Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu de noapte "TGV", Târgoviște - 12.09.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu de noapte "TGV", Târgoviște - 12.09.2020


    Turneu de noapte "TGV - Tenis, Gioc și Voie bună", Târgoviște - 12.09.2020
    LOCALITATEA: Târgoviște;
    DATA: 12 Septembrie 2020;
    CATEGORII: Elite/Open/Avansați/Hobby, Elite, Open, A/H;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    E/O/A/H: 13.00 - 14.00 – înscrieri, la 14.00 încep meciurile pentru grupele 1-4;
    E/O/A/H: 13.00 - 14.00 – înscrieri, la 18.00 încep meciurile pentru grupele 5-8;
    E Night: 23.30 - 24.00 – înscrieri, la 00.00 încep meciurile;
    O Night: 23.30 - 24.00 – înscrieri, la 02.00 încep meciurile;
    A/H Night: 23.30 - 24.00 – înscrieri, la 04.00 încep meciurile;

    SALA: Casa Tineretului - Tinerețe fără bătrânețe și Viață fără de moarte, str. Tineretului, nr. 1;
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 4 mese Donic Waldner, mingi plastic Gewo***;
    SPAȚIU DE JOC: 240 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: pardoseală multistrat;
    FACILITĂȚI: Parcare, vestiare, grupuri sanitare;
    TAXA: 500 Ruble, un leu de participant NU se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2.000 mililitri, dezinfectant – 50 mililitri, hârtie igienică – 500 milimetri, Putin ceai, voie bună cât cuprinde și surprize gastronomice all night long;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome;
    Locul I - Elite Night - Cupă + diplomă;
    Locul I - Etilic Night - diplomă;
    Locul I - Open Night - Cupă + diplomă;
    Locul I - Avansați/Hobby Night - Cupă + diplomă;
    Locul I - Master Chef - diplomă;
    Locul I - Gurmand Chef - diplomă;
    Locul I - Chef - diplomă;
    Lovul I - Responsabil cu voia bună - diplomă.
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - exclusiv pe bază de invitație;
    - ultima retragere Vineri 10 Septembrie, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 bax-uri de bere: B2;
    - absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 litri de palincă: P3;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care prezintă temperatură mai mare de 27.3° C (vă rugăm prezentați-vă la un consult la agentul de securitate de la Kaufland înainte de a ajunge la sală );
    - în sala de joc se vor afla la un moment dat - t1 - doar jucătorii care dispută meciurile;
    - restul jucătorilor vor fi repartizați funcție de necesități: la sala de mese, la ceaun, la aer, la sala de jocuri, după cum urmează: Elite - Șah + Bridge, Open - Remmy + Whist, Avansați - Table + Rebus, Hobby - Monopoly + Integrame;
    - cititorii sunt rugați să treacă înainte de turneu pe la bibliotecă;
    - între grupele inferioare și grupele superioare organizatorii au pregătit un scurt moment artistic: Recitare - Eu nu strivesc corola de lumini a lumii!
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite/Open/Avansați/Hobby – maxim 40 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători, se califica primii 2;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Tabloul eliminatoriu se generează automat.
    Important!
    - Toate meciurile se joacă cu handicap;
    - Jucătorii cu Mp≥40 vor începe jocurile de la următoarele scoruri:
    • 0-2 cu jucătorii cu Mp=30 - 39,99;
    • 0-4 cu jucătorii cu Mp=20 - 29,99;
    • 0-6 cu jucătorii cu Mp=10 - 19,99;
    • 0-7 cu jucătorii cu Mp=0 - 9,99;
    - Jucătorii cu Mp≥30 și Mp<39,99 vor începe jocurile de la următoarele scoruri:
    • 0-2 cu jucătorii cu Mp=20 - 29,99;
    • 0-4 cu jucătorii cu Mp=10 - 19,99;
    • 0-6 cu jucătorii cu Mp=0 - 9,99;
    - Jucătorii cu Mp≥20 și Mp<29,99 vor începe jocurile de la următoarele scoruri:
    • 0-2 cu jucătorii cu Mp=10 - 29,99;
    • 0-4 cu jucătorii cu Mp=0 - 9,99;
    - Jucătorii cu Mp≥10 și Mp<19,99 vor începe jocurile de la următoarele scoruri:
    • 0-2 cu jucătorii cu Mp=0 - 9,99;
    - Elite Night – maxim 10 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4/5 jucători – se califică primii 3;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Tablou eliminatoriu de 8;
    - Open Night – maxim 20 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4/5 jucători – se califică primii 3;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - A/H Night – maxim 10 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4/5 jucători – se califică primii 3;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Tablou eliminatoriu de 8;
    ORGANIZATOR:
    - Adrian Lăzăroiu, tel. 0733.920.481, fax. 0245.89.89.89 (e Hot!);
    - Mircea Matei, tel: 0728.077.577;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701;
    FACEBOOK:
    - Facebook - Tenis de masă Galați
    Începe
    12.sep.2020 13:00
    Final
    13.sep.2020 06:00
    Locație
    Târgoviște
    Kantor Imre-Zoltan, Marinescu Nelu și 6 alții apreciază asta.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat Invitați:

    Inscrieri Elite/Open/Avansați/Hobby - 11.09.2020 / 21:10:08 - v4.2 / cls_2020-iul

    1. Fratila Robert, Baicoi, 8 - 48,52 - E
    2. Neculai Alexandru, Tulcea, 20 - 43,42 - EL
    3. Pavunev Dan, Bucuresti, 52 - 40 - EL
    4. Sencu Victor, Targoviste, 50 - 36,8 - E
    5. Vlase Gheorghe, Slobozia, 38 - 34,54 - EW
    6. Lazaroiu Adrian, Targoviste, 36 - 34,07 - EW
    7. Grigore Alexandru, Campina, 42 - 33,91 - E
    8. Rada Florin, Pitesti, 614 - 33,77 - E
    9. Mitzea Alexandru, Sibiu, 80 - 33,45 - E
    10. Kaposta Victor, Arad, 49 - 32,81 - O
    11. Manea Mihaita, Tulcea, 411 - 32,63 - O
    12. Fratea Aurel, Constanta, 58 - 31,94 - OW
    13. Migea Cornel, Sibiu, 65 - 31,43 - OW
    14. Leorda Rares, Reghin, 1475 - 31,25 - O
    15. Luca Octavian, Tulcea, 327 - 31,1 - O
    16. Avram Nicolae, Nedelea, 75 - 30,76 - O
    17. Buciu Catalin, Bals, 208 - 29,65 - O
    18. Gherasim Iulian, Tulcea, 92 - 29,28 - O
    19. Petrov Dan, Bucuresti, 128 - 28,04 - OW
    20. Noragiu Paul, Targoviste, 958 - 28 - O
    21. Timaru Ilie, Ocna Sibiului, 339 - 27,44 - O
    22. Bocaniala Norocel, Bucuresti, 1138 - 26,7 - O
    23. Botirca Sorin, Topoloveni, 4357 - 26,5 - O
    24. Sterczer Sandor, Sanzieni, 199 - 23,11 - O
    25. Bivolaru Stelian, Targoviste, 229 - 21,03 - OW
    26. Mihu Florin, Pitesti, 252 - 20,35 - OW
    27. Stoica Mihai, Mioveni, 286 - 19,25 - AW
    28. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 268 - 19,17 - A
    29. Lazar Dumitru, Mizil, 340 - 16,59 - A
    30. Bodeanu Dan, Bucuresti, 1244 - 15,9 - AW
    31. Matei Mircea, Targoviste, 431 - 15,39 - AW
    32. Dumitru George, Targoviste, 388 - 15,01 - A
    33. Stanescu Tiberiu, Slatina, 482 - 14 - A
    34. Marinescu Nelu, Targoviste, 443 - 13,44 - A
    35. Giosan Marcel, Galati, 697 - 13,21 - A
    36. Cojocaru Emi, Targoviste, 2172 - 12,42 - A
    37. Radu Dragos, Targoviste, 925 - 10,6 - A
    38. Lungu Mihai, Targoviste, 645 - 9,95 - H
    39. Necsoiu Georgiana, Targoviste, 882 - 6,44 - HF
    40. Petrov Jr., Bucuresti, 6002 - 0
    calex, razvan.cristofor și 4 alții apreciază asta.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat Clasamente:

      Clasament Elite/Open/Avansați/Hobby

      1. Fratila Robert - Baicoi
      2. Neculai Alexandru - Tulcea
      3 -- 4
      Fratea Aurel - Constanta
      Manea Mihaita - Tulcea
      5 -- 8
      Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare
      Grigore Alexandru - Campina
      Luca Octavian - Tulcea
      Gherasim Iulian - Tulcea
      9 -- 16
      Buciu Catalin - Bals
      Avram Nicolae - Nedelea
      Matei Mircea - Targoviste
      Bocaniala Norocel - Bucuresti
      Rada Florin - Pitesti
      Sencu Victor - Targoviste
      Lazar Dumitru - Mizil
      Mihu Florin - Pitesti
      17 -- 22
      Migea Cornel - Sibiu
      Stanescu Tiberiu - Slatina
      Petrov Dan - Bucuresti
      Bivolaru Stelian - Targoviste
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      Giosan Marcel - Galati
      23 -- 33 0v gr.sup.
      Lazaroiu Adrian - Targoviste
      Leorda Rares - Reghin
      Noragiu Paul - Targoviste
      Timaru Ilie - Ocna Sibiului
      Botirca Sorin - Topoloveni
      Chirica Alexandru - Bucuresti
      Stoica Mihai - Mioveni
      Florea Marian - Targoviste
      Bodeanu Dan - Bucuresti
      Dumitru George - Targoviste
      Necsoiu Georgiana - Targoviste
      34 -- 3v gr.inf.
      Sterczer Sandor - Sanzieni
      35 -- 2v gr.inf.
      Pavunev Dan - Bucuresti
      36 -- 1v gr.inf.
      Radu Dragos - Targoviste
      37 -- 40 0v gr.inf.
      Mitzea Alexandru - Sibiu
      Marinescu Nelu - Targoviste
      Lungu Mihai - Targoviste
      Petrov Jr. - Bucuresti

      Clasament All Around - All night long

      1. Bocaniala Norocel - Bucuresti
      2. Buciu Catalin - Bals
      3 -- 4
      Necsoiu Georgiana - Targoviste
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      5 -- 8
      Fratea Aurel - Constanta
      Migea Cornel - Sibiu
      Neculai Alexandru - Tulcea
      Chirica Alexandru - Bucuresti
      9 -- 15
      Bodeanu Dan - Bucuresti
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Rada Florin - Pitesti
      Mitzea Alexandru - Sibiu
      Lazaroiu Adrian - Targoviste
      Matei Mircea - Targoviste
      Manea Mihaita - Tulcea
      16 -- 19 0v gr.inf.
      Timaru Ilie - Ocna Sibiului
      Stanescu Tiberiu - Slatina
      Giosan Marcel - Galati
      Radu Dragos - Targoviste
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Simulare grupe inferioare E/O/A/H:

        Grupe inferioare Elite/Open/Avansați/Hobby
        1 Fratila Robert Luca Octavian Gheorghe Nicu Bodeanu Dan Matei Mircea
        2 Neculai Alexandru Avram Nicolae Buciu Catalin Beltechi Dumitru Dumitru George
        3 Pavunev Dan Leorda Rares Gherasim Iulian Mitar Marius Tiberiu Cojocaru Emi
        4 Sencu Victor Migea Cornel Leolea Andrei Stoica Mihai Marinescu Nelu
        5 Vlase Gheorghe Fratea Aurel Petrov Dan Bivolaru Stelian Giosan Marcel
        6 Pascal Raul Manea Mihaita Noragiu Paul Mihu Florin Stanescu Tiberiu
        7 Lazaroiu Adrian Kaposta Victor Timaru Ilie Sterczer Sandor Lungu Mihai
        8 Grigore Alexandru Mitzea Alexandru Bocaniala Norocel Botirca Sorin Necsoiu Georgiana
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Leolea Andrei, parcă este retras de Aurel F
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Echipei de tenis de masa Bacau regreta ca nu poate participa la o seara de neuitat

            Comentariu


            • #7
              Lăzăricu meu drag,nici eu nu pot veni din cauza entorsei împrumutată de la fotbal...distracție plăcută oameni dragi !

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de iscusitulnik Vezi post
                Lăzăricu meu drag,nici eu nu pot veni din cauza entorsei împrumutată de la fotbal...distracție plăcută oameni dragi !
                Da` ce, duci la gură paharul cu piciorul?
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • #9
                  Tuturor,organizatori si participanti,va doresc mult succes si distractie faina!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca se retrage cineva vin si eu

                    Comentariu


                    • #11
                      Dan Alexesi Gabriel Vulpoi. Daca se retrage cineva si mai avem loc vom fi prezenti.

                      Comentariu


                      • #12
                        Poate mai faceti o grupa mica,mica de tot. Ne.am bucura tare mult

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Dan Roh Vezi post
                          Poate mai faceti o grupa mica,mica de tot. Ne.am bucura tare mult
                          Postat în original de marcelgiosan Vezi post

                          Turneu de noapte "TGV - Tenis, Gioc și Voie bună", Târgoviște - 12.09.2020
                          INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
                          - exclusiv pe bază de invitație;
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • #14
                            Sa inteleg ca noi, astia mici, mici de tot nu suntem buni sa participam la turnee numai atunci cand ,,cotizam"? Noi ce sanse avem sa fim invitati? Amatur a devenit cumva un ,,club" exclusivist pe baza de CV?

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Dan Roh Vezi post
                              Sa inteleg ca noi, astia mici, mici de tot nu suntem buni sa participam la turnee numai atunci cand ,,cotizam"? Noi ce sanse avem sa fim invitati? Amatur a devenit cumva un ,,club" exclusivist pe baza de CV?
                              Aveti program de discutii in contradictoriu? Lauti la rand postarile politice de pe Facebook si dezlantuiti-va!
                              Acest "eveniment" foloseste tenisul de masa ca scuza pentru o intalnire de o noapte a unor prieteni. Prieteni care nu folosesc tonul de mai sus.
                              De ce amestecati AmaTur-ul in discutie? E un pseudo-turneu si e postat la Competitii. Vom juca si table, poate.
                              Sper că ne oprim aici!
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X