Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

2016 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit, 25 - 29 May 20

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 2016 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit, 25 - 29 May 20

    2016 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,25 May 2016 - 29 May 2016, Wladyslawowo, POL

    La competitie participa 312 sportivi dintre care 22 din Romania: POP Mihai, TOMA Darius, NEMACIUC Mihai, HURLOI Vlad, SPELBUS Florin, SIPOS Rares, PLETEA Cristian, ZAMFIR Mihai, TONGHIOIU Stefan, OPREA Dragos Florin, CHIRITA Cristian, MLADIN Paul, PLAIAN Tania, POPESCU Luiza, VARGA Krisztina, DUMITRESCU Cristina, MUNTEAN Maria, CLAPA Andreea, DIACONU Adina, DRAGOMAN Andreea, PLAEASU Mihaela, HUDUSAN Andreea.
    Se remarca printre ei si cativa amaturisti.

    Mult succes tinerilor sportivi romani ! Hai Romanaia !

    Lista participantilor: http://ittf.alfaweb.gr/index.php?opt...ssionfilters=0

  • #2
    Mult succes delegatiei noastre la aceasta competitie!
    Hai Romania!Cho,cho,chooooooooo!!!!!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de iuliu zedler Vezi post
      2016 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,25 May 2 016 - 29 May 2016, Wladyslawowo, POL

      La competitie participa 312 sportivi dintre care 22 din Romania: POP Mihai, TOMA Darius, NEMACIUC Mihai, HURLOI Vlad, SPELBUS Florin, SIPOS Rares, PLETEA Cristian, ZAMFIR Mihai, TONGHIOIU Stefan, OPREA Dragos Florin, CHIRITA Cristian, MLADIN Paul, PLAIAN Tania, POPESCU Luiza, VARGA Krisztina, DUMITRESCU Cristina, MUNTEAN Maria, CLAPA Andreea, DIACONU Adina, DRAGOMAN Andreea, PLAEASU Mihaela, HUDUSAN Andreea.
      Se remarca printre ei si cativa amaturisti.
      Se remarca printre ei si cativa amaturisti.

      Cred ca e prea mult spus deocamdata ,dar incet incet au sa apara si cei ce si-au inceput cariera in randurile Amatur ,Cocinschi ,Rosca,Blanariu etc mai sunt ei multi dar deocamdata deschizatorul de drumuri ramane Nemanciuc Mihai care cu multa perseverenta si munca a ajuns din urma spuma tenisului de masa romanesc la nivel de cadeti si juniori.Ceilalti au cochetat cu Amaturul ,dar sunt veniti din randurile scolilor si cluburilor de tenis de masa impreuna cu antrenori pentru a-si testa capacitatiile.

      Comentariu


      • #4
        Din lista cadetilor amaturisti nu poate lipsi Cristian Bogdan, initiat si calit in turneele Amatur, inca din 2010, premiat ca " Junior Amatur" in 2012, castigator al mai multor turnee pana in 2014, component al lotului de cadeti de vreo 2 ani si reprezentant al Romaniei in acest week-end la Balcaniada de cadeti, medaliat cu aur. Din pacate, de un an nu mai participa in turneele Amatur deoarece este divizionar A. Ii calca pe urme Andrei Tomica (participa in Amatur inca de cand purta pampers), Bogdan Iacob, Darius Movileanu, Alexandru Rosu, si am numit doar cativa dintre cei campioni nationali sau castigatori ai Paletei de Argint.
        Ultima editare de Dan2; 16.mai.2016, 16:42.

        Comentariu


        • #5
          Eu i-am prins in turneele Amatur din ultimii 6 ani pe Pop Mihai, Nemaciuc Mihai, Hudusan Andreea si Varga Krisztina, dar si pe Tomica Andrei si Bogdan Cristian, pomeniti de Dan, ultimii doi incantandu-ma realmente in meciul direct de la Turneul Final Sf. Gheorghe 2014, elogiu pe care l-am adus celor doi in postarile de atunci (#692 si #889).

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de iuliu zedler Vezi post
            Eu i-am prins in turneele Amatur din ultimii 6 ani pe Pop Mihai, Nemaciuc Mihai, Hudusan Andreea si Varga Krisztina, dar si pe Tomica Andrei si Bogdan Cristian, pomeniti de Dan, ultimii doi incantandu-ma realmente in meciul direct de la Turneul Final Sf. Gheorghe 2014, elogiu pe care l-am adus celor doi in postarile de atunci (#692 si #889).
            Asa e Iuliu dar cum precizam ar trebui facuta diferenta intre un Amaturist pur sange cum e Mihai Nemaciuc care a inceput in Amatur si acum este unde este si alta este cu cei ce au inceput la un club de tenis de masa si Legitimat in Frtm si dupa aceea a cochetat cu Amaturul ca baza de antrenament si buna dispozitie.Ii apreciem pe toti ,dar am facut doar deosebirea dintre un legitimat ca Bogdan Cristian care este legitimat din luna Septembrie 2009 cu legitimatia nr. 1960 in F.R.T.M si cu primul joc in Amatur in 2010 nov la Pitesti .

            Deci pt mine Amatorist pur sange ramane Mihai Nemaciuc care apare in Amatur prin iunie 2012 la Gura Humorului si se legitimeaza la Victoria Botosani prin mai 2014 cu leg nr 2682.
            Si alte exemple eu nu mai stiu ,doar ca Cocinschi Emanuel a fost si el la un pas de selectionare.

            Hai Ai Nostri

            P.S.Pepiniera Amatur isi va arata rezultatele in sportul de masa peste cativa ani ,si bineinteles ca ajuta la dezvoltarea sportivilor de performanta oferindu-le deocamdata ceea mai buna baza de antrenament interactiv .

            Comentariu


            • #7
              Ai dreptate, Emi. Si pentru un copil, fie el cadet sau junior, legitimat, circuitul Amatur este o ocazie excelenta de asi masura fortele cu cei mari si de ce nu, o oportunitate. Marele avantaj al Amaturului este ca are organizate concursuri/turnee saptamanal, cu zeci si sute de competitori diversi ca stiluri si de niveluri diferite, spre deosebire de competitiile oficiale FRTM, ETTU, ITTF, la care accesul este mai greu si mai costisitor, iar Amaturul se bucura sa-i primeasca la turneele lui.
              Pe Emanuel Cocinschi, Rosca, Blanariu si alti cativa copii talentati i-am vazut (impreuna cu tine) si le-am remarcat talentul in Tabara si turneul de copii Gura Humorului, iulie 2014. Am si scris despre asta in comentariile mele de atunci. Le-am dorit tuturor, atunci, ca viitorul sa le confirme talentul. Le doresc si acum acest lucru si le urmaresc cu interesc evolutiile, oriunde ar fi ele.

              - - - Actualizat - - -

              Voi urmari cu mare interes evolutiile copiilor nostri la acest turneu din Polonia (ca sa revenim la subiectul rubricii), cu atat mai mult cu cat am onoarea sa-i cunosc pe cativa dintre ei.

              Comentariu


              • #8
                Cu scuzele de rigoare pentru "of topic".....
                zilele acestea mi-a fost dat sa aud imnul national de doua ori in 2 ore........am tresarit pentru ca,instantaneu,mi-au revenit in memorie momentele unice de acum 5 ani,de la Blegny........ultima data cand am ascultat imnul Romaniei intonat de doua ori in cateva minute,rasplatind performantele deosebite ale Andreei Dragoman si Rares Sipos,castigatori ai "Stiga Euro Champs"!!!!Acolo si atunci a inceput parcursul ascendent al acestor tineri sportivi care,impreuna cu Cristi Pletea si Adina Diaconu au format nucleul "viitoarelor sperante" ale tenisului de masa romanesc!
                Hai Romania!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #9
                  http://frtmromania.ro/2106-2/

                  Comentariu


                  • #10
                    Reprezentantii nostri participa :



                    La echipe


                    In urmatoarea componenta:


                    Echipe juniori : Participa cu 2 echipe - Romania A si Romania B

                    Romania A : PLETEA Cristian, SIPOS Rares, OPREA Dragos Florin, TONGHIOIU Stefan.

                    Romania B : SPELBUS Florin, MLADIN Paul, ZAMFIR Mihai.





                    Echipe junioare :Participa cu o echipa completa si una mixta - Romania si ROU - BLR .

                    Romania : CLAPA Andreea, DIACONU Adina, DRAGOMAN Andreea

                    ROU - BLR : PLAEASU Mihaela, VAKHLIAYEVA Kastiaryna, HUDUSAN Andreea.





                    Echipe cadeti : Participa cu 2 echipe - Romania A si Romania B

                    Romania A : NEMACIUC Mihai, POP Mihai

                    Romania B : HURLOI Vlad, TOMA Darius






                    Echipe cadete : Participa cu 2 echipe complete + una mixta - Romania A , Romania B si ROU - SIN

                    Romania A : PLAIAN Tania, VARGA Krisztina

                    Romania B : DUMITRESCU Cristina, MUNTEAN Maria

                    ROU - SIN : POPESCU Luiza, LU Hua Yu



                    La simplu juniori:

                    Sipos Rares si Pletea Cristian sunt calificati direct pe tabloul principal de 32 de juniori.

                    Ceilalti 6 participanti ( Chirita Cristian, Spelbus Florin, Oprea Dragos Florin, Mladin Paul, Tonghioiu Stefan si Zamfir Mihai) intra in grupele de calificare.





                    La simplu junioare:

                    Clapa Andreea , Diaconu Adina si [COLOR="#FF0000"]Dragoman Andreea [COLOR="#000000"] sunt calificate direct pe tabloul principal de 32 de junioare.

                    Celelalte 4 participante ( Plaian Tania, Plaeasu Mihaela, Hudusan Andreea, Popescu Luiza, ) intra in grupele de calificare.






                    La simplu cadeti:

                    Nu sunt calificati direct pe tabloul principal de 16 cadeti.

                    Participantii ( Hurloi Vlad, Toma Darius, Nemaciuc Mihai, Pop Mihai) intra in grupele de calificare.






                    La simplu cadete:

                    Toate cele 63 de participante la aceasta sectiune intra in grupele de calificare.

                    Participante ( Plaian Tania, Varga Krisztina, Popescu Luiza, Dumitrescu Cristina, Muntean Maria ) intra in grupele de calificare.

                    - - - Actualizat - - -

                    2016 Polish Junior & Cadet Open – Day 1 LIVE


                    Comentariu


                    • #11
                      2016 Polish Junior & Cadet Open ? LIVE



                      - - - Actualizat - - -

                      live acum Tonghioiu Stefan.

                      - - - Actualizat - - -

                      Scuze, gresita postarea. Aveam simultan deschise mai multe ferestre. Trebuia postata la competitia de juniori si cadeti 2016 Polish Junior & Cadet Open.

                      Comentariu


                      • #12
                        Rezultatele la zi ale reprezentantilor nostri:



                        La echipe

                        Meciurile incep maine 27.05.2016



                        Echipe juniori :

                        Sunt 7 grupe de cate 4 echipe

                        Grupa B

                        1.ROMANIA A
                        2.PORTUGAL
                        3.ITA - SVK
                        4.BYE


                        Grupa F

                        1.AUSTRIA
                        2.POLAND A
                        3.ROMANIA B
                        4.THA - IND



                        Echipe junioare :

                        Sunt 6 grupe de cate 4 echipe

                        Grupa A

                        1.ROMANIA
                        2.GERMANY B
                        3.PORTUGAL
                        4.BYE

                        Grupa C

                        1.SERBIA
                        2.AUSTRIA
                        3.ROU - BLR
                        4.BYE


                        Echipe cadeti :

                        Sunt 7 grupe de cate 4 echipe.

                        Grupa B

                        1.SWEDEN
                        2.ROMANIA B
                        3.CZECH REPUBLIC
                        4.POLAND C


                        Grupa G

                        1.HUNGARY A
                        2.SINGAPORE
                        3.USA - IND
                        4.ROMANIA A


                        Echipe cadete :

                        Sunt 7 grupe de cate 4 echipe.

                        Grupa C

                        1.RUSSIA B
                        2.ITALY A ITA
                        3.SLOVAK REPUBLIC
                        4.ROMANIA B


                        Grupa E

                        1.ROMANIA A
                        2.GERMANY A
                        3.ITALY B ITA
                        4.POLAND C

                        Grupa G

                        1.TURKEY TUR
                        2.ROU - SIN
                        3.HUNGARY B
                        4.BULGARIA


                        La simplu juniori:

                        Pe tabloul principal de 128 de juniori s-au calificat :

                        - Oprea Dragos Florin;
                        - Chirita Cristian;
                        - Spelbus Florin;
                        - Pletea Cristian;
                        - Tonghioiu Stefan - a fost invins in primul tur cu 4-1 de catre Savill Luka ENG.

                        In runda a II-a

                        SIPOS Rares ROU - KOTARSKI Maciej POL : 4-1

                        ULUCAK Batuhan TUR - OPREA Dragos Florin ROU : 4-1

                        GREBNEV Maksim RUS - CHIRITA Cristian ROU : 1-4

                        FRIGIOLINI Nicholas ITA - SPELBUS Florin ROU : 4-3

                        SAHIN Zihni TUR - PLETEA Cristian ROU : 1-4

                        In runda III-a - CHIRITA Cristian ROU - THAKKAR Manav Vikash IND : 2-4

                        In optimi de finala:

                        SIPOS Rares ROU - SIDORENKO Vladimir RUS : 1-4

                        MOREGARD Truls SWE - PLETEA Cristian ROU : 4-1



                        La simplu junioare:


                        Pe tabloul principal de 64 de junioare s-au calificat :

                        - Clapa Andreea;
                        - Dragoman Andreea;
                        - Plaean Mihaela - a pierdut in primul tur cu 4-2 in fata Vijnjevic Dragana SRB
                        - Plaian Tania;
                        - Hudusan Andreea - a pierdut in primul tur cu 4-1 in fata Wegrzyn Katarzyna POL
                        - Diaconu Adina.

                        Runda a II-a

                        CLAPA Andreea ROU - BUNDESMANN Anne GER : 1-4

                        PLAIAN Tania ROU - MALANINA Maria RUS : 0-4

                        Sferturi de finala:

                        KOLISH Anastasia RUS - DRAGOMAN Andreea ROU - azi, 26.05.2016, de la ora 16.00, la masa nr.3

                        LUPULESKU Izabela SRB - DIACONU Adina ROU - azi, 26.05.2016, de la ora 16.00, la masa nr.1



                        2016 Polish Junior & Cadet Open ? Day 2 LIVE

                        Comentariu


                        • #13
                          LUPULESKU Izabela SRB - DIACONU Adina ROU = 2-4

                          - - - Actualizat - - -

                          Junior Girls' Singles 8 KOLISH Anastasia RUS - DRAGOMAN Andreea ROU = 1-4

                          - - - Actualizat - - -

                          18:45 T1 Junior Girls' Singles 4 DIAZ Adriana PUR vs DRAGOMAN Andreea ROU

                          - - - Actualizat - - -

                          Ceva nu este in regula: tabela de scor la finalul meciului live LUPULESKU Izabela SRB - DIACONU Adina ROU arata 2-4, dar in
                          tabelul rezultatelor apare invers 4-2 (11-9,11-6,11-6,9-11,9-11,11-5)
                          http://www.ittf.com/competitions/tes..._Event_Type=JG

                          Daca asa este imi asum eroarea. Or fi gresit cei care gestionau scorul electronic ...

                          - - - Actualizat - - -

                          Live acum dublul Chirita/Sipos

                          - - - Actualizat - - -

                          Ca nota, in meciurile de pana acum Adina avea 3-0 la Izabela, fara set pierdut. Se va deslusi misterul...

                          - - - Actualizat - - -

                          O.K. Este cum am zis si presupus. Au gresit cei de la evidenta. Acum s-a corectat.
                          Deci : LUPULESKU Izabela SRB - DIACONU Adina ROU = 2-4 (9-11,6-11,6-11,11-9,11-9,5-11)
                          in semifinala 2 : 18:45 (R0T) T2 Junior Girls' Singles 4 TRIGOLOS Daria BLR vs DIACONU Adina ROU
                          Hai fetelor ! Hai Romania ! Avem 2 medalii de bronz asigurate !!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Frumoase meciuri.Hai in finala!!!

                            Comentariu


                            • #15
                              Junior Girls' Singles 4 :
                              DIAZ Adriana PUR - DRAGOMAN Andreea ROU = 4-1 (8-11,11-8,11-9,11-9,11-9)
                              TRIGOLOS Daria BLR - DIACONU Adina ROU = 1-4 (6-11,11-13,17-19,11-9,8-11)

                              Finala: DIAZ Adriana PUR - DIACONU Adina ROU = 4-0 (11-8,11-7,11-9,11-6). Astfel, favorita 1 Diaz a castigat competitia junioarelor.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X