Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

GAC Group 2013 ITTF World Tour, German Open, Super Series,13 Nov 2013 - 17 No...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • GAC Group 2013 ITTF World Tour, German Open, Super Series,13 Nov 2013 - 17 No...

    GAC Group 2013 ITTF World Tour, German Open, Super Series,13 Nov 2013 - 17 Nov 2013, Berlin, GER

    - - - Actualizat - - -
    Lista cu jucatorii http://www.ittf.com/ittf_tournaments...M&Tour_ID=2258 &
    - - - Actualizat - - -
    Transmisie pe http://www.ittf.com/ittv/
    Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
    FH - Yasaka Mark V Max
    BH- Yasaka Mark V Max

  • #2
    Rezultate pana la aceasta ora ale fetelor noastre:
    Iulia Nicula - Timina Yara (NED) 4 - 0;
    Camelia Postoaca - Yamada Jessica (BRA) 4 - 2
    - - - Actualizat - - -
    Astazi se mai disputa urmatoarele meciuri:
    ora 13.50 masa 5 Szocs Hunor - Konstantinopoulos Konstantinos (GRE);
    masa 16 Andrei Filimon - Borchardth Sebastian (GER);
    ora 14.30 masa 10 Ovidiu Ionescu - Zhai Chao (CHN);
    ora 15.50 masa 14 Szocs Bernadette - Phillips Megan (WAL);
    ora 19.10 masa 9 Ovidiu Ionescu - Coello Geovanny (ECU);
    ora 19.50 masa 11 U 21 Camelia Postoaca - Lee Chun-Hui (TPE);
    ora 21.20 masa 4 U 21 Szocs Bernadette - Schuh Anja (GER)
    - - - Actualizat - - -
    Din 15.11.2013 incep meciurile eliminatorii la masculin
    De la ora 14.00 la masa 4 va juca Adrian Crisan

    Comentariu


    • #3
      Participare selecta la acest turneu, precum era de asteptat.
      Pe langa gazda Boll participa nume mari ale tenisului de masa mondial in frunte cu Jhang JK si FAN Zhendong CHN, CHEN Chien-An TPE, Samsonov BLR, Baum si Steger GER, MIZUTANI Jun si MATSUDAIRA Kenta JPN, GAO Ning SIN, LEE Jungwoo KOR.
      La feminin FENG Tianwei SIN si ISHIKAWA Kasumi JPN sunt favoritele principale/
      Samara, Dodean si Crisan vor intra in competitie pe 15.11, pe tabloul principal, de la ora 11:00 respectiv 14:00.
      La U 21, Hunor Szocs se afla pe tabloul principal si va juca tot pe 15, de la ora 12:30
      In concluzie, se prefigureaza un turneu tare in care avem de vazut meciuri spectaculoase.
      Vizionare placuta !

      Comentariu


      • #4
        Rezultate:
        Grupa 45
        Hunor Szocs - Konstantinopoulos Konstantinos (GRE) : 4 - 0 (11-5, 11-7, 12-10, 11-3)
        maine ora 13.50 Hunor Szocs - Hung Tzu-Hsiang (CHN)
        Grupa 56
        Andrei Filimon - Borchardt Sebastian (GER) : 4 - 2 (12-14, 11-9, 11-3, 9-11, 11-4, 11-7)
        maine ora 13.50 Andrei Filimon - Baggaley Andrew(ENG)
        Grupa 57
        Constantin Cioti - Green Wally (USA) : 4 - 0 (11-4, 11-2, 11-1, 11-1)
        maine ora 14.30 Constantin Cioti - Liang Jingkun (CHN)
        Grupa 65
        Ovidiu Ionescu - Zhai Chao (CHN) : 0 - 4 (5-11, 9-11, 7-11, 7-11)
        Ovidiu Ionescu - Coello Geovanny (ECU) : 4 - 0 (11-6, 11-4, 11-6, 11-9)
        maine ora 14.30 Ovidiu Ionescu - Calderano Hugo (BRA)

        Comentariu


        • #5
          La U 21 fem. POSTOACA Camelia ROU - LEE Chun-Hui TPE = 3-0

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de dennis Vezi post
            Szocs Bernadette - Phillips Megan (WAL);
            : 4 - 0
            U21 Camelia Postoaca - Lee Chun-Hui (TPE) : 3 - 0
            La dublu fete avem pe tabloul principal perechile : Dodean+Samara ; Liu Yuan(AUT)+ Camelia Postoaca
            si maine de la ora 18.00 lupta pentru un loc pe tabloul principal perechile:
            Bernadette Szocs+Iulia Nicula - Kraft Theresa(GER)+ Mittelham Nina (GER)
            - - - Actualizat - - -
            U21 Bernadette Szocs - Schuh Anja : 3 - 0
            - - - Actualizat - - -
            In meciurile din aceasta dimineata:
            Choi Moonyoung (KOR) - Camelia Postoaca : 4 - 0
            Matsudaira Shiho (JPN) - Iulia Nicula : 4 - 3
            - - - Actualizat - - -
            Bernadette Szocs - Lee Eunhye (KOR) : 4 - 2 . Berni a castigat grupa 30 feminin cu doua victorii.
            - - - Actualizat - - -
            Hunor Szocs - Hung Tzu-Hsiang : 4 - 1. Hunor a castigat grupa nr.45 cu doua victorii.
            Filimon Andrei - Baggaley Andrew : 4 - 2. Andrei a castigat grupa nr. 56 cu doua victorii.
            Ovidiu Ionescu - Calderano Hugo : 4 - 0. Ovidiu a terminat pe locul doi in grupa nr. 65 cu doua victorii si o infrangere (grupa de 4);
            Constantin Cioti - Liang Jingkun : 2 - 4 . Costica a terminat pe locul doi in grupa nr.57 cu o victorie si o infeangere.
            U21 Bernadette Szocs - Kusinska Klaudia (POL) : 3 - 0
            U21 Camelia Postoaca - Lee Eunhye (KOR) : 3 - 1
            - - - Actualizat - - -
            Astazi 14.11.2013 la ora 18.30 Andrei Filimon - Jeong Sangeun (KOR)
            la ora 19.15 Hunor Szocs - Prokopcov Dmitrij (CZE)
            - - - Actualizat - - -
            Astazi 14.11.2013 sunt ultimele meciuri pentru calificarea pe tabloul principal.
            De maine incep meciurile grele pentreu reprezentantii nostri.
            - - - Actualizat - - -
            Berni si Iulia Nicula la dublu fem. sunt pe tabloul principal dupa victoria cu 3 - 0 in fata cuplului german Kraft/Mittelham
            - - - Actualizat - - -
            La U21 in 15.11.2013 joaca pe tabloul principal:
            de la ora 12.30 Hunor Szocs - Lin Hsuan-Ming (TPE)
            de la ora 14.45 Bernadette Szocs - Hamamoto Yui (JPN)
            Camelia Postoaca - Morizono Misaki (JPN)
            - - - Actualizat - - -
            Din pacate la baieti avem un singur reprezentant pe tabloul principal : ADRIAN cRISAN
            Au pierdut ultimele bilete pentru participare:
            Andrei Filimon - Jeong Sangeun (KOR) : 0 - 4
            Hunor Szocs - Prokopcov Dmitrij (CZE) : 2 - 4
            - - - Actualizat - - -
            La dublu feminin au fost devansate meciurile si in acest moment cuplul Dodean/Samara este la egalitate 1 - 1 cu perechea chineza Hu Limei/Sheng Dandan
            - - - Actualizat - - -
            Au castigat cuplurile Dudean/Samara, Nicula/Berni si au intrat in 16-zecimi dar cuplul romano-austriac(Liu Yuan/Camelia Postoaca) a pierdut.
            - - - Actualizat - - -
            La dublu masculin singurul cuplu roman Ovidiu Ionescu/ Hunor Szocs a pierdut in fata cuplului german Ort Kilian/ Qiu Dang cu 2 - 3.
            - - - Actualizat - - -
            Cuplul Berni Szocs/Iulia Nicula s-a calificat in optimi invingand cuplul Balazova Barbora(SVK)/Matelova Hana(CZE) cu 3 - 2 (11-9, 5-11, 9-11, 14-12, 11-9)
            - - - Actualizat - - -
            A mai iesit din competitie un cuplu roman: Dodean/Samara. Acestea au pierdut in fata cuplului german Han Ying/Ivancan Irene cu scorul de 1 - 3 (11-8, 12-14, 10-12, 7-11)
            - - - Actualizat - - -
            Pentru calificarea in sferturi cuplul Berni/Iulia vor infrunta cuplul care le-a invins pe Dodean/Samara
            adica Han Ying/Ivancan Irene

            - - - Actualizat - - -
            Facand un rezumat al competitiei pentru reprezentantii nostri calificati, situatia se prezinta astfel:
            - la simplu feminin
            Dodean, Samara si Berni
            - la simplu masculin
            Adrian Crisan
            - la U21 feminin
            Berni si Camelia Postoaca
            - la U21 masculin
            Hunor Szocs
            - La dublu feminin
            Bernadette Szocs/Iulia Nicula

            Comentariu


            • #7
              Azi in eliminatori ;
              dodean d. vs barthel z.[ger] la 11.00
              samara e. vs matsudara s. [jpn] la 11.45
              szocs b. vs shen y.[esp] la 11.45
              bafta !

              Comentariu


              • #8
                Dodean - Barthel Zhenqi : 4 - 0 ( 11-8, 11-3, 11-3, 11-9)
                - - - Actualizat - - -
                Berni - Shen Yanfei (ESP) : 0 - 4 (11-13, 7-11, 5-11, 5-11) Din pacate Berni iese din competitia feminia si ramane doar la celelalte doua sectiuni: U21 si dublu feminin.

                Comentariu


                • #9
                  Szocs B. din pacate pierde cu 0-4

                  Comentariu


                  • #10
                    Elisabeta Samara - Matsudaira Shiho (JPN) : 4 - 3 ( 11-6, 11-4, 10-12, 11-8, 11-13, 3-11, 11-5)
                    Ca o curiozitate, din cele 64 de concurente de la feminin aflate pe tabloul principal, 45 sunt de origine asiatica ceea ce reprezinta aprox. 71%. Acest lucru ne arata ca pe batranul continent sunt din ce in ce mai putine jucatoare de valoare (prin comparatie cu cele din Asia). Asta ar trebui sa dea de gandit forurilor conducatoare din sportul european. A importa jucatoare nu este o solutie viabila pentru ridicarea nivelului acestui sport ( ca de altfel in multe alte discipline sportive).
                    - - - Actualizat - - -
                    La U21 masculin
                    Hunor Szocs - Lin Hsung-Ming (TPE) : 3 - 1 (11-8, 9-11, 11-9, 11-7) Felicitari!
                    Va juca in etapa urmatoare, de la 17.45, cu Robinot Quentin (FRA)
                    - - - Actualizat - - -
                    Adrian Crisan - Eloi Damien (FRA) : 4 - 3 (11-5, 11-7, 7-11, 11-5, 7-11, 10-12, 11-9) Felicitari Adi !

                    De la ora 18.30 va juca in faza urmatoare cu Gacina Andrej (CRO)
                    - - - Actualizat - - -
                    La U21 feminin
                    Camelia Postoaca - Morizono Misaki (JPN) : 3 - 2 (11-5, 11-6, 6-11, 5-11, 11-5) Felicitari Camelia !
                    Urmatorul meci pentru accesul in optimi il va juca in compania jucatoarei japoneze Ito Mima
                    - - - Actualizat - - -
                    Bernadette Szocs - Hamamoto Yui (JPN) : 0 - 3 ( 6-11, 5-11, 3-11) Din nefericire Berni nu reuseste sa treaca in faza urmatoare a competitiei. Oricum felicitari pentru parcursul de pana acum. Sa speram ca la dublu cu Iulia Nicula va avea un parcurs cat mai lung.
                    - - - Actualizat - - -
                    Cuplul Bernadette Szocs/Iulia Nicula vor juca de la ora 20.00 in compania perechii poloneze GRZYBOWSKA Katarzyna/ PARTYKA Natalia
                    - - - Actualizat - - -
                    Se pare ca fetelor noastre nu le merge prea bine la aceasta competitie. Spun asta deoarece si Dodean si Samara au pierdut meciurile care le duceau in 16-zecini.
                    Mittelham Nina - Samara Elisabeta : 4-2 (10-12, 11-5, 11-9, 11-3, 6-11, 12-10);
                    Monteiro Dodean Daniela - Cheng I-Ching : 3 - 4 (9-11,11-9,8-11,11-6,11-13,11-7,3-11)
                    - - - Actualizat - - -
                    La U21 masculin
                    Hunor Szocs - Robinot Quentin (FRA) :1-3 ( 7-11,9-11,11-8,7-11)
                    - - - Actualizat - - -
                    La U21 feminin
                    Camelia Postoaca - Ito Mima : 2 - 3 (11-4, 7-11, 11-9, 7-11, 1-11)
                    Este o seara nefasta pentru sportivii nostri, cel putin pana la acest moment.
                    Au ramas in competitie Adrian Crisan si dublul feminin Berni Szocs/Iulia Nicula
                    - - - Actualizat - - -
                    Gacina Andrej - Adrian Crisan : 4 - 0 (13-11,12-10,11-6,11-.

                    Se pare ca nu avem sportivi romani in forma la aceasta competitie.
                    - - - Actualizat - - -
                    Bernadette Szocs/Iulia Nicula -GRZYBOWSKA Katarzyna POL / PARTYKA Natalia POL :3 - 1 ( 3-11, 11-8, 11-8, 11-6) si suntem in optimile de finala.
                    In 15.11.2013 ora 11.00 vor juca pentru sferturi de finala. Inca nu stiu cu cine ( o pereche din HKG sau din GER). Oricum o performanta notabila, felicitari fetelor noastre !
                    - - - Actualizat - - -
                    Un meci foarte frumos a fost intre OVTCHAROV Dimitrij GER - JUNG Youngsik KOR : 4 - 3 ( 7-11, 15-17, 11-5, 7-11, 11-6, 11-7, 11-7 ). Astfel Dimi s-a calificat in 16-zecimi cu multa dificultate.
                    - - - Actualizat - - -
                    La simplu feminin din cele 16 concurente una este de origine europeana ( Mittelham Nina GER) celelalte sunt asiatice.
                    - - - Actualizat - - -
                    Perechile Bernadette Szocs/ Iulia Nicula - JIANG Huajun HKG / LEE Ho Ching HKG vor juca maine 16.11.2013 de la ora 11.00 pentru sferturi de finala.
                    - - - Actualizat - - -
                    La dublu masculin
                    Perechea chineza Zhang Jike/Zhou Yu a fost invinsa de perechea Chiang Hung-Chieh/Huang Sheng-Sheng (TPE) cu scorul de
                    2 - 3 (11-5,7-11,11-13,11-8,12-14)
                    Ultima editare de dennis; 15.nov.2013, 12:06. Motiv: an uitat sa adaug o idee

                    Comentariu


                    • #11
                      http://www.ittf.com/competitions/tes..._Event_Type=WD

                      Comentariu


                      • #12
                        GAC Group World Tour - German Open 2013 - Table 2 - NECULA Iulia ROU / SZOCS Bernadette ROU vs WEN Jia CHN / ZHAO Yan CHN
                        Revin cu rezultatul

                        Comentariu


                        • #13
                          completare

                          SURPRIZA la simplu masculin
                          Zhang JK - Fan Zhendong : 2 - 4 (9-11,7-11,6-11,11-8,12-10,6-11)
                          Bernadette Szocs/Iulia Nicula - Wen Jia/Zhao Yan (CHN) : 1 - 3
                          Locul III este un loc foarte bun avand in vedere ca cele doua chinezoaice sunt clasate pe pozitiile : 37 si 54 la nivel mondial.
                          Felicitari fetelor noastre si mult succes in continuare.
                          Ultima editare de dennis; 16.nov.2013, 19:34.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de catalin M duceac Vezi post
                            GAC Group World Tour - German Open 2013 - Table 2 - NECULA Iulia ROU / SZOCS Bernadette ROU vs WEN Jia CHN / ZHAO Yan CHN
                            Revin cu rezultatul
                            Pierd romancele cu 3-1

                            Comentariu


                            • #15
                              O curiozitate
                              Ai Fukuhara (JPN) - locul 14 mondial are un mod original de a se automotiva. Spune aproape soptit cateva cuvinte dupa care misca capul ca pentru a aproba de 5-7 ori. Am observat acest lucru atat la jocul ei de simplu cat si in cuplu cu colega ei Wakamyia Misako cu care a ajuns in finala la dublu feminin invingang perechea germana Solja Petrissa/ Sabine Winter cu 3 - 0.
                              Maine de ls ora 12.30 incepe prima semifinala la simplu masculin:
                              Fan Zhendong - Vladimir Samsonov
                              iar de la 13.15 cealalta semifinala:
                              Dimitrij Ovtcharov - Timo Boll
                              - - - Actualizat - - -
                              La U21 masculin
                              Locul intai a fost castigat de MORIZONO Masataka JPN care l-a invins in finala pe ROBINOT Quentin FRA cu scorul de 4 - 3.
                              La U21 feminin
                              Locul intai a fost castigat de Lee Ho Ching HKG care a invins-o in finala pe Solja Petrissa GER cu scorul de 4 - 2.
                              Au ramas de jucat semifinalele la masculin si feminin si finalele la dublu masculin si feminin.
                              Programul de transmisii in direct incepe maine la ora 11.00 cu prima semifinala feminina:
                              Han Ying GER - Ai Fukuhara JPN
                              si continua de la ora 11.45 cu a doua semifinala:
                              Lee Ho Ching HKG - Wen Jia CHN
                              urmeaza semifinalele masculine cum am prezentat mai sus, iar finala se va desfasura de la ora 16.30
                              De la ora 16.00 finala la dublu feminin intre:
                              FUKUHARA Ai JPN / WAKAMIYA Misako JPN - WEN Jia CHN / ZHAO Yan CHN
                              finala feminina este programata de la ora 17.15
                              iar de la ora 18.00 finala la dublu masculin intre perechile:
                              CHIANG Hung-Chieh TPE / HUANG Sheng-Sheng TPE - BOLL Timo GER / FRANZISKA Patrick GER
                              .
                              Programul va continua cu festivitatile de premiere.
                              Vizionare placuta.
                              - - - Actualizat - - -
                              FOARTE FRUMOASA SEMIFINALA GERMANA. UCENICUL SI-A DEPASIT MAESTRUL
                              Dimitrij Ovtcharov - Timo Boll : 4 -2 (11-13,11-7,4-11,11-9,11-5,11-9)
                              - - - Actualizat - - -
                              In acelasi timp meciul pierdut de Timo Boll poate fi si o manevra. Nu doreste sa riste o infrangere in fata propriilor suporteri tocmai la Open-ul Germaniei, in fata lui Fan Zhendong.
                              Ultima editare de dennis; 16.nov.2013, 20:19.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X