ( chiar si mie mi-ai trimis si mi-ai spus ca vrei un lemn si dupa ce ne-am intales la pret si cum facem cu coletul ai plecat fara sa mai spui nimic...) ce pot eu sa spun despre tine?.. Asa cu mai spune de ,, tepe ,, si vezi mai bine cum esti tu, si te rog daca promiti ceva aici pe forum la cineva nu conteaza cine este nu mai pleca asa fara sa spui ceva daca ai facut un targ spune omului ca nu mai vrei sau ect. ca nimeni nu o sa-ti vanda nimic.


                                      Si tu crezi ca spuma aia face minuni adica ati face fata noua dupa ce este uzata ?...
                                      La fel ca si tine Leo, am mai patit si altii...si de la mine d-l de la poalele Moldoveanului si Negoiului a dorit o fata,i-am si rezervat-o pentru 3 zile si...mai apoi s-a "topit"in ceata Fagarasilor...si dupa ce-l "scot" din ceata cu un PM...,mai vrea sa-i retin fata in continuare...Du-te ma' baiatule-n...munti!
                                      Ultima editare de nelu mutiu; 04.feb.2014, 12:09.
                                      FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                                      Comentariu


                                      • sorypet: ok,dar sa stii ca am observat ca fata este jucata mai mult timp,iar apoi reconditionata,dar nu este nicio problema,deoarece inca da efectul bine

                                        gabikr: Fata a fost jucata cam 5-6 luni de catre un prieten...apoi eu am sters-o cu o spuma speciala de la Joola - se numeste Clipper shaum ...aceasta curata foarte bine fata si lasa un strat foarte fin protector pe ea...asta a fost toata "reconditionarea".

                                        sorypet: Fata inca isi face treaba foarte bine.eram sigur ca asa este,dar trebuia sa fii sincer...

                                        gabikr: Te rog sa ma crezi ca in nici un caz nu am avut in intentie de a induce in eroare pe cineva...am incercat sa fiu concis in prezentarea produselor, si am indicat estimarea in legatura cu gradul de uzura.
                                        Aceasta este solutia cu care eu sterg fetele, este aprobata si am cumparat-o de pe ttsport.ro . Mi s-a parut normal sa sterg fata...cred ca esti de acord ca nu imi permit sa induc oamenii in eroare pentru nici un produs, cu atat mai mult pentru 50 de lei.
                                        Daca tu crezi ca nu merita banii platiti, imi poti trimite inapoi fata iar eu returnez banii, pe cheltuiala mea.

                                        .................................................. .................................................. .................................................. ...

                                        Cam asa au decurs discutiile...Asta ca sa se lamureasca oarecum "problema" cu privire la acea fata...
                                        Ultima editare de gabikr; 04.feb.2014, 15:06.
                                        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                        Comentariu


                                        • mie mia comandat un lemn dar acum vazand acestea renunt eu la comanda data de dl sorypet , oricum sunt prea aglomerat si nu am timp pt toate comenzile urgente !! deci dupa cele citite comanda dlui sorypet se anuleaza , la fel si acea a dlui cosmin din scornicesti!!
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de leo33 Vezi post
                                            In primul rand daca ai primit fata promisa nu ai luat ,,teapa,, cum spui tu,,,,, Cred ca glumesti in primul rand acel om este foarte corect in tot ce vinde pe forum, daca fata nu este asa cum ti-ai imaginat tu ca va fi nu insemana ca ai luat ,,tzeapa,, pai daca ti-a spus ca a fost jucata 5-6 luni este normal sa fie uzata tu ce vrei sa fie noua?... si oricum as putea spune si eu ca si tu esti un,, tip care spune una si face alta ,, ai trimis mai la toata lumea pe forum se poate vedea la tine in post acest lucru ca cumperi fata aia ca cumperi lemnul ala si nimic ( chiar si mie mi-ai trimis si mi-ai spus ca vrei un lemn si dupa ce ne-am intales la pret si cum facem cu coletul ai plecat fara sa mai spui nimic...) ce pot eu sa spun despre tine?.. Asa cu mai spune de ,, tepe ,, si vezi mai bine cum esti tu, si te rog daca promiti ceva aici pe forum la cineva nu conteaza cine este nu mai pleca asa fara sa spui ceva daca ai facut un targ spune omului ca nu mai vrei sau ect. ca nimeni nu o sa-ti vanda nimic.


                                            Si tu crezi ca spuma aia face minuni adica ati face fata noua dupa ce este uzata ?...
                                            si mie mi-a tr acest domn cateva mesaje private!dar s-a lasat pagubas!mi-a zis sa ii pun poze cu fetele mai clare,i-am pus si dupa nimic!am incercat sa ii las la pret dar am avut impresia ca nu e asa interesat!
                                            tb alc t05/t05 fx

                                            Comentariu


                                            • User-ul" Sorypet" e al fiului meu, Sorin; are 14 ani, este la "inceput de drum",sincer nici el nu stie prea bine ce se potriveste pe stilul lui.Imi cer scuze in numele lui, eu n-am stiut de aceste comenzi, de acum se va reglementa totul .Daca vom comanda ceva vom comanda de pe user-ul "Doripet" care este al meu.Acum am vazut si eu fata care a comandat-o fiul meu este OK ,Gaby sa stea linistit ca nu a fost vorba de nici o teapa, lui Sorin i s-a parut ca gradul de uzura este ceva mai mare decat cel mentionat si din acest motiv a facut referintele respective .In primul rand fiul meu trebuia sa incerce o astfel de fata inainte de a o comanda.Asta e , imi pare rau ca s-a aruncat "cu capul inainte"dar asa sunt copiii. Inca odata imi cer scuze pt. eventualele neplaceri create fata de Gaby si toti care au mai intrat in contact cu fiul meu.Acum a inteles si el ca in acest forum fair-playul trebuie sa fie la baza.Va multumesc pt. intelegere.Cu stima si respect,Dorian Petrariu.

                                              - - - Actualizat - - -

                                              D-l Dan scuze pt. comanda respectiva e f. bine ca ati anulat-o.Dupa cum am mai spus sunt tatal lui Sorin, user Sorypet.Eu numai acum am aflat de comenzile facute de fiul meu,care este la "început de drum" in ceea ce priveste tenisul de masa(are 14 ani) si dupa cum i-am explicat mai intai de toate trebuie sa vada pe ce stil se definitiveaza,sa joace cu mai multe lemne respectiv fete sa vada ce i se potriveste.In acest sens ne va ajuta D-l Emy cu niste sfaturi.Va multumesc inca odata pt. intelegere,si atat eu cat si Sorin ne cerem scuze pt.situatia creata.Cu stima Dorian Petrariu, user" doripet".
                                              Franziska ZLC
                                              Dignics 09c

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de sorypet Vezi post
                                                User-ul" Sorypet" e al fiului meu, Sorin; are 14 ani, este la "inceput de drum",sincer nici el nu stie prea bine ce se potriveste pe stilul lui.Imi cer scuze in numele lui, eu n-am stiut de aceste comenzi, de acum se va reglementa totul .Daca vom comanda ceva vom comanda de pe user-ul "Doripet" care este al meu.Acum am vazut si eu fata care a comandat-o fiul meu este OK ,Gaby sa stea linistit ca nu a fost vorba de nici o teapa, lui Sorin i s-a parut ca gradul de uzura este ceva mai mare decat cel mentionat si din acest motiv a facut referintele respective .In primul rand fiul meu trebuia sa incerce o astfel de fata inainte de a o comanda.Asta e , imi pare rau ca s-a aruncat "cu capul inainte"dar asa sunt copiii. Inca odata imi cer scuze pt. eventualele neplaceri create fata de Gaby si toti care au mai intrat in contact cu fiul meu.Acum a inteles si el ca in acest forum fair-playul trebuie sa fie la baza.Va multumesc pt. intelegere.Cu stima si respect,Dorian Petrariu.
                                                In urma celor sesizate in ultimul timp la adresa lui sorypet si tinind seama de adresa lui postata si confirmata,Fagaras-Victoria,si cu ajutorul citorva dintre voi am reusit indentificarea lui la timp.Cum spune si tatal lui,Dorian Petrariu(un vechi si bun prieten de-al meu),Sorin fiul lui de 14 ani este la inceput de drum(si nu joaca de loc rau,progrese vizibile),atit la tenis cit si in viata,si din dorinta de a intra in lumea adultilor cit mai repede(dorinta adolescentiilor),se pare ca a reusit sa necajeasca o parte dintre d-voastra,de aceea imi cer scuze in numele lui ,si al lui Dorian ,si va asigur ca lucrurile vor intra in normal.

                                                Multumesc de colaborare si intelegere.EMI

                                                Comentariu


                                                • Vreau sa aduc in atentie cazul user-ului "jucatordetenisdemasa" care in timp de 14 minute (intre orele 14.33 - 14.47) a postat anuntul sau de vanzare in 6 posturi care solicitau recomandari de fete sau lemne ( "ce paleta sa cumpar?" ; "recomandare fete" ; "ajutor cu o paleta" ; "Dilema alegerea unei palete" ; " fete pentru Balsa Carbo X5" ; "ce sa pun pe un donic def play senso"). Este un mod de agresare in primul rand a celor care si-au deschis un topic pentru a se lamuri si dumiri ce sa faca in continuare pentru a putea sa joace un tenis de masă mai evoluat. Acest individ consider ca trebuie sanctionat pentru acest mod de manifestare.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de dennis Vezi post
                                                    Vreau sa aduc in atentie cazul user-ului "jucatordetenisdemasa" care in timp de 14 minute (intre orele 14.33 - 14.47) a postat anuntul sau de vanzare in 6 posturi care solicitau recomandari de fete sau lemne ( "ce paleta sa cumpar?" ; "recomandare fete" ; "ajutor cu o paleta" ; "Dilema alegerea unei palete" ; " fete pentru Balsa Carbo X5" ; "ce sa pun pe un donic def play senso"). Este un mod de agresare in primul rand a celor care si-au deschis un topic pentru a se lamuri si dumiri ce sa faca in continuare pentru a putea sa joace un tenis de masă mai evoluat. Acest individ consider ca trebuie sanctionat pentru acest mod de manifestare.
                                                    Am discutat cu "jucatordetenisdemasa", are doar 11 ani, nu cunostea bine regulile forumului, i-am sters ofertele din zona echipamente , consider problema rezolvata.

                                                    Oricum "ofertele de vanzare" in sectiunile in care oamenii cer sfaturi despre fete, lemne nu isi au locul. Iar aceste oferte sunt facute chiar si de useri vechi de pe forum care vor sa profite de naivitatea unora si sa-si vanda ei materialele. Din punctul meu de vedere, orice oferte de vanzare isi au locul la Anunturi.
                                                    Orice astfel de mesaj il voi sterge si voi sanctiona cel care il scrie.
                                                    Astept ajutor si sesizari si de la voi.
                                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X