Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiri cu urme de celuloid

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #31
    2014 17th Asian Games,27 Sep 2014 - 10 Oct 2014, Incheon, KOR
    Informatii gasiti aici: http://www.ittf.com/competitions/com...tegory=Special

    - - - Actualizat - - -

    Semi-Finals
    At the semi-final stage Xu Xin meets Joo Saehyuk, Fan Zhendong opposes Chuang Chih-Yuan.

    - - - Actualizat - - -

    Play concludes on Saturday 4th October.

    - - - Actualizat - - -

    Women’s Singles: Quarter-Finals
    Liu Shiwen (CHN) bt Lee Ho Ching (HKG ) 11-8, 11-3, 11-7, 11-7
    Yang Haeun (KOR) bt Kasumi Ishikawa (JPN) 9-11, 11-6, 11-5, 11-9, 11-7
    Zhu Yuling (CHN) bt Seo Hyowon (KOR) 11-4, 11-3, 11-8, 11-8
    Feng Tianwei (SIN) bt Ai Fukuhara (JPN) 11-9, 11-9, 11-6, 7-11, 3-11, 8-11, 11-6

    Comentariu


    • #32
      Stiri cu urme de celuloid

      Categorii de varsta

      Avand in vedere Hotararea Consiliului Director din data de 28.08.2014 categoriile de varsta incepand cu luna Ianuarie 2015 sunt urmatoarele:
      1. ctg. 8-10 ani ? juniori IV
      2. ctg.11-12 ani ? juniori III
      3. ctg.13-15 ani ? juniori II
      4. ctg.16-18 ani ? juniori I
      5. ctg.19-21 ani ? tineret
      6. ctg.21 de ani si mai mari- seniori
      Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
      FH - Yasaka Mark V Max
      BH- Yasaka Mark V Max

      Comentariu


      • #33
        Stiri cu urme de celuloid

        Cupa Romaniei Copii 8-10 ani

        In perioada 11 ? 12 octombrie 2014, va avea loc la Giarmata, Cupa Romaniei pentru copii 8-10 ani .
        Sedinta de validare si sedinta tehnica vor avea loc in ziua de 10.10.2014 ora 1800 respectiv ora 1930 la sala de tenis de masa din Dumbravita.
        Relatii cu privire la cazare si masa la doamna Nicoleta Husar ? tel 0722.663.121
        Va rugam sa folositi formularul de inscriere atasat.


        Inscrierile se fac pana luni 06.10.2014 la FRTM ? fax 021-317.28.21 sau E-mail : office(at)frtenismasa.ro
        Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
        FH - Yasaka Mark V Max
        BH- Yasaka Mark V Max

        Comentariu


        • #34
          European Youth Top 10
          s-a desfasurat la Centre Municipal des Sports in localitatea Tours (Franta)

          Din tara noastra au participat:

          * la junioare : Balint Bernadett;

          * la juniori : ------------------

          * la cadete: Dragoman Andreea si Diaconu Adina;

          * la cedeti : Cristian Pletea si Rares Sipos.

          Rezultatele au fost foarte bune

          Clasamente:

          La cadete:

          Locul I : Andreea Dragoman
          Locul II : Adina Diaconu
          Locul III: Zhang Xuan (ESP)


          La cadeti:

          Locul I : Cristian Pletea
          Locul II : Bertrand Irvin (FRA)
          Locul III : Engemann Gerrit (GER)
          ...
          Locul VI : Rares Sipos


          La junioare:

          Locul I : Lea Rakovac (CRO)
          Locul II : Chasselin Pauline (FRA)
          Locul III : Bajor Natalia (POL)
          ...
          Locul VIII: Bernadett Balint .

          FELICITARI JUCATORILOR ROMANI SI ANTRENORILOR ACESTORA!

          Speram sa mentina stacheta rezultatelor la acelasi nivel si cand vor ajunge la seniori.

          Comentariu


          • #35
            Bravooooo Andreeaaaaa !!!!

            - - - Actualizat - - -

            2014 Asian Games Men’s Singles champion, the name is Xu Xin.


            The Men’s Singles Podium at the 2014 Asian Games
            left to right Fan Zhendong, Xu Xin, Joo Saehyuk, Chuang Chih-Yuan
            Photo courtesy of Organising Committee


            Results
            Men’s Singles: Round Two
            Xu Xin (CHN) bt Purshottam Bajracharya (NEP) 11-4, 11-2, 11-3, 11-2
            Chen Chien-An (TPE) bt Albahrani Husain (KUW) 11-2, 11-5, 11-2, 11-5
            Padasak Tanviriyavechakul (THA) bt Sharath Kamal Achanta (IND) 6-11, 12-10, 5-11, 11-9, 6-11, 12-10, 11-9
            Gao Ning (SIN) bt Bilegt Batkhisig (MGL) 11-3, 11-2, 11-2, 11-1
            Joo Saehyuk bt Choe Il (PRK) 11-3, 11-8, 8-11, 11-5, 11-7
            Jiang Tianyi (HKG) bt Naif Mohammed Aljadai (KSA) 11-2, 11-3, 11-4, 11-3
            Noshad Alamiyan (IRI) bt Muhammad Rameez (PAK) 11-6, 11-5, 11-4, 11-7
            Jun Mizutani (JPN) bt Muneer Ahmed Ali Aldhubhani (YEM) 11-2, 11-2, 11-5, 11-6
            Chuang Chih-Yuan (TPE) bt Muhammad Asim Qureshi (PAK) 11-3, 11-7, 11-3, 11-5
            Kim Donghyun (KOR) bt Kirill Gerassimenko (KAZ) 13-11, 11-8, 11-7, 11-3
            Soumyajit Ghosh (IND) bt Thavisack Phathaphone (LAO) 11-5, 11-7, 11-5, 11-4
            Pak Sin Hyok (PRK) bt Tang Peng (HKG) 13-11, 11-9, 10-12, 4-11, 11-9, 1-11, 11-7
            Koki Niwa (JPN) bt Abdulaziz Abbad Alabbad (KSA) 12-10, 12-10, 11-5, 11-8
            Afshin Noroozi (IRI) bt Omar Ahmed Ali (YEM) 11-3, 11-4, 11-2, 11-3
            Li Hu (SIN) bt Lkhagvasuren Enkhbat (MGL) 11-1, 11-2, 11-6, 11-5
            Fan Zhendong (CHN) bt Chang Hoi Wa (MAC) 11-1, 11-5, 11-2, 11-4

            Men’s Singles: Round Three
            Xu Xin (CHN) by Chen Chien-An (TPE) 10-12, 6-11, 11-5, 10-12, 11-3, 11-7, 11-8
            Gao Ning (SIN) bt Padasak Tanviriyavechakul (THA) 11-7, 11-8, 11-4, 11-8
            Joo Saehyuk (KOR) bt Jiang Tiangyi (HKG) 11-6, 11-8, 11-1, 11-9)
            Jun Mizutani (JPN) bt Noshad Alamiyan 11-4, 11-7, 6-11, 11-6, 11-5
            Chuang Chih-Yuan (TPE) bt Kim Donghyun (KOR) 11-9, 11-4, 10-12, 11-6, 11-13, 17-15
            Pak Sinhyok (PRK) bt Soumyajit Ghosh (IND) 3-11, 11-7, 11-8, 13-11, 11-8
            Koki Niwa (JPN) bt Afshin Noroozi (IRI) 8-11, 11-5, 11-7, 11-9, 13-11
            Fan Zhendong (CHN) bt Li Hu (SIN) 12-10, 11-7, 11-6, 11-3

            Men’s Singles: Quarter-Final
            Xu Xin (CHN) bt Gao Ning (SIN) 13-11, 11-6, 11-5, 11-5
            Joo Saehyuk (KOR) bt Jun Mizutani (JPN) 13-11, 7-11, 8-11, 11-7, 14-12, 11-3
            Chuang Chih-Yuan (TPE) bt Pak Sin Hyok (PRK) 11-6, 11-8, 5-11, 11-7, 11-8
            Fan Zhendong (CHN) bt Koki Niwa (JPN) 11-4, 11-6, 12-10, 11-7

            Men’s Singles: Semi-Final
            Xu Xin (CHN) bt Joo Saehyuk (KOR) 11-2, 11-5, 11-2, 11-7
            Fan Zhendong (CHN) bt Chuang Chih-Yuan (TPE) 11-8, 11-9, 11-8, 11-7

            Men’s Singles: Final
            Xu Xin (CHN) bt Fan Zhendong (CHN) 11-6, 5-11, 11-13, 11-7, 12-10, 11-8

            Women’s Singles: Round Two
            Liu Shiwen (CHN) bt Seanggdavieng Douangpanya (LAO) 11-4, 11-3, 11-1, 11-7
            Ri Mi Gyong (PRK) bt Suthasini Sawettabut (THA) 14-12, 11-8, 11-5, 11-6
            Lin Ye (SIN) bt Batkhishig Batsiakan (MGL) w/o
            Lee Ho Ching (HKG ) bt Neda Shahsavari (IRI) 11-5, 11-2, 11-8, 11-6
            Yang Haeun (KOR) bt Maryam Alqasimi (BRN) 11-3, 11-1, 11-4, 11-6
            Cheng I-Ching (TPE) bt Muena Mohamed (MDV) 11-2, 11-2, 11-5, 11-1
            Manika Batra (IND) bt Ma Chao In (MAC) 11-7, 11-4, 11-9, 11-6
            Kasumi Ishikawa (JPN) bt Beh Lee Wei (MAS) 11-1, 11-4, 11-6, 11-9
            Zhu Yuling (CHN) bt Lee Rou You (MAS) 11-5, 11-3, 11-2, 11-3
            Ng Wing Nam (HKG) bt Ankita Das (IND) 11-8, 11-5, 4-11, 11-7, 9-11, 11-4
            Seo Hyowon (KOR) bt Rahia Kashif (PAK) 11-3, 11-3, 11-4, 11-2
            Ai Fukuhara (JPN) bt Shrestha Nabita (NEP )11-2, 11-1, 11-2, 11-2
            Lee I-Chen (TPE) bt Fathimath Jumana Nimal (MDV 11-1, 11-3, 11-5, 11-5
            Nanthana Komwong (THA) bt Enkhjin Barkhas (MGL) 11-9, 11-4, 11-5, 11-4
            Feng Tianwei (SIN) bt Yuliya Ryabova (KAZ) 11-1, 11-4, 11-4, 11-5

            Women’s Singles: Round Three
            Liu Shiwen (CHN) bt Ri Mi Gyong (PRK) 11-9, 11-8, 6-11, 11-9, 11-4
            Lee Ho Ching (HKG ) bt Lin Ye (SIN) 11-7, 11-8, 7-11, 10-12, 11-7, 11-8
            Yang Haeun (KOR) bt Cheng I-Ching (TPE) 12-10, 4-11, 11-8, 14-12, 6-11, 8-11, 11-8
            Kasumi Ishikawa (JPN) bt Manika Batra (IND) 11-9, 11-6, 11-7, 11-8
            Zhu Yuling (CHN) bt Ng Wing Nam (HKG) 11-4, 15-13, 11-3, 11-9
            Seo Hyowon (KOR) bt Ri Myong Sun (PRK) 12-14, 12-10, 6-11, 11-7, 11-5, 11-13, 11-8
            Ai Fukuhara (JPN) bt Lee I-Chen (TPE) 10-12, 11-4, 8-11, 11-6, 11-3, 7-11, 11-6
            Feng Tianwei (SIN) bt Nanthana Komwong (THA) 8-11, 11-4, 11-6, 11-7, 11-5

            Women’s Singles: Quarter-Finals
            Liu Shiwen (CHN) bt Lee Ho Ching (HKG ) 11-8, 11-3, 11-7, 11-7
            Yang Haeun (KOR) bt Kasumi Ishikawa (JPN) 9-11, 11-6, 11-5, 11-9, 11-7
            Zhu Yuling (CHN) bt Seo Hyowon (KOR) 11-4, 11-3, 11-8, 11-8
            Feng Tianwei (SIN) bt Ai Fukuhara (JPN) 11-9, 11-9, 11-6, 7-11, 3-11, 8-11, 11-6

            Women’s Singles: Semi-Finals
            Liu Shiwen (CHN) bt Yang Haeun (KOR) 11-3, 11-5, 11-1, 11-7)
            Zhu Yuling (CHN) bt Feng Tianwei (SIN) 13-11, 13-11, 14-12, 11-

            Women’s Singles: Final
            Liu Shiwen (CHN) bt Zhu Yuling (CHN) 11-6, 11-4, 13-11, 11-7

            Men’s Doubles: Round Three
            Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) bt Soumyajit Ghosh / Harmeet Desai (IND) 11-9, 9-11, 11-1, 11-5
            Tang Peng / Wong Chung Ting (HKG) bt Kim Donghyun / Jeong Sangeun (KOR) 7-11, 13-11, 11-5, 11-3
            Gao Ning / Li Hu (SIN) bt Chiang Hung-Chieh / Huang Sheng-Sheng (TPE) 12-10, 11-8, 6-11, 11-4
            Seiya Kishikawa / Jun Mizutani (JPN) bt Abdulaziz Alabbad and Naif Mohammed Aljadai 11-4, 11-5, 11-3
            Kim Hyok Bong / Pak Sin Hyok (PRK) bt Chen Feng / Yang Zi (SIN) 5-11, 11-7, 11-6, 11-9
            Kenta Matsudaira / Koki Niwa (JPN) bt Sharath Kamal Achanta / Amalraj Anthony 11-5, 11-5, 11-4
            Kim Minseok / Lee Jungwoo (KOR) bt Jiang Tianyi / Leung Chu Yan (HKG) 11-7, 11-6, 8-11, 11-2)
            Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Noshad Alamiyan / Afshin Noroozi (IRI) 11-4, 11-7, 11-3

            Men’s Doubles: Quarter-Finals
            Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) bt Tang Peng / Wong Chung Ting (HKG) 11-6, 13-11, 11-1
            Gao Ning / Li Hu (SIN) bt Seiya Kishikawa / Jun Mizutani (JPN) 11-9, 14-12, 8-11, 11-3
            Kenta Matsudaira / Koki Niwa (JPN) bt Kim Hyok Bong / Pak Sin Hyok (PRK) 10-12, 11-7, 11-6, 11-9
            Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Kim Minseok / Lee Jungwoo (KOR) 11-6, 11-13, 12-10, 4-11, 11-6)

            Men’s Doubles: Semi-Finals
            Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) bt Gao Ning / Li Hu (SIN) 11-13, 11-8, 11-5, 11-8, 11-9
            Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Kenta Matsudaira / Koki Niwa (JPN) 8-11, 11-9, 11-4, 11-8, 11-9)

            Men’s Doubles: Final
            Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) 14-12, 11-3, 11-7, 11-

            Women’s Doubles: Round Three
            Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) bt Lin Ye / Zhou Yihan (SIN) 12-10, 11-4, 12-10
            Park Youngsook / Yang Haeun (KOR) bt Poulomi Ghatak / Ankita Das (IND) 11-6, 11-6, 11-3
            Kim Jong / Kim Hye Song (PRK) bt Doo Hoi Kem / Tie Yana 11-9, 11-6, 5-11, 11-7
            Kasumi Ishikawa / Sayaka Hirano (JPN) bt Cheng I-Cheng / Huang Yi-Hua 11-9, 12-10, 11-8
            Lee Ho Ching / Ng Wing Nam (HKG) bt Nanthana Komwong / Suthasini Sawettabut 11-9, 11-9, 12-10
            Jeon Jihee / Lee Eunhee (KOR) bt Ri Myong Sun / Kim Song (PRK) 6-11, 11-5, 13-11, 11-7
            Ai Fukuhara / Misako Wakamiya (JPN) bt Chen Szu-Yu / Lee I-Chen (TPE) 6-11, 6-11, 11-8, 11-9, 11-6
            Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Nanthana Komwong / Suthasini Sawettabut 11-9, 11-9, 12-10

            Women’s Doubles: Quarter-Finals
            Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) bt Park Youngsook / Yang Haeun (KOR) 11-6, 11-7 11-8
            Kim Jong / Kim Hye Song (PRK) bt Kasumi Ishikawa / Sayaka Hirano (JPN) 3-11, 11-8, 8-11, 12-10, 11-9
            Lee Ho Ching / Ng Wing Nam (HKG) bt Jeon Jihee / Lee Eunhee (KOR) 11-5, 11-4, 6-11, 11-9
            Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Ai Fukuhara / Misako Wakamiya (JPN) 11-5, 11-3, 16-14

            Women’s Doubles: Semi-Finals
            Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) bt Kim Jong / Kim Hye Song (PRK) 11-5, 7-11, 11-9, 11-8, 11-4
            Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Lee Ho Ching / Ng Wing Nam (HKG) 4-11, 11-9, 11-5, 11-4, 11-4

            Women’s Doubles: Final
            Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) 12-10, 11-6, 8-11, 8-11, 11-3, 12-10

            Mixed Doubles: Quarter-Finals
            Jiang Tianyi / Lee Ho Ching (HKG) bt Fan Zhendong / Chen Meng (CHN) 11-9, 11-9, 11-8
            Kim Minseok / Jeon Jihee (KOR) bt Koki Niwa / Sayaka Hirano (JPN) 11-4, 12-10, 8-11, 10-12, 11-6
            Seiya Kishikawa / Ai Fukuhara (JPN) bt Cheung Yuk / Jiang Huajun (HKG) 11-8, 8-11, 5-11, 11-9, 11-3
            Kim Hyok Bong / Kim Jong (PRK) bt Zhou Yu / Wu Yang (CHN) 8-11, 11-8, 8-11, 11-7, 11-5

            Mixed Doubles: Semi-Finals
            Jiang Yianyi / Lee Ho Ching (HKG) bt Kim Minseok / Jeon Jihee (KOR) 11-8, 7-11, 13-11, 8-11, 9-11, 11-8, 11-3
            Kim Hyok Bong / Kim Jong (PRK) bt Seiya Kishikawa / Ai Fukuhara (JPN) 3-11, 11-4, 11-9, 11-7, 11-9

            Mixed Doubles: Final
            Kim Hyok Bong / Kim Jong (PRK) bt Jiang Yianyi / Lee Ho Ching (HKG) 12-10, 12-10, 10-12, 11-6, 11-6

            Comentariu


            • #36
              Si cateva rezultate din Women ETTU CUP unde ACS Dumbravita ne reprezinta

              Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 14h00 CET

              Dozy Den Helder Noordkop (NED) Acropolis Youth Club (CYP) 3 : 0

              VAN DUIN Rianne AVRAAM Georgia 3 : 0 (11:3, 11:1, 11:4, 0:0, 0:0)
              GOGORITA Ana MAKARIOU Melani 3 : 0 (11:3, 11:6, 11:5, 0:0, 0:0)
              BIERDRAGER Melanie KOUREA Louiza 3 : 2 (9:11, 11:2, 8:11, 11:6, 11:7)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

              Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 14h00 CET

              Falcons Sabadell AE (ESP) ACS Dumbravita (ROU) 0 : 3

              WEISZ Monica ZANFIR Andreea Valentina 1 : 3 (8:11, 5:11, 11:8, 9:11, 0:0)
              BALLESTER Maria DIACONU Adina Mihaela 0 : 3 (7:11, 3:11, 3:11, 0:0, 0:0)
              LOPEZ Elena DOSPINA Mihaela Roxana 0 : 3 (8:11, 6:11, 12:14, 0:0, 0:0)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

              Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 19h00 CET

              Acropolis Youth Club (CYP) Falcons Sabadell AE (ESP) 2 : 3

              KOUREA Louiza WEISZ Monica 3 : 2 (11:9, 10:12, 7:11, 11:8, 11:
              MYLONA Marina BALLESTER Maria 0 : 3 (1:11, 6:11, 3:11, 0:0, 0:0)
              AVRAAM Georgia LOPEZ Elena 0 : 3 (2:11, 4:11, 10:12, 0:0, 0:0)
              KOUREA Louiza BALLESTER Maria 3 : 1 (11:6, 11:4, 8:11, 11:8, 0:0)
              MYLONA Marina WEISZ Monica 0 : 3 (6:11, 6:11, 1:11, 0:0, 0:0)

              Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 19h00 CET

              ACS Dumbravita (ROU) Dozy Den Helder Noordkop (NED) 1 : 3

              DIACONU Adina Mihaela GOGORITA Ana 3 : 0 (14:12, 11:9, 11:5, 0:0, 0:0)
              ZANFIR Andreea Valentina ZHANG Yun 1 : 3 (6:11, 11:8, 3:11, 6:11, 0:0)
              DOSPINA Mihaela Roxana VAN DUIN Rianne 2 : 3 (5:11, 8:11, 11:6, 11:9, 7:11)
              ZANFIR Andreea Valentina GOGORITA Ana 0 : 3 (9:11, 10:12, 6:11, 0:0, 0:0)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

              Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 7, 2014 10h00 CET

              Dozy Den Helder Noordkop (NED) Falcons Sabadell AE (ESP) 3 : 2

              ZHANG Yun LOPEZ Elena 3 : 0 (11:6, 11:7, 11:7, 0:0, 0:0)
              GOGORITA Ana BALLESTER Maria 0 : 3 (14:16, 10:12, 6:11, 0:0, 0:0)
              BIERDRAGER Melanie WEISZ Monica 1 : 3 (10:12, 11:7, 5:11, 10:12, 0:0)
              GOGORITA Ana LOPEZ Elena 3 : 0 (11:7, 11:6, 11:8, 0:0, 0:0)
              ZHANG Yun BALLESTER Maria 3 : 1 (11:8, 11:13, 12:10, 11:13, 0:0)

              Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 7, 2014 10h00 CET

              ACS Dumbravita (ROU) Acropolis Youth Club (CYP) 3 : 0

              DIACONU Adina Mihaela MAKARIOU Melani 3 : 0 (11:1, 11:4, 11:3, 0:0, 0:0)
              ZANFIR Andreea Valentina KOUREA Louiza 3 : 0 (11:4, 11:5, 11:6, 0:0, 0:0)
              MANEA Alexandra Karla MYLONA Marina 3 : 0 (11:4, 16:14, 11:6, 0:0, 0:0)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


              Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 14h00 CET

              ALCL TT Grand Quevilly (FRA) ACS Dumbravita (ROU) 0 : 3

              CARDON Laura ZANFIR Andreea 1 : 3 (11:8, 6:11, 11:13, 1:11, 0:0)
              LOEUILLETTE Stéphanie DOSPINA Mihaela 1 : 3 (6:11, 11:9, 5:11, 5:11, 0:0)
              REBIARD Pauline MANEA Alexandra 0 : 3 (7:11, 9:11, 3:11, 0:0, 0:0)
              LOEUILLETTE Stéphanie ZANTIR Andreea 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              CARDON Laura DOSPINA Mihaela 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


              Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 14h00 CET

              USD Tennistavolo Zeus (ITA) DT Rued (LUX) 3 : 0

              TIAN Jing SCHLINK Vinita 3 : 1 (9:11, 11:5, 11:4, 12:10, 0:0)
              WEI Jian KONSBRUCK Danielle 3 : 1 (11:4, 9:11, 11:3, 12:10, 0:0)
              SU Yaxin STAMMET Annick 3 : 1 (8:11, 11:2, 11:7, 11:7, 0:0)
              TIAN Jing KONSBRUCK Danielle 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              WEI Jian SCHLINK Vinita 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


              Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 19h00 CET

              ACS Dumbravita (ROU) USD Tennistavolo Zeus (ITA) 3 : 1

              ZANTIR Andreea TIAN Jing 3 : 0 (11:4, 11:3, 11:5, 0:0, 0:0)
              DOSPINA Mihaela SU Yaxin 3 : 0 (11:9, 11:6, 11:6, 0:0, 0:0)
              MANEA Alexandra WEI Jian 0 : 3 (3:11, 9:11, 8:11, 0:0, 0:0)
              DOSPINA Mihaela TIAN Jing 3 : 1 (11:13, 11:6, 11:5, 11:6, 0:0)
              ZANTIR Andreea SU Yaxin 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


              Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 19h00 CET

              DT Rued (LUX) ALCL TT Grand Quevilly (FRA) 1 : 3

              SCHLINK Vinita LOEUILLETTE Stéphanie 0 : 3 (4:11, 12:14, 9:11, 0:0, 0:0)
              KONSBRUCK Danielle CARDON Laura 3 : 1 (9:11, 11:6, 11:5, 11:7, 0:0)
              STAMMET Annick REBIARD Pauline 2 : 3 (12:10, 11:4, 9:11, 10:12, 7:11)
              KONSBRUCK Danielle LOEUILLETTE Stéphanie 2 : 3 (15:13, 3:11, 11:3, 9:11, 9:11)
              SCHLINK Vinita CARDON Laura 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


              Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 5, 2014 10h00 CET

              ALCL TT Grand Quevilly (FRA) USD Tennistavolo Zeus (ITA) 0 : 3

              CARDON Laura SU Yaxin 2 : 3 (11:9, 11:9, 7:11, 3:11, 3:11)
              LOEUILLETTE Stéphanie TIAN Jing 2 : 3 (11:5, 11:9, 12:14, 11:13, 7:11)
              REBIARD Pauline WEI Jian 0 : 3 (6:11, 7:11, 4:11, 0:0, 0:0)
              LOEUILLETTE Stéphanie SU Yaxin 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              CARDON Laura TIAN Jing 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


              Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 5, 2014 10h00 CET

              DT Rued (LUX) ACS Dumbravita (ROU) 0 : 3

              STAMMET Annick ZANFIR Andreea 0 : 3 (6:11, 7:11, 8:11, 0:0, 0:0)
              KONSBRUCK Danielle DOSPINA Mihaela 1 : 3 (10:12, 11:8, 8:11, 6:11, 0:0)
              SCHLINK Vinita MANEA Karla 0 : 3 (4:11, 8:11, 5:11, 0:0, 0:0)
              STAMMET Annick DOSPINA Mihaela 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
              KONSBRUCK Danielle ZANFIR Andreea 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

              Comentariu


              • #37
                Stiri cu urme de celuloid

                http://epochtimes-romania.com/news/c...op-10---224272

                http://www.ettu.org/2014/10/andrea-d...rown-in-tours/

                - - - Actualizat - - -



                - - - Actualizat - - -

                http://www.ettu.org/2014/10/christia...top-in-cadets/

                Comentariu


                • #38
                  Asa DA!

                  La capitolul Stiri cu cat mai mult celuloid am putea incadra publicatia bistriteana www.sportulbistritean.ro unde abunda cu stiri despre - umbla vorba pe internet - al treilea cel mai practicat sport din lume (300 milioane de practicanti TDM) după volei si baschet, dar înaintea fotbalului aflat pe poziția a patra.
                  Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                  Comentariu


                  • #39
                    2014 Slovak Cadet Open - ITTF Junior Circuit,31 Oct 2014 - 02 Nov 2014, Bratislava,

                    Slovak Cadet Open - ITTF Junior Circuit,31 Oct 2014 - 02 Nov 2014, Bratislava, SVK

                    Informatii gasiti aici: http://www.ittf.com/_front_page/ittf...ition_ID=2490&

                    - - - Actualizat - - -

                    Entry
                    A total of 71 boys and 76 girls have entered the 2014 Slovak Cadet Open; overall 22 national associations are represented.

                    The national associations on duty are: Austria, Belarus, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, England, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Israel, Korea, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Russia, Slovenia, Slovak Republic, Spain and Turkey.

                    - - - Actualizat - - -

                    Programul turneelor 2014: http://www.ittf.com/competitions/competition.asp?category=pt

                    Comentariu


                    • #40
                      Campionatul National de Tineret 2014, Campulung

                      In perioada 20-21 Noiembrie 2014 se va desfasura la Campulung Campionatul National de Tineret.

                      Program de desfasurare:

                      Joi, 20 Noiembrie 2014 09.30- 12.00 Dublu Mixt
                      16.00-20.00 Dublu Baieti/Fete
                      Vineri, 21 Noiembrie 2014 09.30-11.30 Simplu baieti/fete
                      15.00-17.00 Simplu baieti/fete -Tabloul principal


                      (de pe site-ul FRTM)

                      - - - Actualizat - - -

                      Clasamentul juniorilor II
                      luna noiembrie 2014

                      http://admin.frtenismasa.ro/uploads/01%20oct%2014%20cls.juniori%20II.pdf

                      Comentariu


                      • #41
                        15/11/2014 Cupa Romaniei juniori II - 2014: Spelbus Florin – CS Pristavu Campulung si Dragoman Andreea – CS Romgaz Medias, castigatorii Cupei Romaniei la juniori II (FRTM)
                        http://www.frtenismasa.ro/news/arhiva.php

                        Comentariu


                        • #42
                          Bravo Andreea!Felicitari si..la mai mare!Felicitari antrenorului Ghita "mana de aur" Vaida!
                          I love table tennis !

                          Comentariu


                          • #43
                            Campionatul National Individual de Tineret - Campulung - Stiri, rezultate

                            Campionatul National Individual de Tineret - Pletea Cristian- LPS Nicolae Rotaru Constanta si Balint Bernadet ? CSM Arad, campionii nationali la individual
                            Detalii gasiti aici: http://www.frtenismasa.ro/stiri.html

                            - - - Actualizat - - -

                            Campionatul National Individual de Tineret - Munteanu Lucian / Istrate Roxana, Clapa Andreea / Lupu Diana, si Munteanu Lucian / Pletea Cristian , campionii nationali la dublu mixt, dublu fete si dublu baieti

                            Comentariu


                            • #44
                              European Ranking :

                              I. Seniori (01 Noiembrie 2014)


                              1.OVTCHAROV Dimitrij GER.....2697 puncte
                              2.BOLL Timo GER..................2653
                              3.FREITAS Marcos POR..........2545
                              4.SAMSONOV Vladimir BLR......2527
                              5.APOLONIA Tiago POR..........2435
                              6.BAUM Patrick GER...............2408
                              7.GACINA Andrej CRO............2335
                              8.STEGER Bastian GER...........2326
                              9.GIONIS Panagiotis GRE........2318
                              10.CRISAN Adrian ROU...........2281



                              I. Senioare (01 Noiembrie 2014)



                              1.HAN Ying GER...............................2795 puncte
                              2.LIU Jia AUT..................................2734
                              3.LI Fen SWE..................................2690
                              4.SAMARA Elizabeta ROU...................2676
                              5.POTA Georgina HUN.......................2668
                              6.YU Fu POR...................................2620
                              7.LI Jiao NED..................................2601
                              8.HU Melek TUR...............................2592
                              9.SHAN Xiaona GER..........................2584
                              10.PAVLOVICH Viktoria BLR................2581
                              11.WU Jiaduo GER............................2580
                              12.LI Jie NED...................................2531
                              13.POLCANOVA Sofia AUT...................2516
                              14.SOLJA Petrissa GER.......................2503
                              15.VACENOVSKA Iveta CZE.................2489
                              16.IVANCAN Irene GER.......................2476
                              17.LI Xue FRA...................................2471
                              18.PESOTSKA Margaryta UKR...............2459
                              19.MONTEIRO DODEAN Daniela ROU....2441


                              U21 - fete (01 Noiembrie 2014)


                              01.POLCANOVA Sofia AUT.......................2516 puncte
                              02.SOLJA Petrissa GER...........................2503
                              03.SZOCS Bernadette ROU......................2402
                              04.EERLAND Britt NED.............................2336
                              05.MADARASZ Dora HUN.........................2257
                              06.NOSKOVA Yana RUS...........................2252
                              07.MITTELHAM Nina GER.........................2223
                              08.RAKOVAC Lea CRO.............................2094
                              09.BLAZHKO Anna RUS............................2066
                              10.MANTZ Chantal GER...........................2035
                              11.GASNIER Laura FRA............................2025
                              12.XIAO Maria ESP.................................2012
                              13.GUSEVA Ekaterina RUS........................1992
                              14.DIACONU Adina ROU...........................1985
                              15.KUSINSKA Klaudia POL........................1971
                              16.CHASSELIN Pauline FRA.......................1960
                              17.BALINT Bernadett ROU........................1958
                              18.CIOBANU Irina ROU.............................1954



                              Junioare (01 Noiembrie 2014)


                              01.MITTELHAM Nina GER........................2223
                              02.RAKOVAC Lea CRO............................2094
                              03.MANTZ Chantal GER..........................2035
                              04.GUSEVA Ekaterina RUS.......................1992
                              05.DIACONU Adina ROU..........................1985
                              06.CHASSELIN Pauline FRA......................1960
                              07.BALINT Bernadett ROU........................1958
                              08.LEMMER Alena GER.............................1950
                              09.PFEFER Laura FRA..............................1939
                              10.WAN Yuan GER...................................1909



                              Cadeti (01 Noiembrie 2014)


                              01.PLETEA Cristian ROU............................1456 puncte
                              02.SIPOS Rares ROU................................1239
                              03.GIVONE Nolan FRA...............................1186
                              04.ABUSEV Artur RUS...............................1148
                              05.IVONIN Denis RUS................................1145
                              06.BERTRAND Irvin FRA.............................1064
                              07.ENGEMANN Gerrit GER...........................1039
                              08.DILLING Andreas DEN.............................958
                              09.PUTUNTICA Andrei MDA..........................942
                              10.JARVIS Tom ENG...................................915



                              Cadete (01 Noiembrie 2014)


                              01.DIACONU Adina ROU...........................1985 puncte
                              02.LUNG Lisa BEL...................................1871
                              03.TAYLAKOVA Maria RUS........................1756
                              04.DRAGOMAN Andreea ROU.....................1696
                              05.ZHANG Xuan ESP................................1677
                              06.KOLISH Anastasia RUS.........................1634
                              07.TRIGOLOS Daria BLR............................1625
                              08.LUPULESKU Izabela SRB.......................1600
                              09.SURJAN Sabina SRB.............................1514
                              10.WOLF Jennie GER................................1505

                              Comentariu


                              • #45
                                Top 10 Table Tennis Points of 2014







                                best of table tennis 2014









                                Table Tennis - Best Of 2014



                                Comentariu

                                Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X