Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Divizia A

    Prima zi:

    MASCULIN
    Seria I
    CS Sport Kombat Bucuresti 1 - CS Spartac Bucuresti - 5:4
    CS Universitatea Craiova 2 - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:3
    CS ACTT Bucuresti 1 - CS Pristavu Campulung 2 - 0:5
    CS Tenis Club Dej - CSM Arad - 2:5

    Seria II
    CS Romgaz Medias - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 2:5
    CS Raris Timisoara - CSS Od.Secuiesc - 2:5
    CS Politehnica Cluj-Napoca - CS Viva Sport Bucuresti 1 - 5:4
    CSM Cluj-Napoca - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5

    FEMININ
    CSS Tg.Mures - CS Romgaz Medias - 0:5
    CSS Slatina 2 - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
    CS Nova Force Giurgiu - LPS Bistrita - 5:0
    CSTA Bucuresti 1 - CSM Giurgiu - 5:4

  • #2
    Condoleante Viva dar sper sa va reveniti ca pasarica phoenix din cenusa
    - - - Actualizat - - -
    Cred ca blestemele lui Don Corleone (V F)sint de vina

    Comentariu


    • #3
      Puteti posta si componenta echipelor si eventual rezultatele fiecarui jucator?
      Globe999 BS/ DHS Skyline II
      TBS/Avalox C555-Ma Wenge Carbon
      T05

      Comentariu


      • #4
        mai multe rezultate gasiti pe linkul: http://www.frtenismasa.ro/stiri.html
        In prima zi a turneului tur al Diviziei A din cadrul Campionatului National ROMSTAL Echipe Seniori 2013/2014 s-au disputat trei etape.
        MASCULIN
        Runda 3
        CS Politehnica Cluj-Napoca - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:0
        CS Spartac Bucuresti - CS Tenis Club Dej - 5:1
        CS Viva Sport Bucuresti 1 - CSM Cluj-Napoca - 5:1
        CSM Arad - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 5:3
        CS Romgaz Medias - CS ACTT Bucuresti 1 - 5:1
        CS Raris Timisoara - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
        CS Sport Kombat Bucuresti 1 - CS Pristavu Campulung 2 - 3:5
        CS Universitatea Craiova 2 - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:2
        Runda 2
        CS Viva Sport Bucuresti 1 - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:2
        CS Pristavu Campulung 2 - CSM Arad - 5:3
        CS Spartac Bucuresti - CS Romgaz Medias - 5:2
        CS Universitatea Craiova 2 - CS Raris Timisoara - 5:0
        LPS N.Rotaru Constanta - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:0
        CS Sport Kombat Bucuresti 1 - ACTT Bucuresti 1 - 5:0
        CS Politehnica Cluj-Napoca - CSM Cluj-Napoca - 5:0
        CS Fit-Feel Od.Secuiesc - CS Tenis Club Dej - 5:1
        Runda 1
        CS Sport Kombat Bucuresti 1 - CS Spartac Bucuresti - 5:4
        CS Universitatea Craiova 2 - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:3
        CSM Cluj-Napoca - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
        CS Tenis Club Dej - CSM Arad - 2:5
        CS ACTT Bucuresti 1 - CS Pristavu Campulung 2 - 0:5
        CS Romgaz Medias - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 2:5
        CS Raris Timisoara - CSS Od.Secuiesc - 2:5
        CS Politehnica Cluj-Napoca - CS Viva Sport Bucuresti 1 - 5:4
        FEMININ
        Runda 3
        CS Nova Force Giurgiu - CSTA Bucuresti 1 - 0:5
        CS Romgaz Medias - LPS N.Rotaru Constanta - 5:1
        CSM Giurgiu - CSS Tg.Mures - 5:2
        CSS Slatina 2 - LPS Bistrita - 5:3
        Runda 2
        CSTA Bucuresti 1 - CSS Tg.Mures - 5:4
        CS Romgaz Medias - CS Nova Force Giurgiu - 5:0
        LPS N.Rotaru Constanta - LPS Bistrita - 5:0
        CSM Giurgiu - CSS Slatina 2 - 5:0
        Runda 1
        CSS Tg.Mures - CS Romgaz Medias - 0:5
        CSS Slatina 2 - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
        CS Nova Force Giurgiu - LPS Bistrita - 5:0
        CSTA Bucuresti 1 - CSM Giurgiu - 5:4
        Competitia continua astazi si se va incheia maine dupa-masa

        Comentariu


        • #5
          S-a schimbat sistemul de joc? Mi se pare mie ori echipele din seria intai joaca cu echipele din seria a doua ?
          Sau poate s-au refacut seriile...
          Rudius

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de titicostel Vezi post
            S-a schimbat sistemul de joc? Mi se pare mie ori echipele din seria intai joaca cu echipele din seria a doua ?
            Sau poate s-au refacut seriile...
            http://www.frtenismasa.ro/stiri.html
            Studiaza singur TITI doar sti ca informatia se plateste.

            Comentariu


            • #7
              Multumesc pentru informatie ! Dar tot nelamurit sunt. Conform circularei FRTM ( http://www.frtenismasa.ro/Documente/Circulara_681.pdf ) sunt doua serii, dar eu am vazut ca echipe din serii diferite joaca intre ele. Punctul 3 e relevant pentru retur, dar pentru tur ...
              Rudius

              Comentariu


              • #8
                Hekeri rai astia de la federatie ii pun sa si scoata ochii anapada ,dar mai bine intra si tu in cantonament si fi prezent maine la sala.

                Comentariu


                • #9
                  Rezultatele inregistrate pana sambata 28/09 sunt urmatoarele:
                  MASCULIN
                  Runda 5
                  CSM Arad - CS ACTT Bucuresti 1 - 5:0
                  CS Viva Sport Bucuresti 1 - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:1
                  CSM Cluj-Napoca - CS Raris Timisoara - 5:1
                  CS Sport Kombat Bucuresti 1 - CS Tenis Club Dej - 5:3
                  CS Politehnica Cluj-Napoca - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:0
                  CS Pristavu Campulung 2 - CS Romgaz Medias - 5:1
                  CS Spartac Bucuresti - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 5:0
                  CS Universitatea Craiova 2 - LPS N.Rotaru Constanta -
                  Runda 4
                  CS Politehnica Cluj-Napoca - CS Raris Timisoara - 5:0
                  CS ACTT Bucuresti 1 - CS Tenis Club Dej - 2:5
                  CS Viva Sport Bucuresti 1 - CS Universitatea Craiova 2 - 5:0
                  CS Pristavu Campulung 2 - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 5:1
                  CS Romgaz Medias - CS Sport Kombat Bucuresti 1 - 2:5
                  CS Spartac Bucuresti - CSM Arad - 3:5
                  LPS N.Rotaru Constanta - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:3
                  CSM Cluj-Napoca - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:3
                  Runda 3
                  CS Politehnica Cluj-Napoca - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:0
                  CS Spartac Bucuresti - CS Tenis Club Dej - 5:1
                  CS Viva Sport Bucuresti 1 - CSM Cluj-Napoca - 5:1
                  CSM Arad - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 5:3
                  CS Romgaz Medias - CS ACTT Bucuresti 1 - 5:1
                  CS Raris Timisoara - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
                  CS Sport Kombat Bucuresti 1 - CS Pristavu Campulung 2 - 3:5
                  CS Universitatea Craiova 2 - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:2
                  Runda 2
                  CS Viva Sport Bucuresti 1 - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:2
                  CS Pristavu Campulung 2 - CSM Arad - 5:3
                  CS Spartac Bucuresti - CS Romgaz Medias - 5:2
                  CS Universitatea Craiova 2 - CS Raris Timisoara - 5:0
                  LPS N.Rotaru Constanta - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:0
                  CS Sport Kombat Bucuresti 1 - ACTT Bucuresti 1 - 5:0
                  CS Politehnica Cluj-Napoca - CSM Cluj-Napoca - 5:0
                  CS Fit-Feel Od.Secuiesc - CS Tenis Club Dej - 5:1
                  Runda 1
                  CS Sport Kombat Bucuresti 1 - CS Spartac Bucuresti - 5:4
                  CS Universitatea Craiova 2 - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:3
                  CSM Cluj-Napoca - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
                  CS Tenis Club Dej - CSM Arad - 2:5
                  CS ACTT Bucuresti 1 - CS Pristavu Campulung 2 - 0:5
                  CS Romgaz Medias - CS Fit-Feel Od.Secuiesc - 2:5
                  CS Raris Timisoara - CSS Od.Secuiesc - 2:5
                  CS Politehnica Cluj-Napoca - CS Viva Sport Bucuresti 1 - 5:4
                  FEMININ
                  Runda 6
                  LPS N.Rotaru Constanta - CS Nova Force Giurgiu - 5:0
                  CSS Tg.Mures - CSS Slatina 2 - 5:0
                  CS Romgaz Medias - CSM Giurgiu - 5:0
                  CSTA Bucuresti 1 - LPS Bistrita - 5:0
                  Runda 5
                  CSM Giurgiu - LPS Bistrita - 5:0
                  CS Romgaz Medias - CSS Slatina 2 - 5:0
                  CSTA Bucuresti 1 - LPS N.Rotaru Constanta - 1:5
                  CSS Tg.Mures - CS Nova Force Giurgiu - 4:5
                  Runda 4
                  LPS Bistrita - CS Romgaz Medias - 0:5
                  CSS Slatina 2 - CSTA Bucuresti 1 - 0:5
                  LPS N.Rotaru Constanta - CSS Tg.Mures - 5:1
                  CS Nova Force Giurgiu - CSM Giurgiu - 4:5
                  Runda 3
                  CS Nova Force Giurgiu - CSTA Bucuresti 1 - 0:5
                  CS Romgaz Medias - LPS N.Rotaru Constanta - 5:1
                  CSM Giurgiu - CSS Tg.Mures - 5:2
                  CSS Slatina 2 - LPS Bistrita - 5:3
                  Runda 2
                  CSTA Bucuresti 1 - CSS Tg.Mures - 5:4
                  CS Romgaz Medias - CS Nova Force Giurgiu - 5:0
                  LPS N.Rotaru Constanta - LPS Bistrita - 5:0
                  CSM Giurgiu - CSS Slatina 2 - 5:0
                  Runda 1
                  CSS Tg.Mures - CS Romgaz Medias - 0:5
                  CSS Slatina 2 - LPS N.Rotaru Constanta - 0:5
                  CS Nova Force Giurgiu - LPS Bistrita - 5:0
                  CSTA Bucuresti 1 - CSM Giurgiu - 5:4

                  Comentariu


                  • #10
                    Viva cu Lps Constanta 5-1
                    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                    http://www.VivaSportShop.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Turul Diviziei A din cadrul Campionatului National ROMSTAL Echipe Seniori 2013/2014 s-a incheiat in aceasta dupa-masa in Sala Sporturilor Romeo Iamandi din Buzau.
                      La finalul turului Diviziei A clasamentele arata astfel:
                      MASCULIN
                      Seria I
                      1. CS Pristavu Campulung 2
                      2. CSM Arad
                      3. CS Spartac Bucuresti
                      4. CS Fit-Feel Od.Secuiesc
                      5. CS Sport Kombat Bucuresti 1
                      6. CS Romgaz Medias
                      7. CS Tenis Club Dej
                      8. CS ACTT Bucuresti 1
                      Seria II
                      1. CS Politehnica Cluj-Napoca
                      2. CS Viva Sport Bucuresti 1
                      3. LPS N.Rotaru Constanta 1
                      4. CSM Cluj-Napoca
                      5. CS Universitatea Craiova 2
                      6. CSS Od.Secuiesc 1
                      7. LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc
                      8. CS Raris Timisoara
                      FEMININ
                      1. CS Romgaz Medias
                      2. LPS N.Rotaru Constanta
                      3. CSTA Bucuresti 1
                      4. CSM Giurgiu
                      5. CS Nova Force Giurgiu
                      6. CSS Tg.Mures
                      7. CSS Slatina 2
                      8. LPS Bistrita

                      Comentariu


                      • #12
                        Felicitari pt echipa Viva care totusi a obtinut un rezultat destul de bun la prima participare in Div. A
                        Cu exceptia primului meci pierdut cu 4-5, in rest au avut victorii fara emotii.
                        Pt calificare in superliga care este sistemul de calificare? se joaca returul iar apoi primele 2 din fiecare grupa joaca un play-off ?
                        CS Viva Sport Bucuresti 1 - CS Raris Timisoara - 5:1
                        CS Viva Sport Bucuresti 1 - LPS N.Rotaru Constanta - 5:1
                        CS Viva Sport Bucuresti 1 - LT Nagy Mozes Tg.Secuiesc - 5:1
                        CS Viva Sport Bucuresti 1 - CS Universitatea Craiova 2 - 5:0
                        CS Viva Sport Bucuresti 1 - CSM Cluj-Napoca - 5:1
                        CS Viva Sport Bucuresti 1 - CSS Od.Secuiesc 1 - 5:2
                        CS Politehnica Cluj-Napoca - CS Viva Sport Bucuresti 1 - 5:4

                        Comentariu


                        • #13
                          Bravo Viva sa va vedem in superliga

                          Comentariu


                          • #14
                            Pentru calificarea in Superliga se joaca play-of
                            1.CS Politehnica Cluj-Napoca
                            2.CS Pristavu Campulung 2
                            3.CS Viva Sport Bucuresti 1
                            4.CSM Arad
                            :
                            In retur, pe baza clasamentului turneului din toamna (tur) se organizeaza 4 turnee de cate 4 echipe, gazda fiind pe rand fiecare echipa.In Superliga se califica primle 2 echipe
                            CS Pristavu Campulung 2 nu poate urca in Superliga pentru ca un club sportiv poate participa la Campionatul National pe echipe seniori cu o singura
                            echipa in superliga si o singura echipa in divizia A
                            O echipa nu poate promova din div B in div A sau din div A in SL daca in acea divizie mai exista o echipa a aceluiasi club sportiv

                            Comentariu

                            Cine a citit topicul
                            Procesare...
                            X