Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulament pentru postarea unui Anunt de Vanzare-Cumparare

Adună
Acest topic este închis
X
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

doar doua anunturi in 60 de zile este voie?! nu am vazut asta in regulamentul de mai sus, dar am primit mesajul urmator cand am incercat sa deshic azi un nou post:
    At this forum within 1440 hour(s), you can post 2 threads.

Comentariu

Postat în original de clau Vezi post
      ...
      5. Daca un user are mai multe produse scoase la vânzare este OBLIGATORIU ca acele produse să fie adunate într-un singur anunț (nu se încadrează în aceasă regulă anunțurile mai vechi de 2 luni). Se elimină astfel posibilitatea ca o pagină să fie ocupată de anunțuri aparținând unui singur user, se poate urmări mai ușor ce mai este și ce s-a vândut, cât și reacția celor ce au cumpărat de la acel user. Nu încercați să postați același anunț de mai multe ori sub alte forme! În caz de abuz ne rezervăm dreptul de a închide anunțul.
      ...

Comentariu

Salut. Am avut 2 subiecte deschise cu 2 materiale de vanzare, respectiv o fata TSP si un lemn Donic. Ambele anunturi sunt inchise si marcate ca "vandut". Ultimul post dateaza din data de 15.03.2015, iar astazi suntem in data de 19.03.2015, deci mai mult de 48 ore. Nu inteleg de ce nu pot posta un nou anunt cu altceva de vanzare (tenergy 80). Imi da mesajul " At this forum within 1440 hour(s), you can post 2 threads". Nu pot sa reunesc toate anunturile intr-unul singur pentru ca le-am inchis si marcat ca "vandut". Exista vreo solutie?
        Multumesc pentru raspuns si scuze ca intreb..

- - - Actualizat - - -

Macar de-as fi putut modifica titlul anuntului as fi adaugat pe langa lemnul donic si fata Tenergy ...

- - - Actualizat - - -

Am gasit. Am postat anuntul cu Tenergy in cadrul anuntului cu lemnul Donic, pe care l-am reactivat si demarcat ca fiind "vandut". Multumesc!
        Ultima editare de marian oancea; 19.mar.2015, 20:36.
        Nittaku Septear
        FH - Rakza 7
        BH - Rakza 7

Comentariu

Intrebare pentru moderatori - desi nu putem incadra asta in regulile de postare ale anunturilor: ce ne facem cu "bisnitarii" de pe forum, regula bunului simt ar fi ca daca ne impiedicam de asa ceva, sa ridicam mana, corect?
          Incep sa vad din ce in ce mai des produse scoase la vanzare mai scump decat au fost cumparate...
          Viscaria
          Omega V Tour
          Vega Europe

Comentariu

Buna ziua. Am citit tot topic-ul insa am gasit informatii contradictorii cu privire la posibilitatea modificarii titlului unui anunt. Pana la urma se poate modifica sau nu un titlu, siin caz pozitiv, cum?
            FH: Yasaka RAKZA 7 Soft
            BLADE: Timo Boll ZLF
            BH: Tenergy 05 FX

Comentariu

Postat în original de Neculai Radu Vezi post
              Buna ziua. Am citit tot topic-ul insa am gasit informatii contradictorii cu privire la posibilitatea modificarii titlului unui anunt. Pana la urma se poate modifica sau nu un titlu, siin caz pozitiv, cum?
              Titlul unui anunt se poate modifica astfel:
              Marchezi vechiul post ca fiind "Vandut", dupa care intri din nou in post, la sectiunea Instrumente subiect, demarchezi postul ca fiind "nevandut", dai redeschidere post de la sectiunea "Administrativ", clic pe editeaza post, folosesti "optiuni avansate", dupa care ai posibilitatea sa modifici atat titlul cat si textul, adica ai posibilitatea sa stergi titlul anuntului vechi si sa adaugi alt titlu nou si poti sa stergi textul vechi ori sa-l pastrezi si sa-l reunesti cu cel nou, poti face orice doresti. Succes!
              Ultima editare de marian oancea; 19.apr.2016, 18:00.
              Nittaku Septear
              FH - Rakza 7
              BH - Rakza 7

Comentariu

Mesajul de mai sus e prea complicat.
                Modificarea titlului se face simplu:

Edit->optiuni avansate-> se modifica si titlul
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Tenergy 05/Tenergy 05

Comentariu

Postat în original de clau Vezi post
                  Mesajul de mai sus e prea complicat.
                  Modificarea titlului se face simplu:

Edit->optiuni avansate-> se modifica si titlul
                  E si mai bine daca e asa.Multumesc.
                  Nittaku Septear
                  FH - Rakza 7
                  BH - Rakza 7

Comentariu

Rog un moderator sa-mi redeschidă si mie anunțul cu mizutani. L-am închis din greșeală. Multumesc!!

http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...958#post319958
                    Blade Buterfly Apolonia Tiago
                    FH Tenergy 80
                    BH Tenergy 05 FX

Comentariu

Buna ziua,

As dori sa va pun si eu o intrebare:
                      Daca exista un Regulament de postare a anunturilor de Vanzare-Cumparare, de ce nu se respecta acest regulament de catre foarte multi utilizatori in sensul ca nu se pune anuntul cu produsul ce se vinde (in primul rand) si nu se dau poze si caracteristici ale produselor, de exemplu la lemne tipul manerului, greutatea, numarul de straturi si felul lor (numai daca se cunoaste), etc.
                      Propun ca cei care nu posteaza corespunzator un anunt sa fie atentionati, iar in cazul in care continua, sa fie banati sau exclusi de pe forum...
                      Primiti consideratia mea,
                      George Popescu

P.S.: Daca urmariti sectiunea forumului cu Anunturi de Vanzare-Cumparare, o sa vedeti o multime de anunturi fara titlu corespunzator, parca ar fi puse la misto, sa ne faca nervi...
                      blade : Butterfly Schlager AC; fh Tenergy 05/bh Evolution FX-S
                      Speed & Power

Comentariu

Domnul George, unii poate ca nu știu sa posteze, nu cred ca o fac intenționat. (Nu vorbesc de țepari )
                        Exista buton pentru "calificativ comercial" și de regula am observat ca cei ce posteaza bazaconii sunt "taxati" de "profesorii" acestei secțiuni.
                        Dacă dvs credeți ca nu se respecta regulamentul puteți lua link-ul sa-l aduceți aici.
                        Administratorul nu cred ca sta sa citească anunțurile, moderatorii fac asta pe sărite, asa ca spuneți concret ce încălcări de regulament ați constatat.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Comentariu

Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Domnul George, unii poate ca nu știu sa posteze, nu cred ca o fac intenționat. (Nu vorbesc de țepari )
                          Exista buton pentru "calificativ comercial" și de regula am observat ca cei ce posteaza bazaconii sunt "taxati" de "profesorii" acestei secțiuni.
                          Dacă dvs credeți ca nu se respecta regulamentul puteți lua link-ul sa-l aduceți aici.
                          Administratorul nu cred ca sta sa citească anunțurile, moderatorii fac asta pe sărite, asa ca spuneți concret ce încălcări de regulament ați constatat.
                          Buna ziua dl. Vladoiu. In acest moment in sectiunea vanzari nu sunt decat 2-3 anunturi simple de genul "vand" sau "la vanzare", dar au fost anunturi care chiar nu aveau un titlu corespunzator. O sa va dau cu siguranta linkul la primul anunt care consider ca fenteaza regulamentul:

Titlul unui anunț va conține explicit acțiunea de cumpărare/vânzare și produsul (produsele) în cauză. Titlul nu va conține apelative de genul: Ocazie unică!, Preț bombă!, SuperOfertă!, Preț de criză!, Foarte ieftin!, etc.

2. Conținutul topicului va conține OBLIGATORIU o descriere a produsului, dacă sunt defecte vizibile, dacă este funcțional, etc. Este OBLIGATORIE atașarea de poze REALE la produs astfel se mărește șansa ca acel produs să fie mai ușor vandabil!
                          -------------------------------------------------------------------------------------

P.S.: Si pe viitor spuneti.mi va rog doar "George" (ca suntem colegi de sport doar) sau daca vreti neaparat "dl.Popescu"
                          Ultima editare de gpopescu; 08.nov.2016, 12:37.
                          blade : Butterfly Schlager AC; fh Tenergy 05/bh Evolution FX-S
                          Speed & Power

Comentariu

Va salut!
                            Vreau sa postez un anunt de vanzare si imi apare acest mesaj de 1 saptamina!
                            At this forum within 1440 hour(s), you can post 2 threads.
                            You post 2 thread(s). Please wait...
                            Am gresit eu cu ceva?

Comentariu

Intrebarea este pusa si mai sus, in postul #16.

Raspunsul este ca nu puteti avea mai mult de doua topicuri active intr-un interval de 60 de zile. Si le aveti: aici si aici .

Comentariu

ok , una din ele a fost vanduta. Am sa scriu in postul respectiv!

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X