Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor in configurarea paletei potrivite (VivaSportShop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Buna ziua .Puteti sa mi recomandati si mie o fața de paleta eficienta soft eficienta in jocul impotriva paletelor cu iarba?
    cum trebuie sa fie?Control maxim si spin maxim sau cum anume?
    Intra-devar, nu exista o fata speciala pentru combaterea ierbi si clar cel mai bun echipament pe care il poti achizitiona impotriva "ierbarilor" este antrenamentul.
    Cu toate astea, legat de set-up, cred ca ti-ar mai usura putin munca o fata moale cu control mai mare din gama soft-urilor (Rakza 7soft, Blufire M3/JP03, Joola Xplode Sensitive, Boost TC, MarkV HPS, dar cel mai bun leac este tot antrenamentul.

    Echipa VivaSportShop
    www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
    Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

    Comentariu


    • SUPER OFERTA de la VIVA SPORT SHOP si YASAKA ROMANIA!!!




      Achizitioneaza in perioada februarie-martie oricare doua RAKZA si primesti CADOU un prosop Yasaka Ocean in valoare de 50 lei.

      Pentru detalii si comenzi scrieti-ne pe adresa de mail contact(at)vivasportshop.ro, sunati la telefonul 0722.678.078 sau vizitatine magazinul VivaSportShop.ro din soseaua Oltenitei nr. 103 sector 4 București

      Echipa VivaSportShop

      nota: oferta este valabila in limita stocului disponibil;
      oferta nu se cumuleaza cu alte promotii.
      Fișiere atașate
      www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
      Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

      Comentariu


      • Componentii echipei C.S. Viva Sport București sponsorizata de Yasaka Romania - Coroian George, Gheorghe Alex, Durdun Gheorghe, Cosmin Lungu, Cosmin Jr Fodoran Fodoran, Ioana Stoinea impreuna cu sportivii sponsorizati de magazinul VivaSportShop.ro cu sustinerea unora dintre partenerii nostri: YASAKA, STIGA si DONIC - Ionescu Ovidiu-george ( viSTIGA ) , Alexandru Cazacu ( DONIC ) si Coroian George ( YASAKA ) vor concura saptamana aceasta la Campionatele Nationale ale Romaniei.
        Dorim sa le uram pe aceasta cale mult succes !!!

        Echipa VivaSportShop
        www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
        Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

        Comentariu


        • Bafta multa.Cel mai bun sa cistige.Cu respect.Remus.

          Comentariu


          • Mult succes Viva !

            Unde se tine Campionatul National al Romaniei de tenis de masă , in ce localitate si daca sunt transmise meciurile de vre-o televiziune ?
            Blade: XIOM Feel ZX3
            Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
            Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

            Comentariu


            • Multumim frumos pentru incurajari.

              Din informatiile noastre am inteles ca meciurile nu se vor televiza.
              www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
              Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

              Comentariu


              • buna ziua,
                am o paleta TIMO BOLL ZLC cu fete STIGA TC si nu ma prea inteleg cu ea ,este prea rapida ,azi m-am hotarat sa-i pun fete TIBHAR SINUS SOUN DE 2 mm .
                Eate o alegere buna ?
                Daca nu recomandati-mi ce lemn cu un control f bun ,de preferat buterfly,si fete,am 16 ani si joc zilnik de 6 luni ,poate ne vedem pe 15 martie la turneu .

                Comentariu


                • Postat în original de serbanica ilie Vezi post
                  buna ziua,
                  am o paleta TIMO BOLL ZLC cu fete STIGA TC si nu ma prea inteleg cu ea ,este prea rapida ,azi m-am hotarat sa-i pun fete TIBHAR SINUS SOUN DE 2 mm .
                  Eate o alegere buna ?
                  Daca nu recomandati-mi ce lemn cu un control f bun ,de preferat buterfly,si fete,am 16 ani si joc zilnik de 6 luni ,poate ne vedem pe 15 martie la turneu .
                  as fi curios cine ti-a recomandat paleta "racheta" asta la incepatori.Tibhar Sinus sound fac parte tot din gama fetelor off.

                  Comentariu


                  • Postat în original de serbanica ilie Vezi post
                    buna ziua,
                    am o paleta TIMO BOLL ZLC cu fete STIGA TC si nu ma prea inteleg cu ea ,este prea rapida ,azi m-am hotarat sa-i pun fete TIBHAR SINUS SOUN DE 2 mm .
                    Eate o alegere buna ?
                    Daca nu recomandati-mi ce lemn cu un control f bun ,de preferat buterfly,si fete,am 16 ani si joc zilnik de 6 luni ,poate ne vedem pe 15 martie la turneu .
                    Lemnul este intradevar rapid, insa fetele Stiga Boost TC nu sunt foarte rapide. Daca zici ca ai schimbat cu sinus sound, atunci ai mai imblanzit paleta. Eu cred ca ar trebui sa pastrezi lemnul, si sa joci cu aceasta combinatie. Nu este una foarte rapida, dar nici una de control, insa cu perseverenta si antrenament vei reusi sa o stapanesti. Mult succes in continuare!

                    Trimis de pe al meu GT-I9100G folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • multumesc pt sfat
                      d-voastra ce combinatie recomandati?

                      - - - Actualizat - - -

                      buna seara
                      nu mi-a recomandat nimeni lemnul ,pur si simplu am vazut pe unul care juca bine si am zis sa iau si eu ca poate joc la fel .
                      ce combinatie de lemn si fete imi recomanzi ?

                      Comentariu


                      • Postat în original de serbanica ilie Vezi post
                        multumesc pt sfat
                        d-voastra ce combinatie recomandati?

                        - - - Actualizat - - -

                        buna seara
                        nu mi-a recomandat nimeni lemnul ,pur si simplu am vazut pe unul care juca bine si am zis sa iau si eu ca poate joc la fel .
                        ce combinatie de lemn si fete imi recomanzi ?
                        La sectiunea Echipamente sunt extrem de multe sfaturi si discutii despre setari si materiale,orienteazate spre lemn si fete all,all+,off-,si grosimi de 1.8 mm,2.0mm ,gasesti f multe informatii.
                        Succes

                        Comentariu


                        • Imi poate cineva recomanda 2 lemne def, si 2-3 fete, iarba pentru rever si sandvish sau antispin pentru Fh la preturi mai decente? Ma intereseaza numai material nou. Multumesc
                          ZJ-SZLC
                          fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                          Comentariu


                          • Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                            Imi poate cineva recomanda 2 lemne def, si 2-3 fete, iarba pentru rever si sandvish sau antispin pentru Fh la preturi mai decente? Ma intereseaza numai material nou. Multumesc
                            Salut,

                            Donic Defplay Senso sau mai moale Joola Toni Hold sunt doua lemne foarte bune pentru aparare clasica, Joola Octopus ca iarba, Stiga Chop&Drive sau Donic Piranja, iar ca sandvis pentru FH iti recomand Yasaka Rakza PO.

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • Colectia de haine Donic 2014-2015 a sosit la VivaSportShop.ro!!! + BONUS noua fata BLUEFIRE M1 Turbo ( control=6, speed=10++, spin=10+++, burete medium-hard ) STOC LIMITAT

                              Te asteptam la magazinul nostru de pe soseaua Oltenitei nr. 103(Piata Sudului) sau pe site-ul www.VivaSportShop.ro pentru a le putea vedea.

                              Comanda acum pe adresa de mail contact(at)VivaSportShop.ro, la numarul de telefon 0722678078 sau direct pe site-ul nostru www.VivaSportShop.ro



                              Multumim!

                              echipa VivaSportShop
                              www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                              Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                              Comentariu


                              • aveti donic defpley senso fl ?
                                tel 0727384929 sau 0763696464
                                Butterfly Viscaria fl
                                Butterfly tenergy05

                                Comentariu


                                • NOU!!!

                                  Magazinul VivaSportShop.ro are un nou membru in familie. Brand-ul VICTAS-TSP!

                                  Incepand de astazi poti comanda de pe site-ul nostru orice fata sau lemn din gama VICTAS-TSP.

                                  Te asteptam!


                                  www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                  Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                  Comentariu


                                  • Magazinul VivaSportShop.ro va asteapta cu un stand generos de produse pentru tenis de masă la Openul International de Tenis de Masa al Romaniei (RITTO) fiind cea mai mare competitie internationala anuala si cel mai important turneu paralimpic regional , ce va avea loc la Cluj , la sala sporturilor Horia Demian in perioada 11-13 iulie 2014.
                                    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                    http://www.VivaSportShop.ro

                                    Comentariu


                                    • Noile fete Stiga AIROC M



                                      Aceia dintre voi care sunteti pasionati de jocul de atac ati aflat, probabil, ca Stiga va lansa pe piata la mijlocul lunii iulie noile fete Stiga AIROC M. Acestea sunt fabricate in Japonia si la crearea lor au fost folosite tehnologii revolutionare ce ofera fetelor caracteristici deosebite: Control 80, Viteza 149, Spin 128.

                                      Vestea buna este ca, fiind unicul reprezentant Stiga in Romania, va oferim chiar incepand de astazi posibilitatea de a testa noile fete Stiga AIROC M!

                                      Primul sportiv care va testa noile fete este componentul echipei nationale a Romaniei, Ovidiu Ionescu, care in aceasta perioada se antreneaza la noi la sala! Va asteptam si pe voi!

                                      Echipa Viva Sport Shop

                                      Pentru comenzi in avans va rog sa ne contactati la adresa contact(at)vivasportshop.ro sau la nr. de tel. 0722.678.078 ori comandati direct de pe site-ul www.VivaSportShop.ro
                                      Ultima editare de VivaSportShop; 24.iun.2014, 13:57.
                                      www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                      Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                      Comentariu


                                      • ma intereseaza o fata tibhar extra long aveti asa ceva sau puteti aduce ? multumesc !
                                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                        Comentariu


                                        • Salut !
                                          As vrea si eu sa cer un sfat pentru ca doresc sa imi schimb fetele la paleta si nu stiu ce sa imi aleg . Mentionez ca joc cu paleta din semnatura mea de aprox. 7 - 8 luni dar fetele s-au cam tocit , nu mai agata asa bine mingea si vreau sa le schimb cu ceva asemanator ca si feeling dar sa fie mai mult spre un joc de atac decat de aparare . In ultimele 7 - 8 luni am jucat cam de 2 ori pe saptamana cate 2-3 ore , plus concursurile din Amatur unde am participat ( 17 anul acesta) . Deci sa spun un total de aprox. 25 ore pe luna . Stilul meu de joc nu este unul pur de atac , desi doresc sa ajung la asa ceva , joc mult de langa masa cateodata imi place si sa ma apar de la distanta de masa , sa il las pe adversar sa traga si eu sa le scot pe masa . Imi place sa atac mai mult sa joc rapid , cine m-a intalnit pe la concursuri stie cam cum joc si ca nu am un stil definit clar , cateodata sunt si imprevizibil in miscari . Nu vreau fete cu burete tare , foarte dur , vreau ceva mediu - soft . Vreau totusi sa pastrez si echilibrul cu controlul , sa pot sa plasez lovituri cat mai exacte in anumite colturi ale mesei .
                                          Vreau sa pastrez lemnul pe care il am Nittaku Septear OFF si ma gandeam sa imi pun fete ceva gen Yasaka Rakza 7 Soft si Mark V HPS Soft , fete care sa fie echilibrate intre viteza , efect si control . Mentionez ca nu am testat pana acum nici una dintre aceste fete ca sa stiu cum ar fi sau daca mi se potrivesc pe stilul meu .

                                          Astept un sfat , ceva recomandari si daca mai este nevoie de alte detalii pot sa le dau cu placere !
                                          Multumesc
                                          Blade: XIOM Feel ZX3
                                          Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                          Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de luci_rac Vezi post
                                            Salut !
                                            As vrea si eu sa cer un sfat pentru ca doresc sa imi schimb fetele la paleta si nu stiu ce sa imi aleg . Mentionez ca joc cu paleta din semnatura mea de aprox. 7 - 8 luni dar fetele s-au cam tocit , nu mai agata asa bine mingea si vreau sa le schimb cu ceva asemanator ca si feeling dar sa fie mai mult spre un joc de atac decat de aparare . In ultimele 7 - 8 luni am jucat cam de 2 ori pe saptamana cate 2-3 ore , plus concursurile din Amatur unde am participat ( 17 anul acesta) . Deci sa spun un total de aprox. 25 ore pe luna . Stilul meu de joc nu este unul pur de atac , desi doresc sa ajung la asa ceva , joc mult de langa masa cateodata imi place si sa ma apar de la distanta de masa , sa il las pe adversar sa traga si eu sa le scot pe masa . Imi place sa atac mai mult sa joc rapid , cine m-a intalnit pe la concursuri stie cam cum joc si ca nu am un stil definit clar , cateodata sunt si imprevizibil in miscari . Nu vreau fete cu burete tare , foarte dur , vreau ceva mediu - soft . Vreau totusi sa pastrez si echilibrul cu controlul , sa pot sa plasez lovituri cat mai exacte in anumite colturi ale mesei .
                                            Vreau sa pastrez lemnul pe care il am Nittaku Septear OFF si ma gandeam sa imi pun fete ceva gen Yasaka Rakza 7 Soft si Mark V HPS Soft , fete care sa fie echilibrate intre viteza , efect si control . Mentionez ca nu am testat pana acum nici una dintre aceste fete ca sa stiu cum ar fi sau daca mi se potrivesc pe stilul meu .

                                            Astept un sfat , ceva recomandari si daca mai este nevoie de alte detalii pot sa le dau cu placere !
                                            Multumesc
                                            Salutare Lucian,

                                            Lemnul Nittaku Septear pe care il ai este un lemn foarte bun, cu un control deosebit, dar punand fete gen Rakza7 soft s-ar putea sa realizezi o paleta foarte moale, incapabila sa arunce mingii de la distanta sau semidistanta pe masa cum ti-ai dorii tu.
                                            Iti recomand cu incredere fetele din gama Donic Bluefire si ca recomandare ar fi JP 03, care cu toate ca sunt moi au o textura a buretelui care iti permite sa joci mingii de la semi distanta, dar si de aproape foarte bine, acestea fiind d.p.m.d.v cele mai apropiate de Tenergy (ca textura a buretelui) si cred ca este cea mai buna varianta pentru jocul descris de tine !
                                            Singura "buba" sa zic ar fi ca iti ingreuneaza un pic paleta, dar ca simt si feeling o sa fie mai bine d.p.m.d.v !

                                            Spor la treaba !

                                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                            Comentariu


                                            • Sa folosesc aceeasi fata Donic Bluefire JP 03 si pe FH si pe BH ?
                                              Si daca da ce grosime trebuie sa aiba cea de pe FH si cea de pe BH ?
                                              Sau sa pun JP 01 pe FH si JP 03 pe BH ?
                                              Multumesc de raspuns
                                              Ultima editare de luci_rac; 01.iul.2014, 10:10.
                                              Blade: XIOM Feel ZX3
                                              Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                              Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de luci_rac Vezi post
                                                Sa folosesc aceeasi fata Donic Bluefire JP 03 si pe FH si pe BH ?
                                                Si daca da ce grosime trebuie sa aiba cea de pe FH si cea de pe BH ?
                                                Sau sa pun JP 01 pe FH si JP 03 pe BH ?
                                                Multumesc de raspuns
                                                Pe ambele Donic Bluefire JP 03 de 2.0mm !

                                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                Comentariu


                                                • Razvan Marinescu. George Durdun. Cosmin Lungu. Toti cei trei, care va sunt binecunoscuti tuturor, formeaza incepand de la 1 iulie echipa de consilieri in vanzari de la VivaSportShop. Astfel, toti cei care apelati la VivaSportShop pentru a va cumpara materiale, accesorii sau echipamente pentru tenis de masă sau chiar si pentru un simplu sfat, veti beneficia de multa seriozitate, promptitudine si competenta. Le uram spor la treaba si mult succes!

                                                  Va asteptam pe toti cu drag!

                                                  Echipa VivaSport
                                                  www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                                  Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                                  Comentariu


                                                  • Puteti va rog sa verificati daca s-a primit un e-mail trimis ieri pe adresa de contact in legatura cu trei lemne,Donic,Joola si Nittaku. Multumesc anticipat.
                                                    Xi En Ting-X828
                                                    Pryde 30
                                                    Calibra LT Sound

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X