Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de leo33 Vezi post
    Ce ma bucur ca ai deschis subiectul dl.Szlot ... de ce nu spui toata povestea dl. sa stie oameni cat de corect esti tu... Eu am facut acest lucru intentionat sa vezi si tu cum este sa pacalesti pe cineva sa spui una si acolo sa fie altceva... Am sa spun eu toata povestea eu sunt un tip corect poti sa intrebi pe cine vrei de pe forum, dar tu nu esti...



    Eu am cumparat acesta Paleta de la dl Szolt, in mod special ami doream acest Lemn fetele sunt destul de uzate se vede in poze, ne-am intales la suma de de 450 ron pt toata paleta si-a fost ok... i-am virat in contul lui 460 ron si pt. transport prioripost in clipa cand am virat banii in contul dl. Szlot l-am rugat sa dea jos fetele de pe paleta sa vada daca lemnul nu este lovit sau daca are ceva defect a spus ca lemnul este bun si ca nu are nimic,,, i am spus atunci ca daca nu este asa eu am sa i trimit paleta inapoi. ...In clipa in care a venit coletul si m-am uitat la lemn si am vazut ca la maner este CRAPAT, l-am sunat pe dl. Szolt am facut cateva poze le -am trimis pe E-mail sa vada si el cum rata manerul , si din clipa aceia si-a inchis Tel. su nu a mai raspuns la Tel. dl. Szolt am sunat de 10 ori si nimic... eu a doua zi am tot insistat si am sunat am primit intr-un-tarziu un sms ca mi-a trimis un E-mail cu raspunsul la problema Paletei...

    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI PALETA CUMPARATA



    Deci dl. acesta afcut in felul urmator am cumparat Paleta am desfacut coletul si sa ma uit ce am cumparat am vazut ca lemnul este crapat se vede in poze aceste poze le-am trimis si lui si uite raspunsul de pe E-mail...


    ACESTA CRAPATURA LA MANER SE VEDE IN CLIPA IN CARE IEI LEMNUL IN MANA, DL. SZLOT NU A SPUS NIMIC DE ACEST LUCRU A TINUT ASCUNS SI EU AM VAZUT IN CLIPA INCARE AM LUAT LEMNUL IN MANA,,, EL SA SUPARAT SI A INCHIS TEL. CE FEL DE OM ESTI TU DOMNE?....






    aici se vede ce i-am scris eu ...Salut! Zsolt! Sa sti ca sunt foarte dezamagit ca lemnul nu este ok, adica din pozele care sunt se vede ca acolo unde manerul este crapat.

    SI RASPUNSUL LUI...


    Salut!
    M-am uitat la poze. Imi pare rau, dar vreau sa fie foarte clar situatia:
    -am fost doar un intermediar, ce ti-am zis din bun inceput. Paleta nu era a mea, iar banii ce am primit de la tine, am virat la fratele proprietarului, cum a cerut el. Deci, imi pare rau, nu pot sa-ti dau inapoi banii, cu totul ca nici nu era vorba de asaceva sau garantie.
    -am facut destule poze, ca sa vezi despre ce este vorba, din stanga-dreapta, de sus in jos: paleta nu es noua, este folosita, in stare si conditie normala. Si asta stiai. Am incercat eu in joc si un amic de al meu. M-am convins, pentru linistea mea sufleteasca, ca nu are nici un viciu ascuns si ca este ok. O poti folosi linistit, asa cum e. Nu este rupt, nu se misca manerul, nu are vibratii si nu face nici un fel de alte figuri, ce ar poate deranja jocul. Ca ti se va rupe peste un an sau doua, daca scapi din mana din cand in cand si trantesti de pamant, cum mi-ai zis azi, e treaba ta. Nu poti trage la raspundere un vanzator pentru un eveniment, care probabil se va intampla, candva! Eu joc de 34 de ani si nici o data nu am scapat paleta din mana. Ca mai dai in masa cu ea si rupi fetele, asta e soarta paletelor
    -cu totul, ca zici ca lucrezi cu PrioriPost si cunosti sistemul pe dinafara, nu ai respectat intelegera noastra facuta, ca pretul paleteti este 450 de lei+transport. M-ai lasat in pana cu 6 lei si ceva, n-am zis nimica. Puteam sa expediez coletul cu suma de 3 lei si eu sa raman in buzunar cu 3 lei in plus, dar mi-am tinut de intelegerea facuta. Sa fii sanatos. Dar, nu ma incanta faptul de loc, ca acuma ma mai si ataci, parca iti dadeam teapa. Eu am facut totul ce m-ai rugat, am procedat ca lumea, deci am rugamintea la tine, ca sa inchidem subiectul aici.

    Numai bine,
    Zsolt


    EU AMI DORESC BANII INAPOI 450 RON AMI VIREZI IN CONT ASA CUM AM FACUT SI EU CU TINE SI EU ATI TRIMIT PALETA INAPOI CRAPATA SA O FOLOSESTI TU---




    SI IN POZA ACESTA SE VEDE CA ESTE CRAPAT LA MINER EL A STIUT DE LA INCEPUT ACEST LUCRU SI NU A SPUS NIMIC NICI IN ANUNT CAND A VADUT PALETA...
    Acum ca ne-ai luminat nu pot decat sa te felicit.
    Sunt curios ce mai zice?
    Blade: Timo Boll ALC
    Fh:Palio AK 47 Red
    Bh:Palio AK 47 Red

    Comentariu


    • eu i- am scris pe e-mail ca este un mincinos ca a spus una si ca a fost alata in colet aidca un Lemn crapat si ca ami vreau banii inapoi si ca ai ofer Paleta inapoi.... uite raspunsul dl. Szolt...



      Nu ma mai repet, deci: paleta este second hand, nu noua. Are probleme ESTETICE (zgarieturi pe margine si crapaturi pe lac si unde o mai fi) MINORE, dar NU FUNCTIONALE! Asta inseamna, ca orice, ce ai decoperit tu, NU AFECTEAZA SUB NICI O FORMA jocul. Da? Deci, inca o data: paleta NU ARE DEFECT! Doar probleme estetice! Daca nici asa nu intelegi, nu am cum sa-ti explic mai clar.
      Imi faci reprosuri, ca nu am pus paleta sub microscop? Da, asa este. Fiindca nu am avut nici un motiv. Paleta este ok, am jucat cu ea 4 ore, in 2 zile diferite. Repet! Eu nu ti-am dat tepa!

      Daca esti asa perfectionist, ca te deranjaza maruntisuri din asta, total NESEMNIFICATIVE, de ce cumperi de pe forum, la juma de pret? Cumpara din magazin si n-ai treaba.

      Eu am urmarit cerintele tale, de a da jos fetele, de a verifica cum arata suprafetele paletei, de a face poze etc., dar sub nici o forma nu ti-am dat garantie de nici un fel, nici de rascumparare si nici alte promisiuni similare. Contravaloarea paletei este dat mai departe fratele fostului proprietar. Deci, repet, ultima oara: cu parere de rau, dar nu am cum sa-ti dau banii inapoi.

      Explica-mi, te rog, cu ce te pot ajuta? Ce mai vrei de la mine?

      Numai bine,
      Zsolt



      va da-ti seama ce nervi mi-a facut oamul acesta,,,?... ca nu avem cu cine sa vorbesc,,, ami arunca citeva cuvinte acolo si gata , eu ce sa mai spun ?..

      adica mi-a trimis un Lemn crapat si el ami spune este problema ta, am dat banii la nu stiu cine,,, fara ca eu sa vad ce am cumparat si daca corespunde cu ce a spus nea Szolt... si acum a fugit de pe forum si nu a stat la dscuti cu mine ati vazut ,,, oare de ce?...

      Dl. Zsolt acum te rog frumos asa cum esti tu un om corect te rog sun -ma sa vorbim sa ati ofer paleta inapoi si sa-mi ofer banii inapoi, daca nu ma suni in cursul zilei de maine sa rezolvam problemape cale amiabila... am sa gasesc o alta modalitate care ti-am spus si pe e-mail unde am sa merg. ... Astept! Multumesc!


      Asa cum ti-am spus si in E-mail ai vazut ca am fost un om corect asa este?... Nu ami doresc nimic in plus decat sa faci ce am facut eu in clipa cand ti-am cumparat paleta, adica sa fi un om corect daca esti da dovada ca esti barbat dl.Szolt si nu mai fugi de adevar si vino sa-ti rezolvi problema acesta intr-un mod prietenos si un om al tenisului de masa.



      DL.SZOLT ASA CUM NU TI-A PLACUT CAND AI PRIMIT PLICUL CU FETELE DE PALETA TOATE RUPTE CARE NU ERA CE SPERAI SA FIE, SI AI DAT DOAR 80 DE RON PE ELE... OARE EU CUM MA-M SIMTIT EU CA AM DAT 460 DE RON PE PALETA SI CAND DESCHIS COLETUL VAD UN LEMN CRAPAT OARE EU CUM MA-M SIMTIT EU DL. SZLOT?... DUPA CARE IN LOC SA VOBESTI CU MINE SA REZOLVAM PROBLEMA MI-AI INCHIS TEL. IN NAS... OARE CE SA MAI SPUN EU DL SZOLT ?...

      AM VRUT SA TE FAC SA MA INTALEGI CE INSEAMNA SA COMANZI CEVA SI SA PRIMESTI ALTCEVA... TE ASTEPT SA VORBIM DL.SZOLT!
      Ultima editare de leo33; 09.iul.2014, 22:05.

      Comentariu


      • Credeam ca e o telenovela braziliana,dar se pare ca e pur sange romaneasca.

        Eu cred ca o tranzactie facuta pe acest forum nu este purtatoare de garantii si alte cauze,ci numai de respect reciproc si bun simt,dar replicile ca vand pt un prieten sau un vecin ,sunt pure minciuni si cred ca de vina sunteti si voi cumparatori care cumparati de la asemenea vanzatori.
        Nu mai cumparati de la cei ce anunta ca vand sau cumpara pt un prieten.

        Consider ca cei ce se preteaza la astfel de actiuni trebuie eliminati din CIRCUITUL Amatur .
        EMI

        Comentariu


        • eu am cumparat multe materiale de la Dl Szabo Levente si tot timpul a fost ok , cu toate ca se intampla uneori sa ii trimit banii dupa 2, 3 saptamani ...
          Rozena - VISCARIA - Rozena

          Comentariu


          • Baiat fain Leo. Si eu am cumparat de cateva ori de la el si totul a fost ok. Nu degeaba are un calificativ comercial atat de bun. Cred ca adevaratul tzepar este tipul cu lemnul iar Leo doar i-a dat o lectie, destul de dura e drept. Vorba lui Zsolt (cel cu lemnul): nu sunt fețe noi, au doar defecte vizuale, daca vrea noi sa isi ia din magazin, lipite cu grija bucata cu bucata sunt bune
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI


              in anuntul lui nu spune ca nu este paleta lui...

              eu tocmai din cauza acesta i-am spus dl.Szolt sa dea jos fetele de pe paleta sa vezi daca are defecte, el a spus ca paleta este buna ,,, el ami spune ca acea crapatura de la maner nu este o problema ca daca se poate juca cu ea adica este buna... pe mine ma derajeaza ca nu mi- a spus tot ce are paleta, si acesta nu este o zg?rietură ca nu era nici-o problema acolo lemnul este pur si simplu crapat...






              asa ceva se vede cand iei o plaeta in mana ca este crapat, dar nu a spus nimic cand a vandut paleta ca era vizibil in mana lui, el si-a spus ca daca nu se misca paleta este buna...

              - - - Actualizat - - -

              Postat în original de leo33 Vezi post
              Ce ma bucur ca ai deschis subiectul dl.Szlot ... de ce nu spui toata povestea dl. sa stie oameni cat de corect esti tu... Eu am facut acest lucru intentionat sa vezi si tu cum este sa pacalesti pe cineva sa spui una si acolo sa fie altceva... Am sa spun eu toata povestea eu sunt un tip corect poti sa intrebi pe cine vrei de pe forum, dar tu nu esti...



              Eu am cumparat acesta Paleta de la dl Szolt, in mod special ami doream acest Lemn fetele sunt destul de uzate se vede in poze, ne-am intales la suma de de 450 ron pt toata paleta si-a fost ok... i-am virat in contul lui 460 ron si pt. transport prioripost in clipa cand am virat banii in contul dl. Szlot l-am rugat sa dea jos fetele de pe paleta sa vada daca lemnul nu este lovit sau daca are ceva defect a spus ca lemnul este bun si ca nu are nimic,,, i am spus atunci ca daca nu este asa eu am sa i trimit paleta inapoi. ...In clipa in care a venit coletul si m-am uitat la lemn si am vazut ca la maner este CRAPAT, l-am sunat pe dl. Szolt am facut cateva poze le -am trimis pe E-mail sa vada si el cum rata manerul , si din clipa aceia si-a inchis Tel. su nu a mai raspuns la Tel. dl. Szolt am sunat de 10 ori si nimic... eu a doua zi am tot insistat si am sunat am primit intr-un-tarziu un sms ca mi-a trimis un E-mail cu raspunsul la problema Paletei...

              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI PALETA CUMPARATA



              Deci dl. acesta afcut in felul urmator am cumparat Paleta am desfacut coletul si sa ma uit ce am cumparat am vazut ca lemnul este crapat se vede in poze aceste poze le-am trimis si lui si uite raspunsul de pe E-mail...


              ACESTA CRAPATURA LA MANER SE VEDE IN CLIPA IN CARE IEI LEMNUL IN MANA, DL. SZLOT NU A SPUS NIMIC DE ACEST LUCRU A TINUT ASCUNS SI EU AM VAZUT IN CLIPA INCARE AM LUAT LEMNUL IN MANA,,, EL SA SUPARAT SI A INCHIS TEL. CE FEL DE OM ESTI TU DOMNE?....






              aici se vede ce i-am scris eu ...Salut! Zsolt! Sa sti ca sunt foarte dezamagit ca lemnul nu este ok, adica din pozele care sunt se vede ca acolo unde manerul este crapat.

              SI RASPUNSUL LUI...


              Salut!
              M-am uitat la poze. Imi pare rau, dar vreau sa fie foarte clar situatia:
              -am fost doar un intermediar, ce ti-am zis din bun inceput. Paleta nu era a mea, iar banii ce am primit de la tine, am virat la fratele proprietarului, cum a cerut el. Deci, imi pare rau, nu pot sa-ti dau inapoi banii, cu totul ca nici nu era vorba de asaceva sau garantie.
              -am facut destule poze, ca sa vezi despre ce este vorba, din stanga-dreapta, de sus in jos: paleta nu es noua, este folosita, in stare si conditie normala. Si asta stiai. Am incercat eu in joc si un amic de al meu. M-am convins, pentru linistea mea sufleteasca, ca nu are nici un viciu ascuns si ca este ok. O poti folosi linistit, asa cum e. Nu este rupt, nu se misca manerul, nu are vibratii si nu face nici un fel de alte figuri, ce ar poate deranja jocul. Ca ti se va rupe peste un an sau doua, daca scapi din mana din cand in cand si trantesti de pamant, cum mi-ai zis azi, e treaba ta. Nu poti trage la raspundere un vanzator pentru un eveniment, care probabil se va intampla, candva! Eu joc de 34 de ani si nici o data nu am scapat paleta din mana. Ca mai dai in masa cu ea si rupi fetele, asta e soarta paletelor
              -cu totul, ca zici ca lucrezi cu PrioriPost si cunosti sistemul pe dinafara, nu ai respectat intelegera noastra facuta, ca pretul paleteti este 450 de lei+transport. M-ai lasat in pana cu 6 lei si ceva, n-am zis nimica. Puteam sa expediez coletul cu suma de 3 lei si eu sa raman in buzunar cu 3 lei in plus, dar mi-am tinut de intelegerea facuta. Sa fii sanatos. Dar, nu ma incanta faptul de loc, ca acuma ma mai si ataci, parca iti dadeam teapa. Eu am facut totul ce m-ai rugat, am procedat ca lumea, deci am rugamintea la tine, ca sa inchidem subiectul aici.

              Numai bine,
              Zsolt


              EU AMI DORESC BANII INAPOI 450 RON AMI VIREZI IN CONT ASA CUM AM FACUT SI EU CU TINE SI EU ATI TRIMIT PALETA INAPOI CRAPATA SA O FOLOSESTI TU---




              SI IN POZA ACESTA SE VEDE CA ESTE CRAPAT LA MINER EL A STIUT DE LA INCEPUT ACEST LUCRU SI NU A SPUS NIMIC NICI IN ANUNT CAND A VADUT PALETA...

              MINERUL SE MISCA DACA SE TRAGE INTR-O PARTE ---

              TI-AM TRIMIS ACEL COLET INTENTIONAT SA VEZI SI TU CUM ESTE SA NU SPUI OMULUI ADEVARUL Si SA-L PACALESTI - TU MI-AI MIE TEAPA, NU EU TIE ...

              eu daca am o mica hiba la un lemn pe care il vand eu spun lucrul acesta in anunt, poti sa intrebi pe cine vrei si poti sa te uiti in anuntul meu...
              - - - Actualizat - - -

              Pot spune ca a fost nevoie sa fac multe poze sa se poata vedea crapatura din poze, acea problema se poate vede doar atunci cand iei Lemnul in mana si te uiti la el ...

              - - - Actualizat - - -

              eu i-am scris pe E-mail ca ma pacalit si ca in colet este un Lemn crapat, i-am spus ca in poze nu sa vazut crapatura acesta si ca asa ceva se vede doar cand iei lemnul in mana si ca ami doresc banii inapoi si ca ai ofer Paleta inapoi... uite raspunsul dl. Szolt...



              uite raspunsul dl. Szolt...


              Nu ma mai repet, deci: paleta este second hand, nu noua. Are probleme ESTETICE (zgarieturi pe margine si crapaturi pe lac si unde o mai fi) MINORE, dar NU FUNCTIONALE! Asta inseamna, ca orice, ce ai decoperit tu, NU AFECTEAZA SUB NICI O FORMA jocul. Da? Deci, inca o data: paleta NU ARE DEFECT! Doar probleme estetice! Daca nici asa nu intelegi, nu am cum sa-ti explic mai clar.
              Imi faci reprosuri, ca nu am pus paleta sub microscop? Da, asa este. Fiindca nu am avut nici un motiv. Paleta este ok, am jucat cu ea 4 ore, in 2 zile diferite. Repet! Eu nu ti-am dat tepa!
              Daca esti asa perfectionist, ca te deranjaza maruntisuri din asta, total NESEMNIFICATIVE, de ce cumperi de pe forum, la juma de pret? Cumpara din magazin si n-ai treaba.
              Eu am urmarit cerintele tale, de a da jos fetele, de a verifica cum arata suprafetele paletei, de a face poze etc., dar sub nici o forma nu ti-am dat garantie de nici un fel, nici de rascumparare si nici alte promisiuni similare. Contravaloarea paletei este dat mai departe fratele fostului proprietar. Deci, repet, ultima oara: cu parere de rau, dar nu am cum sa-ti dau banii inapoi.

              Explica-mi, te rog, cu ce te pot ajuta? Ce mai vrei de la mine?

              Numai bine,
              Zsolt

              - - - Actualizat - - -



              - - - Actualizat - - -



              - - - Actualizat - - -

              dl.Szolt te rog sa vi in primul rand sa-ti ceri scuze , toti mai gresim uneori doar suntem oameni si este normal important este sa recunosti si sa recumperezi greseala facuta...
              Ultima editare de leo33; 09.iul.2014, 22:39.

              Comentariu


              • Si eu am vrut sa cumpar lemnul, am intrebat daca este rupt, crapat, fisurat, etc (deoarece am mai avut 2 KC care au avut aceasta problema), iar domnul mi-a raspuns ca nu este crapatsau fisurat, si ca nu are nici o problema. Discutia avuta se regaseste pe topicul respectiv. Conculziile le trageti dvs!

                - - - Actualizat - - -

                Later edit:

                Citind cu atentie raspunsurile domnului in cauza, doresc sa sublinez un lucru: Lacul nu crapa de unul singur. Crapaturile din lac/vopsea sunt rezultatul fisurilor in furnirul lemnului!

                Comentariu


                • Si eu am avut tranzactii cu Leo 33, fara probleme ! Usor suspicios celalalt user implicat ...

                  Comentariu


                  • Postat în original de C O S T I Vezi post
                    Chiar!!! despre ce este vorba ?
                    CELE MAI URATE LUCRURI
                    Oameni care sunt neoameni !

                    Comentariu


                    • LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

                      .....

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                      Si eu am vrut sa cumpar lemnul, am intrebat daca este rupt, crapat, fisurat, etc (deoarece am mai avut 2 KC care au avut aceasta problema), iar domnul mi-a raspuns ca nu este crapatsau fisurat, si ca nu are nici o problema. Discutia avuta se regaseste pe topicul respectiv. Conculziile le trageti dvs!

                      - - - Actualizat - - -

                      Later edit:

                      Citind cu atentie raspunsurile domnului in cauza, doresc sa sublinez un lucru: Lacul nu crapa de unul singur. Crapaturile din lac/vopsea sunt rezultatul fisurilor in furnirul lemnului!

                      asa este Claudiu ...

                      uite cuvintele dl.Szolt aici jos....

                      Paleta nu este a mea, am un prieten din Ungaria, care m-a rugat sa vand. Imi pare rau, dar nu am cum sa fac poze doar de pe lemn, fiindca nu vreau sa umblu la ea. Lemnul nu este rupt, crapat sau fisurat, fiindca am jucat cu paleta.Asa nici schimb nu este relevant, multumesc. Numai bine.

                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI


                      asa cum am spus el a mintit chiar de la inceput in clipa in care a pus paleta la vanzare...


                      Eu in clipa in care i-am virat banii in cont l-am rugat sa dea jos fetele de pe lemn si sa vada daca nu este lovit sau crapat, lucru care la si facut fetele nu mai erau liptite cand a venit coletul la mine dar nu a spus nimic de acea fisura, crapatura la maner...

                      Nu ma deranja acea crapatura la maner daca ami spunea de la inceput dar nici pe departe nu merita acel lemn 450 ron ca fetele nu fac mai mult de 80 ,100 de ron perechea si de care nu aveam nevoie ...

                      Lemnul gol nu merita mai mult de 250 ron asa lovit cum este ca la colegul nostru mimusrem era nou la 500 ron , de ce sa dau 450 ron pe un Lemn crapat?... dl.Szolt a stiut ca daca spune acest lucru nu mai primeste acel pret pe paleta...

                      Dl.Szolt asa este uneori anumite lemne lovite, sau crapate, sau rupte nu afecteaza jocul,,, dar afecteaza buzunarul meu si a celui care cumpara acel lemn, si acel om trebuie sa stie ca cumpara un lemn lovit, crapat, sau rupt, pt. ca pretul nu mai este la fel ca si pt. unul care nu are nimic...




                      Acum unde esti dl.Szolt ,,,???... Vino sa vorbim... de ce nu vi sa-ti rezolvi problema?...

                      Ai vandut un lemn crapat ai luat banii si ai fugit, si acum vrei sa faci la fel ca si-n ziua cand am primit coletul te-am sunat sa-ti spun ce crapatura am gasit la maner si mi-ai inchis Telefonul si ai plecat...

                      - - - Actualizat - - -

                      Acum un minut l-am sunat pe dl Szolt si nu avrut sa-mi raspunda la telefon meu , am sunat de pe un alt nr de telfon si a raspuns si nici acum nu a vrut sa vorbim la telefon tot el suparat ca de ce i-am trimis acele fete crapate in plic va dati seama care era problema lui in loc sa stea sa vorbim la telefon sa vedem cum facem cu lemnul din nou mi-a inchis telefonul in nas ... nu astiu ce fel de om este acesta si mai spune ca joaca tenis de masă de 35 de ani



                      eu am incercat tot tipul sa fiu un om corect... chiar daca de multe ori am pierdut... http://www.tenisdemasa.ro/forum/itrader.php?u=3558
                      Ultima editare de leo33; 10.iul.2014, 15:00.

                      Comentariu


                      • Onorabil ar fi sa-ti trimita bani si tu sa-i inapoiezi lemnul !

                        Comentariu


                        • Eu cu placere acest lucru ami doresc asa frumos cum am facut si eu cand am cumparat paleta de la el... dar dupa comportamentul acestui om nici pe departe asa ceva ,va da-ti seama el a facut caz pt. 70 de ron ce sa mai spun eu de 450 de ron adica tot el este suparat si nu vorbeste la Tel.



                          Se pare ca nimeni nu-l cunoate pe omul acesta aici pe forum ???... Oare nu cu voi din zona aceia joaca tenis???.. De nu nu vorbiti cu el, nu stiti ce fel de om este???...


                          acesta este nr. lui 0744854413 ---






                          eu am incercat tot tipul sa fiu un om corect... http://www.tenisdemasa.ro/forum/itrader.php?u=3558

                          Comentariu


                          • Leo de ce nu-i treci si adresa si localitatea ,ar fi mult mai usor de dibuit,sigur nu-i din Bsasov ori din zona !
                            Cu stima.

                            Comentariu




                            • Are aici adresa.
                              Blade: Timo Boll ALC
                              Fh:Palio AK 47 Red
                              Bh:Palio AK 47 Red

                              Comentariu


                              • Postat în original de joebrown Vezi post
                                *AVERTISMENT! Teapa luata de mine azi! Teparul: Dl. Szabo Levente - Arad



                                Dragi colegi!


                                Ce s-a intamplat, v?nătorul a devenit v?nat?
                                Cea rosie merge pe rever? Mă bate gandul să achizitionez asa ceva, pt ca oricum nu dau cu reverul
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Postat în original de leo33 Vezi post
                                  .....

                                  - - - Actualizat - - -




                                  asa este Claudiu ...

                                  uite cuvintele dl.Szolt aici jos....

                                  Paleta nu este a mea, am un prieten din Ungaria, care m-a rugat sa vand. Imi pare rau, dar nu am cum sa fac poze doar de pe lemn, fiindca nu vreau sa umblu la ea. Lemnul nu este rupt, crapat sau fisurat, fiindca am jucat cu paleta.Asa nici schimb nu este relevant, multumesc. Numai bine.

                                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI


                                  asa cum am spus el a mintit chiar de la inceput in clipa in care a pus paleta la vanzare...


                                  Eu in clipa in care i-am virat banii in cont l-am rugat sa dea jos fetele de pe lemn si sa vada daca nu este lovit sau crapat, lucru care la si facut fetele nu mai erau liptite cand a venit coletul la mine dar nu a spus nimic de acea fisura, crapatura la maner...

                                  Nu ma deranja acea crapatura la maner daca ami spunea de la inceput dar nici pe departe nu merita acel lemn 450 ron ca fetele nu fac mai mult de 80 ,100 de ron perechea si de care nu aveam nevoie ...

                                  Lemnul gol nu merita mai mult de 250 ron asa lovit cum este ca la colegul nostru mimusrem era nou la 500 ron , de ce sa dau 450 ron pe un Lemn crapat?... dl.Szolt a stiut ca daca spune acest lucru nu mai primeste acel pret pe paleta...

                                  Dl.Szolt asa este uneori anumite lemne lovite, sau crapate, sau rupte nu afecteaza jocul,,, dar afecteaza buzunarul meu si a celui care cumpara acel lemn, si acel om trebuie sa stie ca cumpara un lemn lovit, crapat, sau rupt, pt. ca pretul nu mai este la fel ca si pt. unul care nu are nimic...




                                  Acum unde esti dl.Szolt ,,,???... Vino sa vorbim... de ce nu vi sa-ti rezolvi problema?...

                                  Ai vandut un lemn crapat ai luat banii si ai fugit, si acum vrei sa faci la fel ca si-n ziua cand am primit coletul te-am sunat sa-ti spun ce crapatura am gasit la maner si mi-ai inchis Telefonul si ai plecat...

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Acum un minut l-am sunat pe dl Szolt si nu avrut sa-mi raspunda la telefon meu , am sunat de pe un alt nr de telfon si a raspuns si nici acum nu a vrut sa vorbim la telefon tot el suparat ca de ce i-am trimis acele fete crapate in plic va dati seama care era problema lui in loc sa stea sa vorbim la telefon sa vedem cum facem cu lemnul din nou mi-a inchis telefonul in nas ... nu astiu ce fel de om este acesta si mai spune ca joaca tenis de masă de 35 de ani



                                  eu am incercat tot tipul sa fiu un om corect... chiar daca de multe ori am pierdut...http://www.tenisdemasa.ro/forum/itrader.php?u=3558
                                  - - - Actualizat - - -

                                  Postat în original de leo33 Vezi post
                                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI


                                  in anuntul lui nu spune ca nu este paleta lui...

                                  eu tocmai din cauza acesta i-am spus dl.Szolt sa dea jos fetele de pe paleta sa vezi daca are defecte, el a spus ca paleta este buna ,,, el ami spune ca acea crapatura de la maner nu este o problema ca daca se poate juca cu ea adica este buna... pe mine ma derajeaza ca nu mi- a spus tot ce are paleta, si acesta nu este o zg?rietură ca nu era nici-o problema acolo lemnul este pur si simplu crapat...






                                  asa ceva se vede cand iei o plaeta in mana ca este crapat, dar nu a spus nimic cand a vandut paleta ca era vizibil in mana lui, el si-a spus ca daca nu se misca paleta este buna...

                                  - - - Actualizat - - -



                                  - - - Actualizat - - -

                                  Pot spune ca a fost nevoie sa fac multe poze sa se poata vedea crapatura din poze, acea problema se poate vede doar atunci cand iei Lemnul in mana si te uiti la el ...

                                  - - - Actualizat - - -

                                  eu i-am scris pe E-mail ca ma pacalit si ca in colet este un Lemn crapat, i-am spus ca in poze nu sa vazut crapatura acesta si ca asa ceva se vede doar cand iei lemnul in mana si ca ami doresc banii inapoi si ca ai ofer Paleta inapoi... uite raspunsul dl. Szolt...



                                  uite raspunsul dl. Szolt...


                                  Nu ma mai repet, deci: paleta este second hand, nu noua. Are probleme ESTETICE (zgarieturi pe margine si crapaturi pe lac si unde o mai fi) MINORE, dar NU FUNCTIONALE! Asta inseamna, ca orice, ce ai decoperit tu, NU AFECTEAZA SUB NICI O FORMA jocul. Da? Deci, inca o data: paleta NU ARE DEFECT! Doar probleme estetice! Daca nici asa nu intelegi, nu am cum sa-ti explic mai clar.
                                  Imi faci reprosuri, ca nu am pus paleta sub microscop? Da, asa este. Fiindca nu am avut nici un motiv. Paleta este ok, am jucat cu ea 4 ore, in 2 zile diferite. Repet! Eu nu ti-am dat tepa!
                                  Daca esti asa perfectionist, ca te deranjaza maruntisuri din asta, total NESEMNIFICATIVE, de ce cumperi de pe forum, la juma de pret? Cumpara din magazin si n-ai treaba.
                                  Eu am urmarit cerintele tale, de a da jos fetele, de a verifica cum arata suprafetele paletei, de a face poze etc., dar sub nici o forma nu ti-am dat garantie de nici un fel, nici de rascumparare si nici alte promisiuni similare. Contravaloarea paletei este dat mai departe fratele fostului proprietar. Deci, repet, ultima oara: cu parere de rau, dar nu am cum sa-ti dau banii inapoi.

                                  Explica-mi, te rog, cu ce te pot ajuta? Ce mai vrei de la mine?

                                  Numai bine,
                                  Zsolt

                                  - - - Actualizat - - -



                                  - - - Actualizat - - -



                                  - - - Actualizat - - -

                                  dl.Szolt te rog sa vi in primul rand sa-ti ceri scuze , toti mai gresim uneori doar suntem oameni si este normal important este sa recunosti si sa recumperezi greseala facuta...
                                  - - - Actualizat - - -

                                  ,, CUM SPUNE ZICALA ,, CA TOT VINOVATUL SE SIMTE FURAT
                                  Ultima editare de leo33; 10.iul.2014, 19:43.

                                  Comentariu


                                  • AVERTISMENT! Teapa luata de mine azi! Teparul: Dl. Szabo Levente - Arad

                                    Dragi Colegi!

                                    Hai sa zicem, ca am dat teapa numitului Szabo Levente, cu lemnul respectiv, cu totul ca nu este adevarat (am trimis paleta si nu un lemn taiat in 30 de bucati sau conserve de peste, cum a procedat el). Dar, hai sa presupunem. Hai sa presupunem in continuare, ca numitul Szabo Levente zice adevarul, doar si doar adevarul (vedeti inca o data pozele, ce fete mi-a trimis!)

                                    Daca eu, teparul (presupus!), am pacalit intentionat pe numitul Szabo Levente si sunt constient de fapta mea? Da. Stiu ca numitul Szabo Levente este tare nervos pe mine? Evident. In acest caz, mai cumpar ceva de la el? Nu. Mai stau de vorba cu el (fie pe email, fie pe telefon)? Nu. Ocolesc pe el? Da.

                                    Da eu? Ma inteleg cu el, frumos. Cumpar fete de la el. Cu buna incredere. ACCEPT PLATA RAMBURS-POSTA ROMANA, DA? Mai si ridic coletul, platind rabursul (printr-un prieten, fiindca nu sunt in tara). Da? Da! Se vede chitanta. Daca stiu ca am gresit si banuiesc, ca ma va razbuna, ca vrea sa ia o "revansa", sa-mi dea o lectie, de ce arunc afara pe geam 80 de lei? Ca sunt prost? CA SUNT RETARDAT MENTAL? Nu. De ce nu i-am cerut, ca fetele sa trimita cu curier privat, cu posibilitatea de a fi verificat continutul coletului, inainte de a plati rambursul? Fiindca nu aveam nimic de temut! E ALTA EXPLICATIE RATIONALA?

                                    Trageti voi concluzia! Puneti-va in locul meu!

                                    Comentariu


                                    • Am cam tot citit ,rumegat ce s-a intamplat.Dar eu cred ca dvs d-le Jakab nu ati stiut ca fetele vin de la user-ul leo33,ca sigur nu mai luati in veci pachetul de la posta.Dvs ati crezut ca fetele vin de la d-l Szabo si de aceea ati platit rambursul.ziceti merci ca e numai atat paguba ,dvs ati face bine sa inapoiati d-lui leo33 contravaloarea paletei pe care v-a platit-o la un pret fff bun (mai putin cei 80 lei) si el la rândul lui sa va trimita blana inapoi s-o inapoiati d-lui din ungaria ,sa o ridice acolo pe un forum la vanzare si sa gaseasca cumparator.
                                      eu asa vad lucrurile ,dupa citirea întregului post.
                                      Blade TESTE
                                      Fh TENERGY
                                      ​Bh IARBA UZATA

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de adriannn Vezi post
                                        Am cam tot citit ,rumegat ce s-a intamplat.Dar eu cred ca dvs d-le Jakab nu ati stiut ca fetele vin de la user-ul leo33,ca sigur nu mai luati in veci pachetul de la posta.Dvs ati crezut ca fetele vin de la d-l Szabo si de aceea ati platit rambursul.ziceti merci ca e numai atat paguba ,dvs ati face bine sa inapoiati d-lui leo33 contravaloarea paletei pe care v-a platit-o la un pret fff bun (mai putin cei 80 lei) si el la rândul lui sa va trimita blana inapoi s-o inapoiati d-lui din ungaria ,sa o ridice acolo pe un forum la vanzare si sa gaseasca cumparator.
                                        eu asa vad lucrurile ,dupa citirea întregului post.

                                        bine punctat , si toata lumea va fi multumita intr-un final
                                        Rozena - VISCARIA - Rozena

                                        Comentariu


                                        • Daca ma uit bine domnule Joe Paleta in cauza care a fost a ta si acum a-i apartine prin cumparare dl. leo, dar daca ma uit bine la poze este asa cum spune acest coleg leo adica se vede vizibil acea fisura la maner, este corect acest lucru? ai vazut acest lucru? imposibil sa nu fi vazut si tu acea fisura domnule Joe dar tu jucand tenis cu paleta la sala ti-ai spus ca atita timp cit nu vibreaza paleta si se poate juca cu ea este buna la vanzare. corect domnule Joe?
                                          Oare nu era normal ca si cumparatorul sa stie ce cumpara de la tine domnule Joe/?sa stie si el ce defecte vizible si ascunse are paleta in cauza, si chiar mai mult sa vada si el cu ochii lui pe ce paleta a dat 460 de lei/ ? ai vorbit la Telefon cu colegul nostru leo daca este si el multumit de paleta cumparata de la tine domnule Joe/? da/?

                                          Cred ca sti domnule Joe ca atunci cand cumperi ceva de pe forum fete, palete, lemn si cel care cumpara trebuie sa vada daca ce ai spus tu in anunt sau la telefon este asa si in coletul pe care il primeste de la posta sau de la curier, si daca nu corepunde cu ce ai spus tu poate sa-ti trimita coletul inapoi si tu sa ai oferi banii inapoi, sunt absolut sigur ca ai stiut acest lucru si nu ai facut asa domnule Joe, de ce/? in mesajul tau de pe e-mail ai spus ca deja banii sunt dati de mult la nu stiu cine... asa este/? de ce ai facut acest lucru domnul Joe cand colegul leo nici macar nu a vazut ce paleta a cumparat de la tine si daca paleta corespunde asa cum ai spus tu ca este...
                                          Cred ca raul a pornit de la tine domnule Joe ai vrut sa vinzi flori la gradinar, colegul leo cunoaste foarte bine tot ce cuprinde materiale de tenis de masă si este un om corect ati spun cu mana pe inima.
                                          Asa cum spune si colegul Adrian -80 de lei vorbeste cu colegul leo si el ati ofera paleta inapoi si tu diferenta de banii si asa va fi pace, si asa ati recuperezi greseala facuta de la inceput. Stima!
                                          Ultima editare de leo33; 10.iul.2014, 21:26.

                                          Comentariu


                                          • ......................

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Dl. Stefan!

                                            Tu explici aici mortului, ca numai doarme!

                                            Citeste atent, de mai multe ori ce ti-am explicat, pe privat.

                                            Spor.

                                            Postat în original de stefan70 Vezi post
                                            Daca ma uit bine domnule Joe Paleta in cauza care a fost a ta si acum a-i apartine prin cumparare dl. leo, dar daca ma uit bine la poze este asa cum spune acest coleg leo adica se vede vizibil acea fisura la maner, este corect acest lucru? ai vazut acest lucru? imposibil sa nu fi vazut si tu acea fisura domnule Joe dar tu jucand tenis cu paleta la sala ti-ai spus ca atita timp cit nu vibreaza paleta si se poate juca cu ea este buna la vanzare. corect domnule Joe?
                                            Oare nu era normal ca si cumparatorul sa stie ce cumpara de la tine domnule Joe/?sa stie si el ce defecte vizible si ascunse are paleta in cauza, si chiar mai mult sa vada si el cu ochii lui pe ce paleta a dat 460 de lei/ ? ai vorbit la Telefon cu colegul nostru leo daca este si el multumit de paleta cumparata de la tine domnule Joe/? da/?

                                            Cred ca sti domnule Joe ca atunci cand cumperi ceva de pe forum fete, palete, lemn si cel care cumpara trebuie sa vada daca ce ai spus tu in anunt sau la telefon este asa si in coletul pe care il primeste de la posta sau de la curier, si daca nu corepunde cu ce ai spus tu poate sa-ti trimita coletul inapoi si tu sa ai oferi banii inapoi, sunt absolut sigur ca ai stiut acest lucru si nu ai facut asa domnule Joe, de ce/? in mesajul tau de pe e-mail ai spus ca deja banii sunt dati de mult la nu stiu cine... asa este/? de ce ai facut acest lucru domnul Joe cand colegul leo nici macar nu a vazut ce paleta a cumparat de la tine si daca paleta corespunde asa cum ai spus tu ca este...
                                            Cred ca raul a pornit de la tine domnule Joe ai vrut sa vinzi flori la gradinar, colegul leo cunoaste foarte bine tot ce cuprinde materiale de tenis de masă si este un om corect ati spun cu mana pe inima.
                                            Asa cum spune si colegul Adrian -80 de lei vorbeste cu colegul leo si el ati ofera paleta inapoi si tu diferenta de banii si asa va fi pace, si asa ati recuperezi greseala facuta de la inceput. Stima!
                                            - - - Actualizat - - -

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Dl. Adriannn!

                                            Este exclus ca am confundat numitul Szabo Levente cu userul leo33 (pe care "l-am cunoscut" doar in acest topic), fiindca toata treaba a fost pus la cale pe email, unde partea cealalta este greu de confundat cu un user oarecare, de pe forrum. Amandoua tranzactii, cau acelasi corespondent, numitul Szabo Levente. Deci teoria ta, pica din start.

                                            Nu stiu, daca te-ai uitat la poze, ce mi-a trimis numitul Szabo Levente, in calitate de tepar? Azi m-a si amenintat cu politia. Foarte bine. Mergem la instanta.

                                            Deci, Dl. Adriannn, tu in locul meu, ai mai sta de vorba cu un om ca Szabo? Iti da teapa si te ameninta? Nu cred.


                                            Postat în original de adriannn Vezi post
                                            Am cam tot citit ,rumegat ce s-a intamplat.Dar eu cred ca dvs d-le Jakab nu ati stiut ca fetele vin de la user-ul leo33,ca sigur nu mai luati in veci pachetul de la posta.Dvs ati crezut ca fetele vin de la d-l Szabo si de aceea ati platit rambursul.ziceti merci ca e numai atat paguba ,dvs ati face bine sa inapoiati d-lui leo33 contravaloarea paletei pe care v-a platit-o la un pret fff bun (mai putin cei 80 lei) si el la rândul lui sa va trimita blana inapoi s-o inapoiati d-lui din ungaria ,sa o ridice acolo pe un forum la vanzare si sa gaseasca cumparator.
                                            eu asa vad lucrurile ,dupa citirea întregului post.
                                            Ultima editare de joebrown; 10.iul.2014, 21:51.

                                            Comentariu


                                            • http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...rheiu+Secuiesc


                                              dl. Zsolt eu am fost un domn cu tine si asa vreau sa raman... la revedere dl... eu am vandut si am cumparat pe acest forum palete: lemne: fete de paleta in ceva ani se poate vedea in acest link ,,, http://www.tenisdemasa.ro/forum/itrader.php?u=3558 adica pana acum nu am facut la nimeni ce ti-am facut tie dl. Zsolt pt. ca nu a fost nevoie ca oameni au fost corecti, si eu am fost la randul meu corect cu ei, ti-am facut acest lucru intentionat sa vad care este reactia ta la ceva care crezi ca este in colet si nu este asa... ati pot spune ca acele bucatele de fete de paleta sunt noi si daca se lipesc cu grija poti sa faci o paleta...

                                              colegi al tenisului cine doreste mai multe detalii aici se vede adevaratul tepar ,va rog sa da-ti clik pe fata negra se vede si in poza mica, dar daca sa se faca Zoom asa se vede foarte usor crapatura cu paleta din anuntul lui,,,http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ant-Turbo-AICI



                                              Corect ar fi sa te certi cu ala de la cine ai luat tu paleta nu cu mine dl. Zslot eu doar am fost un simplu cumparator corect, si cel care te-a pacalit sa ales cu banii...


                                              Dl. Zsolt eu nu am nevoie de cearta asa ceva am tot timpul acasa, la munca, aici la tenis vin sa ma simt bine cred ca esti de acord cu mine nu dl Zsolt,,, nu?. te invit sa ne batem asa la tenis de masă la o partida 3-5 sa te vad cum stai acolo.. nu la cearta nu am nevoie de asa ceva ami pare rau la revdere...


                                              dl. Zsolt. pe mine nu ma face banii, eu fac banii, nu ei pe mine... am perdut eu mai mult in viata decit am sa pierd acum cu acesta paleta...

                                              Pe mine ma deranjeaza ca eu sunt un om corect si prea credul unori, si astept ca si alti sa fie la fel ca si mine la fel de corecti, dar se pare ca in viata nu este asa...

                                              Va rog mult colegi sa nu mai postati nimic de acest subiect vreau sa ramana asa, am invatat ceva de aici sper ca si voi ... >>>>>. SUBIECT INCHIS >>>>>>.



                                              Ce sa-ti mai spun bunul Dumnezu sa fie cu tine si sa fi sanatos dl Zsolt!


                                              ATENTIE!!! SUBIECT INCHIS!!! SANATATE VA DOREC LA TOTI !!! SI CAT MAI MULT TENIS DE MASA! VA MULTUMESC PENTRU TOT!!!
                                              Ultima editare de leo33; 10.iul.2014, 23:38.

                                              Comentariu


                                              • Oare cum se uita colegi din Odorhei cand intra in sala de tenis la el?
                                                Spunea adevarul tot gasea un cumparator,dar la un pret rezonabil !
                                                Vorba lui Leo un 200-250 si isi pastra cinstea obrazului.
                                                Nici in ceasul al 12-lea nu-i tarziu sa va intelegeti !
                                                p.s. se alege si Gelu cu niste franjuri pe rever,de dragul vostru !

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de joebrown Vezi post



                                                  Aduce cu ceva din productia de la Dr. Neubauer ! Seamana a iarba. De ce sunteti nemultumit !?
                                                  Probabil ca si acel lemn a devenit ultra defensiv si trebuie jucat foarte usor cu el !
                                                  Tot raul spre bine !

                                                  Facem haz de necaz...
                                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                                  Bh: cu tepi
                                                  Fh: fara tepi

                                                  Comentariu


                                                  • cel mai bine e sa ajungeti la un numitor comun si fiecare sa isi recupereze "prejudiciul" ....
                                                    Rozena - VISCARIA - Rozena

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X