Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

2016 Campionatele Europene pentru Juniori si Cadeti

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Cristian Bogdan ROU - Itshak Ziv ISR = 4-1 Bravoo, Cristi !

    - - - Actualizat - - -

    Campionatul european de juniori si cadeti-Zagreb 2016

    Rezultatele obtinute de sportivii nostri in ziua 7 ,probele individuale :

    Joi, 14 Iulie 2016 -Ziua 7
    Juniori- Simplu M Runda primilor 128
    09:00- Manole A-DAUNAROVICH, Pavel BLR 4:0
    09:45-Oprea D- FARFEL, Gal 4:1

    Junioare-Simplu F Runda primilor 128
    10:30- Clapa A- KORDA, Kitti 4:1
    11:15- Plaeasu M- ZAKRZEWSKA, Agata (POL) 3:4

    Cadeti-Simplu M Runda primilor 128
    12:00- Bogdan C- ITSHAK, Ziv ISR 4:1
    Nemaciuc – Ruiz Francisco ESP 4:3
    12:45- COCINSCHI-DEAC-TIGANETEA, Emanuel- OYEBODE, John ITA 0:4
    Hurloi V- RINDERER, Daniel GER 0:4

    Cadete – Simplu F –Runda primilor 128
    13:30- Mitrofan Camelia – RUIZ, Emma ESP 4:0
    14:15 – Zaharia E- RUIZ, Emma NED4:0
    Varga K – AFANASJEVA, Diana LAT 4:0
    Juniori- Dublu M-Runda primilor 64
    15:00-Sipos R/Manole A – BALAZS, Bence/ TSIAROKHIN, Andrei 3:0
    Pletea /Levenko – CIZMIC, Dino/ MIHAILOVIĆ BIH 3:0
    Oprea D/Radovic (MNE)- BALAZS, Bence/ TSIAROKHIN, Andrei 3:0

    Junioare- Dublu F-Runda primilor 64
    15:30-Clapa/Lupulesku – YOVKOVA, Maria/ DIMOVA, Mihaela 3:0
    16:00-Diaconu /Dragoman – DOVAL, Ilka/ CARLSEN, Rebekka NOR 3:0
    Plaeasu / SURJAN, Sabina – NIKOIANI, Ana /PIROSMANISHVILI, Ani 3:1

    17:00 Cadeti-Dublu mixt Runda primilor 64
    Plaian/ KOLODZIEJCZYK, Maciej AUT – CHEKEL, Yahor /KALOSHKA, Yana 3:0

    18:00 Juniori-dublu mixt Runda primilor 64
    Pletea /Diaconu – BUBEN, Vlastimil / SLEZAKOVA, Stanislava 3:1
    Manole A/ Clapa – GACEV, Aleksa / JOKIC, Tijana 3:0
    Sipos/Dragoman – KISELEV, Maxim / KRASIKOVA, Anna 3:1

    Cadeti-Dublu M-Runda primilor 64
    18:00- Bogdan C/Cocinschi – CHEKEL, Yahor / KUNATS, Heorhi 3:2
    18:30- Hurloi/Nemaciuc- ITSHAK, Ziv / COZMOLICI, Felix 3:0

    Cadeti –Dublu F-Runda primilor 64
    18:30- Varga K/Petkova – CHAKAVAYA, Tatsiana / KALOSHKA, Yana 3:0
    18:30- Zaharia/Mitrofan – GEROISKAJA, Sofia / GRIGORJAN, Karina 3:0
    18:30 Cadeti – dublu M -Runda primilor 64
    Bogdan C/ Cocinschi – CHEKEL, Yahor / KUNATS, Heorhi 3:2
    Hurloi V/ Nemaciuc – ITSHAK, Ziv / COZMOLICI, Felix 3:0



    19:30 Juniori-Dublu mixt Runda primilor 32
    Pletea/Diaconu – DAUNAROVICH, Pavel / BOGDANOVA, Nadezhda BLR 3:2
    Manole/Clapa – BERGAND, Filippa/ SODERLUND, Simon SWE 3:1
    Sipos/Dragoman – GEORGSSON, Vilmer / HOLMSTEN, Ellen SWE 3:1

    20:00- Cadeti-Dublu mixt-Runda primilor 32
    Plaian / KOLODZIEJCZYK, Maciej AUT – HARASZTOVICH, Fanni / ANDRAS, Csaba 3:2

    20:30 Juniori- dublu mixt-runda primilor 16
    Pletea C/Diaconu -VATOV, Konstantin/YOVKOVA, Maria BUL 3:2
    Manole/Clapa – KOTOWSKI, Tomasz / SLAZAK, Julia POL 1:3
    Sipos /Dragoman – MARTINKO, Jiri / PETROVOVA, Nikita CZE 2:3

    21:00 Cadeti- dublu mixt- runda primilor 16
    Plaian / KOLODZIEJCZYK, Maciej – WANG, Chenxi/ CHEN, Xingtai AZE 3:2

    - - - Actualizat - - -

    Programul zilei 8 - Vineri

    Campionatul European de junior si cadeti
    Vineri ,15 Iulie 2016 -Ziua 8

    12:30 Cadeti- simplu –M Runda primilor 64
    Nemaciuc – ZANDECKI, Jan
    Bogdan C – VALENTA, Jan

    13:15Cadeti – simplu F –Runda primilor 64
    Mitrofan C – BLASKOVA, Zdena
    14:00-Plaian – MARTINS, Raquel
    Varga – RILISKYTE, Kornelija LTU
    Zaharia – TU, Wenna GER
    14:45-Juniori- M- Runda primilor 64
    Pletea – GACEV, Aleksa SRB
    Manole A – ULUCAK, Batuhan TUR
    Sipos R – ZELINKA, Jakub SVK
    15:30– Oprea D – KOTOWSKI, Tomasz POL

    15:30-Junioare F- Runda primilor 64
    Clapa A – PETROVOVA, Nikita CZE
    Diaconu A – BENKO, Edina SRB
    16:15 –Dragoman A – NING, Jing AZE

    18:00 Cadeti- Dublu M- Runda primilor 32
    Bogdan C /Cocinschi – PICARD, Vincent/ HAMACHE, Bilal FRA
    Hurloi/ Nemaciuc – LI, Tiago/VALENTA, Jan POR
    18:00 Cadeti- dublu F- Runda primilor 32
    Varga K/ PETKOVA, Viktoria – SOKOLOWSKA, Joanna/BARTOSZEK, Julia
    Zaharia /Mitrofan – BLASKOVA, Zdena / STRAZAR, Katarina
    18:30- Plaian T/ZIRONOVA, Ekaterina – VUKANIC, Marija / PETRIC, Ivona MNE

    18:30 Juniori- dublu M- Runda primilor 32
    Manole/Sipos – VATOV, Konstantin / IVANOV, Boyan
    Pletea / LEVENKO, Andreas AUT – BEKIR, Denis / TODOROV, Stefan BUL
    Oprea / RADOVIC, Filip – VEDRIEL, Carlos ESP/ BRUCKNER, Mate HUN

    19:00 Junioare- F- Runda primilor 32
    Diaconu A/Dragoman A – NING, Jing / WANG, Miao AZE
    Clapa A/Lupulesku SRB – MISCHEK, Karoline / ZLATILOVA, Jessica AUT
    Plaeasu / SURJAN, Sabina SRB – BRATEYKO, Solomiya / SINITSINA, Yulia UKR

    - - - Actualizat - - -

    Rezultatele zilei 8:

    Campionatul European de junior si cadeti
    Vineri ,15 Iulie 2016 -Ziua 8

    12:30 Cadeti- simplu –M Runda primilor 64
    Nemaciuc – ZANDECKI, Jan 4:1
    Bogdan C – VALENTA, Jan 1:4

    13:15Cadeti – simplu F –Runda primilor 64
    Mitrofan C – BLASKOVA, Zdena 1:4
    14:00-Plaian – MARTINS, Raquel 3:4
    Varga – RILISKYTE, Kornelija LTU 4:1
    Zaharia – TU, Wenna GER 4:3
    14:45-Juniori- M- Runda primilor 64
    Pletea – GACEV, Aleksa SRB 4:0
    Manole A – ULUCAK, Batuhan TUR 4:3
    Sipos R – ZELINKA, Jakub SVK 4:1
    15:30– Oprea D – KOTOWSKI, Tomasz POL 0:4

    15:30-Junioare F- Runda primilor 64
    Clapa A – PETROVOVA, Nikita CZE 2:4
    Diaconu A – BENKO, Edina SRB 4:0
    16:15 –Dragoman A – NING, Jing AZE 2:4

    17:00- Cadeti-dublu mixt –sfert de finala
    Plaian/ KOLODZIEJCZYK, Maciej – ROSSI, Carlo / BLASKOVA, Zdena 3:1

    17:30- Juniori-dublu mixt –sfert de finala
    Pletea/Diaconu – GRININGER, Thomas / MISCHEK, Karoline 1:3



    18:00 Cadeti- Dublu M- Runda primilor 32
    Bogdan C /Cocinschi – PICARD, Vincent/ HAMACHE, Bilal FRA 0:3
    Hurloi/ Nemaciuc – LI, Tiago/VALENTA, Jan POR 1:3
    18:00 Cadeti- dublu F- Runda primilor 32
    Varga K/ PETKOVA, Viktoria – SOKOLOWSKA, Joanna/BARTOSZEK, Julia 1:3
    Zaharia /Mitrofan – BLASKOVA, Zdena / STRAZAR, Katarina 2:3
    18:30- Plaian T/ZIRONOVA, Ekaterina – VUKANIC, Marija / PETRIC, Ivona MNE 3:0

    18:30 Juniori- dublu M- Runda primilor 32
    Manole/Sipos – VATOV, Konstantin / IVANOV, Boyan 3:0
    Pletea / LEVENKO, Andreas AUT – BEKIR, Denis / TODOROV, Stefan BUL 3:1
    Oprea / RADOVIC, Filip – VEDRIEL, Carlos ESP/ BRUCKNER, Mate HUN 0:3

    19:00 Junioare- Dublu F- Runda primilor 32
    Diaconu A/Dragoman A – NING, Jing / WANG, Miao AZE 3:0
    Clapa A/Lupulesku SRB – MISCHEK, Karoline / ZLATILOVA, Jessica AUT 3:1
    Plaeasu / SURJAN, Sabina SRB – BRATEYKO, Solomiya / SINITSINA, Yulia UKR 3:0

    19:30 Cadeti – simplu M – Runda primilor 32
    Nemaciuc -KOSOLOSKY, Olav POL

    19:30 Juniori- Simplu- Runda primilor 32
    Pletea – ROLLAND, Jules FRA 4:1
    Manole- Polansky CZE 0:4
    20:15 Sipos – XU, Jannik GER 4:2

    20:15 Junioare- Simplu F – Runda primilor 32
    Diaconu A – KAMMERER, Janina GER 4:0



    21:00 Cadete- simplu- runda primilor 32
    Varga K – PEREBEYNOS, Veronika UKR
    Zaharia E – ZHOU, Chuyi AZE

    Comentariu


    • #17
      Campionatul European de juniori,Zagreb 2016-ziua 9

      Campionatul European de juniori,Zagreb 2016
      Sambata, 16 Iulie -Ziua ? 9

      12:30- Cadeti ? Dublu mixt-Semifinala
      Plaian/KOLODZIEJCZYK, Maciej ? KATSMAN, Lev /KAZANTSEVA, Kristina 1:3
      13:30-Cadeti-Dublu F- Runda primilor 16
      Plaian / ZIRONOVA, Ekaterina ? PICARD, Claire / RANDRIANTSOA, Vony Ange 3:1

      14:00- Juniori- Dublu M- Runda primilor 16

      Pletea/Levenko ? CHAPLYGIN, Maxim / TYUTRYUMOV, Aleksandr 3:1
      Sipos/Manole ? IVONIN, Denis / KISELEV, Maxim 1:3

      14:00-Juniori-Dublu F ?Runda primilor 16
      Diaconu /Dragoman ? SEVCIKOVA, Marketa / SLEZAKOVA, Stanislava 3:0
      Clapa/Lupulesku ? HAJOK, Caroline / WOLF, Jennie 3:1
      Plaeasu / SURJAN, Sabina ? DEGRAEF, Margo / KOSZULAP, Natacha 3:1
      15:00-Junioare- Simplu F ? Runda primilor 16
      Diaconu A ? AHRAMAN, Betul Nur TUR 4:1
      15:00 ? Juniori M ? Simplu
      Pletea C ? VEDRIEL, Carlos ESP 4:1
      Sipos R ? SEYFRIED, Joe FRA 1:4

      16:00 Cadete- Dublu F- Sfert de finala
      Plaian / ZIRONOVA, Ekaterina ? KLEE, Sophia / TIEFENBRUNNER, Laura 3:0

      16:30 Junioare ?Dublu F ? Sfert de finala
      Clapa/ Lupulesku ? ZHANG, Xuan Xu / GARCIA, Ana 2:3
      Diaconu / Dragoman ? Plaeasu / SURJAN, Sabina 3:0

      16:30 Juniori ? Dublu M ? Sfert de finala
      Pletea /Levenko ? SODERLUND, Simon DEN / DILLING, Andreas SWE 3:0

      17:45 Juniori ? Simplu M ? Sfert de finala
      Pletea C ? CASSIN, Alexandre FRA 0:4

      18:30 Junioare- Simplu F ? Sfert de finala
      Diaconu A ? LOYEN, Eline BEL 4:1

      - - - Actualizat - - -

      http://www.laola1.tv/en-int/video/20...girls-day9-len

      http://www.laola1.tv/en-int/video/20...-boys-day9-len

      Comentariu


      • #18
        Romania- Franta in semifinale la dublu 2-0 si 6-6 t.o

        Comentariu


        • #19
          Romania in finala la dublu cu Adina Diaconu si Andreea Dragoman dupa un ultim set castigat cu 12-10.
          Un joc exelent facut de jucatoarele noastre .

          Hai Romania.

          Comentariu


          • #20
            Rezultatele ultimei zile

            Campionatul European de cadeti si juniori, Zagreb 2016, ultima zi

            Semifinale:
            10:00 Cadete- dublu feminin
            Plaian / ZIRONOVA Ekaterina ? YILMAZ Ozge / HARAC Ece TUR 3:2

            10:40 Junioare ? Dublu Feminin
            Diaconu /Dragoman ? MIGOT, Marie / GUISNEL, Oceane FRA 3:0
            10:40 Juniori ? Dublu masculin
            Platea /Levenko ? HIPPLER Tobias / HOHMEIER Nils GER

            12:15 Junioare ? Simplu feminin
            Diaconu A ? ZHANG Xuan Xu ESP

            13:15-Cadete ? Dublu féminin ? FINALA
            Plaian / ZIRONOVA Ekaterina ? KOLISH Anastasia/KAZANTSEVA Kristina RUS

            - - - Actualizat - - -

            Platea /Levenko – HIPPLER Tobias / HOHMEIER Nils GER = 0-3

            - - - Actualizat - - -

            14:50 Junioare - Dublu feminin – FINALA, masa 2: Diaconu / Dragoman ROU - LUNG Lisa / LOYEN Eline BEL. HAI ROMANIA ! Hai fetelor !

            Comentariu


            • #21
              In semifinala la Junioare 3 cinezoaice HO Tin Tin,NING Jing,ZHANG Xuan Xu .si DIACONU Adina.
              In Semifinala aflata in curs de desfasurare conduce cu 3-0 NING Jing jucatoare din Azb.care nu apare in nici un clasament Ettu si apare la aceasta competitie ca jucatoare noua cu 0 pct raking.Si este si invingatoarea Andreei Dragoman care a avut ginionul sa pice in primul tur cu ea.

              Comentariu


              • #22
                Incepe finala la fete junioare : LIVE AICI : http://www.laola1.tv/en-int/livestre...ps-table-2-len

                DIACONU ADINA / DRAGOMAN ANDREEA (ROU) - LUNG LISA / LOYEN ELINE (BEL) 2 - 3

                Hai ROMANIA ! Hai fetele sa luati aurul !

                - - - Actualizat - - -

                este 8 - 8 in primul set . Fetele noastre castiga primul set cu 11 - 8 .

                - - - Actualizat - - -

                3 - 0 in setul doi ; 6 - 1 ; 7 - 5 ; 8 - 8 ; 10 - 8 ; si castiga si al doilea set cu 11 - 9 . Hai fetele !

                incepe setul 3 : 1 - 1 ; 1 - 4 ; 3 - 4 ; 3 - 7 ; 4 - 8 ; 4 - 10 ; 5 - 11 . Din pacate fetele noastre pierd al 3-lea set .

                incepe setul 4 : 0 - 0 ; 1 - 1 ; 2 - 2 ; 3 - 3 ; 5 - 3 ; 5 - 5 ; 6 - 6 ; 9 - 11 .

                Hai fetele , hai ca se poate , trebuie sa castigati acest set !

                incepe setul 5 : 0 - 0 ; 2 - 1 ; 3 - 3 ; 4 - 4 ; 5 - 4 se schimba terenurile ; 7 - 4 serva in fileu pt. belgiene ; 7 - 6 ; 7 - 8 ; 8 - 8 ; 8 - 10 ; si setul se incheie 8 - 1 pentru belgiene .

                Vorba aceea : " Asa e in tenis " . Fetele noastre au pierdut din pacate desi au condus cu 2 - 0 .
                Ultima editare de luci_rac; 17.iul.2016, 14:56.
                Blade: XIOM Feel ZX3
                Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                Comentariu


                • #23
                  In semifinala de simplu junioare: Diaconu A – ZHANG Xuan Xu ESP = 4-3
                  In finala de dublu cadete: PLAIAN Tania ROU / ZIRONOVA Ekaterina RUS - KOLISH AnastasiaRUS / KAZANTSEVA Kristina RUS = 3-1

                  - - - Actualizat - - -

                  Masa 2, Live, acum, finala de junioare : DIACONU Adina ROU - NING Jing AZE. Hai, Adina !!!
                  Masa 1 finala la juniori : CASSI, Alexandre FRA - LEVENKO Andreas AUT

                  - - - Actualizat - - -

                  FINALA JUNIOARE: DIACONU Adina ROU - NING Jing AZE = 4-0 (11-8, 11-7, 12-10, 11-. ADINA, campioana europeana la junioare. Bravoooo, Adina !
                  Superb schimbul la 3-0 din setul 3. In setul 2 si 3 Adina a inceput bine, avand 4-0, apoi 6-4.
                  CASSIN Alexandre FRA est e campionul european la juniori, dupa cde a dispus in finala cu 4-0 de LEVENKO Andreas AUT

                  Comentariu


                  • #24
                    BRAVO ADINA.

                    Romania castiga la junioare 3 mari medali
                    Aur echipe Argint Dublu si Aur la simplu.

                    Bravo fetelor .

                    Comentariu


                    • #25
                      Atractia asiatica incepe la nivel juvenil,cu atat aceste rezultate remarcabile sunt mai valoroase !
                      Bravo fetelor !!!

                      Comentariu


                      • #26
                        Festivitatea de premiere, live, pe laola1 http://www.laola1.tv/en-at/livestrea...ps-table-1-len

                        - - - Actualizat - - -

                        Pentru cei care n-au reusit sa vada live finala Adinei: http://www.laola1.tv/en-int/video/jg...g-ning-aze-len

                        - - - Actualizat - - -

                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                        BRAVO ADINA.

                        Romania castiga la junioare 3 mari medali
                        Aur echipe Argint Dublu si Aur la simplu.

                        Bravo fetelor .
                        Bilantul general al echipei Romaniei la aceasta editie a CEJC TM:

                        Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 4 –aur, 1-argint, 3 – bronz.
                        Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !

                        Comentariu


                        • #27
                          Postat în original de iuliu zedler Vezi post



                          Bilantul general al echipei Romaniei la aceasta editie a CEJC TM:

                          Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 4 –aur, 1-argint, 3 – bronz.
                          Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !
                          Iuliu enumarele si aici pe post cele 8 medalii ca ale Romaniei ca eu nu le gasesc nici cum.Dar sa nu le enumeri si pe cele in care in echipa apare si un component din alta tara ca aceste nu se numara in palmaresul Romaniei ci in palmaresul individual al jucatorilor componenti ai echipei.

                          Comentariu


                          • #28
                            http://frtmromania.ro/adina-diaconu-...ana-europeana/

                            Comentariu


                            • #29
                              Postat în original de iuliu zedler Vezi post



                              Bilantul general al echipei Romaniei la aceasta editie a CEJC TM:

                              Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 4 –aur, 1-argint, 3 – bronz.
                              Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !
                              Stire a Frtm

                              "Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 3 –aur, 1-argint, 4 – bronz.
                              Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !"

                              Aproape la fel stirea dar eu nu stiu cine sunt detinatori celor 8 medalii.(Iuliu ai transformat un Bronz in Aur ,spune-mi si mie procedeul )
                              Daca ma poate cineva lamurii sau sunt niste laude ca pe timpul Impuscatului cand nu stiau altceva decat sa raporteze cifre umflate.

                              Comentariu


                              • #30
                                Medalii castigate de componentii echipelor Romaniei:

                                Aur:
                                1 JGT Echipe junioare : Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Andreea Clapa, Mihael Plaeasu
                                2 JGS Simplu junioare Adina Diaconu
                                3 CGD Dublu cadete Tania Plaian, ZIRONOVA Ekaterina (Rus)
                                Argint:
                                1 JGD Dublu junioare Adina Diaconu, Andreea Dragoman
                                Bronz
                                1 JBT echipe juniori Pletea Cristian,Sipos Rares, Manle Alexandru, Oprea Dragos
                                2 CFT echipe cadete Plaian Tania, Varga Krisztina, Zaharia Elena, Mitrofan Camelia
                                3 CX Dublu Mixt Plaian Tania, /KOLODZIEJCZYK, Maciej
                                4 JDB Dublu Juniiori: Pletea Cristian, Levenko Andreas

                                Adina Diaconu a reusit o performanta incredibila, cuceind 11-a medalie de AUR la CAmpionatele Europene, depasid-o pe Bernadette Szocs, care a castigat ""numai"" 10 titluri continentale si se afla la un singur titlu de recordul absolut al lui Vladimir Samsonov si are mari sanse sa-l depaseasca anul viitor, cand Adina va fi in ultimul an de juniorat!

                                Multumiri d-lui Iuliu Zedler pentru mesajele prompte privind participarea si rezultatele copiilor nostri !

                                Comentariu

                                Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X