Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

IASI TROPHY-Memorialul CORNEL MACOVEI -editia a IV-a -29-30 august 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • IASI TROPHY-Memorialul CORNEL MACOVEI -editia a IV-a -29-30 august 2015

    Sala Polivalenta va gazdui aceasta competitie ,adresata copiilor ,amatorilor si jucatorilor de Open sau legitimati in orice divizie.Voi reveni cu detalii suplimentare in timp util ,precizez ca este un concurs NON AMATOUR .Se va juca pe 10-12 mese ,cu mingi de PLASTIC,va fi o taxa de 20 de lei ,ce se va regasi in remii ,materiale de premiere ,apa ,cafea etc.Sistemul de joc va fi adaptat la numarul de participanti ,inscrierea ,,la fata locului'',dar ar fi de preferat sa comunicam inainte de desfasurarea intrecerilor.Vom gasi o formula ce va fi optima ,cu ajutorul vostru.Voi reveni cu detalii complete pe 21 august. Pana atunci va doresc o vara frumoasa !!Antrenor -Gigi Ciobotaru-0743192192 sau 0735210815

  • #2
    Dragii mei ,am decis sa jucam cu mingi de PLASTIC la Turneu ,dar vreo 3-4 colegi de paleta nu sunt de acord ,ca inca in Amatur se joaca cu celuloid ,deocamdata!...Nici o problema ,voi avea si celuloid ,iar daca cei se confrunta cad de acord sa joace cu celuloid ,o pot face,nu-i nici o opreliste...Daca nu este consens intre ei ,vom juca cu plastic ,asta-i treaba!

    Comentariu


    • #3
      Ce stiu de astazi ,competitia se va decala cu o saptamana!Dar pe 21 ale lunii va voi comunica toate detaliile -tinem aproape!

      Comentariu


      • #4
        pacat, se va suprapune cu turneele A+

        Comentariu


        • #5
          NU!Vom juca si duminica ,trebuie sa gasim formula care sa armonizeze competitiile ,vorbim!

          - - - Actualizat - - -

          ATENTIE -VOR JUCA DOAR COPII SAMBATA 5 sept ,IAR DUMINICA 6 sept,AMATORII si OPENUL/voi reveni maine cu toate datele...

          Comentariu


          • #6
            MEMORIALUL CORNEL MACOVEI- IASI TROPHY-5 si 6 septembrie -Sala Polivalenta!
            Dragii mei ,am fost nevoit sa schimb datele competitiei din doua motive -1.Accesul in Polivalenta si 2. Suprapunerea cu alte concursuri ,fie ale Amatur ,fie ale FRTM.fie altele ...
            Deci: sambata 5 sept ,de la ora 9.00 vor fi turnee pentru copii ,in functie de numarul acestora ,varsta ,alte criterii ,sistemul de joc va fi adaptat dupa consultari cu partenerii,ca sa fie cat mai rezonabil.
            Nu se va plati taxa!Se va juca pe 8-10 mese ,cu grupe ,apoi eliminatoriu ,in faza finala,partide 3 din cinci seturi .Timp alocat-9.00-16 .00.
            De la ora 16. 00 va fi prima etapa a Campionatului Judetean pe echipe ,Liga 1,un meci pe o masa ,echipe formate din 3 jucatori.Apoi ,pe 6 septembrie ,de la ora 9.00 ,pe 8-1o mese ,va incepe concursul de amatori ,pe grupe inf,sup si eliminatoriu ,La ora 13.30 va debuta concursul Open ,in aceeasi maniera .Se va juca dupa sistemul -3 seturi din 5.in conformitate cu regulamentele FRTM
            Taxa de participare-20 lei ,pentru cupe ,medalii ,diplome ,premii(au fost deja comandate) ,alte cheltuieli auxiliare.
            Se va asigura apa minerala ,suc ,cafea.Pe NET gasiti multe posibilitati de cazare si masa ,ar fi prea mult de scris... Pentru date suplimentare nu ezitati sa ma contactati-0743192192 -Va imbratisez si va astept la o competitie ce iata ,devine traditionala ,desi va spun cu toata sinceritatea ,mi-as fi dorit s-o fi organizat mult mai tarziu...Voi reveni daca vor aparea noutati-Antrenor Gigi Ciobotaru.

            Comentariu


            • #7
              Bre ,fara sa fiu modest ,ca n-am de ce!!! mi-a reusit un concurs foarte frumos ,poate cel mai frumos din cate zeci am organizat...
              Clasamente- Copii-baieti 1.Covalciuc Luca Juniori 1.Acatrinei Daniel
              2.Dascalescu Victor 2.Ipate Giovani
              3.Susanu Robert 3.Costin Bogdan

              Fete 1.Aungurencei Miruna
              2.Pavel Bianca
              3.Podina Sabina
              Amatori1.Jalba Stelian
              2.Gherasim Florin
              3.Ipate Giovani
              4.Sumanaru Catalin
              Open1.Vasilache Sebastian
              2.Anghel Alexandru
              3.Acatrinei Daniel
              4.Ciolan Vlad

              Multumesc anticipat celor ce vor participa la editia viitoare!!!

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X