Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

2016 ITTF World Tour Czech Open (Major),31 Aug 2016 - 04 Sep 2016, Olomouc, CZE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 2016 ITTF World Tour Czech Open (Major),31 Aug 2016 - 04 Sep 2016, Olomouc, CZE

    2016 ITTF World Tour Czech Open (Major),31 Aug 2016 - 04 Sep 2016, Olomouc, CZE

    La aceasta competitie participa 278 de sportivi din 44 de tari, printre care si Romania.

    Din tara noastra participa:

    1. DIACONU Adina
    2. POSTOACA Camelia
    3. CLAPA Andreea
    4. CIOBANU Irina


    5. SIPOS Rares
    6. MANOLE Alexandru
    7. PLETEA Cristian
    8. CHIRITA Cristian
    9. SPELBUS Alin





    La simplu masculin:

    Nu avem reprezentanti calificati direct pe tabloul principal de 64 de jucatori.

    Grupe de calificare:
    Sunt 37 grupe, din care 35 formate din 3 jucatori si 2 din 4 jucatori.

    Sipos Rares - gr. nr.3 - 2 victorii (4-1 si 4-2)
    Spelbus Alin - gr.nr.4 - 1 victorie (4-1) + 1 infr. (2-4) -
    Manole Alexandru -gr. nr.5 - 1 victorie (4-0) + 1 infr. (3-4)
    Chirita Cristian - gr. nr.17 - 2 infrangeri (0-4 si 2-4)
    Pletea Cristian - gr. nr.23 - 1 victorie (4-2)




    La simplu feminin:

    Diaconu Adina si Postoaca Camelia sunt calificate direct pe tabloul principal de 64 de jucatoare.

    Grupe de calificare:
    Sunt 16 grupe, din care 1 formate din 3 jucatoare si 15 din 4 jucatoare.

    Clapa Andreea - gr. nr.9 - 2 infr. (2-4 si 3-4)
    Ciobanu Irina - gr. nr.16 - 2 victorii (4-1 si 4-2)




    La dublu masculin:

    Nu avem reprezentanti calificati direct pe tabloul principal de 16 perechi.

    Sunr 3 runde de calificare (perechile sunt asezate pe tablou de 64 de perechi)

    Runda I-a:

    MANOLE Alexandru/PLETEA Cristian sunt calificati direct in runda a II-a.

    BACIOCCHI Alessandro ITA/SPELBUS Alin ROU sunt calificati direct in runda a II-a.

    ARTEMENKO Nikita RUS / FEDOTOV Petr RUS - CHIRITA Cristian/SIPOS Rares : 1-3

    Runda a II-a:

    JANCARIK Lubomir CZE / SIRUCEK Pavel CZE - MANOLE Alexandru ROU / PLETEA Cristian ROU : 3-2

    LANDRIEU Andrea FRA / LORENTZ Romain FRA - BACIOCCHI Alessandro ITA / SPELBUS Alin ROU : 3-0

    CHIRITA Cristian ROU / SIPOS Rares ROU - PFEFFER Simon AUT / SERDAROGLU David AUT : 0-3




    La dublu feminin:

    Nu avem reprezentante calificate direct pe tabloul principal de 16 perechi.

    Sunr 2 runde de calificare (perechile sunt asezate pe tablou de 32 de perechi)

    Runda I-a:

    TOMANOVA Tamara CZE / TOMANOVSKA Katerina CZE - CLAPA Andreea ROU / DIACONU Adina ROU : 3-2

    CIOBANU Irina/POSTOACA Camelia sunt calificate direct in runda a II-a.

    Runda a II-a:

    SAHASRABUDHE Pooja IND / TENNISON Reeth IND - CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - azi, 01.09.2016,ora 19.20, la masa nr. 8.



    La U 21 fete:

    Calificata direct pe tabloul principal de 32 de jucatoare - Diaconu Adina -

    Grupe de calificare:
    Sunt 8 grupe, din care primele doua sunt frmate din 3 jucatoare iar celelalte 6 din cate 4 jucatoare.

    CIOBANU Irina - gr. nr.1 - 2 victorii (3-1 si 3-1) - calificata pe tabloul principal.
    CLAPA Andreea - gr. nr. 2 - 1 infr. (2-3)




    La U 21 baieti:

    Nu avem reprezentanti calificati direct pe tabloul principal de 64 de jucatori.

    Sunt 15 grupe de calificare formate din cate 3 jucatori.

    CHIRITA Cristian - gr. nr.3 - 2 infrangeri (2-3 si 2-3)
    PLETEA Cristian - gr. nr.4 - 2 victorii (3-1 si 3-0) - calificat pe tabloul principal.
    MANOLE Alexandru - gr. nr.8 - 2 infrangeri (2-3 si 0-3)
    SPELBUS Alin - gr. nr. 9 - 2 victorii (3-2 si 3-0)- calificat pe tabloul principal.
    SIPOS Rares - gr. nr.10 - 2 infrangeri (1-3 si 2-3)





    Meciurile de la mesele 1 si 2 pot fi vizionate : AICI


    Meciurile si rezultatele de ieri, 31.08.2016 pot fi vazute : AICI


    Meciurile si rezultatele acestora, de azi, 01.09.2016 pot fi vizualizate : AICI



    Pagina competitiei : AICI
    Ultima editare de dennis; 01.sep.2016, 11:58.

  • #2
    Programul meciurilor zilei 3

    Rezultatele zilei 2: http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2677

    Programul zilei 3:http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2677

    Comentariu


    • #3
      Situatia reprezentantilor nostri:




      La simplu masculin:


      Pe tabloul principal sunt 64 de jucatori.

      Runda I-a:

      SIPOS Rares ROU - MURAMATSU Yuto JPN - azi, 02.09.2016, ora 14.15, la masa nr.9

      BAUM Patrick GER - PLETEA Cristian ROU - azi, 02.09.2016, ora 15.55, la masa nr.6





      La simplu feminin:


      Pe tabloul principal sunt 64 de jucatoare.

      Runda I-a:

      TROSHNEVA Elena RUS - POSTOACA Camelia ROU- azi, 02.09.2016, ora 11.45, la masa nr.7

      LIN Chia-Chih TPE - DIACONU Adina ROU - azi, 02.09.2016, ora 12.35, la masa nr.6

      ZHANG Mo CAN - CIOBANU Irina ROU - azi, 02.09.2016, ora 13.25, la masa nr.1




      La dublu masculin:


      Pe tabloul principal sunt 16 perechi.

      Nu avem reprezentanti calificati pe tabloul principal.






      La dublu feminin:


      Pe tabloul principal sunt 16 perechi.

      EKHOLM Matilda SWE / POTA Georgina HUN - CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - azi, 02.09.2016, ora 22.10, la masa nr.7





      La U 21 masculin:


      Pe tabloul principal sunt 64 de jucatori.


      Runda I-a:

      MAJOROS Bence HUN - SPELBUS Alin ROU : 3-1

      PLETEA Cristian ROU - ZATOWKA Patryk POL : 1-3

      MANOLE Alexandru ROU - GERALDO Joao POR : 0-3




      La U 21 feminin:


      Pe tabloul principal sunt 32 de jucatoare


      Runda I-a:

      BAJOR Natalia POL - CIOBANU Irina ROU : 0-3

      DIACONU Adina ROU - MYNAROVA Karolina CZE : 3-1

      Runda a II-a:

      CIOBANU Irina ROU -MORI Sakura JPN - azi, 02.09.2016, ora 16.45, la masa nr.4

      DIACONU Adina ROU - BERGSTROM Linda SWE- azi, 02.09.2016, ora 16.45, la masa nr.7
      Ultima editare de dennis; 02.sep.2016, 10:31.

      Comentariu


      • #4
        Camelia Postoaca a trecut in 32 dupa victoria din 64 cu 4-3 la TROSHNEVA Elena RUS (-8, 10, -5, -12 ,8, 3, 9).

        - - - Actualizat - - -

        In 32 va juca, azi, de la 18:45, cu EKHOLM Matilda SWE.

        Comentariu


        • #5
          Yuto Muramatsu castiga open-ul Cehiei atat la U21 cat si la seniori! Mi se pare o performanta remarcabila!

          Comentariu


          • #6
            Rezultatele reprezentantilor nostri + rezultate finale ale competitiei





            La simplu masculin:

            Runda I-a:

            SIPOS Rares ROU - MURAMATSU Yuto JPN : 1-4

            BAUM Patrick GER - PLETEA Cristian ROU : 4-1


            Semifinale:

            MURAMATSU Yuto JPN - CHO Seungmin KOR : 4-3







            KARAKASEVIC Aleksandar SRB - OUAICHE Stephane FRA: 3-4







            FINALA:

            MURAMATSU Yuto JPN -OUAICHE Stephane FRA : 4-0 (12-9,11-5,11-7,11-4)





            La simplu feminin:


            Runda I-a:

            TROSHNEVA Elena RUS - POSTOACA Camelia ROU :3-4

            LIN Chia-Chih TPE - DIACONU Adina ROU : 2-4

            ZHANG Mo CAN - CIOBANU Irina ROU : 4-2


            Runda a II-a:

            EKHOLM Matilda SWE - POSTOACA Camelia ROU : 4-1

            ISHIGAKI Yuka JPN - DIACONU Adina ROU : 4-1


            Semifinale:

            EKHOLM Matilda SWE - YANG Xiaoxin MON : 3-4

            SHIOMI Maki JPN - HASHIMOTO Honoka JPN : 4-0



            FINALA:

            YANG Xiaoxin MON - SHIOMI Maki JPN : 4-0 (11-9,11-5,12-10,11-6)










            La dublu masculin:


            FINALA:


            CHO Eonrae KOR / PARK Jeongwoo KOR - KIM Minhyeok KOR / PARK Ganghyeon KOR : 3-0 (11-8,11-6,14-12)











            La dublu feminin:


            Runda I-a:

            EKHOLM Matilda SWE / POTA Georgina HUN - CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU : 3-0



            FINALA:


            DOLGIKH Maria RUS / MIKHAILOVA Polina RUS - EKHOLM Matilda SWE / POTA Georgina HUN : 2-3 (11-9,11-3,9-11,9-11,7-11)












            La U 21 masculin:



            FINALA:


            MURAMATSU Yuto JPN - OIKAWA Mizuki JPN : 3-0 (11-8,11-8,11-9)









            La U 21 feminin:


            Runda a II-a:

            CIOBANU Irina ROU -MORI Sakura JPN : 3-0

            DIACONU Adina ROU - BERGSTROM Linda SWE : 3-0



            Runda a III-a (sferturi de finala) :


            LEE Zion KOR - CIOBANU Irina ROU : 0-3

            DIACONU Adina ROU - MANTZ Chantal GER : 3-1



            Semifinale:


            YOON Hyobin KOR - CIOBANU Irina ROU : 3-2 (13-11,10-12,4-11,11-6,11-9)

            SHIBATA Saki JPN - DIACONU Adina ROU : 3-0 (11-3,11-9,11-6)



            FINALA:


            YOON Hyobin KOR - SHIBATA Saki JPN : 3-1 (11-9,11-7,9-11,11-1)






            - - - Actualizat - - -

            Finala la simplu masculin:



            Yuto Muramatsu - Stephane Ouaiche










            Insane Table Tennis Rally


            Ultima editare de dennis; 05.sep.2016, 13:26.

            Comentariu


            • #7
              DHS ITTF Top 10 - 2016 Czech Open


              Comentariu

              Cine a citit topicul
              Procesare...
              X