Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Divizia A Feminin - Sezonul 2018/2019

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Divizia A Feminin - Sezonul 2018/2019

    http://frtmromania.ro/campionat-nati...ete-rezultate/

    FEDERATIA ROMANA DE TENIS DE MASA


    CAMPIONATUL NATIONAL ECHIPE DIVIZIA A
    30 august – 02 sepembrie 2018
    Constanta


    Reuniunea I

    ACSM DUNAREA GIURGIU – CSTA BUCURESTI 1-5
    BANARU Marina - BIRLAN Lorena 7-11,9-11,8-11 0-3
    SIMA Andreea - OPREA Maria 3-11,7-11,9-11 0-3
    PAVEL Alexandra - BOROICA Anamaria 7-11,4-11,7-11 0-3
    SIMA Andreea - BIRLAN Lorena 7-11,11-8,11-7,6-11,11-6 3-2
    BANARU Marina - BOROICA Anamaria 12-10,16-14,6-11,11-13,3-11 2-3
    PAVEL Alexandra - OPREA Maria 7-11,9-11,11-8,3-11 1-3

    CS FARUL 2 CONSTANTA – CSM 2 ARAD 5-1
    CARAGEA Claudia - RUS Irina 7-11,10-12,9-11 0-3
    URITU Denisa - NEAMTU Andreea 11-9,11-8,11-5 3-0
    URSZULY Timeea - STRUNA Adela 7-11,11-4,8-11,11-6,11-8 3-2
    URITU Denisa - RUS Irina 11-7,11-8,10-12,12-10 3-1
    CARAGEA Claudia - STRUNA Adela 11-8,11-7,11-5 3-0
    URSZULY Timeea - NEAMTU Andreea 11-4,11-2,11-9 3-0

    CSM MOINESTI - LPS 1 NICOLAE ROTARU CONSTANTA 5-2
    MUNTEANU Diana - GRIGORE Andreea 1-11,7-11,11-8,10-12 1-3
    JIBRIC Ecaterina - RADUCANU Briana 11-5,11-9,11-4 3-0
    CALOIANU Iuliana - BAIASU Ioana 9-11,11-5,11-4-11-5 3-1
    JIBRIC Ecaterina - GRIGORE Andreea 11-5,11-5,11-3 3-0
    MUNTEANU Diana - BAIASU Ioana 5-11,12-10,7-11,6-11 1-3
    CALOIANU Iuliana - RADUCANU Briana 11-2,11-4,11-2 3-0
    JIBRIC Ecaterina - BAIASU Ioana 11-4,11-3,11-6 3-0

    CSA STEAUA BUCURESTI - CSM GIURGIU 5-0
    BUCUR Andreea -CHIRIPUCI RAMONA 11-9,11-8,11-5 3-0
    DRAGOMAN Andreea -NITU VLADIA 11-5,11-6,11-4 3-0
    BORDEI Aura - CHIRECEANU DENISA 11-4,11-8,11-6 3-0
    DRAGOMAN Andreea - CHIRIPUVI RAMONA 11-4,11-8,11-6 3-0
    BUCUR Andreea - CHIRECEANU DENISA 11-8,11-8,11-8 3-0

  • #2
    Rezultate – Campionatul National Echipe Seniori – Superliga (F), Div A (F), Div B (F+M)
    (rezultate finale)

    http://frtmromania.ro/campionat-nati...ete-rezultate/

    Comentariu


    • #3
      Campionatul Național Divizia A Feminin - 2018/2019

      Rezultatele înregistrate la Campionatul National pe echipe seniori Divizia A, feminin, retur
      La Moinesti a avut loc, între 22-24 februarie, Campionatul National pe echipe seniori Divizia A, feminin, retur.

      Rezultate, clasamente finale:

      CAMPIONAT NATIONAL ECHIPE SENIORI
      ROMSTAL DIVIZIA A FEMININ


      RUNDA 1

      CSM ARAD - CS FARUL C-TA 0-5
      ORBAN MADALINA — URSZULY TIMEEA 8-11, 7-11, 3-11 0-3
      STRUNA ADELA — CARAGEA CLAUDIA 5-11, 6-11, 14-12, 11-8, 12-14 2-3
      RUS IRINA — URATU DENISA 4-11, 12-10, 11-4, 12-14, 9-11 2-3
      STRUNA ADELA — URSZULY TIMEEA 11-9, 10-12, 6-11, 11-8, 8-11 2-3
      ORBAN MADALINA — URATU DENISA 8-11, 5-11, 9-11 0-3

      CSM GIURGIU - CSM MOINESTI 1-5
      CHIRIPUCI RAMONA — JIBRIC ECATERINA 11-9, 11-5, 11-8 3-0
      CHIRECEANU DENISA — CALOIANU IULIANA 5-11, 6-11, 11-7, 7-11 1-3
      NITU VLADIA — BALTAG DENISA 8-11, 8-11, 7-11 0-3
      CHIRECEANU DENISA — JIBRIC ECATERINA 10-12, 8-11, 12-10, 9-11 1-3
      CHIRIPUCI RAMONA — BALTAG DENISA 10-12, 4-11, 8-11 0-3
      NITU VLADIA - CALOIANU IULIANA 11-7, 9-11, 8-11, 8-11 1-3

      CSTA BUCURESTI - ACS DUNAREA GIURGIU 5-2
      SFERLEA ALEXIA — PALANGEAN IRIS 11-7, 12-10, 12-10 3-0
      BARLAN LORENA — BANARU MARINA 9-11, 11-7, 5-11, 10-12 1-3
      BOROICA ANA — MOCANU DIANA 11-5, 11-3, 11-4 3-0
      BARLAN LORENA — PALANGEAN IRIS 11-4, 12-10, 11-9 3-0
      SFERLEA ALESIA — MOCANU DIANA 11-2, 11-6, 11-9 3-0
      BOROICA ANA – BANARU MARINA 11-5, 9-11, 13-15, 11-2, 7-11 2-3
      BARLAN LORENA – MOCANU DIANA 11-9, 11-5, 11-7 3-0

      CSA STEAUA BUC – LPS C-TA 5-0
      VINCZE ANDRADA – RADUCANU BRIANA 11-0, 11-4, 11-4 3-0
      BORDEI AURA - BAIASU IOANA 11-1, 11-7, 11-7 3-0
      DRAGOMAN ANDREEA - GRIGORE ANDREEA 11-4, 11-5, 11-3 3-0
      BORDEI AURA - RADUCANU BRIANA 11-1, 11-4, 11-5 3-0
      VINCZE ANDRADA — GRIGORE ANDREEA 11-6, 11-9, 9-11, 11-6 3-1

      RUNDA 2

      ACS DUNAREA GIURGIU - CS FARUL CONSTANTA 0-5
      PALANGEAN IRIS - CARAGEA CLAUDIA 6-11, 2-11, 7-11 0-3
      BANARU MARINA - URATU DENISA 11-8, 4-11, 8-11, 8-11 1-3
      MOCANU DIANA - URSZULY TIMEEA 4-11, 4-11, 6-11 0-3
      BANARU MARINA - CARAGEA CLAUDIA 10-12, 10-12, 12-10, 1-11 1-3
      PALANGEAN IRIS - URSZULY TIMEEA 2-11, 0-11, 5-11 0-3

      CSM GIURGIU - LPS NICOLAE ROTARU C-TA 5-1
      CHIRIPUCI RAMONA - RADUCANU BRIANA 8-11, 12-10, 11-5, 15-13 3-1
      CHIRECEANU DENISA - BAIASU IOANA 11-2, 11-5, 11-5 3-0
      NITU VLADIA - GRIGORE ANDREEA 9-11, 4-11, 7-11 0-3
      CHIRECEANU DENISA - RADUCANU BRIANA 11-6, 11-9, 11-3 3-0
      CHIRIPUCI RAMONA - GRIGORE ANDREEA 11-4, 11-6, 11-2 3-0
      NITU VLADIA - BAIASU IOANA 11-9, 11-5, 6-11, 11-6 3-1

      CSA STEAUA BUCURESTI - CSM ARAD 5-1
      VINCZE ANDRADA - RUS IRINA 11-6, 11-4, 11-3 3-0
      DRAGOMAN ANDREEA - CRAIU ANDREEA 11-4, 11-8, 11-4 3-0
      BUCUR ANDREEA - STRUNA ADELA 11-3, 4-11, 6-11, 7-11 1-3
      DRAGOMAN ANDREEA - RUS IRINA 11-5, 11-8, 11-9 3-0
      VINCZE ANDRADA - STRUNA ADELA 11-3, 11-6, 11-3 3-0
      BUCUR ANDREEA - CRAIU ANDREEA 11-6, 11-6, 11-9 3-0

      CSTA BUCURESTI - CSM MOINESTI 0-5
      OPREA MARIA - JIBRIC ECATERINA 7-11, 3-11, 6-11 0-3
      BIRLAN LORENA - CALOIANU IULIANA 13-11, 6-11, 13-15, 7-11 1-3
      BOROICA ANA - BALTAG DENISA 11-8, 12-10, 6-11, 8-11, 3-11 2-3
      BIRLAN LORENA - JIBRIC ECATERINA 11-13, 11-9, 4-11, 11-13 1-3
      OPREA MARIA - BALTAG DENISA 7-11, 9-11, 5-11 0-3

      RUNDA 3

      ACSM DUNAREA GIURGIU - CSM MOINESTI 0-5
      PALANGEAN IRIS - JIBRIC ECATERINA 6-11, 3-11, 5-11 0-3
      BANARU MARINA - CALOIANU IULIANA 3-11, 6-11, 3-11 0-3
      MOCANU DIANA - BALTAG DENISA 3-11, 3-11, 3-11 0-3
      BANARU MARINA - JIBRIC ECATERINA 1-11. 11-8, 11-9, 11-13, 7-11 2-3
      PALANGEAN IRIS - BALTAG DENISA 3-11, 4-11, 6-11 0-3

      CSTA BUCURESTI - LPS NICOLAE ROTARU C-TA 5-0
      SFERLEA ALESIA - RADUCANU BRIANA 11-4, 11-5, 11-8 3-0
      BIRLAN LORENA - BAIASU IOANA 7-11, 11-6, 11-6, 11-8 3-1
      BOROICA ANA - GRIGORE ANDREEA 5-11, 12-10, 11-3, 11-8 3-1
      BIRLAN LORENA - RADUCANU BRIANA 13-11, 11-8, 11-6 3-0
      SFERLEA ALESIA - GRIGORE ANDREEA 5-11, 11-9, 11-3, 11-8 3-1

      CSA STEAUA BUCURESTI - CS FARUL CONSTANTA 5-2
      VINCZE ANDRADA - URITU DENISA 11-4, 9-11, 11-8, 11-4 3-1
      DRAGOMAN ANDREEA - URSZULY TIMEEA 11-4, 11-6, 11-3 3-0
      BORDEI AURA - CARAGEA CLAUDIA 11-7, 10-12, 11-8, 8-11, 6-11 2-3
      DRAGOMAN ANDREEA - URITU DENISA 11-13, 11-7, 11-9, 11-5 3-1
      VINCZE ANDRADA - CARAGEA CLAUDIA 12-14, 11-4, 11-8, 11-4 3-1
      BORDEI AURA - URSZULY TIMEEA 12-10, 10-12, 11-13, 5-11 1-3

      CSM GIURGIU - CSM ARAD 2-5
      CHIRIPUCI RAMONA - STRUNA ADELA 11-8, 7-11, 5-11, 11-13 1-3
      CHIRECEANU DENISA - ORBAN MADALINA 8-11, 11-13, 11-9, 11-9, 8-11 2-3
      NITU VLADIA - RUS IRINA 3-11, 8-11, 9-11 0-3
      CHIRECEANU DENISA - STRUNA ADELA 8-11, 12-14, 11-8, 11-9, 11-4 3-2
      CHIRIPUCI RAMONA - RUS IRINA 11-8, 9-11, 9-11, 5-11 1-3
      NITU VLADIA - ORBAN MADALINA 11-6, 6-11, 10-12, 13-11, 12-10 3-2
      CHIRECEANU DENISA - RUS IRINA 8-11, 15-13, 4-11, 8-11 1-3

      RUNDA 4

      CSTA BUCURESTI - CSM ARAD 2-5
      SFERLEA ALESIA - RUS IRINA 11-13, 1-11, 11-13 0-3
      BARLAN LORENA - ORBAN MADALINA 11-9, 11-13, 11-5, 11-13, 11-7 3-2
      OPREA MARIA - STRUNA ADELA 8-11, 11-9, 11-8, 11-13, 8-11 2-3
      BARLAN LORENA - RUS IRINA 10-12, 10-12, 5-11 0-3
      SFERLEA ALESIA - STRUNA ADELA 14-12, 8-11, 4-11, 11-6, 8-11 2-3
      OPREA MARIA - ORBAN MADALINA 16-14, 11-3, 11-5 3-0
      BARLAN LORENA - STRUNA ADELA 13-11, 10-12, 10-12, 11-9, 7-11 2-3

      CSM MOINESTI - LPS NICOLAE ROTARU C-TA 5-0
      CALOIANU IULIANA - GRIGORE ANDREEA 11-8, 9-11, 11-9, 11-6 3-1
      BALTAG DENISA - BAIASU IOANA 11-6, 11-1, 11-4 3-0
      JIBRIC ECATERINA - RADUCANU BRIANA 11-3, 11-8, 11-6 3-0
      BALTAG DENISA - GRIGORE ANDREEA 11-8, 11-6, 7-11, 14-12 3-1
      CALOIANU IULIANA - RADUCANU BRIANA 11-8, 11-8, 11-5 3-0

      CSA STEAUA BUCURESTI - ACSM DUNAREA GIURGIU 5-0
      DRAGOMAN ANDREEA - PALANGEAN IRIS 11-2, 11-4, 11-2 3-0
      BORDEI AURA - MOCANU DIANA 11-4, 11-2, 11-1 3-0
      BUCUR ANDREEA - BANARU MARINA 12-10, 12-10, 9-11, 11-6 3-1
      BORDEI AURA - PALANGEAN IRIS 11-5, 11-2, 11-7 3-0
      DRAGOMAN ANDREEA - BANARU MARINA 11-9, 11-6, 11-5 3-0

      CSM GIURGIU - CS FARUL C-TA 0-5
      MIHALACHE ANA MARIA-URSZUKY TIMEEA 6-11,4-11,5-11 0-3
      CHIRECEANU DENISA-CARAGEA CLAUDIA 11-9,1-11,5-11,11-9,4-11 2-3
      NITU VLADIA-URITU DENISA 7-11,5-11,2-11 0-3
      CHIRECEANU DENISA-URSZULY TIMEEA 4-11,11-6,8-11,5-11 1-3
      MIHALACHE ANA MARIA-URITU DENISA 2-11,9-11,8-11 0-3

      RUNDA 5

      CSM MOINESTI - CSM ARAD 5-3
      CALOIANU IULIANA - STRUNA ADELA 9-11, 9-11, 8-11 0-3
      BALTAG DENISA - CRAIU ANDREEA 8-11, 11-4, 11-7, 11-3 3-1
      JIBRIC ECATERINA - RUS IRINA 6-11, 10-12, 11-6, 5-11 1-3
      BALTAG DENISA - STRUNA ADELA 11-8, 11-6, 11-9 3-0
      CALOIANU IULIANA - RUS IRINA 11-5, 11-4, 11-5 3-0
      JIBRIC ECATERINA - CRAIU ANDREEA 11-3, 11-3, 11-5 3-0
      BALTAG DENISA - RUS IRINA 5-11, 9-11, 11-5, 9-11 1-3
      JIBRIC ECATERINA - STRUNA ADELA 11-9, 11-5, 11-9 3-0

      LPS NICOLAE ROTARU C-TA - ACSM DUNAREA GIURGIU 5-2
      RADUCANU BRIANA-PALANGEAN IRIS 11-6,11-9,11-3 3-0
      GRIGORE ANDREEA-MOCANU DIANA 11-6,11-5,11-3 3-0
      BAIASU IOANA-BANARU MARINA 13-15,7-11,11-8,7-11 1-3
      GRIGORE ANDREEA-PALANGEAN IRIS 11-3,11-7,11-8 3-0
      RADUCANU BRIANA-BANARU MARINA 4-11,5-11,9-11 0-3
      BAIASU IOANA-MOCANU DIANA 11-4,11-9,11-9 3-0
      GRIGORE ANDREEA-BANARU MARINA 11-6,7-11,11-9,11-9 3-1

      CSA STEAUA BUCURESTI - CSM GIURGIU 5-0
      DRAGOMAN ANDREEA-GHIRIPUCI RAMONA 11-9,11-6,11-3 3-0
      BORDEI AURA-MIHALACHE ANA MARIA 11-7,11-4,14-12 3-0
      BUCUR ANDREEA-NITU VLADIA 11-4,11-8,11-6 3-0
      BORDEI AURA-CHIRIPUCI RAMONA 11-5,11-6,11-9 3-0
      DRAGOMAN ANDREEA-NITU VLADIA 8-11,11-8,11-4,11-6 3-1

      CS FARUL CONSTANTA - CSTA BUCURESTI 5-0
      CARAGEA CLAUDIA - OPREA MARIA 11-6, 11-7, 11-2 3-0
      URSZULY TIMEEA - SFERLEA ALESIA 11-4, 9-11, 11-6, 11-7 3-1
      URITU DENISA - BARLAN LORENA 12-10, 11-8, 13-11 3-0
      URSZULY TIMEEA - OPREA MARIA 12-10, 11-5, 11-7 3-0
      CARAGEA CLAUDIA - BARLAN LORENA 6-11, 10-12, 12-14 0-3
      URITU DENISA - SFERLEA ALESIA 11-5, 11-1, 7-11, 11-4 3-1

      RUNDA 6

      CSM GIURGIU - ACSM DUNAREA GIURGIU 5-0
      NITU VLADIA - PALANGEAN IRIS 11-5, 11-5, 11-5 3-0
      CHIRECEANU DENISA - MOCANU DIANA 11-2, 11-3, 11-1 3-0
      CHIRIPUCI RAMONA - BANARU MARINA 11-2, 11-5, 6-11, 11-8 3-1
      CHIRECEANU DENISA - PALANGEAN IRIS 11-4, 11-3, 11-7 3-0
      NITU VLADIA - BANARU MARINA 11-5, 10-12, 11-7, 11-8 3-1

      CSA STEAUA BUCURESTI - CSTA BUCURESTI 5-0
      VINCZE ANDRADA - OPREA MARIA 11-5, 11-4, 11-6 3-0
      DRAGOMAN ANDREEA - SFERLEA ALESIA 11-6, 11-4, 11-5 3-0
      BUCUR ANDREEA - BARLAN LORENA 12-10, 11-5, 11-8 3-0
      DRAGOMAN ANDREEA - OPREA MARIA 11-8, 11-4, 11-5 3-0
      VINCZE ANDRADA - BARLAN LORENA 11-7, 11-6, 11-3 3-0

      LPS NICOLAE ROTARU C-TA - CSM ARAD 0-5
      GRIGORE ANDREEA - RUS IRINA 1-11, 11-8, 12-10, 7-11, 2-11 2-3
      BAIASU IOANA - ORBAN MADALINA 11-4, 7-11, 9-11, 7-11 1-3
      RADUCANU BRIANA - STRUNA ADELA 14-16, 3-11, 9-11 0-3
      BAIASU IOANA - RUS IRINA 11-5, 11-13, 7-11, 10-12 1-3
      GRIGORE ANDREEA - STRUNA ADELA 7-11, 8-11, 7-11 0-3

      CSM MOINESTI - CS FARUL CONSTANTA 5-4
      CALOIANU IULIANA - URSZULY TIMEEA 6-11, 8-11, 11-6, 3-11 1-3
      BALTAG DENISA - CARAGEA CLAUDIA 11-9, 7-11, 11-6, 11-7 3-1
      JIBRIC ECATERINA - URITU DENISA 11-9, 11-9, 6-11, 5-11, 13-11 3-2
      BALTAG DENISA - URSZULY TIMEEA 9-11, 11-5, 8-11, 9-11 1-3
      CALOIANU MIHELA - URITU DENISA 5-11, 7-11, 8-11 0-3
      JIBRIC ECATERINA - CARAGEA CLAUDIA 2-11, 5-11, 11-8, 10-12 1-3
      BALTAG DENISA - URITU DENISA 6-11, 12-10, 12-10, 6-11, 11-3 3-2
      JIBRIC ECATERINA - URSZULY TIMEEA 11-7, 7-11, 11-2, 11-8 3-1
      CALOIANU IULIANA - CARAGEA CLAUDIA 11-7, 9-11, 11-6, 9-11, 11-7 3-2

      RUNDA 7

      CSA Steaua Bucuresti – CSM Moinesti 5-1

      CS Farul Constanta – LPS N Rotaru Constanta 5-0

      CSTA Bucuresti – CSM Giurgiu 5-0

      CSM Arad – ACSM Dunarea Giurgiu 5-1
      Ultima editare de Dan12; 26.feb.2019, 09:48.

      Comentariu


      • #4
        Campionatul Național pe echipe seniori Divizia A, feminin,
        Rezultate, clasamente finale:
        Divizia A Feminin:


        CLASAMENT TUR
        • 1 CSA Steaua Bucuresti 14 Puncte
        • 2 CSM Moinesti 12 -/- 9-7
        • 3 CS Farul Constanta 12 -/- 9-9
        • 4 CSTA Bucuresti 12 -/- 7-9
        • 5 CSM Arad 10 -/-
        • 6 CSM Giurgiu 9 -/-
        • 7 LPS N Rotaru Constanta 8 -/-
        • 8 ACSM Dunarea Giurgiu 7 -/–

        CLASAMENT RETUR
        • 1 CSA Steaua Bucuresti 14 Puncte
        • 2 CSM Moinesti 13 -/-
        • 3 CS Farul Constanta 12 -/-
        • 4 CSM Arad 11 -/-
        • 5 CSTA Bucuresti 10 -/-
        • 6 CSM Giurgiu 9 -/-
        • 7 LPS N Rotaru Constanta 8 -/-
        • 8 ACSM Dunarea Giurgiu 7 -/-

        CLASAMENT GENERAL
        • 1 CSA Steaua Bucuresti 28 Puncte
        • 2 CSM Moinesti 25 -/-
        • 3 CS Farul Constanta 24 -/-
        • 4 CSTA Bucuresti 22 -/-
        • 5 CSM Arad 21 -/-
        • 6 CSM Giurgiu 18 -/-
        • 7 LPS N Rotaru Constanta 16 -/-
        • 8 ACSM Dunarea Giurgiu 14 -/-

        Comentariu


        • #5
          Clasamentele la seniori dupa disputarea Campionatului Național Echipe Divizia A Feminin
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Screenshot-1429.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	107,0 KB 
ID:	777068

          Comentariu

          Cine a citit topicul
          Procesare...
          X