Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • e foarte grav ,dar firmele mari gen cargus,nu concep asa ceva.ce ar mai fi :vezi produsul si nu iti convine ca poate nu ai bani sau ai gasit in alta parte
    si trimiti retur.vanzatorul se alege cu drumul la curier sau la posta(oricum posta nu te lasa sa verifici)
    Blade TESTE
    Fh TENERGY
    ​Bh IARBA UZATA

    Comentariu


    • Stiu pe cineva care a primit in loc de un obiectiv foto, o caramida.
      Si asta fiindca nu i s-a controlat pachetul.
      Blade:O chinezarie
      FH:TG2 (No 19)
      BH:Super Anti

      Comentariu


      • Postat în original de dado_daniel Vezi post
        foarte rau au facut, chiar ilegal!
        N-au facut, pentru ca in formularul lor vanzatorul bifeaza o casuta care specifica ca agentul de distributie va permite cumparatorului sa verifice continutul pachetului. Daca n-o bifeaza, eu nu-i accept pachetul. In plus pe acel formular mai trebuie sa scrii si ce contine pachetul, asa ca daca tu scrii ca-s sarmale si inauntru-i ciulama, pachetul e trimis ramburs. Platesti totusi ca si cumparator taxa de curier.
        Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

        Comentariu


        • si pentru ca tot este deschis coletul, pana la ramburs mai mananca putina ciulama si soferul, ca doar nu a facut proces verbal cu ce s-a gasit in pachet!
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • Pai daca refuzi un pachet dupa ce-l deschizi, eu zic ca trebuie sa scrii si de ce-l refuzi. In fine, problema e rezolvabila. Trebuie doar bunavointa si bun simt
            Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

            Comentariu


            • Postat în original de alehandro Vezi post
              vad ca incep sa apara din ce in ce mai multi oameni cre cred ca pot face ce vor pe acest forum si sa vanda produse defecte sau incomplete acesti domni se vor stinge repede din viata tenisului de masa daca noi toti userii seriosi ai acestui forum suntem uniti si hotarati sa luam masuri reale impotriva teparilor ,masuri legale bineinteles ,si chiar excluderea de pe forum si din salile de antrenament sau din amatur
              eu cred ca iti faci singur toate problemele astea, in plus iti creezi si o imagine proasta cu aceste certuri pe forum. probabil sti la fel de bine ca si mine de unde ai putea sa iti cumperi produsele de care ai nevoie ca sa nu mai trebuiasca sa faci "afacerile" astea paguboase. iar in timpul acela pe care l-ai pierdut cu aceste pachete care nu au mai venit mai puneai niste bani deoparte pe langa aia pe care i-ai pierdut probabil si iti luai produsul dorit de tine mai scump dar mai bun si mai sigur...valabil de fapt pentru oricine face targuri pe incredere
              daca totusi alegeti mai departe varianta asta, cel mai sigur este pe baza de ramburs...pune omu banii jos, ia pachetul, altfel isi ia gandul de la el

              Comentariu


              • Postat în original de adriannn Vezi post
                e foarte grav ,dar firmele mari gen cargus,nu concep asa ceva.ce ar mai fi :vezi produsul si nu iti convine ca poate nu ai bani sau ai gasit in alta parte
                si trimiti retur.vanzatorul se alege cu drumul la curier sau la posta(oricum posta nu te lasa sa verifici)
                este complicat pentru ca ar trebui sa existe in momentul ridicarii coletului o factura pe care sa scrie clar comanda produsului cu adresa si buletinul beneficiarului, iar acesta, chiar daca desface coletul, sa fie obligat la plata in momentul in care continutul este conform comenzii, deci nicidecum asa cum sugerati voi daca nu ii mai place sa il poata returna...daca totul se face dupa niste reguli clare chiar si schimburile astea intre "prieteni" vor decurge fara probleme. sincer nu cunosc exact toate instrumentele postale si cum functioneaza, dar cred ca exista unele care nu lasa loc unor astfel de "matrapazlacuri"

                Comentariu


                • ce interesant

                  Comentariu


                  • In alta ordine de idei, doresc sa propun niste lucruri, in legatura cu aceasta LISTA NEAGRA. Pentru a accesa informatiile mai operativ, ar trebui ca aceasta lista sa fie impartita in doua. O parte sa contina informatii strict despre utilizatorii neseriosi la sectiunea "vanzari - cumparari" si cealalta parte sa contina informatii despre utilizatorii cu comportament neadecvat - participanti la "turneul AMATUR". Deasemenea lista ar trebui pusa pe pagina de start cu " Discutii legate de Tenis de Masa".
                    Si acuma, tot in alta ordine de idei, dar "on topic", doresc sa il trec in aceasta lista pe utilizatorul (at)petrolofisi din București, care in sectiunea "vanzari cumparari" http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...e-lemn-si-fete , a pus niste lemne si fete la vanzare si a fost total neserios, promitand niste fete la cineva si apoi vanzandu-le la altcineva. La prima vedere nu pare o fapta prea grava, dar macar intre noi ar trebui sa ne tinem de cuvantul dat.

                    Comentariu


                    • Propun sa folositi optiunea "reputatie" oferita de forumul nostru.
                      Detalii aici:
                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...Bie-utilizator
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • Confirm cele spuse de D-l "Alandala" in legatura cu neseriozitatea de care a dat dovada D-l "Petrolofisi" in sectiunea "Anunturi vanzare -cumparare" . Stima !

                        Comentariu


                        • Da, mersi. Cu cateva minute inainte de a va posta mesajul am vazut topicul respectiv. Si chiar voiam sa va contactez ca sa imi spun parerea. Eu cred ca schimbarea reputatiei - spre negativ in special - ar trebui sa se faca doar de administrator, sau de catre moderatori, deoarece se poate ajunge la situatia ca la o altercatie simpla intre doi utilizatori in care unul are dreptate si celalalt nu are dreptate, sa se categoriseasca reciproc cu puncte de reputatie negativa, desi doar unul are dreptate. Sau ca cineva sa noteze la altcineva reputatie negativa doar asa ca nu-i place de el fara ca acel cineva sa fi incalcat vre-o regula a forumului, sau vre-o regula morala. De aceea cred ca orice schimbare de reputatie - mai ales in sens negativ - sa treaca prin filtrul administratorului, sa a moderatorilor. Asta este parerea mea.

                          Comentariu


                          • Reputatie care nu e relevanta in cazul in care vrei sa stii daca un user e serios sau nu in sectiunea "Anunturi vanzare-cumparare" , aceasta stabilindu-se dupa mai multe criterii ( criterii specificate in topicul "reputatie") . Fara a vrea sa redeschid un subiect urat sau sa ma cert cu cineva il dau exemplu pe userul Daniel1389 cu care nu as face nici un fel de tranzactie din cauza comportamentului afisat pe forum in topicul "lista neagra " de unde citez : ""cel putin am avut bun simt si ti l-am trimis si nu l-am pastrat" , revin si spun ca userul Daniel1389 are putere de reputatie 8 si dreptunghiul de sub username e verde si ca si alti useri seriosi "reprezinta o cantitate neglijabila" , deci , ce sa inteleg din informatile astea ? Daca nu exista avertismente riguroase la adresa userilor neseriosi , acestia nu vor disparea niciodata de pe forum. Acum nu stiu daca a primit avertisment sau nu pt. ca nu l-am regasit in rubrica "Avertismente si Banari" . Multumesc !

                            Comentariu


                            • Ar exista o solutie. Modificarea regulamentului reputatiei dupa cum urmeaza: reducerea reputatiei la 0 pentru toti utilizatorii, urmand ca modificarea acesteia sa se faca doar in urma unei tranzactii si doar de catre utilizatorul cu care s-a facut tranzactia.
                              Oricum, dupa sistemul actual, Galileo Galilei ar fi avut reputatia (si chiar a avut-o)foarte scazuta prin comtemporanii sai. E bine sa incercam sa nu repetam greselile istoriei
                              Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                              Comentariu


                              • Am discutat cu D-l Alex "Petrolofisi" si , chit ca nu o sa intelg cum poti gresi vanzand intentionat niste fete rezervate , il iert pentru cele intamplate , cu conditia ca altadata sa nu mai faca aceeasi "greseala") . Nu sunt o persoana ranchiunoasa asa ca astept sa ne intalnim la Brașov la o bere sau la un meci in Amatur . Va urez numai topspin !

                                Comentariu


                                • Salutare, am cumparat si eu de la D-l Alex "Petrolofisi" o pereche de fețe acum 2 luni ; dupa 3 zile am constatat ca nu mi se potrivesc si l-am sunat sa il rog sa ma ajute sa le vand iar dansul s-a oferit sa i le returnez, experienta mea se pare ca a fost una fericita cu D-l Alex "Petrolofisi"...poate ca ne grabim sa punem etichete...
                                  O zi excelenta tuturor

                                  Comentariu


                                  • Feriti-va de userul jeanpingpong - nume real Tanase Nicolae din Iași.
                                    A pacalit un copil vanzandu-i o paleta hobby (gold cup) spunand ca e o paleta profi donic Epox Carbotec cu fete Donic Desto F1.
                                    JALNIC.
                                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ll=1#post77980
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • Cunoaste cineva userul "dobr0"sau Dobromirescu Cristian-București.I-am trimis o paleta insa nu a binevoit sa o ridice de la posta sau sa dea un raspuns in legatura cu aceasta situatie.Nu este o problema ca imi va veni inapoi paleta,insa denota o nesimtire crasa sa ceri paleta dupa care sa nu o mai ridici de la posta.eu platind taxele postale.

                                      Comentariu


                                      • Dl. Ramyru folositi stelutza neagra pentru a da reputatie . Totusi , mai incercati sa vb cu el , poate au intervenit factori neprevazuti , iar daca nu raspunde rugati administratorii sa incerce sa-l contacteze si sa clarifice lucrurile . Succes !

                                        Comentariu


                                        • va salut in aceasta seara v anunt ca dl chivu adrian nu este un om de incredere !! ca sa nu zic tepar !!

                                          ---------- Post added 02-Dec-2011 at 23:34 ----------

                                          cand am intrebat ce dim are fata a raspuns !!...
                                          adrian11


                                          fata a fost taiata pe un btf timo boll fl..nu cunosc exact dimensiunile

                                          ---------- Post added 02-Dec-2011 at 23:40 ----------

                                          ori ce lemn btf are dim intre 150 mm latime si 155-160 mm lungime aceasta fata are urm dim latime 142 mm iar lungime 142mm ce lemn de la btf are aceste dimensiuni? !! raspuns nici unul deci a fost o minciuna pt a se scapa de aceasta fata cu care eu nu am ce face !! din partea mea il declar tepar
                                          Ultima editare de Dan Universal; 02.dec.2011, 23:40.
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • Daca e tepar de ce nu-i acordati calificativ pt a nu mai suferi si altii?pt ca daca e chiar asa intamplarea chiar merita!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de alehandro Vezi post
                                              va salut in aceasta seara v anunt ca dl chivu adrian nu este un om de incredere !! ca sa nu zic tepar !
                                              Recomand un calificativ negativ pentru tranzactia respectiva. In acest fel ajutati pe restul de posibil clienti ai dansului.
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • unde sa postez acest calificativ???
                                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de alehandro Vezi post
                                                  unde sa postez acest calificativ???
                                                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...zare-cumparare
                                                  Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                                                  Fh : Butterfly bryce
                                                  Bh : Butterfly bryce

                                                  Comentariu


                                                  • daca utilizatorul e adrian11, linkul este http://www.tenisdemasa.ro/forum/itra...ack.php?u=4077
                                                    Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X