Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor in configurarea paletei potrivite (VivaSportShop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Cipi Vezi post
    Puteti va rog sa verificati daca s-a primit un e-mail trimis ieri pe adresa de contact in legatura cu trei lemne,Donic,Joola si Nittaku. Multumesc anticipat.
    Buna ziua,

    Imi pare rau, dar momentan nu avem lemnele mentionate de dumneavoastra in email pe stoc, lemnele acestea in general nu se aduc pe model FL decat pe comanda deoarece nu sunt cereri pentru acest tip !
    Majoritatea aparatorilor doresc lemne ST deoarece schimba paleta in mana in timpul jocului si acest tip de maner le ofera un switch mai bun !

    Im schimb avem pe stoc lemne de aparare comandate gresit pe maner FL, Yasaka Sweden Defence la 145 ron si TSP Black Balsa 3.0 care pretul de catalog este de 240 ron si vi-l putem da cu 170 ron.

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • Multumesc frumos de raspuns. Din pacate lemnul nu era pt. mine, dar am sa vorbesc cu persoana respectiva si am sa va anunt printrun mesaj privat daca doreste unul dintre lemnele oferite de dumneavoastra.
      Xi En Ting-X828
      Pryde 30
      Calibra LT Sound

      Comentariu


      • Mai aveti pe stoc geanta DONIC ADVANCE (negru-gri) ? Multumesc
        Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
        Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
        Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

        Comentariu


        • Ce fata sa folosesc pe un grubba carbon all? Un sfat va rog. Pe BH ma intereseaza, acum fol tackines drive de 1.5 si nu prea simt mingea. Nu fol prea des topspin loves mai mult drept. Ms

          Comentariu


          • As avea nevoie de un sfat pentru schimbarea lemnului de la paleta mea. Acum am un lemn Donic Waldner allplay si Acuda S2 pe FH si Acuda S3 pe BH. Care credeti ca ar fi urmatorul pas , tinand cont ca fatele le am de circa trei luni si nu intentionez sa le schimb prea repede ? Va multumesc anticipat. Ca stil de joc , mai dau si cate un topspin de forhand dar placerea cea mai mare sunt capacele, contrele si blocurile pe BH.

            Comentariu


            • Postat în original de azoT Vezi post
              Mai aveti pe stoc geanta DONIC ADVANCE (negru-gri) ? Multumesc
              Am sa va raspund astazi pe la 10:00 - 10:30, lasati-mi un numar de telefon sa va pot contacta !

              Postat în original de miscoci Vezi post
              Ce fata sa folosesc pe un grubba carbon all? Un sfat va rog. Pe BH ma intereseaza, acum fol tackines drive de 1.5 si nu prea simt mingea. Nu fol prea des topspin loves mai mult drept. Ms
              Buna dimineata,

              Butterfly Grubba Carbon ALL+ chiar daca la prima vedere pare un lemn de viteza, nu este asa, acesta este un lemn cu un control deosebit si il recomand cu drag multor amatori si chiar incepatori, in aceeasi gama se incadreaza si Yasaka Silverline Carbon.
              Probabil ca nu simtiti fata din cauza grosimei acesteia, fiind prea subtire. Va recomand sa incercati o fata de 1.8mm, cea de 1.5mm nu prea va lasa sa folositi atacuri drepte si topspin ca este prea subtire si loveste lemnul ducandu-se in jos !

              Postat în original de Dragos13 Vezi post
              As avea nevoie de un sfat pentru schimbarea lemnului de la paleta mea. Acum am un lemn Donic Waldner allplay si Acuda S2 pe FH si Acuda S3 pe BH. Care credeti ca ar fi urmatorul pas , tinand cont ca fatele le am de circa trei luni si nu intentionez sa le schimb prea repede ? Va multumesc anticipat. Ca stil de joc , mai dau si cate un topspin de forhand dar placerea cea mai mare sunt capacele, contrele si blocurile pe BH.
              Aveti un setup foarte bun, mai ales avand in vedere jocul descris de dumneavoastra.
              Daca simtiti ca aveti nevoie de un plus de viteza va recomand sa incercati un alt lemn, ceva OFF/OFF-.
              Am vazut ca sunteti din București, va astept astazi la VIVA SPORT pana in ora 16:00 pentru a va putea oferii consultanta chiar eu si de ce nu sa incercam si cateva lemne.

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                Aveti un setup foarte bun, mai ales avand in vedere jocul descris de dumneavoastra.
                Daca simtiti ca aveti nevoie de un plus de viteza va recomand sa incercati un alt lemn, ceva OFF/OFF-.
                Am vazut ca sunteti din București, va astept astazi la VIVA SPORT pana in ora 16:00 pentru a va putea oferii consultanta chiar eu si de ce nu sa incercam si cateva lemne.
                Dl Durdun nu faceti o calatorie prin tara? Am avea mare nevoie de astfel de consultanta si la Craiova. Tot respectul pentru astfel de oameni!
                Blade - Timo Boll Spirit
                FH/BH - Tenergy 05/Tenergy 64

                Comentariu


                • Multumesc frumos.

                  Comentariu


                  • Postat în original de ole Vezi post
                    Dl Durdun nu faceti o calatorie prin tara? Am avea mare nevoie de astfel de consultanta si la Craiova. Tot respectul pentru astfel de oameni!
                    Va salut si multumesc de aprecieri,

                    Craiova are o traditie foarte mare in tenisul de masa si sunt pesoane mult mai competente ca mine, la Clubul Sportiv Universitatea Craiova care are sala de antrenament langa stadionul Ion Oblemenco sunt sigur ca daca va duceti o sa gasiti informatii in tot ceea ce tine de tenis de masă !
                    Din cate stiu insusi dl. Vasile Florea isi desfasoara antrenamentele acolo, alaturi de dl. antr. Tol Cristian si alti sportivi !

                    Toate cele bune,

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • buna ziua!as vrea sa-mi schimb fata de paleta tenergy 64 pt ca s-a uzat cu una noua.caut ceva rapid.cu tenergy 64 m-am descurcat(am un lemn def).ma bazez mai mult pe joc drept ,dar mai dau si topspin mai rar .

                      - - - Actualizat - - -

                      cu ce fata sa o schimb?
                      mi s-a recomandat si yasaka rakza 9

                      Comentariu


                      • Salut,

                        Pentrul jocul descris de tine poti incerca gama Bluefire, atat M-urile cat si JP-urile, grosime 2.0mm dau chiar max daca te mai duci in spate si lovesti mingi plate.
                        Dealtfel poti incerca si o fata tip sandwich (zimti scurti si lati) pentru jocul drept, dar si pt topspin.

                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                        Comentariu


                        • MASA DE TENIS YASAKA la super pret!

                          Super oferta masa de tenis Yasaka Turbo Roller cu fileu inclus, redusa de la 1698,80 la pretul de 1190,90 lei inclusiv TVA.



                          Blat de 19 mm, albastru
                          Rama din profile de 36 mm. Suport pentru mingi si paleta.
                          Dispune de 4 roti duble (125 mm), foarte usor de manevrat.
                          Fileu inclus.
                          Greutate: 77 kg.
                          Dimensiuni depozitare: L 152.5 x l 65 x h 187 cm.


                          Asteptam comanda ta pe forum, telefonic, pe mail sau direct pe site-ul nostru www.VivaSportShop.ro
                          www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                          Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                          Comentariu


                          • Bună ziua

                            Am achiziționat de la dvs acest produs :Stiga Intensity NTC... A-ți trimis lemnul, cutia si factura, dar, pe factura scrie: maner concav-lat, iar pe cutie scrie: Ofensive wood-Master... pe manerul lemnului scrie Legend... intrebare: a-ți greșit cutia lemnului? aveți atașate pozele jos... va scriu asta pentru ca vreau sa vând lemnul și cumpărătorul mi-a atras atenția, eu nesesizand acest inconvenient până acum, deoarece doar am probat lemnul si l-am pus in dulap... Mulțumesc!



                            LE:cu d-nu Răzvan Marinescu am vb la telefon pt comandă...
                            Ultima editare de Ghiță Marta; 30.sep.2014, 11:39.
                            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                            Comentariu


                            • Va salut,

                              Imi cer scuze pentru acest inconvenient. Am sa incerc sa va explic in cateva randuri..
                              Mergand la multe concursuri cu stand-ul in a oferii o gama variata de produse, la plecare fiind pe graba se mai intampla (doar la Stiga, Nittaku si Joola scrie modelul pe cutie si mai nou noile Donic World Champion) sa se incurce cutiile, dupa cum a-ti patit dvs si altii banuiesc, dar pana acum nu am primit nici o semnalare im acest sens.
                              Atat pe factura cat si modelul pe care l-ati primit sunt perfect valide.
                              La Stiga au urmatorele standarde pe care nu stiu daca le cunoasteti :

                              Master = Concav ingust
                              Legend = Concav lat
                              Classic = Drept
                              Winner = Anatomic
                              Penholder = Conic, scurt si lat

                              Din pacate cutia originala nu o mai am ca deoarece noi le aruncam sa nu ramanem cu ele.
                              Majoritatea cumparatorilor nu au nevoie de cutie deoarece au huse, dar eu am inteles inconvenientul dvs.
                              Pot sa va ajut atunci cand vine comanda de la Stiga sa iau cutia modelului pe care l-ati achizitionat si sa o pun prin curierat rapid. Daca sunteti de acord lasati-mi o adresa de livrare.

                              Multumim frumos pentru sesizare,
                              George Durdun & Viva Sport

                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                              Comentariu


                              • Mulțumesc mult pentru răspuns... Probabil o să vină d-nu VladC, care locuiește pe lângă Viva... dacă el va solicita cutia și puteți să-l ajutați, când o primiți, vă rămân dator(o bere )... încă odată mulțumesc!

                                Sent from my SM-P605 using Tapatalk
                                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                Comentariu


                                • Pot trece eu dupa ce primesc coletul si sa facem schimbul cand aveti o cutie pentru lemnul asta. Si pe mine ma intereseaza tot pentru o eventuala revanzare.

                                  Multumesc.
                                  Vlad

                                  Comentariu


                                  • NOU !

                                    Au sosit noile fete Rakza X !



                                    Mi-am pus si eu aceste fete, iar dupa 2 antrenamente cu ele pot spune ca spinul si viteza oferite de Yasaka Rakza 9 impreuna cu efectul generat de gama Donic Bluefire fac din Rakza X o fata super faina !
                                    Sunt ceva mai grele decat Rakza 9, oferind un spin mai puternic, daca aveti si un lemn cu centrul de greutate spre varf aceste fete sunt numai bune !
                                    In pricipiu aceste fete sunt pentru noile mingii de plastic ce vor urma sa fie oficiale din ianuarie 2015, dar merg super si cu mingiile de celuloid !

                                    Pentru a testa noile Rakza X va asteptam la Viva Sport Pingpong Social Club din sos. Olteniei, numarul 103 !

                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                    Comentariu


                                    • Gata!!!

                                      A sosit si multa asteptata comanda de la Stiga !

                                      Noile lemne Stiga Emerald VPS V si Stiga Rosewood NCT VII acum in stoc limitat cat si noile fete Stiga Airoc M sau Airoc S special concepute pentru mingiile de plastic, dar si foarte multe accesorii : bureti de sters, banda de cant, caciuli, ciorapi de diferite culori si modele, tuburi pentru mingi, mini huse pentru mingi acum in stoc !


                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • Black Friday



                                        AU MAI RAMAS 3 ZILE
                                        Ultima editare de VivaSportShop; 18.nov.2014, 12:22.
                                        www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                        Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                        Comentariu


                                        • Au mai ramas 3 zile
                                          - 3 zile de black friday sau
                                          - 3 zile pana la black friday?
                                          Tenergy 05 - Yasaka Alnade - Tenergy 05

                                          Comentariu


                                          • Stimate d-le...Vivasport, daca pot sa ma adresez in acest mod.
                                            Sunt neplacut surprins de faptul ca unii angajati ai dvs. nu-si onoreaza afirmatiile facute, ba mai mult, nici nu admit ca au gresit in interactiunea cu clientii.
                                            Concret,
                                            Acum trei saptamani, l-am contactat telefonic pe un angajat (un anume Alex) interesandu-ma de niste preturi, cat si de perspectiva unor reduceri. Dupa ce angajatul respectiv mi-a oferit detaliile solicitate, l-am intrebat daca este posibil sa schimb o fata Tenergy 05, patrata, cumparata de la dl Roma Bogdan, pentru un Tenergy 80, sub argumentul ca, oricum, cea oferita de mine se va vinde foarte usor.
                                            Initial, angajatul Viva mi-a solicitat un timp pentru a discuta cu un superior si mi-a zis ca ma va contacta. Nu a facut-o si, cu greu, de pe alt telefon, am reusit sa dau de el (fapt care mi-a creat anumite semne de intrebare) pentru a clarifica lucrurile.
                                            Readucand in atentia lui cele discutate anterior, mi-a confirmat ca, da, a vorbit cu sefii si schimbul este posibil. Bucuros, am zis ca daca ajung in București aduc si un cupaj de Ottonel cu Feteasca.
                                            Intamplarea a facut ca sa am un drum un București si, profitand de oportunitate, am luat vinul promis , fața de T05 si, dupa un trafic INFERNAL in zona Oltenitei din București ...am ajuns si pe la Viva.
                                            Acolo (18.11.2014), cu un gust amar, am constatat ca angajatul Alex se cam balbaia,...ca nu se mai poate face schimbul, ca nu nu vor sefii, in fine...argumente.
                                            I-am replicat ca inteleg situatia, nu au nicio obligatie fata de mine, dar el, Alex, putea sa-mi spuna acest lucru de la bun inceput, concret, cu barbatie, fara a-mi da sperante si a ma pune pe drumuri inutil. E o vorba: Da-ul e Da si Nu-ul e Nu! Simplu!
                                            In fine, l-am rugat sa vorbesc si eu cu unul din sefii lui. Nu a vrut si, dupa un dialog cu o salariata, totusi aceasta l-a chemat pe un alt tanar, pe numele Tiberiu-parca, care, pe un ton rastit, mi-a replicat ca nu are ce sa-mi spuna decat ce mi-a spus angajatul Alex.
                                            Mi-am dat seama ca totul este inutil si, retoric, l-am intrebat: "Bine domnule, nu aveti nicio obligatie, dar de nu mi-ati spus de la inceput si m-ati pus pe drumuri"?
                                            Asta a fost prima mea experienta directa cu Viva.

                                            Spor la joc si sanatate tuturor celor ce le calca pragul!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de sinoboll Vezi post
                                              Stimate d-le...Vivasport, daca pot sa ma adresez in acest mod.
                                              Sunt neplacut surprins de faptul ca unii angajati ai dvs. nu-si onoreaza afirmatiile facute, ba mai mult, nici nu admit ca au gresit in interactiunea cu clientii.
                                              Concret,
                                              Acum trei saptamani, l-am contactat telefonic pe un angajat (un anume Alex) interesandu-ma de niste preturi, cat si de perspectiva unor reduceri. Dupa ce angajatul respectiv mi-a oferit detaliile solicitate, l-am intrebat daca este posibil sa schimb o fata Tenergy 05, patrata, cumparata de la dl Roma Bogdan, pentru un Tenergy 80, sub argumentul ca, oricum, cea oferita de mine se va vinde foarte usor.
                                              Initial, angajatul Viva mi-a solicitat un timp pentru a discuta cu un superior si mi-a zis ca ma va contacta. Nu a facut-o si, cu greu, de pe alt telefon, am reusit sa dau de el (fapt care mi-a creat anumite semne de intrebare) pentru a clarifica lucrurile.
                                              Readucand in atentia lui cele discutate anterior, mi-a confirmat ca, da, a vorbit cu sefii si schimbul este posibil. Bucuros, am zis ca daca ajung in București aduc si un cupaj de Ottonel cu Feteasca.
                                              Intamplarea a facut ca sa am un drum un București si, profitand de oportunitate, am luat vinul promis , fața de T05 si, dupa un trafic INFERNAL in zona Oltenitei din București ...am ajuns si pe la Viva.
                                              Acolo (18.11.2014), cu un gust amar, am constatat ca angajatul Alex se cam balbaia,...ca nu se mai poate face schimbul, ca nu nu vor sefii, in fine...argumente.
                                              I-am replicat ca inteleg situatia, nu au nicio obligatie fata de mine, dar el, Alex, putea sa-mi spuna acest lucru de la bun inceput, concret, cu barbatie, fara a-mi da sperante si a ma pune pe drumuri inutil. E o vorba: Da-ul e Da si Nu-ul e Nu! Simplu!
                                              In fine, l-am rugat sa vorbesc si eu cu unul din sefii lui. Nu a vrut si, dupa un dialog cu o salariata, totusi aceasta l-a chemat pe un alt tanar, pe numele Tiberiu-parca, care, pe un ton rastit, mi-a replicat ca nu are ce sa-mi spuna decat ce mi-a spus angajatul Alex.
                                              Mi-am dat seama ca totul este inutil si, retoric, l-am intrebat: "Bine domnule, nu aveti nicio obligatie, dar de nu mi-ati spus de la inceput si m-ati pus pe drumuri"?
                                              Asta a fost prima mea experienta directa cu Viva.

                                              Spor la joc si sanatate tuturor celor ce le calca pragul!
                                              Buna ziua,

                                              In primul rand, vreau sa imi cer scuze in numele VivaSportShop.ro pentru neintelegerea creeata.

                                              Totodata vreau sa va informez, ca nu avem posibilitatea legala, de a schimba un produs, caruia, nu i se poate face dovada cumpararii din magazinul nostru, indiferent ca vorbim de primul cumparator sau de un alt tert la care a ajuns produsul achizitionat.

                                              Va multumesc pentru interesul acordat magazinului nostru!

                                              Cu stima,

                                              Tiberiu Tanase
                                              director VivaSportShop.ro
                                              www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                              Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de AngelOfRetribution Vezi post
                                                - 3 zile de black friday sau
                                                - 3 zile pana la black friday?
                                                3 zile pana la black friday?... acum au mai ramas doar 8 ore...



                                                www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                                Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                                Comentariu


                                                • Stimate D-le Tiberiu Tanase (VIVASPORT),

                                                  Atitudinea dvs. este formala si scuzele exprimate aici, public - pe forum, in fata tuturor iubitorilor de tenis, vor doar sa amelioreze imaginea dumneavoastra si, in background, a companiei VIVA, al carui director sunteti si, implicit, pe care o reprezentati.

                                                  Dupa cum am mai spus, nu aceeasi atitudine pozitiva / concilianta (in ideea ca v-ati cerut scuze, pe forum) ati avut-o in fata mea, acum doua zile (18.11.2014), cand am stat fata in fata in sediul VIVA.

                                                  Practic, cu maxima nervozitate in mimica, atitudine si exprimare, nu ati reusit sa gestionati momentul. Ati fost indignat ca am solicitat angajatului Alex, de mai multe ori, dialogul cu dvs., stare de fapt care m-a convins ca este mai bine sa fac un pas inapoi in fata atitudinii de fronda a dvs..

                                                  Nu stiu care sunt prerogativele/atributiile dumneavoastra ca director VIVA, dar, cu siguranta, elementele de PR sunt incluse in fisa postului. In fine, cei in drept din actionariatul VIVA, probabil, vor decide asupra acestui eveniment.

                                                  Ca ultima mentiune, cu placuta surprindere, ca simplu client, spun ca, ulterior exprimarii punctului meu de vedere pe forum, am fost contactat de reprezentatul unei mari firme de echipament de tenis de masă cu propunerea de a-mi rezolva problema. Faptul m-a surprins (sincer - nu ma asteptam si ii multumesc!!!) dar, cu maxima satisfactie, mi-a fost confirmat faptul ca exista si se practica si alte forme pozitive de management comercial, superior, de natura sa faca un client multumit.

                                                  Cu stima,
                                                  Ultima editare de sinoboll; 20.nov.2014, 23:42.

                                                  Comentariu


                                                  • Black Friday

                                                    www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                                    Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X