Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,28 May 2014 - 01 Jun 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,28 May 2014 - 01 Jun 2014

    Rezultatele obtiunute de juniorii nostri in prima zi de concurs !
    Calificari baieti :
    Grupa 9
    Sipos Rares - PERMAN Oscar SWE 3:0
    Sipos Rares - PIOTROWSKI Pawel POL 3:0
    Sipos Rares - NUMAMURA Seiya JPN 0:3
    Grupa 12
    Postudor Bogdan -YARASHENKA Vadim BLR 0:3
    Postudor Bogdan-MALHEIRO Antonio POR 0:3
    Postudor Bogdan -TOMASZUK Tomasz POL 0:3
    Grupa 18
    Costea Adrian - FOLWARSKI Jakub POL 0:3
    Costea Adrian - GUPTA Utkarsh IND 2:3
    Costea Adrian - PAVOLKA Jakub SVK 0:3
    Grupa 23
    Manole Alexandru -SCHEJA Dominik GER 2:3
    Manole Alexandru -LESIV Rimas LTU 3:0
    Manole Alexandru -HRIBAR Peter SLO 3:0
    Pletea Cristian este calificat direct pe tabloul principal al concursului.
    Grupe calificari fete :
    Grupa 12
    Clapa Andreea -KOLISH Anastasia RUS 3:2
    Clapa Andreea -SHANKAR Riti IND 3:1
    Clapa Andreea - LALAK Karolina POL 3:2
    Grupa 17
    Lupu Diana -NIKITCHANKA Alina BLR 3:2
    Lupu Diana -GORSKA Ada POL 3:0
    Lupu Diana -DELASA Marcella ITA 3:0
    Grupa 18
    Dragoman Andreea - LIN Po-Hsuan TPE 1:3
    Dragoman Andreea - SATKEVICIUTE Erika LTU 3:0
    Dragoman Andreea - OLCZAK Honorata POL 3:1
    Grupa 20
    Crisan Bianca -KAPOUNOVA Barbora CZE 1:3
    Crisan Bianca -KAHRAMAN Betul Nur TUR 3:0
    Crisan Bianca -DERVINYTE Aiste LTU 3:0
    Diaconu Adina si Balint Bernadette sunt calificate direct pe tabloul principal.
    Blade: XIOM Feel ZX3
    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

  • #2
    2014 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,28 May 2014 - 01 Jun 2014, Wladyslawowo, POLONIA

    La aceasta competitie participa 18 cadeti si juniori din tara noastra.

    Participa la :

    1. PLETEA Cristian................ cadeti + juniori
    2. MANOLE Alexandru..........................juniori
    3. SIPOS Rares......................cadeti + juniori
    4. MIRCEA Alexandru..........................juniori
    5. COSTEA Adrian..............................juniori
    6. POSTUDOR Bogdan.........................juniori

    7. DIACONU Adina..............cadete + junioare
    8. BALINT Bernadett........................junioare
    9. CLAPA Andreea...........................junioare
    10. LUPU Diana................................junioare
    11. DRAGOMAN Andreea........cadete + junioare
    12. CRISAN Bianca...........................junioare

    13. SPELBUS Florin...........................cadeti
    14. ZAMFIR Mihai.............................cadeti
    15. SINGEORZAN Bogdan...................cadeti

    16. PLAEASU Mihaela........................cadete
    17. PLAIAN Tania Maria.....................cadete
    18. VARGA Krisztina..........................cadete


    Rezultate:

    * simplu juniori

    - in runda de 64 :

    FOLWARSKI Jakub POL - SIPOS Rares : 1-4 (7-11,11-7,9-11,9-11,6-11)

    BYE - PLETEA Cristian : 0-4

    MANOLE Alexandru - HOHMEIER Nils GER : 0-4(8-11,7-11,5-11,5-11)

    KUCERA Stanislav CZE - MIRCEA Alexandru : 4-2 (5-11,9-11,15-13,11-8,11-9,11-9)

    - runda de 32:

    SIPOS Rares - ECSEKI Nandor HUN : 3-4 (13-11,8-11,5-11,12-10,9-11,11-7,7-11)

    DOSZ Adam POL - PLETEA Cristian : 4-3 (4-11,11-9,11-5,9-11,11-9,8-11,12-10)


    * simplu junioare

    - runda de 64:

    NIKITCHANKA Alina BLR - CLAPA Andreea ROU : 2-4 (9-11,6-11,11-4,11-6,9-11,5-11)

    DRAGOMAN Andreea - TAKAHASHI Bruna BRA :
    (8-11,11-8,12-10,12-10,11-6)

    BYE - BALINT Bernadett: 0-4

    LUPU Diana - KATO Yuko JPN : 3-4 (11-7,9-11,11-8,9-11,7-11,11-8,7-11 )

    CRISAN Bianca - LIN Po-Hsuan TPE : 0-4 ( 9-11,6-11,7-11,10-12)

    BYE - DIACONU Adina : 0-4

    - runda de 32:

    JOHANSSON Tilda SWE - CLAPA Andreea : 0-4 (7-11,10-12,9-11,8-11)

    MALANINA Maria RUS - DRAGOMAN Andreea : 4-1 (11-13,11-7,11-9,15-13,11-6)

    LIN Chia-Hsuan TPE - BALINT Bernadett : 4-0 (11-8,11-8,11-5,12-10)

    CHASSELIN Pauline FRA - DIACONU Adina : 4-1 (11-5,11-7,13-11,9-11,11-9)

    - runda de 16:

    CLAPA Andreea - LEMMER Alena GER : 1-4 (8-11,9-11,12-10,9-11,7-11)

    - - - Actualizat - - -

    * La dublu juniori

    - runda de 64:

    COSTEA Adrian/MIRCEA Alexandru - RASMUSSEN Kasper DEN/VENDE Gael SUI: 3-0 (prin neprezentare)

    DOSZ Adam POL / DUGIEL Adrian POL - POSTUDOR Bodgan ROU / ZORYN Ivan BLR :3-1 (11-6,8-11,11-7,11-4)

    BYE - PLETEA Cristian / SIPOS Rares: 0-3

    DARCIS Thibaut BEL/MANOLE Alexandru - KREFT Damian/TOMASZUK Tomasz POL : 3-2 (5-11,11-6,12-10,9-11,11-9)

    - runda de 32:

    ECSEKI Nandor/SZUDI Adam HUN - COSTEA Adrian/MIRCEA Alexandru : 3-1 (7-11,11-8,11-5,12-10)

    CHIRITA Cristian MDA/PUTUNTICA Andrei MDA - PLETEA Cristian/SIPOS Rares : 2-3 (11-5,6-11,9-11,11-5,9-11)

    DARCIS Thibaut BEL/MANOLE Alexandru - POLANSKY Tomas/REITSPIES David CZE : 0-3 (9-11,7-11,7-11)

    - runda de 16:

    KIZUKURI Yuto/TAKAMI Masaki JPN - PLETEA Cristian/SIPOS Rares : 3-0 (12-10,11-6,11-7)

    In finala la dublu juniori :

    ECSEKI Nandor/SZUDI Adam HUN - POLANSKY Tomas/REITSPIES David CZE : 3-0 (11-4,11-9,11-9)


    La dublu junioare

    - runda de 64:

    CLAPA Andreea/LUPU Diana - BYE : 3-0

    DIACONU Adina/DRAGOMAN Andreea - BYE : 3-0

    BYE - BAJOR Natalia POL/CRISAN Bianca : 0-3

    BYE - BALINT Bernadett ROU/TROSMAN Nicole ISR : 0-3

    -runda de 32:

    CLAPA Andreea/LUPU Diana - HLAZUNOVA Darya/TSIKHANAVA Lizaveta BLR : 3-2 (10-12,11-6,11-9,6-11,14-12)

    DIACONU Adina/DRAGOMAN Andreea - FEHER Orsolya/HARTBRICH Leonie HUN :3-1 (11-5,10-12,11-9,11-5)

    KAIM Julia GER/KAMMERER Janina GER - BAJOR Natalia POL/CRISAN Bianca ROU : 1-3 (8-11,11-6,4-11,7-11)

    KULAKCEKEN SimayTUR/OZKAYA Gul Pembe TUR - BALINT Bernadett ROU/TROSMAN Nicole ISR : 0-3 (7-11,14-16,6-11)

    - runda de 16:

    CLAPA Andreea ROU/LUPU Diana ROU - LIN Chia-HsuanTPE/LIN Po-Hsuan TPE : 2-3 (10-12,7-11,11-4,11-8,8-11)

    DIACONU Adina ROU/DRAGOMAN Andreea ROU - NIKITCHANKA Alina/PATSEYEVA Hanna BLR : 2-3 (11-8,11-7,8-11,11-13,8-11)

    CAREY Charlotte WAL/LINKE Camille-Chloe SUI - BAJOR Natalia POL/CRISAN Bianca ROU : 2-3 (11-9,11-8,5-11,3-11,2-11)

    HAJOK Caroline GER/ROCHETEAU Amelie GER - BALINT Bernadett ROU/TROSMAN Nicole ISR :2-3 (12-10,11-13,11-9,4-11,9-11)

    - in optimi:

    DAS Priyadarshini IND/MUKHERJEE Ayhika IND - BAJOR Natalia POL/CRISAN Bianca ROU : 3-2 (9-11,11-6,8-11,11-8,11-6)

    MYNAROVA Karolina CZE/STEFCOVA Kristyna CZE - BALINT Bernadett ROU/TROSMAN Nicole ISR : 3-2 (11-7,6-11,11-7,10-12,14-12)

    In finala la dublu feminin:


    LIN Chia-Hsuan TPE/LIN Po-Hsuan TPE - MYNAROVA Karolina CZE/STEFCOVA Kristyna CZE : 3-1 (11-9,11-8,7-11,12-10)

    - - - Actualizat - - -

    La simplu cadeti

    Grupe de calificare

    Grupa 1

    PLETEA Cristian - DAUNAROVICH Pavel BLR : 3-0 (11-8, 11-8, 16-14)
    PLETEA Cristian - SAHIN Zihni TUR : 3-0 (11-9, 11-3, 14-12)
    PLETEA Cristian - SZALINSKI Mikolaj POL : 3-1 (13-15, 11-5, 11-3, 11-2)

    Grupa 2

    SIPOS Rares - FRIEDRICH Christian AUT :3-0 (11-7, 11-8, 11-7)
    SIPOS Rares - LESIV Rimas LTU : 3-1 (11-6, 11-8, 8-11, 11-6)
    SIPOS Rares - LIS Daniel POL : 3-1 (11-8, 10-12, 11-3, 11-4)

    Grupa 4

    ZAMFIR Mihai - KULCZYCKI Samuel POL : 3-1 (11-6, 11-6, 6-11, 11-3)
    UDA Yukiya JPN - ZAMFIR Mihai : 3-0 (11-5, 11-6, 11-9)
    ZAMFIR Mihai - MOREGARD Truls SWE : 2-3 (6-11, 11-13, 11-7, 11-8, 6-11)

    Grupa 6

    ENGEMANN Gerrit GER - SINGEORZAN Bogdan : 3-0 (11-8, 11-4, 11-4)
    SINGEORZAN Bogdan - DZIADEK Kamil POL : 3-0 (11-4, 11-6, 12-10)
    KAYAMA Yu JPN - SINGEORZAN Bogdan : 3-0 (11-7, 11-8, 11-3)

    Comentariu


    • #3
      Acum live junioare feminin Romania - Rusia "A"
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #4
        La simplu cadeti

        Grupe de calificare

        Grupa 19

        SPELBUS Florin - ZUK Arkadiusz POL : 3-0 (11-7, 11-9, 11-6)
        STANKEVICIUS Medardas LTU - SPELBUS Florin : 0-3 (7-11, 2-11, 10-12)
        SPELBUS Florin - KASHIWA Takeru JPN : 3-2 (12-10, 11-7, 8-11, 10-12, 11-9)


        La simplu cadete

        Grupe de calificare

        Grupa 1

        DIACONU Adina - WEGRZYN Katarzyna POL : 3-0 (11-2, 11-6, 11-5)
        DIACONU Adina - BELOPOTOCANOVA Katarina SVK : 3-0 (11-4, 11-6, 13-11)

        Grupa 3

        SURJAN Sabina SRB - PLAIAN Tania : 2-3 (11-7, 7-11, 7-11, 11-7, 12-14)
        PLAIAN Tania - PYTEL Sara POL : 3-0 (11-7, 11-9, 11-
        OZKAYA Gul Pembe TUR - PLAIAN Tania : 2-3 (11-9, 9-11, 11-8, 8-11, 7-11)

        Grupa 5

        DRAGOMAN Andreea - MOZLER Natalia GER : 3-0 (15-13, 11-9, 14-12)
        DRAGOMAN Andreea - BOGDANOVA Nadezhda BLR : 3-1 (12-10, 8-11, 11-7, 11-7)
        DRAGOMAN Andreea - HENNIG Katarzyna POL : 3-1 (11-7, 5-11, 11-3, 11-9)

        Grupa 13

        PLAEASU Mihaela - MCGLONE Katie IRL : 3-0 (11-6, 13-11, 11-9)
        PLAEASU Mihaela - IVANNIKOVA Anna RUS : 3-1 (14-12, 12-10, 5-11, 12-10)
        PLAEASU Mihaela - KOZIOL Sandra POL : 3-0 (11-3, 11-7, 11-3)

        Grupa 16

        SLAZAK Julia POL - VARGA Krisztina ROU : 3-0 (11-6, 11-6, 11-6)
        VARGA Krisztina ROU - UCAR Nur Banu TUR : 3-2 (11-2, 11-4, 6-11, 10-12, 11-7)
        BALTUSHITE Marharyta BLR - VARGA Krisztina ROU : 3-2 (6-11, 7-11, 11-8, 11-6, 11-3)

        Competitia pe echipe

        Echipa de junioare a ROMANIEI este in finala cu echipa CZECH REPUBLIC. Rezultatele echipei pana in acest moment sunt:

        ROMANIA - POLAND 'B' : 3 - 0

        ROMANIA - PORTUGAL : 3 - 1

        POLONIA "A" - ROMANIA : 1-3

        RUSSIA "A" - ROMANIA : 1-3



        Echipa de cadeti ROMANIA "A" este in finala cu echipa JAPONIA "A"
        Rezultate de pana acum:

        ROMANIA 'A' - RUSSIA 'B' : 3 - 0

        ROMANIA 'A' - SWEDEN 'B' : 3 - 0

        ROMANIA "A" - JAPONIA "B" : 3-2

        ROMANIA "A" - MOLDOVA : 3-2


        Echipa de cadete ROMANIA "A" este in finala cu echipa GERMANIA "A"
        Rezultate de pana acum:

        ROMANIA 'A' - GERMANY 'B' : 3 - 0

        ROMANIA 'A' - ITALY : 3 - 2

        BYE - ROMANIA "A" : 0-3

        ROMANIA "A" - RUSSIA "B" : 3-2

        - - - Actualizat - - -

        COMPETITIA PE ECHIPE

        FINALA LA JUNIOARE:

        ROMANIA - CZECH REPUBLIC: 3-1

        BALINT Bernadett - MYNAROVA Karolina : 3-2 (11-5, 11-7, 7-11, 9-11, 11-7)
        LUPU Diana - STEFCOVA Kristyna : 3-1 (3-11, 11-9, 11-6, 11-
        CRISAN Bianca - KAPOUNOVA Barbora :2-3 (11-8, 9-11, 11-13, 11-7, 9-11)
        BALINT Bernadett - STEFCOVA Kristyna: 3-1 (11-8, 11-8, 9-11, 11-6)


        FINALA LA CADETI:

        JAPONIA "A" - ROMANIA "A" : 3-2

        KANAMITSU Koyo - PLETEA Cristian : 2-3 (7-11, 11-8, 1-11, 11-9, 8-11)
        UDA Yukiya - SIPOS Rares : 0-3 (8-11, 8-11, 9-11)
        KANAMITSU Koyo/UDA Yukiya - PLETEA Cristian/SIPOS Rares : 3-0 (12-10, 11-9, 11-2)
        KANAMITSU Koyo - SIPOS Rares :3-2 (11-5, 10-12, 11-4, 5-11, 15-13)
        UDA Yukiya - PLETEA Cristian :3-0 (11-9, 11-9, 11-9)


        FINALA LA CADETE

        ROMANIA "A" - GERMANIA "A" : 3-0

        DIACONU Adina - SAGER Luisa : 3-0 (11-3, 11-7, 11-9)
        DRAGOMAN Andreea - WOLF Jennie : 3-0 (13-11, 11-6, 11-4)
        DIACONU Adina/DRAGOMAN Andreea - SAGER Luisa/WOLF Jennie :3-1 (8-11, 11-3, 11-9, 12-10)

        Comentariu


        • #5
          Echipele nationale ale Romaniei de cadete si de junioare I sunt castigatoarele openului Poloniei !
          Rezultatele complete inregistrate de echipele romanesti in Polonia :
          Tablou principal
          Cadete ( junioare II 13-15 ani ):
          Sfert de finala : Romania - BYE
          Semi finala : Romania - Rusia B 3:2
          Finala : Romania -Romania - Germania 3:0
          Cadeti ( juniori II 13-15 ani ):
          Sfert de finala :Romania - Japonia B 3:2
          Semi finala : Romania - Moldova 3:2
          Finala : Romania - Japonia 2:3
          Junioare I (15-18 ani)
          Sfert de finala : Romania - Polonia A 3:1
          Semifinala : Romania -Rusia A 3:1
          Finala : Romania - Cehia 3:1
          Echipa nationala de juniori I a ratat calificarea pe tabloul principal.
          Felicitari tuturor echipelor romanesti pentru rezultatele bune obtinute la aceasta competitie!


          - - - Actualizat - - -

          Watch the finals of the Polish Junior & Cadet Open LIVE on ITTF's YouTube channel!

          https://www.youtube.com/watch?v=4aFhL5VsBcY#t=2838
          Blade: XIOM Feel ZX3
          Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
          Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

          Comentariu


          • #6
            HAIIIIIII ROMANIAAAAAAA!!!!!
            Bravo Andreea Dragoman!
            Felicitari tuturor medaliatilor din delegatia Romaniei!Cinste invinsilor!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              La dublu feminin - cadeti

              FINALA

              DIACONU Adina ROU/DRAGOMAN Andreea ROU - BOGDANOVA Nadezhda BLR/TRIGOLOS Daria BLR: 3-1 (11-8,7-11,11-7,12-10)


              La dublu baieti - cadeti

              FINALA

              PLETEA Cristian ROU/SIPOS Rares ROU - KANAMITSU Koyo JPN/UDA Yukiya JPN: 3-0 (11-4,11-9,11-4)


              La simplu cadete


              SEMIFINALE


              DIACONU Adina ROU - TRIGOLOS Daria BLR : 0-3 (5-11,5-11,10-12)
              Adina Diaconu a obtinut astfel locul III.

              La simplu cadeti:

              FINALA

              KANAMITSU Koyo JPN - SIPOS Rares ROU : 0-3 (6-11,4-11,5-11)


              FELICITARI DELEGATIEI ROMANIEI PARTICIPANTE LA ACEST CONCURS SI IN SPECIAL JUCATORILOR/JUCATOARELOR CARE AU OBTINUT MEDALII PRECUM SI ANTRENORILOR ACESTORA



              2014 Polish Junior & Cadet Open - Cadet Finals






              2014 Polish Junior & Cadet Open - The Finals


              Ultima editare de dennis; 01.iun.2014, 18:59.

              Comentariu


              • #8
                Felicitari tinerilor jucatori romani Rares Sipos (mare talent), Cristi Pletea, Adina Diaconu, dar mai ales mediesencei Andreea Dragoman ! La mai mare, cat mai mult timp ! BRAVOOOOO!

                Comentariu


                • #9
                  Bravo Rares!Bravo Cristian!
                  Felicitari!
                  Hai Romaniaaaaaaaaaa!!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #10
                    Felicitari delegatie noastre !
                    Avem viitorul in TM asigurat,munca depusa este rasplatita.

                    Comentariu

                    Cine a citit topicul
                    Procesare...
                    X