Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • inca nu a raspuns la mesaje deci asta dovedeste caracterul lui!!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • Doresc sa semnalez si eu un utilizator neserios, caruia nu pot sa-i acord calificativ comercial negativ, din cauza ca discutiile s-au petrecut pe MP, iar linkul cu adresa nu este acceptat de sistem. Pe scurt, lucrurile stau cam asa:
      Am fost contactat pe "privat" de utilizatorul Zen0 (nu stiu de ce, dar cei care-si pun un 0 la sfarsitul nick-ului, parca-si cunosc valoarea), domnul Calin Paul din Călărași, care a ofertat o fata pe care o aveam la vanzare. Am acceptat si am primit de la dansul adresa pt expeditie. Am expediat fata in regim "Prioripost", ca sa o primeasca cat mai repede, sa-i fac o "surpriza". Dupa mai bine de doua saptamani, am primit de la posta fata inapoi, cu explicatia " avizat, lipsa domiciliu" si "reavizat, lipsa domiciliu", trebuind sa suport si costul returului. Am contactat userul si am cerut explicatii. Mi-a raspuns ca nu a primit nimic de la posta si crezand ca m-am razgandit si-a achizitionat o alta fata de la sala unde joaca, dar ca-i pare rau ca sa intamplat asa si sa-i dau adresa mea, ca sa-mi trimita banii reprezentand costurile de expeditie (18 ron). I-am indicat un numar de cont si a spus ca a doua zi (12.Dec. 2011), va trimite banii si ma va contacta pe numarul meu de telefon. De atunci, i-am tot trimis mesaje, spunand-ui ca nu e vorba de bani, cat de principiu si timpul meu pe drumuri, dar dansul nu mai raspunde. Consider ca am asteptat destul (azi este 27.Dec. 2011) pt a nu face un gest pripit in ceea ce-l priveste pe acest domn, care si-a vandut onoarea pe 18 ron.
      De acum incolo, o sa fiu mai atent cu userii cu numar redus de mesaje pe forum, in ceea ce priveste tranzactiile cu ei.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • De fapt, numele utilizatorului este zenO cu "o", nu cu zero.
        Voiam sa spun ca i-am vandut si eu ceva si totul a decurs bine.
        Poate a fost o problema de lipsa de comunicare initial, acum cu banii e alta treaba...
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • Pentru faptul ca ma pus pe drumuri, pe facut pachete, scos fata de la vanzare de pe forum si cheltuit bani aiurea fara sa ne cunoastem macar, dati-mi voie sa confund acel "O", cu "0". As fi "inghitit" (nu si digerat) scuza cu neprimirea pachetului, daca-si tinea macar promisiunea de a-mi returna costurile de expeditie, dar mi-a reconfirmat faptul ca este neserios. Asa ca ce-i al lui, trebuie pus deoparte, sa poata macar altii sa se fereasca.
          P.S. sincer, eu daca as fi fost in locul dansului si m-as fi simtit nevinovat, nu as fi propus sa returnez banii de expeditie, pt ca nu aveam de ce...
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • domnule Aurel am asteptat 3 saptamani fata pe care mi-ati trimis-o dvs. si nu a venit .....deci 3 saptamani nu 2! in trecut am mai cumparat de la dvs si totul a decurs bine! cand mi-ati trimis fata respectiva, adica un stiga boost tc am fost la posta de mai multe ori pentru ca tot in acelasi timp am vandut si un bty keyshot light domnului VEP! am tot intrebat daca am vreun colet si nimic! cat despre cei 18 lei de care vb dvs....am zis sa ii trimit inapoi tot ca sa nu creez probleme!
            Blade : Butterfly Keyshot Light
            FH : DHS Skyline TG 3 Blue Sponge
            BH : Stiga Boost TS

            Comentariu



            • Inainte de a scrie mesaje pt schimburi pe forum, ar fi trebuit sa raspundeti la mesajele mele private, in care va solicitam sa-mi spuneti de ce nu va tineti de promisiunea de a-mi returna banii pt expeditie. A-ti preferat sa le ignorati...
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • aveti grija tepar,hot,mincinos

                acest user"melusinefile"este un tepar a trimis lemnul pocnit,rupt la maner si cei drept in poze nu se vede dar nu a specificat de acest lucru acum nu vrea sa raspunda la PM si am decis sa se afle despre el deoarece va mai face si nu vreau sa o mai muste si alti.pierderea de catre mine nu este mare deoarece am dat 60 ron dar ma deranjeaza faptul ca sunt oameni care doar vor sa faca bani din escrocheri.numele adevarat este: *** cenzurat pana la proba contrarie*** iata anuntul cu lemnul:
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...d-OFF-(50-ron)

                Editat de clau:
                am cenzurat numele
                Blade: kiso hinoki VII
                Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
                tel.0741118700

                Comentariu


                • Nu merge linkul ,...scuze am vazut ca ai deschis un alt topic si acolo merge linkul
                  Ultima editare de mschumy; 01.mar.2012, 22:10.
                  BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                  "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                  Comentariu


                  • Sugerez tuturor membrilor forumului care vand/achizitioneaza produse, sa ceara fotografii postate aici pe forum, nu pe mail, mess, sau alte cai paralele si mai ales sa tina discutiile preliminare "la vedere" nu pe privat, deoarece in caz de esec datorat relei credinte a cumparatorului/vanzatorului, poate interveni chiar imposibilitatea de a acorda un calificativ negativ, sistemul cerand adresa tranzactiei, care daca nu exista...
                    Un alt caz il reprezinta userii care sustin ca nu pot posta fotografii pe forum si cer adresa de mail pt expeditie. De acolo provin cele mai multe "tepe", pentru ca ulterior nu se poate demonstra neconformitatea produsului cu fotografiile furnizate.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • Aveti dreptate,mai ales cei care nu sunt familiarizati prea mult cu materialele profesionale vor cadea usor in astfel de capcane,dar daca pozele sunt puse intr-un topic,poate remarca cineva experimentat eventuale defecte ale fetelor sau lemnelor
                      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                      FH: Tenergy 05
                      BH: Dignics 05

                      Comentariu


                      • ma scuzati ca intervin dar in cazuri mai speciale nu se pot posta discutiile private?ce se intampla in cazul in care un utilizator primeste o marfa prin posta cu valoare de 100 de euro de acitat si primeste teapa sau o valoare mai mare!am cumparat si eu de pe acest forum chiar daca nu sunt membru de mult timp si de fiecare data m-am bazat pe incredere livrand chiar banii inainte in cont,nu am nimic de reclamat doar ca sunt riscuri!va salut!
                        tb alc t05/t05 fx

                        Comentariu


                        • Din pacate de cele mai multe ori nu poti vedea marfa inainte de a o cumpara pentru a te uita atent de eventualele defecte,ci se merge pe incredere si pe poze.
                          Nu stiu sigur,la curier poti desface pachetul inainte sa platesti?asta daca te intelegi dinainte cu vanzatorul?
                          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                          FH: Tenergy 05
                          BH: Dignics 05

                          Comentariu


                          • Unele firme de curierat mai accepta sa desfaci coletul dar agentii stau in spatele tau si te grabesc (hai , hai ca nu am timp , mai am si alte livrari ) , cam asa se intampla.
                            BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                            "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                            Comentariu


                            • Eu cred ca te grabesti cu acuzatiile.
                              Eu il cunosc bine pe Andrei, stiu si lemnul - am dat cu el. Deci vorbesc in cunostinta de cauza. Si nu numai eu il cunosc pe Andrei, il mai stiu si altii.
                              Andrei e super om, e pacat de Dumnezeu sa spui mizeriile astea despre el.
                              Lemnul era intr-o stare buna, piscat pe cant ca toate lemnele jucate. Nu era rupt la miner. Da, era ciupit putin pe cant - se si vede in pozele puse de Andrei - ca absolut orice lemn jucat 1 an jumate. Dar nu era nici o lovitura serioasa.
                              Te rog sa pui poze cu lemnul si sa arati unde este rupt. Cind acuzi pe cineva de ceva, vino, te rog, si cu argumente.
                              Daca conteaza cuvintul meu putin, eu garantez pentru Andrei si bag mina in foc ca nu ai dreptate. Altceva e posibil sa se fi intimplat pe drum cu posta romana. Pune pozele sa vedem cum arata lemnul ajuns la tine.
                              P.S.
                              Inainte de a face pe cineva mincinos si hot si tepar, invata macar sa scrii corect gramatical. E o minima decenta pe care ti-o cere nivelul de educatie si bun simt pe care le are cel pe care il acuzi.
                              Timo Boll ALC
                              FH: DHS 3 NEO 2.2
                              BH: DHS 3 NEO 2.2

                              Comentariu


                              • Am cenzurat numele incriminatului.
                                Este corect sa auzim ambele pareri si sa asteptam o eventuala rezolvare amiabila a problemei.
                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                Comentariu


                                • Postat în original de george25 Vezi post
                                  Din pacate de cele mai multe ori nu poti vedea marfa inainte de a o cumpara pentru a te uita atent de eventualele defecte,ci se merge pe incredere si pe poze.
                                  Nu stiu sigur,la curier poti desface pachetul inainte sa platesti?asta daca te intelegi dinainte cu vanzatorul?
                                  Nici prin curierat nici prin posta nu poti desface pachetul primit inaite de achitarea produsului inclusiv transportul,
                                  exceptie se face doar atunci cand pachetul[ambalajul]prezinta deformari cauzate de cei care au facut transportul,atunci te lasa sa deschizi pachetul si complectezi un aviz de constatare.

                                  Comentariu


                                  • da am ajuns la o intelegere si vreau sa se retraga numele din lista neagra iar poze am trimis te privat catre Andrei OK. s-a rezolvat problema .
                                    Blade: kiso hinoki VII
                                    Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
                                    tel.0741118700

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de petre poli Vezi post
                                      acest user"melusinefile"este un tepar a trimis lemnul pocnit,rupt la maner si cei drept in poze nu se vede dar nu a specificat de acest lucru acum nu vrea sa raspunda la PM si am decis sa se afle despre el deoarece va mai face si nu vreau sa o mai muste si alti.pierderea de catre mine nu este mare deoarece am dat 60 ron dar ma deranjeaza faptul ca sunt oameni care doar vor sa faca bani din escrocheri.numele adevarat este: *** cenzurat pana la proba contrarie*** iata anuntul cu lemnul:
                                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...d-OFF-(50-ron)

                                      Editat de clau:
                                      am cenzurat numele
                                      O clarificare la acest post.
                                      Imaginea cu lemnul inainte de trimitere aici: https://www2.dropbox.com/s/tv4snj46s54fiwu
                                      Dupa trimitere aici:
                                      Nu am trimis un lemn defect sau in speranta ca nu se observa o problema ascunsa. Presupun ca s-a intamplat ceva pe transport. Iar vizavi de „neraspuns la PM” -- primul mesaj a fost trimis ieri dimineata, iar acuzatia de mai sus a fost postata ieri la ora 15:30. Voi decideti.
                                      Multumesc mult lui Clau pentru impartialitate. Mesajul la aceasta rubrica poate sa ramana, fiecare are dreptul la o parere. Intre timp am discutat cu userul petre poli si a postat si el un mesaj tot pe acest thread:
                                      ”da am ajuns la o intelegere si vreau sa se retraga numele din lista neagra iar poze am trimis te privat catre Andrei OK. s-a rezolvat problema.”
                                      Multumesc & numai bine!
                                      ---------- Post added 02.03.2012 at 10:53 ----------
                                      Mersi pentru interventie, Adrian Intre timp... s-a clarificat. Am pus eu niste poze cu lemnul mai sus, voi vedea exact in ce consta defectiunea, cand ajunge inapoi. Presupun ca s-a intamplat ceva in transport.
                                      Deci toate... bune.
                                      Mersi!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                        Nici prin curierat nici prin posta nu poti desface pachetul primit inaite de achitarea produsului inclusiv transportul,
                                        exceptie se face doar atunci cand pachetul[ambalajul]prezinta deformari cauzate de cei care au facut transportul,atunci te lasa sa deschizi pachetul si complectezi un aviz de constatare.
                                        nu e chiar asa...daca eu ca si client solicit o simpla hartie numita "packing list" sa insoteasca coletul meu, atunci la predare eu pot sa desfac coletul fara nici o problema inainte de a plati...nu costa nimic in plus, singura chestie e ca, coletul trebuie ambalat in prezenta curierului...sper ca v-am ajutat
                                        FH : Joola X-plode | BLADE:BTY Primorac Carbon OFF+ | BH : Donic Acuda S1 Turbo

                                        Comentariu


                                        • Mai sugerez ca in cazul fotografiilor de slaba calitate, sa cereti vanzatorului o declaratie de principiu, cum ca produsul nu prezinta defecte ascunse, alterari sau modificari care nu se pot vedea in fotografii, de aici decurgand interesul sau de a posta fotografii cat mai explicite, mai ales a eventualelor nereguli, acestea putand (sau neputand) fi asumate de cel care cumpara. Tot de aici decurge si dreptul de a returna produsul (ele), in caz de neconformitate.
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • Subscriu.
                                            Si mai cred ca in cazul unei probleme, vatamatul ar trebui sa astepte macar o saptamana inainte de a posta pe subiectul asta patania, si sa recurga la postatul aici, doar ca ultima masura.
                                            Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de edi_tennis Vezi post
                                              nu e chiar asa...daca eu ca si client solicit o simpla hartie numita "packing list" sa insoteasca coletul meu, atunci la predare eu pot sa desfac coletul fara nici o problema inainte de a plati...nu costa nimic in plus, singura chestie e ca, coletul trebuie ambalat in prezenta curierului...sper ca v-am ajutat
                                              salut,
                                              Da, prin curier se poate verifica continutul, si treb sa fie exact ca in packing list,
                                              dar eventualele defecte ascunse nu pot fi prevazute.
                                              Prin curier se poate trimite cu o bulina de fragil, si nu cred ca se poate deteriora coletul in timpul transportului.
                                              La posta romana nu cred ca garanteaza nimeni.
                                              Blade: Bty M. Maze
                                              FH: T. Genius 2.0
                                              BH: T. Genius 2.0

                                              Comentariu


                                              • In legatura cu pozele de slaba calitate : nu prea exista aparate care sa le scoata prost ,mai ales in zilele noastre ; la mai multe aparate ,chiar si ieftine ,trebuie apasat moderat pe buton ptr focalizare si doar apoi apasat pana jos ptr a face poza,iar poza va iesi foarte clara...pozele neclare sunt ori cu rea intentie,ori din nestiinta..

                                                Comentariu


                                                • Fotografiile facute cu telefonul mobil, necesita conditii de luminozitate crescuta, care se pot asigura cu o veioza plasata in apropierea obiectului de fotografiat sau fotografierea langa fereastra, ziua.. Unii fac poze execrabile, doar pentru ca nu asigura conditii de iluminare suficienta. Eu evit sa cumpar de la cei care nu posteaza fotografii decente. Sintagma " fotografia vinde" este incompleta. Completa este " fotografia de calitate, vinde".
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de edi_tennis Vezi post
                                                    nu e chiar asa...daca eu ca si client solicit o simpla hartie numita "packing list" sa insoteasca coletul meu, atunci la predare eu pot sa desfac coletul fara nici o problema inainte de a plati...nu costa nimic in plus, singura chestie e ca, coletul trebuie ambalat in prezenta curierului...sper ca v-am ajutat
                                                    Recomandat ar fi in acest caz ca toti care trimit pachet sa solicite aceasta hartie.
                                                    PACKING LIST
                                                    Ar elimina multe dubi si ar arata intentile vanzatorului.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X