Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIEBHERR 2015 European Table Tennis Championships,25.09-04.10 2015, Ekaterinburg, RUS

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • LIEBHERR 2015 European Table Tennis Championships,25.09-04.10 2015, Ekaterinburg, RUS

    LIEBHERR 2015 ITTF European Table Tennis Championships,25 Sep 2015 - 04 Oct 2015, Ekaterinburg, RUS


    Competitia reuneste cele mai bune echipe feminine si masculine ale Europei.

    Echipele tarii noastre sunt repartizate astfel:


    Echipa feminina este formata din:


    Diaconu Adina
    Hirici Cristina
    Monteiro-Dodean Daniela
    Samara Elizabeta
    Szocs Bernadette Cynthia


    GRUPA B:

    1.Austria
    2.Romania
    3.Franta
    4.Serbia



    Meciurile echipei noastre se desfasoara astfel:

    Vineri 25.09, ora 15.00.................. Romania - Serbia
    Sambata 26.09, ora 12.00...............Romania - Austria
    Sambata 26.09, ora 21.00...............Romania - Franta



    Echipa masculina este formata din:


    Cioti Constantin
    Crisan Adrian
    Filimon Andrei
    Ionescu Ovidiu
    Szocs Hunor


    GRUPA C:

    1.Suedia
    2.Rusia
    3.Austria
    4.Romania



    Meciurile echipei noastre se desfasoara astfel:

    Vineri 25.09, ora 12.00.................. Romania - Rusia
    Vineri 25.09, ora 21.00...................Romania - Austria
    Sambata 26.09, ora 18.00...............Romania - Suedia


    Sunt cate 4 grupe (A, B, C, D) atat la fete cat si la baieti, in prima divizie valorica.
    Echipele clasate pe primele doua pozitii in grupa vor fi calificate ptr. locurile 1-8
    Echipele clasate pe pozitiile 3 si 4 se vor confrunta ptr. locurile 9 -16

    In perioada 27.09 -29.09 se vor desfasura meciurile pentru clasarea fiecarei echipe in pozitiile de la 1 la 16.


    Concomitent, adica in perioada 25.09 - 29.09 se desfasoara a doua divizie valorica.
    Sunt cate 4 grupe (E, F, G, H) atat la fete cat si la baieti.
    Echipele clasate pe primele doua pozitii in grupa vor fi calificate ptr. locurile 17 - 24
    Echipele clasate pe pozitiile 3 si 4 se vor confrunta ptr. locurile 25 - 32


    Din 25.09 pana in 28.09 inclusiv se vor juca meciurile din a treia divizie valorica, grupele I si J.
    Acestea se vor duela pentru locurile 33 - 40.



    In ziua a sasea(30.09) si a saptea (01.10) se vor desfasura meciurile de calificare pentru sectiunile:

    - simplu feminin;
    - dublu feminin;
    -simplu masculin;
    -dublu masculin.

    In perioada 01 -04 octombrie se vor desfasura meciurile celor 4 sectiuni.


    Meciurile care vor fi transmise si care vor putea fi vizionate: aici

    Pagina competitiei poate fi accesata : aici
    Ultima editare de dennis; 14.sep.2015, 23:03.

  • #2
    HugeDomains.com - Ettc2015.com is for sale (Ettc 2015)

    Comentariu


    • #3
      LIVE:

      Masa nr.1
      Masa nr.2
      Masa nr.3
      Masa nr.4

      Comentariu


      • #4
        Rezultate de azi, 25 septembrie



        La echipe masculin:

        Grupa C


        Sweden - Austria : 3 - 2


        Romania - Russia : 1 - 3


        Ovidiu Ionescu - Grigory Vlasov : 3-0 (11-4, 11-4, 11-6)

        Hunor Szocs - Alexander Shibaev : 1-3 (8-11, 7-11, 13-11, 8-11)

        Andrei Filimon - Alexey Liventsov : 1-3 (9-11, 3-11, 11-7, 7-11)

        Ovidiu Ionescu - Alexander Shibaev : 1-3 (11-6, 13-15, 4-11, 2-11)









        La echipe feminin:


        Grupa B



        Austria - France : 3 - 1



        Serbia - Romania : 1-3


        Gabriela Feher - Bernadette Cynthia Szocs : 0-3 (4-11, 9-11, 8-11)

        Andrea Todorovic - Elizabeta Samara : 3-1(11-2, 10-12, 11-7, 13-11)

        Monika Molnar - Daniela Monteiro-Dodean : 1-3(7-11, 7-11, 11-5, 4-11)

        Gabriela Feher - Elizabeta Samara : 2-3(15-13, 7-11, 8-11, 11-9, 3-11)



        "Este primul meu meci mare la acest nivel și prima victorie după doi ani " , a declarat zâmbind Daniela Dodean .
        " Este un sentiment minunat de a fi înapoi in echipa Romaniei , in contextul in care am inceput competitia cu o victorie impotriva Serbiei."










        In continuare postez cateva videoclipuri din meciurile disputate astazi:




        Germany vs Spain : Match 3: Patrick Franziska vs Carlos Machado







        Germany vs Poland : Match 4: Dimitrij Ovtcharov vs Daniel Gorak









        Greece vs Croatia : Match 4: Gionis Panagiotis vs Andrej Gacina











        Greece vs Croatia : Match 5: Kalinikos Kreanga vs Tomislav Pucar


        Ultima editare de dennis; 25.sep.2015, 23:36.

        Comentariu


        • #5
          Rezultate ziua1 - 25.09.2015

          Comentariu


          • #6
            European Table Tennis Union - Liebherr 2015 ITTF European Championships Teams - Matches



            Programul complet al meciurilor!!!
            Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
            FH - Yasaka Mark V Max
            BH- Yasaka Mark V Max

            Comentariu


            • #7
              Programul pentru duminica!!



              European Table Tennis Union - Liebherr 2015 ITTF European Championships Teams - Matches
              Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
              FH - Yasaka Mark V Max
              BH- Yasaka Mark V Max

              Comentariu


              • #8
                La masculin suntem atât de slabi, că ne-au umilit cei din Suedia!!! Filimon a fost bătut cu 3-0 de un puști care nu cred că avea mai mult de 18 ani!!
                Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
                FH - Yasaka Mark V Max
                BH- Yasaka Mark V Max

                Comentariu


                • #9
                  Romania vs Austria 3~2
                  Victoria fetelor noastte.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                    La masculin suntem atât de slabi, că ne-au umilit cei din Suedia!!! Filimon a fost bătut cu 3-0 de un puști care nu cred că avea mai mult de 18 ani!!
                    Te inseli daca-i subestimezi pe suedezi....
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                    Comentariu


                    • #11
                      La feminin

                      România - Franța 3-0

                      Felicitări fetelor!
                      Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
                      FH - Yasaka Mark V Max
                      BH- Yasaka Mark V Max

                      Comentariu


                      • #13
                        Rezultatele la zi: In prima divizie valorica



                        La echipe masculin:


                        Grupa A

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Portugalia.....6
                        2. Franta..........5

                        3. Serbia..........4
                        4. Ungaria.........3


                        Grupa B

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Germania......6
                        2. Polonia..........5

                        3. Spania..........4
                        4. Ucraina.........3

                        Grupa C

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Suedia.........6
                        2. Austria.........5

                        3. Rusia...........4
                        4. Romania.......3


                        Grupa D

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Belarus.....6
                        2. Grecia..........5

                        3. Cehia...........4
                        4. Croatia.........3



                        Pozitiile 1-8...meciuri eliminatorii

                        Azi, 27 septembrie

                        Portugalia - Austria

                        Polonia - Belarus

                        Suedia - Franta

                        Grecia - Germania





                        Pozitiile 9-16...meciuri eliminatorii

                        Azi, 27 septembrie

                        Spania - Ungaria : 1-3

                        Romania - Cehia : 0-3

                        Serbia - Ucraina : 3-2

                        Croatia - Rusia



                        Pozitiile 13-16...meciuri eliminatorii

                        Spania - Romania

                        Ucraina - (echipa care pierde din meciul Croatia - Rusia)





                        La echipe feminin:



                        Grupa A

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Germania.......6
                        2. Cehia............5

                        3. Belarus..........4
                        4. Slovacia.........3


                        Grupa B

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Romania.......6
                        2. Austria...........5

                        3. Franta............4
                        4. Serbia.............3


                        Grupa C

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Rusia...........6
                        2. Polonia.........5

                        3. Ungaria.........4
                        4. Luxemburg.....3


                        Grupa D

                        Loc..Echipa...nr.puncte
                        1. Ucraina........6
                        2. Portugalia.....5

                        3. Suedia.........4
                        4. Olanda.........3



                        Pozitiile 1-8...meciuri eliminatorii

                        Azi, 27 septembrie


                        Germania - Austria : 3-1

                        Portugalia - Rusia

                        Ucraina - Cehia : 3-1

                        Polonia - Romania



                        Pozitiile 9-16...meciuri eliminatorii

                        Azi, 27 septembrie

                        Franta - Luxemburg

                        Olanda - Belarus

                        Ungaria - Slovacia

                        Serbia - Suedia
                        Ultima editare de dennis; 27.sep.2015, 12:33.

                        Comentariu


                        • #14
                          Polonia - România, 1-0
                          In meciul 2, Samara a avut 2-1 la seturi şi 9-7 dar a fost egalata. Urmează setul decisiv.

                          - - - Actualizat - - -

                          11-5 în decisiv ptr. E. Samara cu K.Grzybowska. E 1-1 la general.
                          Urmează Dodean-Monteiro cu Partyka.

                          - - - Actualizat - - -

                          Partyka-Dodean 2-2. După ce poloneza a avut 2-0 (11-8, 11-7), Daniela a revenit (9-11, 8-11). Să-i ţinem pumnii în decisiv.

                          - - - Actualizat - - -

                          11-7 ptr. Daniela în decisiv. Conducem Polonia cu 2-1. Hai fetelor!

                          - - - Actualizat - - -

                          E.Samara a pierdut primul set la Li Qian, 11-4.

                          - - - Actualizat - - -

                          1-1, 11-8 pentru Samara. Din păcate, trebuie să plec de acasă şi nu mai pot urmări meciul. Succes, fetelor

                          Comentariu


                          • #15
                            Li Qian - E. Samara 3-2.
                            Meciul decisiv B. Szocs - K.Grzybowska 3-2!
                            Victorie pentru fetele noastre! Romania -Polonia 3-2!
                            Luni semifinala feminin Romania-Ucraina!
                            Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                            FH: Donic Bluefire JP 01 max
                            BH:Yasaka Rakza X max

                            Comentariu

                            Cine a citit topicul
                            Procesare...
                            X