Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

QOROS 2015 World Table Tennis Championships,26 Apr 2015 - 03 May 2015, Suzhou, CHN

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    A inceput incalzirea,vizionare placuta.
    Ultima editare de Antal Denes; 03.mai.2015, 14:44.

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de viorel.andrei Vezi post
      Finala o vedem pe Eurosport?
      Pe Eorosport 2 de la 20:30 - 22:30 TENIS DE MASĂ: Campionatul Mondial - Masculin și feminin, finale (91min)

      - - - Actualizat - - -

      A inceput finala masculina: (1) MA Long CHN - (14) FANG Bo CHN

      - - - Actualizat - - -

      Finala masculina: (1) MA Long CHN - (14) FANG Bo CHN = 4-2 (11-7, 7-11, 11-4, 11-8, 11-13, 11-4)

      Fang a inceput bine si avea 6-3 dar Ma revine si preia conducerea facand 7 puncte consecutiv 10-6, apoi 11-7.
      In setul 2 se merge cap la cap pana la 7-7 cand Fang forteaza si face 4 mingi la rand in tot atatea schimburi excelente. Comentatorii remarca "foamea" lui Bo pentru titlu.
      In setul 3 Ma incepe hotarat si face 5-0, 7-2, 9-3, 9-4 (cu o tusha norocoasa - a cata azi ?), 11-4.
      In setul 4 se ajunge la 5-5, la 6-5 Bo cere Time Out. 9-5 Ma, 9-7, Time Out Ma, 10-7, 10-8, 11-8 cu o minge norocoasa. 3-1 Ma
      Setl 5 debuteaza cu un Ma f. determinat 2-0 pe serviciul lui Bo, 3-1, 4-2, (Ma este ca un leu - exclama comentatorii), 6-2, servicu racheta a lui Bo 6-3, 6-4, 7-4, 7-5, 8-5, 8-6, 8-7 (excelenta minge Bo), 9-7 (extraordinar schimb), 9-8, 9-9 (publicul exulta), 9-10 (Ma greseste pe serviciul lui), 10-10, 11-10 Ma, contra Bo 11-11, 11-12 dupa un schimb fantastic, 11-13. Bo revine in meci.3-2 Ma.
      Setul 6. Presiunea creste. Publicul este electrizat. 0-2 pe serviciul lui Ma, 2-2, 3-3, 6-3, 7-3, presiunea creste pe Bo, care greseste serva 8-3, 9-3 Ma, 10-3, 10-4, 11-4. MA Long este noul CAMPION MONDIAL !!!
      Bo, 23 ani, nr. 14 mondial, ramane cu satisfactia invingerii nr. 2 si 3 mondial (Xu Xin si Zhang Jike) in aceasta competitie.

      - - - Actualizat - - -

      Inedita reactia lui Ma Long dupa ultima minge, sarind de bucurie pe masa (sa n-o mai ocoleasca) spre a da mana cu Fang Bo.

      - - - Actualizat - - -

      Eu zic ca este un titlu meritat si mult asteptat, pentru un sportiv serios, f.talentat, muncitor, umil si serios. Imi pare bine ca atat eu cat si fratele Csabi am anticipat rezultatul.
      Coroana este a lui MA Long. Acesta este prezentul imediat. Bucuria este peste masura. Va urma ... vanatoarea. Sunt convins ca Ma stie acest lucru si va ramane in continuare cu piciorele pe pamant, la fel de serios, muncitor si umil.
      WR 1 CONFIRMA !!!
      Urmeaza festivitatea de premiere.
      Hai, sa aveti o duminica frumoasa in continuare !

      - - - Actualizat - - -

      A! Si nu uitati: bucurati-va din plin de ping-pong (ca de o stare de spirit) !

      Comentariu


      • #78
        Ma LONG - CAMPION !

        Comentariu


        • #79
          https://youtu.be/ninTt2IsXRI

          Comentariu


          • #80
            (at)iuliu zedler - Scuze ca am dat din greseala "Nu-mi place mesajul". Intentionam sa apas pe butonul alaturat. Se pare ca nu m-am trezit inca.

            Comentariu


            • #81
              Ciudata alegere pentru cei de la Eurosport Romania, adica sa transmiti Live semifinale si alte meciuri din sferturi, optimi, iar cand vine momentul finalei masculine(probabil cel mai de interes si de asteptat meci) sa transmiti niste inregistrari de la tenis de camp sau ciclism
              Poate pune cineva inregistrare finala feminina pe care nu am vazut-o si am citit aici ca a fost foarte frumoasa. multumesc
              "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
              Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
              BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

              Comentariu


              • #82
                WTTC 2015 - finala feminina - rezumat

                Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                Ciudata alegere pentru cei de la Eurosport Romania, adica sa transmiti Live semifinale si alte meciuri din sferturi, optimi, iar cand vine momentul finalei masculine(probabil cel mai de interes si de asteptat meci) sa transmiti niste inregistrari de la tenis de camp sau ciclism
                Poate pune cineva inregistrare finala feminina pe care nu am vazut-o si am citit aici ca a fost foarte frumoasa. multumesc
                https://youtu.be/ODGvFzWPRco

                - - - Actualizat - - -

                Sau aici: http://www.ittf.com/ittv/

                - - - Actualizat - - -

                https://youtu.be/0HSNbOUyBy4

                - - - Actualizat - - -

                https://youtu.be/XkzX9khxflo

                Comentariu


                • #83
                  Nu cred ca acele cateva "tuse" si "filee" realizate de FANG au produs infrangerea fostului campion mondial in semifinale.Revazand parcursul lui ZJK in aceasta competitie(pana si setul pierdut la Ionescu al nostru!) imi dau seama ca el este singurul din top care nu a jucat la nivelul lui,sau macar aproape,si ma gandesc ca el avea nevoie de multa sansa sa poata reedita performanta de acum 2 ani.Pana si XU(care a fost eliminat totusi de revelatia turneului)accidentat fiind,a jucat foarte bine.Forhandul l-a tradat de data asta si ma intreb daca nu cumva accidentarea la umar a fost cauza principala.In final,"armada" cu ochii oblici a dominat foarte autoritar competitia,ca si la fete,de altfel,iar MA a castigat categoric fiind in momentul de fata cel mai bun!Prestatia buna a lui Boll ne-a dat oarecum curaj sa credem ca va produce o surpriza(poate semifinala!) dar la viteza de joc a titirezelor chinezesti....there is nothing to do!Cu bune si cu rele,raman la parerea ca acesta a fost cel mai "tare" turneu de tenis de masă din ultimii ani:ca participare si,mai ales,ca prestatii si performante atinse!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #84
                    Qoros 2015 World Table Tennis Championships Moment of the Day 8

                    https://youtu.be/17Mwo8Ml4QM

                    Comentariu


                    • #85
                      Imi place la maxim Fang Bo. Cand era la juniori/tineret am vazut un meci superb cu Fan Zhendong, desi pe atunci aveau pana in 20 ani amandoi cred ca 99% dintre seniorii consacrati nu puteau juca la nivelul lor. Foarte talentati lupii tineri chinezi Fan Zhendong, Fang Bo, Yan An... Vor domina multi ani de acum inainte tenisul modial.
                      Ultima editare de CornelTT; 04.mai.2015, 13:10.
                      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                        Ma Long este prima data campion mondial?
                        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                          Ma Long este prima data campion mondial?
                          Da, noroc ca s-a pensionat Wang Hao

                          - - - Actualizat - - -

                          Acum, serios, gluma-i gluma, dar Ma Long a jucat un tenis din alt film la acest campionat modial. Cred ca o fi avut el ceva problema cu Wang Hao, ca nu-mi explic cum de putea sa piarda de fiecare data la el.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                            Ma Long este prima data campion mondial?
                            Raspuns: DA. La campionatele precedente (Yokohama 2009, Rotterdam 2011 si Paris 2013) a luat doar bronzul (ultimele 2 editii fiind castigate de Zhang Jike;Wang Hao -argint).
                            Apropos, cel mai medaliat sportiv la CM a fost Viktor Barna HUN, care a castigat titlul suprem de 5 ori (1930, 1932, 1933 ian, 1933 dec, 1935, in 1931 luand argintul iar in 1938 bronzul), apoi austriacul/englezul Richard Bergmann - de 4 ori (1937, 1939, 1948. 1950), chinezul Zhuang Zedong - de 3 ori ( 1961, 1963, 1965), de 2 ori: Guo Yuehua (1981, 1983), Jiang Jialiang (1985, 1987),Jan-Ove Waldner (1989, 1897), Wang Liqin (2001, 2005) si Zhang Jike (2011, 2013).
                            Ai aici tabloul comlet al castigatorilor wttc: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...hips_medalists

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de grasomega Vezi post
                              Da, noroc ca s-a pensionat Wang Hao

                              - - - Actualizat - - -

                              Acum, serios, gluma-i gluma, dar Ma Long a jucat un tenis din alt film la acest campionat modial. Cred ca o fi avut el ceva problema cu Wang Hao, ca nu-mi explic cum de putea sa piarda de fiecare data la el.
                              Meritat 200% acest titlu.
                              "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                              Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                              BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                              Comentariu


                              • #90
                                2015 World Table Tennis Championships Final Day

                                https://youtu.be/JVUWJ9x-QPc

                                - - - Actualizat - - -

                                https://youtu.be/XVClORjb4io

                                - - - Actualizat - - -

                                https://youtu.be/0HSNbOUyBy4

                                - - - Actualizat - - -

                                https://youtu.be/byOgflNf8DM

                                Comentariu


                                • #91
                                  Wang liqin a fost de 3 ori camp mondial...a castigat si in 2007 cand a revenit de la scorul 3-1 si 7-1( setul 5) in favoarea lui ma lin castigand finala 4-3.Meciul e pe youtube merita urmarit
                                  TIMO BOLL ALC
                                  tenergy 05

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de barbulescu bogdan Vezi post
                                    Wang liqin a fost de 3 ori camp mondial...a castigat si in 2007 cand a revenit de la scorul 3-1 si 7-1( setul 5) in favoarea lui ma lin castigand finala 4-3.Meciul e pe youtube merita urmarit
                                    Da, mersi ! Ai dreptate. Am observat dupa ce am postat ... De fapt se vedfe si din linkul postat.

                                    - - - Actualizat - - -

                                    https://youtu.be/A81QKfRDOmIhttps://youtu.be/j9WpElKHCj0

                                    - - - Actualizat - - -

                                    https://youtu.be/j9WpElKHCj0

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      De fiecare data cand sunt condus ma gandesc la cum a revenit intr o finala de campionat mondial....fara rezultat pentru mine...firesc
                                      TIMO BOLL ALC
                                      tenergy 05

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Nu va contrazic insa Ma Long s-a inscris pe o traiectorie oarecum bine stabilita avand in vedere rezultatele anterioare...a venit si titlul de campion mondial. Surprinzator mi s-a parut Fang Bo...mare , mare jucator !!
                                        TRUST NO ONE !

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de danmihai Vezi post
                                          Nu va contrazic insa Ma Long s-a inscris pe o traiectorie oarecum bine stabilita avand in vedere rezultatele anterioare...a venit si titlul de campion mondial. Surprinzator mi s-a parut Fang Bo...mare , mare jucator !!
                                          China domina lumea ping-pong-ului mondial de vreme bune. Secretul ? Au si de unde: citeste http://www.romanialibera.ro/sport/sp...onelor--255889
                                          Urmareste clasamentul WR si o sa vezi ce salt fantastic au avut tinerii Fang Zhendong, Yan An si Fang Bo in scurt timp.

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de danmihai Vezi post
                                            Nu va contrazic insa Ma Long s-a inscris pe o traiectorie oarecum bine stabilita avand in vedere rezultatele anterioare...a venit si titlul de campion mondial. Surprinzator mi s-a parut Fang Bo...mare , mare jucator !!
                                            Si pentru mine Fang Bo a fost o mare siu placuta surpriza. A produs o finala foarte curajoasa jucand de la egal la egal impotriva lui #1 mondial

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                              Inedita reactia lui Ma Long dupa ultima minge, sarind de bucurie pe masa (sa n-o mai ocoleasca) spre a da mana cu Fang Bo.
                                              Un pic mai puțin "inedită" față de reacția lui Zhang Jike de la D?sseldorf.
                                              Emi (sau orice alt organizator) n-ar aprecia o astfel de celebrare a victoriei dacă cineva s-ar urca pe mesele sale, însă ar da un 10+ arbitrului care, în timp ce Ma Long se bucura "on the table" în stilul lui Cristiano Ronaldo, culegea cu religiozitate, în spiritul regulamentului, ultima minge pusă în joc în competiție.
                                              Au ieșit pe plus cu mingile!
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Reactia mi s-a parut inedita cunoscandu-l ca f. serios pe Ma Long. Descatusarea dupa victoria mult asteptata ....

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                                  Reactia mi s-a parut inedita cunoscandu-l ca f. serios pe Ma Long. Descatusarea dupa victoria mult asteptata ....
                                                  O interpretare pur "sportiva" a dominatiei lui MA,fratello,mai pe romaneste,"a calcat totul in picoare"!
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                                    Raspuns: DA. La campionatele precedente (Yokohama 2009, Rotterdam 2011 si Paris 2013) a luat doar bronzul (ultimele 2 editii fiind castigate de Zhang Jike;Wang Hao -argint).
                                                    Apropos, cel mai medaliat sportiv la CM a fost Viktor Barna HUN, care a castigat titlul suprem de 5 ori (1930, 1932, 1933 ian, 1933 dec, 1935, in 1931 luand argintul iar in 1938 bronzul), apoi austriacul/englezul Richard Bergmann - de 4 ori (1937, 1939, 1948. 1950), chinezul Zhuang Zedong - de 3 ori ( 1961, 1963, 1965), de 2 ori: Guo Yuehua (1981, 1983), Jiang Jialiang (1985, 1987),Jan-Ove Waldner (1989, 1897), Wang Liqin (2001, 2005) si Zhang Jike (2011, 2013).
                                                    Ai aici tabloul comlet al castigatorilor wttc: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...hips_medalists
                                                    Cele mai multe titluri ale unui sportiv la tenis de masă,apartine unei romance,Angelica Rozeanu de 6 ori CM consecutiv 1950,-1955!
                                                    Liviu Petrescu

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X