Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

GAC Group 2015 ITTF World Tour, ASAREL Bulgaria Open (Challenge), 19 - 23 Aug 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • GAC Group 2015 ITTF World Tour, ASAREL Bulgaria Open (Challenge), 19 - 23 Aug 2015

    GAC Group 2015 ITTF World Tour, ASAREL Bulgaria Open (Challenge),19 Aug 2015 - 23 Aug 2015, Panagyurishte, BUL

    La competitie participa si sportivii romani: SPELBUS Alin (475); MANOLE Alexandru (494); SPELBUS Alin (la dublu cu Manole); POSTOACA Gabriel (636) si DODEAN Andreia (371).

  • #2
    maine incep meciurile din precalificari

    Programul meciurilotr de maine, ziua 1, precalificari: http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2563

    - - - Actualizat - - -

    Iata si lista finala a participantilor: http://www.ittf.com/ittf_tournaments...&Tour_ID=2563&

    - - - Actualizat - - -

    Spelbus Alin si Manole Alexandru joaca in grupele de calificari 3, respectiv 4, la U21.

    Comentariu


    • #3
      Meciurile reprezentantilor nostri din calificari:


      La simplu masculin:

      Sunt 11 grupe de calificare (10 de cate 3 jucatori si 1 cu 4 jucatori).
      Din grupe se vor califica 24 de jucatori. Opt competitori sunt calificati direct pe tabloul principal.


      Grupa 1

      1.KOLAREK Tomislav CRO
      2.KODJABASHEV Denislav BUL
      3.POSTOACA Gabriel ROU

      19/8/2015...Table 1...KOLAREK Tomislav CRO - POSTOACA Gabriel ROU
      20/8/2015...Table 6...KOLAREK Tomislav CRO - KODJABASHEV Denislav BUL
      20/8/2015...Table 5...KODJABASHEV Denislav BUL - POSTOACA Gabriel ROU


      Grupa 2

      1.STERNBERG Kasper DEN
      2.MANOLE Alexandru ROU
      3.ZAKHARIKOV Petr BUL


      19/8/2015...Table 2...STERNBERG Kasper DEN - ZAKHARIKOV Petr BUL
      20/8/2015...Table 5...STERNBERG Kasper DEN - MANOLE Alexandru ROU
      20/8/2015...Table 6...MANOLE Alexandru ROU - ZAKHARIKOV Petr BUL


      Grupa 3

      1.ALAMIAN Nima IRI
      2.SPELBUS Alin ROU
      3.BEKIR Denis BUL


      19/8/2015...Table 3...ALAMIAN Nima IRI - BEKIR Denis BUL
      20/8/2015...Table 4...ALAMIAN Nima IRI - SPELBUS Alin ROU
      20/8/2015...Table 1...SPELBUS Alin ROU - BEKIR Denis BUL



      La simplu feminin:


      Sunt 10 grupe de calificare (8 de cate 3 jucatoare si 2 de 4 jucatoare).
      Din grupe se vor califica 24 de jucatoare. Opt competitoare sunt calificate direct pe tabloul principal.

      Grupa 3

      1.EERLAND Britt NED
      2.PATSEYEVA Hanna BLR
      3.DODEAN Andreia ROU


      19/8/2015...Table 3...EERLAND Britt NED - DODEAN Andreia ROU
      19/8/2015...Table 4...EERLAND Britt NED - PATSEYEVA Hanna BLR
      20/8/2015...Table 5...PATSEYEVA Hanna BLR - DODEAN Andreia ROU


      La dublu masculin:

      Sunt doar 16 perechi participante pe tabloul principal. Reprezentantii nostri vor juca in 21 august;

      MANOLE Alexandru ROU / SPELBUS Alin ROU - FLORITZ Philipp BUL/GOLOVANOV Stanislav BUL


      La U 21 baieti:

      Sunt 5 grupe de calificare de cate 3 jucatori. Din grupe se califica 12 jucatori. Pe tabloul principal sunt calificati direct 4 jucatori.

      Grupa 3

      1.BEKIR Denis BUL
      2.SPELBUS Alin ROU
      3.IVANOV Atanas BUL

      19/8/2015...Table 3...BEKIR Denis BUL - IVANOV Atanas BUL
      19/8/2015...Table 2...BEKIR Denis BUL - SPELBUS Alin ROU
      20/8/2015...Table 1...SPELBUS Alin ROU - IVANOV Atanas BUL


      Pagina competitiei poate fi accesata aici

      Comentariu


      • #4
        programul meciurilor joi 20 aug.

        Programul meciurilor de azi: http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2563

        - - - Actualizat - - -

        Victorii cu 3-0 impotriva adversarilor bulgari din calificari la U 21 pentru Alin Spelbus si Alex Manole.

        - - - Actualizat - - -



        - - - Actualizat - - -

        Vineri: 13:00 T7 Women's Singlesn 32 ISHIKAWA Kasumi JPN vs DODEAN Andreia ROU !!! "Botez" pentru tanara noastra jucatoare.
        Monole si Spelbus s-au calificat pe lista principala de 16 la U 21, dar si pe cea de 32 de la seniori. Hai ai nostri !!!
        Iata programul complet al meciurilor de vineri: http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2563

        Comentariu


        • #5
          Rezultatele reprezentantilor nostri:


          La simplu feminin:

          A pierdut ambele meciuri din grupa a III-a dar s-a calificat pe tabloul principal datorita setaverajului.

          Runda I - tabloul principal:

          ISHIKAWA Kasumi JPN - DODEAN Andreia ROU: 4 - 0 (11-4,11-6,11-5,11-

          Andreia a avut nesansa sa joace din primul tur cu favorita nr.1 a competitiei (WR. 5) si rezultatul a fost previzibil.

          Runda II

          S-a inregistrat o mare surpriza :

          ITO Mima JPN - SAWETTABUT Suthasini THA : 2-4 (8-11,9-11,6-11,11-6,11-7,8-11)

          Mentionez ca japoneza este pe locul 10 mondial iar tailandeza pe locul 107.





          La simplu masculin:

          Gabriel Postoaca a pierdut ambele meciuri din grupa 1, dar s-a calificat pe tabloul principal datorita setaverajului.

          KOLAREK Tomislav vs POSTOACA Gabriel







          Alexandru Manole s-a calificat de pe locul II in grupa 2, avand o victorie si o ingfangere.

          Alin Spelbus s-a calificat de pe locul I in grupa 3, avand doua victorii.

          Runda I - tabloul principal:

          MANOLE Alexandru ROU - KOLAREK Tomislav CRO : 1-4

          SPELBUS Alin ROU - SUBOTIC Dragan SRB : 0-4

          POSTOACA Gabriel ROU - KIM Minseok KOR: 0-4



          La dublu masculin:


          MANOLE Alexandru ROU / SPELBUS Alin ROU - FLORITZ Philipp BUL/GOLOVANOV Stanislav BUL: 1-3



          La U 21 masculin:

          Alin Spelbus a castigat cu 3-0 ambele meciuri din grupa 3 si s-a calificat pe tabloul principal.

          Alexandru Manole a castigat cu 3-0 ambele meciuri din grupa 4 si s-a calificat pe tabloul principal.

          Runda I - tabloul principal

          VATOV Konstantin BUL - MANOLE Alexandru ROU : 1-3

          SPELBUS Alin ROU - KOSTADINOV David BUL : 3-0

          Runda II

          PUCAR Tomislav CRO - MANOLE Alexandru ROU : 3-1

          SPELBUS Alin ROU - SODERLUND Hampus SWE : 3-0 Mentionez ca suedezul era al doilea favorit al acestei sectiuni.


          Maine semifinale:

          KIM Donghyun KOR - JHA Kanak USA

          SPELBUS Alin ROU - PUCAR Tomislav CRO




          Si pentru divertisment: un meci de categorie "grea""

          HEPKE Johanna vs TSANEVA Monika


          Ultima editare de dennis; 21.aug.2015, 21:52.

          Comentariu


          • #6
            Din pacate Alin Spelbus a pierdut cu 1-3 semifinala la U 21 cu PUCAR Tomislav CRO.

            - - - Actualizat - - -

            Comentariu


            • #7

              Comentariu


              • #8
                Rezumatele in imagini ale fazelor superioare ale acestei competitii


                La simplu feminin:


                Semifinale

                JEON Jihee vs FUKUHARA Ai (1/2)






                ISHIKAWA Kasumi vs YANG Haeun (1/2)






                FINALA






                La simplu masculin:



                Semifinale:



                KIM Donghyun vs KIM Minseok (1/2)







                LEE Sangsu vs MATSUDAIRA Kenta (1/2)








                FINALA:


                MATSUDAIRA Kenta vs KIM Donghyun (FINAL)






                La U 21 masculin: FINALA


                KIM Donghyun vs PUCAR Tomislav U21 (FINAL)


                Comentariu


                • #9
                  MANOLE Alexandru ROU vs GALABOV Aleksandar

                  Comentariu

                  Cine a citit topicul
                  Procesare...
                  X