Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ITTF GRAND FINALS

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ITTF GRAND FINALS

    Am vazut pe ittf.com tragerea sau mai bine zis repartizarea jucatorilor, astfel in primul rund Adrian Crisan il va intalni pe Werner Schlager si daca il va invinge, il va intalni pentru intrarea in semifinale pe castigatorul meciului dintre Jean Michel Saive si Samsonov. Dupa cum am observat Adrian are parte de cea mai grea parte de tablou!!!
    Dau asa un pronostic pentru semifinale ( ma iertati daca voi gresi) Adrian Crisan, Ma Long, Ryu Seung Min si Timo Boll.
    In mod sigur chinezii vor transmite multe meciuri si atunci vor aparea si pe internet si daca vor fi pe internet le voi avea si eu la un moment dat.

  • #2
    Ii doresc mult succes ! Pe mine personal ma deranjeaza mult de tot ca va trebui sa joace cu Samsonov ( dar la urma urmei Samsonov a castigat destule...sa mai ia si Adi ).
    Daca vezi ceva meciuri puse pe internet....eu downloadez binisor din extern, poate ne dai si noua linkuri ceva.

    Comentariu


    • #3
      Pana acum Adrian Crisan a castigat in 7 seturi cu Werner Schlager (campionul mondial din 2003) si in rundul urmator il va intalni pe Jean Michel Saive care l-a invins pe Vladimir Samsonov. Pana acum nici un favorit de-al meu nu a pierdut. Vom trai si vom vedea..........

      Comentariu


      • #4
        Sa-i scoata tenisul din cap Adrian !! Desi daca l-a batut pe Samsonov pare in forma buna.

        Comentariu


        • #5
          Greu va fi cu Saive asta ca e in forma destul de buna in ultima perioada.........

          Comentariu


          • #6
            Offf.....ce i-o fi venit si astuia cu forma .....nu-l cauta retragerea pe acasa ?

            Comentariu


            • #7
              multa bafta.poate are cineva imagini sau stie vreun link de download.
              Butterfly M. Maze Carbon
              Butterfly Bryce- Fx

              Comentariu


              • #8
                Am aflat ca Adrian a pierdut cu Saive deci semifinalele vor fi Saive-Oh si Ryu-Boll.
                Cat despre link-uri mai trebuie sa asteptam un pic.

                Comentariu


                • #9
                  http://www.megaupload.com/?d=EDS5R0N6
                  Ko Lai Chak-Chen Weixing

                  Comentariu


                  • #10
                    Filo, ma bucur ca am luat meciul uploadat de tine.

                    Ca un chopper ce sunt, am tinut cu WeiXing, dar se pare ca defenderii au viata grea !!
                    "Atacul e cea mai buna aparare", pare sa zica clasamentul mondial.

                    Daca mai ai meciuri cu chopperi, n-ar fi o idee rea sa mai pui 2-3 la dispozitia forumistilor.

                    Nu de alta, dar "taietorii" sunt pe cale de disparitie, iar multi forumisti ar vedea cum trebuie "destabilizat" un defender care utilizeaza masiv "heavy backspinul", respectiv ce probleme poate pune totusi un chopper cuiva care nu are tehnica topspinului la cote maxime.

                    Apropo, ce zici de o sectiune pe forum : meciuri scoala, lovituri scoala, tips and tricks ?

                    Cred ca toata lumea ar profita, iar tu ai o colectie bogata de unde poti raspindi "invatatura".

                    Multzam.

                    Comentariu


                    • #11
                      Ia sa scot si eu meciul cu chopperul.....se vedem daca invat ceva.

                      Comentariu


                      • #12
                        Uite, Elefantel_Roz, am gasit un meci de 250 MB foarte interesant (imho), din categoria "rabdare+razboiul nervilor" (cu chopper va sa zica !)...

                        http://www.tt-obermarschacht.de/index1.html

                        sectiunea Visuell, meciul Rosskopf-Chetinine

                        Be a chopper !!!

                        Comentariu


                        • #13
                          !!! Am jucat cu tine...la București...dupa ce am iesit amandoi din concurs....n-o sa fiu niciodata chopper...dar nu strica sa inveti cum sa joci cu unul. Pt mine stilul tau e foarte neplacut...si imi pune probleme mari.

                          Comentariu


                          • #14
                            Pentru Elefantel_Roz:

                            Si valigti mi-a zis acelasi lucru la Oradea. Desi acolo "am luat-o rau in freza".

                            Ori, in grupa pe care am cistigat-o la București m-am bazat 80% din cazuri pe o singura lovitura, de backhand taiat puternic (slice sau chop, cum vrei sa-i zici). Incredibil, spre mirarea mea, a mers, facand multe victime. Asta pana ce am dat de Mihai Dascalitei, care avea ac de cojocul meu !!

                            Am dedus indirect ca nu se prea joaca asa ceva in general la antrenament, sau lipsesc defenderii clasici in zona.
                            Vorba ceea: cine nu are batrini, sa-i cumpere !

                            Lasand gluma deoparte, voi sunteti tineri si e mare pacat ca "moshii" ca mine sa va puna probleme. Deci blindati-va la smecherii ieftine ca ale mele!!

                            Daca il vezi pe Chetinine in meci ce face, zici ca nu face aproape nimic. "Sta" si asteapta sa-l "erodeze" pe infuriatul Rosskopf. Si rabdarea da roade !

                            Apropo, fețele tale sunt pentru "taiat". Chiar daca Tackiness C (Chop)este si mai buna la asa ceva, sa stii ca Tackiness Drive nu e de lepadat.
                            Deci NEVER SAY NEVER.

                            Comentariu


                            • #15
                              Lasa....lasa...am vazut si meciul cu Mihai. E o diferenta mare de tot intre ce jucai cu mine, asa de placere, relaxat, si ce mingi gen o transformare la rugby ii dadeai lui in meci. Pai era si normal ca le tragea de nu le mai vedeai. Cand iti intrau "smecheriile alea ieftine" cum le spui tu, mai mereu faceai punct. Avand totusi un stil care presupune o anumita constanta si rabdare...ai gresit cam mult in meciul respectiv.
                              In concluzie...esti prea modest...o sa prinzi destui in capcana stilului asta ( fie ei tineri sau batrani ) !!!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Ciprian, tu estiu cel care a jucat cu mine in grupa, care m-a batut cu 3-0 si a declansat inceputul sfarsitului pt mine???

                                Daca da, vreau sa ne mai intalnim naparat, ca sa invat sa joc si eu impotriva ierburilor...

                                Comentariu


                                • #17
                                  Nu era in grupa cu tine...si nici nu a jucat cu iarba din cate stiu eu. ( desi avea o iarba la el....pe care am incercat eu s-o folosesc ). Tu ai fost in grupa cu Hades de pe forum.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de elefantel_roz
                                    Nu era in grupa cu tine...si nici nu a jucat cu iarba din cate stiu eu. ( desi avea o iarba la el....pe care am incercat eu s-o folosesc ). Tu ai fost in grupa cu Hades de pe forum.
                                    Inseamna ca eu am jucat cu alt "ierbar"

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Da! Era in grupa cu noi Eugene un domn mai mic de statura care juca cu iarba, abia am trecut si eu de el Nu mai stiu cum il cheama.....
                                      Blade: Butterfly Schlager Carbon
                                      FH:TENERGY 05
                                      BH:TENERGY 05

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Oare de ce mi-a pus mesajul de doua ori? Cred ca am gresit cu ceva....
                                        Blade: Butterfly Schlager Carbon
                                        FH:TENERGY 05
                                        BH:TENERGY 05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Pentru Elefantel_Roz:

                                          Da, ai dreptate privind meciul cu Mihai: cind tragea in mine si eram departe de masa, ridicam cel mai bun lob (daca il pot numi astfel) de care sunt in stare, dar n-am avut sanse de supravietuire. Cred ca m-am precipitat si am pierdut multe puncte in serie, cedind apoi psihic in setul 4, dupa ce condusesem cu 4-0... Are o extraordinara forta de a reveni, asa cum a demonstrat mai ales in semifinala.
                                          Din exterior e clar ca s-a vazut cel mai bine "miscarea".

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Pentru Eugen:

                                            As fi vrut eu sa joc cu tine .... Dar nu cred ca as fi avut vreo sansa.
                                            Oricum, grupa voastra a fost una "de foc".

                                            Si daca Elefantel_Roz m-a deconspirat, ca sa zic asa, intr-adevar cu 2 zile inainte de concurs mi-am luat o iarba Feint Long 2, dar nu eram in masura sa joc cu ea la concurs. Sunt acum "in rodaj" cu ea.
                                            Poate peste 2-3 luni ma voi putea acomoda cu noul stil cerut de iarba.

                                            Asa ca nu refuz invitatia ta, ba chiar din contra, daca ai drum cumva prin Cluj, da-mi "alarma" !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Pentru Hades:

                                              Intr-adevar, e o problema cu serverul pe care ai fost: chiar m-am mirat azi-dimineata cind mi-am verificat posta electronica de ce am 2 mesaje identice de la tine...
                                              MAI RAU, cind am incercat sa raspund (la oricare din ele), mi-a aparut o eroare cam asa "Missing literal in APPEND" si n-am reusit sa-ti trimit nimic.

                                              Mai vorbim. Pe curind.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de ciprian
                                                Uite, Elefantel_Roz, am gasit un meci de 250 MB foarte interesant (imho), din categoria "rabdare+razboiul nervilor" (cu chopper va sa zica !)...
                                                http://www.tt-obermarschacht.de/index1.html
                                                sectiunea Visuell, meciul Rosskopf-Chetinine
                                                Be a chopper !!!
                                                uite inca un meci adevarat:
                                                2005 Korea Vs World.-.Joo.See.Hyuk.-.Kalinikos.Kreanga
                                                http://www.megaupload.com/?d=39JIZMSF
                                                inca un punct:
                                                http://rapidshare.de/files/4773464/TENN ... .mpeg.html
                                                Butterfly M. Maze Carbon
                                                Butterfly Bryce- Fx

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Da, intr-adevar Bogdane, un meci de nota maxima.

                                                  L-am pus la colectie.

                                                  Thanks.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X