Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CAMPIONATUL NATIONAL INDIVIDUAL SENIORI-ARAD

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• CAMPIONATUL NATIONAL INDIVIDUAL SENIORI-ARAD

Cred ca din Arad ar putea veni cele mai proaspete informatii!
    Primorac Carbon FL Off+
    Sriver FX // Sriver FX

Re: CAMPIONATUL NATIONAL INDIVIDUAL SENIORI-ARAD

Nu apare deocamdata nimic nici pe F.R.T.M

Comentariu

Pe frtm doar dupa terminare!
      Primorac Carbon FL Off+
      Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

azi se joaca in grupe si maiine incep eliminatoriu si poate colegii lui DURDUN au timp sa scrie ce mai fac la intoarcere.

Comentariu

Prima zi de competitie sa terminat . S-au jucat calificarile pentru tablou principal la simplu , cei mai buni nu au mai trebuit sa joace in grupe astfel cei mai mici jucand calificarile la simplu feminin si masculin. Asta s-a intamplat dimineata. Nu va pot spune cine s-a calificat ca nu am vazut.
          In rest va pot spune ca dupa masa s-a jucat Dublu Mixt toata dupa masa pana seara la 9. Au fost meciuri tare frumoase. Dupa cum era de asteptat cuplurile Adrian Dodean / Daniela Dodean si Andrei Filimon / Elisabeta Samara nu prea au avut mari probleme in a se califica in Finala . Au avut putine meciuri grele si au reusit sa ajunga in finala. Astfel in finala cuplul format din Dodeni a castigat Aurul cu scorul de 3-0 la seturi . Au fost mingi foarte spectaculoase , in 2 seturi Filimon si cu Samara au fost sigur ca vor lua setul dar au intors scorul dodenii cu mingi spectaculoase , eu am crezut ca se va decide meciul in 5 seturi dupa cat de frumos s-a jucat dar s-a decis doar in 3 seturi .... Dodenii reusind in primul set sa invinga la avantaje , credca 17-15 sau cat a fost in primul set si in setul 3 au condus Filimon cu Samara cu cateva punte aproape de Primul lor set dar au fost intorsi si invinsi.
          A fost foarte multa lume in sala foarte mare.... la finale sigur vor veni mai multi.
          Maine , sambata va incepe de dimineata cel mai probabil Dublurile La Feminin si la Masculin .. si poate se vor juca si cateva meciuri din tablou pana la semifinale si finale care se vor disputa 100% Duminica.
          Va fii o zii plina si frumoasa cu tenis de masa maine la Arad ... va mai tin maine la curent cu ce s-a mai intamplat si va spun si cine a luat Aurul la Dubluri Masculin si Feminin credca maine se va termina Dublul la ambele categorii si urmand sa se joace semifinalele si finalele la masculin si feminin doar Duminica.

Comentariu

Ziua doua de tenis de masa , a inceput ...... dimineata s-a jucat Dublu Masculin si Feminin. Au fost din nou meciuri foarte frumoase .... in finala au ajuns Cuplurile Adrian Dodean / UNU ( nu-i retin numele parca ii din Bistrita ) vs Andrei Filimon / Adrian Crisan .... si au castigat Andrei Filimon / Adrian Crisan cu scorul de 3-0 .... Cam atat in dimineata asta.
            Dupa masa se dau drumul la Eliminatorii ( Primii 64 stil Turneu ) Masculin si Feminin Simplu.... pana la semifinale se va juca . Semifinalele si Finalele se vor disputa Duminica. Acum vor intra si cei buni care nu au jucat Vineri la simplu adica favoritii .... .

Comentariu

S-a terminat si dupa masa asta de tenis de masa.....
              Foarte frumos ... poate putin zis. S-a jucat doar la simplu masculin si feminin pana la semifinale .... va pot zice ca au fost meciuri spectaculoase si pana si favoritii Samara , Daniela , Adrian Dodean si Adrian Crisan au avut probleme mari sa se califice. Astfel toti acestia 4 s-au calificat in semifinalele de maine si mai va pot zice ca la masculin sa mai calificat surprinzator Siman :P
              maine dimineata se vor juca semifinalele si finalele la simplu ... la masculin si femin . Si maine se va termina concursul , din pacate. Revin cu noi vesti salut :P

Comentariu

multumim pentru informatii
                care ar fi al 4-lea calificat la masculin?
                TIMO BOLL ALC
                tenergy 05

Comentariu

am fost in seara asta la meciuri, n-am stat pina la sfirsit, D. Dodean si E. Samara si-au cistigat relativ lejer meciurile, desi Dana a pierdut de la 3-0 2 seturi, primul de la 9-9 cu 2 mingi cu banda. B. Scocz (cred ca i-am gresit numele, dar sint prea obosit sa caut cum se scrie corect) s-a chinuit, a cistigat ambele meciuri cu 4-3. la baieti, A. Dodean, juca al treilea meci, cu un jucator de origine maghiara, nu i-am retinut numele, meci echilibrat. Adrian Crisan a vea 3-2 cu O. Ionescu in meciul 3, insa a avut in meciul precedent, cu Scocz (iar gresit cred) niste mingi senzationale.
                  imi explica cineva cum e sistemul cu recalificarile, caci nu mi-e familiar?
                  deplorabila atmosfera din sala, in afara de sportivi si antrenori nu cred ca eram mai mult de 50 de persoane....mai pe seara s-au mai adunat citiva, insa totusi....

Comentariu

Cei care pierd mai joaca in continuare incat in final poate sa ajunga pana pe locul trei!
                    Primorac Carbon FL Off+
                    Sriver FX // Sriver FX

Comentariu

Era culmea sa transmita macar finalele la TV!!!
                      Blade: Butterfly Schlager Carbon
                      FH:TENERGY 05
                      BH:TENERGY 05

Comentariu

frumoase meciurile de azi, toate s-au incheiat cu acelasi scor, 4-1:
                        Semifinale baieti:
                        Dodean-Simon 4-1
                        Crisan-Olteanu 4-1
                        Semifinale fete:
                        Dodean-Borza 4-1
                        Samara-Szocs (scuze pt c-ul introdus gresit aseara) 4-1
                        Finalele:
                        A.Dodean-Crisan 1-4
                        Dodean a egalat la 1, insa apoi, desi in setul 4 a fost foarte aproape de egalare, n-a reusit.
                        D.Dodean-Samara 4-1
                        Dana a dominat, un echilibru in setul 2 cistigat la 13 de Eliza, insa apoi dominarea aradencei a fost clara.
                        felicitari cistigatorilor, a fost o competitie foarte frumoasa, azi si un public ceva mai numeros, cu atmosfera, in special la finala fetelor.

Comentariu

Multumim.

Comentariu

Postat în original de Hades
                            Era culmea sa transmita macar finalele la TV!!!
                            Nu se putea. Era duminica zi de "Procesu Etapei"
                            In alta ordine de idei e impresionant sa il vezi pe Crisan jucand asa "de aproape". E ca metronomul , nespectaculos , dar precis si exact cat trebuie , fara miscari in plus: serva scurta la fileu , preluari scurte la fileu iar cand mingea e ridicata o unghie fata de fileu urmeaza un atac necrutator.
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

Comentariu

Cine a citit topicul
                            Procesare...
                            X