Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

French Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,15-19 Apr 2015, Metz,FRA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • French Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,15-19 Apr 2015, Metz,FRA

    2015 French Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,15-19 Apr 2015, Metz, FRA


    La aceasta competitie participa 234 de jucatori, din 26 de tari, dupa cum urmeaza:

    BEL: 10
    CAN: 1
    CZE: 15
    DEN: 8
    ENG: 10
    ESP: 1
    FRA: 43 - tara organizatoare
    GER: 20
    HUN: 3
    IND: 1
    ISR: 5
    ITA: 10
    JPN: 7
    LTU: 2
    LUX: 6
    MDA: 3
    NED: 7
    POL: 6
    POR: 6
    ROU: 22
    RUS: 11
    SUI: 10
    SVK: 4
    SWE: 6
    THA: 2
    TUR: 15

    Din cei 234 de jucatori, 101 sunt fete si 133 baieti. D.p.d.v. al categoriilor avem 108 cadeti si 126 de juniori.

    Dupa cum ati observat mai sus, cea mai numeroasa delegatie (exceptand tara gazda) o are Romania cu 22 de jucatori. Este cea mai mare delegatie, deplasata la o competitie externa, a tarii noastre din ultima perioada.

    Componenta jucatorilor romani:

    CADETI

    01.OPREA Dragos Florin
    02.PLETEA Cristian
    03.SIPOS Rares
    04.TONGHIOIU Stefan
    05.ZAMFIR Mihai
    06.DRAGOMAN Andreea
    07.PLAIAN Tania
    08.HUDUSAN Andreea
    09.VARGA Krisztina

    JUNIORI:

    10.FLAMIND Andrei
    11.MANOLE Alexandru
    12.PLETEA Antonio
    13.SPELBUS Florin
    14.LIPAN Teodor
    15.SINGEORZAN Bogdan
    16.DIACONU Adina
    17.LUPU Diana
    18.CLAPA Andreea
    19.CRISAN Bianca
    20.PLAEASU Mihaela
    21.ZAHARIA Alina
    22.SINGEORZAN Arina


    Lista completa a participantilor o puteti vizualiza
    : aici

    Pagina competitiei o puteti accesa : aici

  • #2
    Se poate spune, un miracol!
    SPERAM CA ANTRENORI VOR RAMANE PANA LA ULTIMUL SPORTIV RAMAS IN COMPETITIE!

    Comentariu


    • #3
      La simplu juniori - grupe de calificare

      Sunt 19 grupe de calificare cu cate 4 jucatori.
      Sunt calificati direct pe tabloul principal juniorii : PLETEA Cristian, SIPOS Rares si MANOLE Alexandru.

      Ceilalti reprezentanti ai nostri sunt plasati in:

      Grupa nr.2

      1.ABUSEV Artur RUS
      2.SAVILL Luke ENG
      3.OPREA Dragos Florin ROU
      4.DZIADEK Kamil POL

      Grupa nr.4

      1.CHOBEAU Clement FRA
      2.BRAT Adam SVK
      3.FLAMIND Andrei ROU
      4.CHIRITA Cristian MDA

      Grupa nr.8

      1.ENGEMANN Gerrit GER
      2.KARIN Filip SUI
      3.GUNDUZ Ziver TUR
      4.PLETEA Antonio ROU

      Grupa nr.9

      1.DILLING Andreas DEN
      2.TOMASZUK Tomasz POL
      3.SINGEORZAN Bogdan ROU
      4.DOUIN Alexis FRA

      Grupa nr.10

      1.HOHMEIER Nils GER
      2.NEMECEK Jakub CZE
      3.TONGHIOIU Stefan ROU
      4.AGAMYAN Erik NED

      Grupa nr.13

      1.SIMON Mathan ISR
      2.NALEPA Kamil POL
      3.ZAMFIR Mihai ROU
      4.PIGNER Matthieu FRA

      Grupa nr.18

      1.JARVIS Tom ENG
      2.STANKEVICIUS Medardas LTU
      3.KASHIWA Takeru JPN
      4.LIPAN Teodor ROU


      La simplu junioare - grupe de calificare

      Sunt 16 grupe de calificare de cate 4 junioare. Se califica pe tabloul principal primele doua jucatoare din fiecare grupa (bineinteles, locurile I si II dupa disputarea meciurilor din grupa).

      Grupa nr. 2

      1.DIACONU Adina ROU
      2.MOSTAFAVI Leili FRA
      3.KAMMERER Janina GER
      4.BOLTON Emily ENG

      Grupa nr.7

      1.HO Tin-Tin ENG
      2.KAIM Julia GER
      3.PLAEASU Mihaela ROU
      4.FORT Nolwenn FRA

      Grupa nr.8

      1.LUPU Diana ROU
      2.CECHOVA Katerina CZE
      3.SANTOS Marta POR
      4.LE SCOUR Romane FRA

      Grupa nr.9

      1.CHERNOVA Daria RUS
      2.CRISAN Bianca ROU
      3.FRONT Erika SWE
      4.FRITSCH-VINSON Verene FRA

      Grupa nr.11

      1.CLAPA Andreea ROU
      2.JOHANSSON Tilda SWE
      3.LE Thi Hong Loan ITA
      4.EGEHOLT Sofie DEN

      Grupa nr.12

      1.DRAGOMAN Andreea ROU
      2.KALLBERG Christina SWE
      3.REUST Celine SUI
      4.KOEFOED Nicoline DEN

      Grupa nr.13

      1.SINGEORZAN Arina ROU
      2.KULAKCEKEN Simay TUR
      3.SEVCIKOVA Marketa CZE
      4.VAN BOHEEMEN Vera NED

      Grupa nr.16

      1.SHCHERBATYKH Valeria RUS
      2.ZAHARIA Alina ROU
      3.ANDRADE Raquel POR
      4.PEREZ Maria ESP
      Ultima editare de dennis; 14.apr.2015, 23:39.

      Comentariu


      • #4
        Mult succes delegatiei noastre!
        Hai Romaniaaaaaaaa!!!!!!!!
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #5
          2015 French Junior & Cadet Open – Day 1 LIVE





          2015 French Junior & Cadet Open – Day 2 LIVE








          La simplu masculin:

          Reprezentantii nostri din grupele de calificare s-au clasat dupa cum urmeaza:

          Locul IV :

          FLAMIND Andrei ROU in Grupa 4;
          PLETEA Antonio ROU in Grupa 8;
          SINGEORZAN Bogdan ROU in Grupa 9;
          LIPAN Teodor ROU in Grupa 18;

          OPREA Dragos Florin in Grupa 2
          TONGHIOIU Stefan ROU in Grupa 10;
          ZAMFIR Mihai ROU in Grupa 13;
          Ultimii 3 sunt doar la varsta cadetilor

          Dupa un astfel de inceput nu ma pot abtine sa nu scriu:

          Postat în original de csabazedler Vezi post
          Hai Romaniaaaaaaaa!!!!!!!!
          la sala, la antrenamente asidue si consistente.


          Noroc ca am avut calificati direct pe tabloul principal care s-au descurcat onorabil.

          Pentru calificarea in 16 zecimi:

          MANOLE Alexandru ROU - AMATO Antonino ITA: 3-4

          SIPOS Rares si PLETEA Cristian calificati direct in 16 zecimi

          Pentru calificarea in sferturi:

          ASAZU Aoto JPN - PLETEA Cristian ROU : 2-4 (11-6,6-11,11-5,5-11,6-11,3-11)

          SIPOS Rares ROU - AKKUZU Can FRA : 0-4 (6-11,8-11,7-11,9-11)

          Pentru calificarea in finala:

          CASSIN Alexandre FRA
          - PLETEA Cristian ROU : 4-1 (12-10,11-9,11-8,6-11,11-1)

          FINALA:

          CASSIN Alexandre FRA - AKKUZU Can FRA: 4-3 (10-12,11-9,12-10,10-12,11-8,12-14,11-5)

          Un meci foarte frumos si foarte strans, cu multe rasturnari de situatie.

          FELICITARI LUI PLETEA CRISTIAN SI LUI SIPOS RARES PENTRU PRESTATIA DE LA JUNIORI - EI AU INCA VARSTA CADETILOR.
          .


          La simplu feminin:

          Din grupe nu s-a calificat PLAEASU Mihaela care a ocupat doar locul IV.
          Celelalte reprezentante ale noastre au avut o evolutie frumoasa, astfel:

          Pentru calificarea in optimi:

          TAYLAKOVA Maria RUS - LUPU Diana ROU : 4-2

          HARTBRICH Leonie HUN - CLAPA Andreea ROU : 0-4

          CHERNOVA Daria RUS - DRAGOMAN Andreea ROU : 0-4

          ZAHARIA Alina ROU - FRITSCH-VINSON Verene FRA : 4-0

          SINGEORZAN Arina ROU - GUISNEL Oceane FRA : 2-4

          KATO Yuko JPN - DIACONU Adina ROU : 1-4

          Pentru calificarea in sferturi:

          MIGOT Marie FRA - CLAPA Andreea ROU : 2-4

          DRAGOMAN Andreea ROU - WAN Yuan GER : 1-4

          ZAHARIA Alina ROU - KAIM Julia GER : 4-1

          KALLBERG Christina SWE - DIACONU Adina ROU : 2-4

          Pentru calificarea in semifinale:

          CLAPA Andreea ROU - WAN Yuan GER : 2-4

          ZARIF Audrey FRA - ZAHARIA Alina ROU : 4-0

          GUISNEL Oceane FRA - DIACONU Adina ROU : 1-4

          FINALA:

          CHASSELIN Pauline FRA - DIACONU Adina ROU : 4-3 (11-5,5-11,10-12,8-11,11-8,11-4,13-11)

          Un meci frumos, pe care Adina l-a dominat conducand la un moment dat cu 3-1 la seturi. Din pacate a cedat initiativa si a ajuns sa fie egalata la seturi 3-3. In setul VII s-a mers cap la cap pana la scorul de 8-8, dupa care Adina a gresit doua mingi si scorul a ajuns 10-8 in favoarea frantuzoaicei. Calma, Adina a urmat la serviciu si a egalat 10-10. Urmatoarea mingie
          a castigat-o Adina si speram sa o castige si pe urmatoarea. Din pacate, frantuzoaica a egalat la 11. Din nou Adina a condus cu 12-11 dar a fost din nou egalata. Urmatoarele doua mingi au fost castigate de junioara din hexagon si astfel s-a incheiat un meci pe care Adina trebuia sa-l castige si merita acest lucru.

          FELICITARI FETELOR NOASTRE SI IN SPECIAL ADINEI DIACONU.


          La dublu masculin:

          Pentru calificarea in semifinale:

          KISELEV Maksim RUS/SEMENOV Andrey RUS - PLETEA Cristian ROU/SIPOS Rares ROU : 3-2(11-8,5-11,8-11,11-5,11-6)


          La dublu feminin:


          FINALA:

          DRAGOMAN Andreea ROU / LUPU Diana ROU - GUISNEL Oceane FRA / MIGOT Marie FRA: 3-1(12-10,5-11,11-7,11-

          FELICITARI CUPLULUI FEMININ : DRAGOMAN Andreea / LUPU Diana PENTRU CASTIGAREA LOCULUI I




          Maine 17.04.2015 se vor desfasura meciurile pe echipe dupa cum urmeaza:


          La echipe juniori:

          Sunt 7 grupe de cate 4 echipe. Reprezentantii nostri sunt in grupele:

          Grupa B

          1.ROMANIA-A
          2.SLOVAK REPUBLIC
          3.LTU-BEL
          4.BYE

          Grupa C

          1.RUSSIA-A
          2. POLAND
          3.ITA-ROU
          4.BYE

          Grupa F

          1. FRANCE-B
          2.BELGIUM
          3.ROMANIA-B
          4.NED-LUX


          La echipe junioare:

          Sunt 4 grupe de cate 4 echipe fiecare.
          Reprezentantele noastre sunt in grupele:

          Grupa A

          1. FRANCE-A
          2.ENG-JPN-ROU
          3.SWEDEN
          4.DENMARK

          Grupa B

          1. ROMANIA-A
          2.TURKEY
          3.CZECH REPUBLIC
          4.FRANCE-B

          Grupa B

          1.GERMANY-B
          2.ROMANIA-B
          3.ESP-HUN-RUS
          4.ENGLAND


          La echipe cadeti:

          Sunt 6 grupe de cate 4 echipe fiecare.
          Reprezentantii noastri sunt in grupele:

          Grupa B

          1.FRANCE-A
          2.MOLDOVA
          3.CZE-ROU
          4.BYE

          Grupa F

          1.ROMANIA
          2.POLAND
          3.ENGLAND
          4.GERMANY-B



          La echipe cadete:

          Sunt 4 grupe de cate 4 echipe fiecare.
          Reprezentantele noastre sunt in grupa B.

          Grupa B

          1.FRANCE-A
          2.ROMANIA
          3.HUNGARY
          4. BYE
          Ultima editare de dennis; 16.apr.2015, 23:10.

          Comentariu


          • #6
            Felicitari invingatorilor!Consolare invinsilor!.si spor la antrenamente in continuare,cu indemnul arhicunoscut:
            "Haide Romania,haide,haide,hai....
            Tu ne-aduci victorii,bucurii sa ai.."
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              Rezultate finale:


              Echipe juniori:

              Din grupe: - s-a calificat doar ROMANIA A (grupa B)

              In eliminatorii - in sferturile de finala:

              CZECH REPUBLIC - ROMANIA-A : 3-0

              In finala:

              FRANCE A - FRANCE B : 3-0


              Echipe junioare:

              Din grupe - s-au calificat:

              *ENG-JPN-ROU (grupa A)
              *ROMANIA-A (grupa B)
              *ROMANIA-B (grupa D)

              In sferturile de finala:

              FRANCE B - ROMANIA B : 3-1

              GERMANY-A - ENG-JPN-ROU : 1-3

              GERMANY-B - ROMANIA-A : 0-3


              In semifinale:

              ENG-JPN-ROU - ROMANIA-A : 0-3

              In finala:

              RUSSIA - ROMANIA-A : 3-2

              TAYLAKOVA Maria - LUPU Diana : 3-2
              CHERNOVA Daria - DIACONU Adina : 2-3
              SHCHERBATYKH Valeria - DRAGOMAN Andreea : 0-3
              TAYLAKOVA Maria - DIACONU Adina : 3-2
              CHERNOVA Daria - LUPU Diana : 3-0


              Echipe cadeti:

              Din grupe - s-a calificat doar ROMANIA (grupa F)

              In optimi:

              ROMANIA - ITALY : 1-3

              In finala:

              JAPAN - MOLDOVA : 2-3


              Echipe cadete:

              S-a calificat a 2-a din grupa, dupa FRANCE A (grupa B)

              In sferturi de finala:

              ROMANIA - DEN-IND : 0-3

              In finala:

              SWEDEN - FRANCE A : 1-3



              La simplu cadeti:

              In 16- zecimi:

              REMBERT Bastien FRA - ZAMFIR Mihai ROU : 3-1

              OPREA Dragos Florin ROU - ITSHAK Ziv ISR : 3-1

              XU Jannik GER - PLETEA Cristian ROU : 2-3

              SIPOS Rares ROU - calificat direct in optimi.

              In optimi:

              OPREA Dragos Florin ROU - BERTRAND Irvin FRA : 0-3

              PLETEA Cristian ROU - HAZIN Jeremy CAN : 3-1

              EISE Tom GER - SIPOS Rares ROU : 2-3

              In sferturi de finala:

              UDA Yukiya JPN - PLETEA Cristian ROU : 3-1

              DE NODREST Leo FRA - SIPOS Rares ROU : 0-3

              In semifinale:

              UDA Yukiya JPN - SIPOS Rares ROU : 3-1

              In finala:

              BERTRAND Irvin FRA - UDA Yukiya JPN : 1-3


              La simplu cadete:

              In 16-zecimi:

              DRAGOMAN Andreea calificata direct in optimi.

              HUDUSAN Andreea ROU - MARIE AVIT Claire FRA : 3-2

              PLAIAN Tania calificata direct in optimi.

              In optimi:

              DRAGOMAN Andreea ROU - LAURENTI Jamila ITA : 3-1

              HUDUSAN Andreea ROU - HOLMSTEN Ellen SWE : 0-3

              PLAIAN Tania ROU - ILCIKOVA Anezka CZE : 3-1

              In sferturi de finala:

              DRAGOMAN Andreea ROU - MOSTAFAVI Leili FRA : 2-3

              PLAIAN Tania ROU - PAVADE Prithika FRA : 0-3

              In finala:

              KALLBERG Christina SWE
              - GAUTHIER Lucie FRA : 3-0 (11-3,11-8,11-3)


              La dublu cadeti:

              In semifinale:


              PLETEA Cristian ROU / SIPOS Rares ROU - BARDET Lilian FRA / BERTRAND Irvin FRA : 1-3

              In finala:

              BARDET Lilian FRA / BERTRAND Irvin FRA - KANAMITSU Koyo JPN / UDA Yukiya JPN : 2-3



              La dublu cadete:


              In semifinale:

              ILCIKOVA Anezka CZE / KAMATH Archana Girish IND - DRAGOMAN Andreea ROU / PLAIAN Tania ROU : 3-1

              In finala:

              GAUTHIER Lucie FRA / MOSTAFAVI Leili FRA - ILCIKOVA Anezka CZE / KAMATH Archana Girish IND : 2-3


              FELICITARI CADETILOR SI JUNIORILOR NOSTRI PENTRU REZULTATELE OBTINUTE. DACA FEDERATIA VA CONTINUA SA DEPLASEZE DELEGATII CA ACEASTA LA CAT MAI MULTE CONCURSURI REZULTATELE SE VOR IMBUNATATI VIZIBIL. (PREGATIREA COPIILOR TREBUIE FACUTA MAI TEMEINIC SI TREBUIE INCLUSA NEAPARAT COMPONENTA PSIHOLOGICA - NUMAI CU O MENTALITATE DE INVINGATOR POTI AVEA REZULTATE BUNE SI FOARTE BUNE).

              Comentariu

              Cine a citit topicul
              Procesare...
              X