Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Magic Nights - Brăila - August 2015

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Magic Nights - Brăila - August 2015

    Magic Nights - Brăila - August 2015

    Etapa I - Joi 6 August 2015
    Etapa II - Joi 13 August 2015
    Etapa III - Joi 20 August 2015
    Etapa IV - Joi 27 August 2015

    LOCALITATEA: Brăila, str. Ștefan cel Mare, nr. 218;
    DATA: Joi 6, 13, 20 și 27 August 2015;
    CATEGORII: Amatori + Open;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    18.00 - 18.15 – validare înscrieri, la 18.30 încep meciurile;
    SALA: Magic Spin Arena - În incinta CS Lipan Tenis de Masă;
    LOGISTICĂ: 4 mese Butterfly, mingi *;
    SPAȚIU DE JOC: 180 mp, aer condiționat/încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet - În așteptare GraboRocket;
    FACILITĂȚI: Garderobă;
    TAXA: 10 lei, respectiv 5 lei pentru membrii clubului ACS Magic Spin Brăila;
    Se asigură apă plată.
    CATEGORII:
    Open + Amatori - amestecat;
    SISTEMUL DE JOC:
    - Număr maxim de participanți: 32;
    - Se joacă în sistemul 2 grupe de 4 jucători la o masă;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - În funcție de numărul de participanți se pot face grupe de 4 jucători din care se califică primii 2 pe un tablou eliminatoriu (partea superioară a clasamentului) și ultimii 2 pe un alt tablou eliminatoriu (partea inferioară a clasamentului);
    - Tablouri eliminatorii de 4, 8 sau 16;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneu;
    - Locurile IV se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 3 şi 4 dintr-o grupă să nu se întâlnească decât în finala pentru mijlocul clasamentului) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneu;
    MATERIALE DE PREMIERE - ETAPA I:
    Locurile 1 și 2 – medalii + diplome;
    REGULAMENT
    Se va respecta regulamentul ITTF, FRTM și AmaTur (în ceea ce privește distincția între categorii Open/Amatori).
    Fiind un turneu de anduranță (17 etape în 2015), competiția se adresează în primul rând membrilor fideli ai clubului astfel încât prezența Open-iștilor (și la momentul actual sunt doar 3 în Brăila) se limitează la maxim 2 etape pe lună, astfel încât toți Amatorii să aibă șansa lor la câștigarea etapelor, dar mai ales la câștigarea premiilor lunare și la calificarea în Play-Off.
    GRILA DE PUNCTARE
    -se acorda 4 puncte pentru fiecare participare;
    -victorie în grupe = 1 punct pentru fiecare meci câștigat;
    -calificare din grupe pe tabloul eliminatoriu principal = 2 puncte;
    -calificare din grupe pe tabloul eliminatoriu secundar = 1 punct;
    Tablou eliminatoriu principal:
    -meci câștigat în turul I = 2 puncte;
    -meci câștigat în turul II = 2 + 2 = 4 puncte;
    -meci câștigat în turul III = 4 + 2 = 6 puncte;
    -meci câștigat în turul IV (finala) = 6 + 2 = 8 puncte;
    Tablou eliminatoriu secundar:
    -meci câștigat în turul I = 1 punct;
    -meci câștigat în turul II = 1 + 1 = 2 puncte;
    -meci câștigat în turul III = 2 + 1 = 3 puncte;
    -meci câștigat în turul IV (finala) = 3 + 1 = 4 puncte;
    Bonus fidelitate:
    -prezența la toate etapele dintr-o lună = 2 puncte.
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum, telefonic sau la sală în limita locurilor disponibile;
    ORGANIZATORI:
    - Ion Marius, tel. 0725.063.355;
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;



    ACS Magic Spin Brăila - Facebook
    Ultima editare de marcelgiosan; 19.aug.2015, 14:05.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Etapa I și II

    Inscrieri Open+Amatori - Etapa I - on 06.08.2015 at 19:13:17

    1. Chiscop Bogdan, Galati - 227 - 17,7 - AJ
    2. Patap Vladimir, Braila - 1082 - 17,5 - A
    3. Dobrila Petru, Braila - 1030 - 16 - A
    4. Bolocan Daniel, Braila - 1018 - 12,5 - A
    5. Roscan Nicusor, Braila - 791 - 12,33 - A
    6. Giosan Marcel, Galati - 304 - 11,9 - A
    7. Constantinescu Rares, Braila - 432 - 10,07 - AJ
    8. Anghel Adrian, Braila - 956 - 9,5 - A
    9. Panait Adrian, Braila - 524 - 9,33 - AW
    10. Predescu Adrian, Braila - 1213 - 7,33 - A
    11. Vasile Razvan, Braila - 1301 - 5,5 - AJ
    12. Morun Marian, Braila - 1275 - 5 - A
    13. Moise Viorel, Braila - 1415 - 5 - A
    14. Constantinescu Valentin, Braila - 1690 - 5 - A
    15. Constantinescu Radu, Braila - 2798 - 0 - A
    16. Dimache Maria, Braila - 3926 - -

    Clasament Open+Amatori - Etapa I

    1 -- 4
    Patap Vladimir - Braila
    Chiscop Bogdan - Galati
    Dobrila Petru - Braila
    Constantinescu Rares - Braila
    5 -- 8
    Roscan Nicusor - Braila
    Giosan Marcel - Galati
    Panait Adrian - Braila
    Bolocan Daniel - Braila
    9 -- 12
    Moise Viorel - Braila
    Dimache Maria - Braila
    Anghel Adrian - Braila
    Constantinescu Valentin - Braila
    13 -- 16
    Vasile Razvan - Braila
    Constantinescu Radu - Braila
    Predescu Adrian - Braila
    Morun Marian - Braila

    Inscrieri Open + Amatori - Etapa II - on 13.08.2015 at 23:01:08

    1. Toma Iulian, Braila - 90 - 23 - OW
    2. Ilie Octavel, Braila - 878 - 17 - A
    3. Zarinschi Catalin, Galati - 261 - 16,9 - A
    4. Miculescu Alexandru, Piatra Neamt - 1265 - 13 - A
    5. Bolocan Daniel, Braila - 1018 - 12,5 - A
    6. Roscan Nicusor, Braila - 791 - 12,33 - A
    7. Giosan Marcel, Galati - 304 - 11,9 - A
    8. Muresan Ioan, Galati - 584 - 10,14 - AW
    9. Constantinescu Rares, Braila - 432 - 10,07 - AJ
    10. Anghel Adrian, Braila - 956 - 9,5 - A
    11. Panait Adrian, Braila - 524 - 9,33 - AW
    12. Pavel Nicolae, Braila - 1117 - 7,33 - A
    13. Toma Andrei, Braila - 1025 - 6,5 - AJ
    14. Moise Viorel, Braila - 1415 - 5 - A
    15. Constantinescu Valentin, Braila - 1690 - 5 - A
    16. Mincior Vicentiu, Braila - 3063 - 0 - A
    17. Dimache Maria, Braila - nou - 0 - A

    Clasament Open + Amatori - Etapa II

    1. Toma Iulian - Braila
    2. Zarinschi Catalin - Galati
    3 -- 4
    Roscan Nicusor - Braila
    Miculescu Alexandru - Piatra Neamt
    5 -- 8
    Pavel Nicolae - Braila
    Constantinescu Rares - Braila
    Muresan Ioan - Galati
    Ilie Octavel - Braila
    9. Panait Adrian - Braila
    10. Bolocan Daniel - Braila
    11 -- 12
    Giosan Marcel - Galati
    Dimache Maria - Braila
    13 -- 16
    Toma Andrei - Braila
    Constantinescu Valentin - Braila
    Anghel Adrian - Braila
    Moise Viorel - Braila
    17
    Mincior Vicentiu - Braila

    Magic Nights - Clasament August 2015
    Loc Nume și Prenume Localitatea
    I
    II
    III
    IV
    Bonus
    Total
    1 Bolocan Daniel Brăila
    9
    9
    8
    11
    2
    39
    2 Chiscop Bogdan Galați
    13
    0
    10
    15
    38
    3 Dobrila Petru Brăila
    11
    0
    11
    13
    35
    4 Panait Adrian Brăila
    8
    9
    5
    8
    2
    32
    5 Roscan Nicusor Brăila
    8
    12
    0
    11
    31
    6 Toma Iulian Brăila
    0
    15
    15
    0
    30
    7 Zarinschi Catalin Galați
    0
    13
    0
    17
    30
    8 Patap Vladimir Brăila
    15
    0
    0
    13
    28
    9 Muresan Ioan Galați
    0
    8
    8
    10
    26
    10 Moise Viorel Brăila
    8
    5
    5
    5
    2
    25
    11 Giosan Marcel Galați
    8
    7
    0
    8
    23
    12 Dimache Maria Brăila
    7
    7
    0
    8
    22
    13 Constantinescu Rares Brăila
    11
    8
    0
    0
    19
    14 Anghel Adrian Brăila
    7
    5
    0
    7
    19
    15 Vasile Razvan Brăila
    6
    0
    5
    8
    19
    16 Stoian Nicolae Brăila
    0
    0
    9
    10
    19
    17 Barac Andreea Brăila
    0
    0
    8
    10
    18
    18 Constantinescu Valentin Brăila
    6
    5
    6
    0
    17
    19 Apostu Ionel Brăila
    0
    0
    9
    8
    17
    20 Morun Marian Brăila
    6
    0
    6
    4
    16
    21 Pavel Nicolae Brăila
    0
    8
    0
    8
    16
    22 Cojocaru Mitică Brăila
    0
    0
    13
    0
    13
    23 Toma Andrei Brăila
    0
    6
    0
    7
    13
    24 Miculescu Alexandru Piatra Neamț
    0
    11
    0
    0
    11
    25 Predescu Adrian Brăila
    6
    0
    0
    4
    10
    26 Ilie Octavel Braila
    0
    9
    0
    0
    9
    27 Ion Marius Răzvan Brăila
    0
    0
    8
    0
    8
    28 Sandu Mihai Brăila
    0
    0
    7
    0
    7
    29 Budescu Marian Galați
    0
    0
    0
    7
    7
    30 Barac Adrian Brăila
    0
    0
    0
    7
    7
    31 Constantinescu Radu Brăila
    5
    0
    0
    0
    5
    32 Hărmănescu Petruș Brăila
    0
    0
    0
    5
    5
    33 Mincior Vicentiu Brăila
    0
    4
    0
    0
    4
    34 Enache Sorin Brăila
    0
    0
    0
    4
    4
    Ultima editare de marcelgiosan; 28.aug.2015, 00:15.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Etapa III și IV

      Inscrieri Open + Amatori - Etapa a III-a - on 20.08.2015 at 19:09:41

      1. Toma Iulian, Braila - 90 - 23 - OW
      2. Chiscop Bogdan, Galati - 227 - 17,7 - AJ
      3. Dobrila Petru, Braila - 1030 - 16 - A
      4. Apostu Ionel, Braila - 790 - 12,67 - A
      5. Bolocan Daniel, Braila - 1018 - 12,5 - A
      6. Sandu Mihai, Braila - 779 - 12,33 - A
      7. Cojocaru Mitica, Braila - 1369 - 11 - A
      8. Muresan Ioan, Galati - 584 - 10,14 - AW
      9. Panait Adrian, Braila - 524 - 9,33 - AW
      10. Stoian Nicolae, Braila - 892 - 9 - A
      11. Barac Andreea, Braila - 944 - 8 - AF
      12. Vasile Razvan, Braila - 1301 - 5,5 - AJ
      13. Morun Marian, Braila - 1275 - 5 - A
      14. Moise Viorel, Braila - 1415 - 5 - A
      15. Constantinescu Valentin, Braila - 1690 - 5 - A
      16. Ion Marius Razvan, Braila - 3062 - 0 - A

      Clasament Open + Amatori - Etapa a III-a

      1. Toma Iulian - Braila
      2. Cojocaru Mitica - Braila
      3 -- 4
      Chiscop Bogdan - Galati
      Dobrila Petru - Braila
      5 -- 8
      Barac Andreea - Braila
      Bolocan Daniel - Braila
      Apostu Ionel - Braila
      Muresan Ioan - Galati
      9. Stoian Nicolae - Braila
      10. Ion Marius Razvan - Braila
      11 -- 12
      Sandu Mihai - Braila
      Constantinescu Valentin - Braila
      13 -- 16
      Panait Adrian - Braila
      Moise Viorel - Braila
      Vasile Razvan - Braila
      Morun Marian - Braila

      Inscrieri Open + Amatori - Etapa a IV-a - on 27.08.2015 at 23:50:29

      1. Chiscop Bogdan, Galati - 212 - 18,58 - OJ
      2. Zarinschi Catalin, Galati - 243 - 18,03 - O
      3. Dobrila Petru, Braila - 799 - 18 - O
      4. Patap Vladimir, Braila - 883 - 17,33 - A
      5. Giosan Marcel, Galati - 304 - 12,1 - A
      6. Dimache Maria, Braila - 1733 - 12 - A
      7. Apostu Ionel, Braila - 767 - 10,75 - A
      8. Bolocan Daniel, Braila - 953 - 10,67 - A
      9. Roscan Nicusor, Braila - 768 - 10,5 - A
      10. Panait Adrian, Braila - 505 - 9,83 - AW
      11. Muresan Ioan, Galati - 612 - 9,71 - AW
      12. Anghel Adrian, Braila - 981 - 9,5 - A
      13. Enache Sorin, Braila - 1196 - 8,67 - A
      14. Stoian Nicolae, Braila - 836 - 8,5 - A
      15. Pavel Nicolae, Braila - 965 - 8,5 - A
      16. Budescu Marian, Galati - 584 - 8,45 - A
      17. Barac Andreea, Braila - 901 - 7,4 - AF
      18. Predescu Adrian, Braila - 1143 - 6,75 - A
      19. Toma Andrei, Braila - 956 - 6,6 - AJ
      20. Moise Viorel, Braila - 1267 - 5,67 - A
      21. Vasile Razvan, Braila - 1223 - 5,33 - AJ
      22. Morun Marian, Braila - 1204 - 5 - A
      23. Barac Adrian, Braila - 3101 - 0 - A
      24. Harmanescu Petrus, Braila - nou - 0 - A

      Clasament Open + Amatori - Etapa a IV-a

      1. Zarinschi Catalin - Galati
      2. Chiscop Bogdan - Galati
      3 -- 4
      Dobrila Petru - Braila
      Patap Vladimir - Braila
      5 -- 8
      Stoian Nicolae - Braila
      Muresan Ioan - Galati
      Bolocan Daniel - Braila
      Roscan Nicusor - Braila
      9 -- 12
      Giosan Marcel - Galati
      Panait Adrian - Braila
      Apostu Ionel - Braila
      Pavel Nicolae - Braila
      13. Barac Andreea - Braila
      14. Vasile Razvan - Braila
      15 -- 16
      Barac Adrian - Braila
      Dimache Maria - Braila
      17 -- 20
      Budescu Marian - Galati
      Anghel Adrian - Braila
      Harmanescu Petrus - Braila
      Toma Andrei - Braila
      21 -- 24
      Predescu Adrian - Braila
      Enache Sorin - Braila
      Morun Marian - Braila
      Moise Viorel - Braila
      Ultima editare de marcelgiosan; 28.aug.2015, 00:15.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Panait Adrian-Braila

        Comentariu


        • #5
          Constantinescu Rareș - Brăila;
          Vasile Răzvan - Brăila;
          Dimache Maria - Brăila;
          Lipan Miruna - Brăila;
          Toma Andrei - Brăila;
          Pacleanu Mihai - Brăila;
          Dobrilă Petru - Brăila.
          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Chișcop Bogdan - Galați.
            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

            Comentariu


            • #7
              Constantinescu Valentin - Braila;
              Moise Viorel - Braila.
              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

              Comentariu


              • #8
                Grupa inferioara nr. 1

                Nume si prenume Localitate
                1
                2
                3
                4
                5
                6
                V
                Loc
                1 CHISCOP BOGDAN GALATI
                3-0
                3-1
                3-0
                3
                1
                2 ANGHEL ADRIAN BRAILA
                0-3
                2-3
                3-0
                1
                3 PANAIT ADRIAN BRAILA
                1-3
                3-2
                3-1
                2
                2
                4 DIMACHE MARIA BRAILA
                0-3
                0-3
                1-3
                0
                5
                6
                Grupa inferioara nr. 2

                Nume si prenume Localitate
                1
                2
                3
                4
                5
                6
                V
                Loc
                1 PATAP VLADIMIR BRAILA
                3-0
                3-0
                3-0
                3
                1
                2 CONSTANTINESCU RARES BRAILA
                0-3
                3-0
                3-0
                2
                2
                3 PREDESCU ADRIAN BRAILA
                0-3
                0-3
                3-0
                1
                4 CONSTANTINESCU RADU BRAILA
                0-3
                0-3
                0-3
                0
                5
                6
                Grupa inferioara nr. 3

                Nume si prenume Localitate
                1
                2
                3
                4
                5
                6
                V
                Loc
                1 DOBRILA PETRU BRAILA
                3-0
                3-0
                3-0
                3
                1
                2 GIOSAN MARCEL GALATI
                0-3
                3-0
                3-0
                2
                2
                3 VASILE RAZVAN BRAILA
                0-3
                0-3
                3-1
                1
                4 CONSTANTINESCU VALENTIN BRAILA
                0-3
                0-3
                1-3
                0
                5
                6
                Grupa inferioara nr. 4

                Nume si prenume Localitate
                1
                2
                3
                4
                5
                6
                V
                Loc
                1 BOLOCAN DANIEL BRAILA
                3-1
                3-0
                3-1
                3
                1
                2 ROSCAN NICUSOR BRAILA
                1-3
                3-1
                3-0
                2
                2
                3 MORUN MARIAN BRAILA
                0-3
                1-3
                3-0
                1
                4 MOISE VIOREL BRAILA
                1-3
                0-3
                0-3
                0
                5
                6
                Ultima editare de marcelgiosan; 06.aug.2015, 21:46.
                Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                Comentariu


                • #9
                  Eliminatorii

                  Eliminatorii partea superioara a clasamentului


                  1. Chiscop Bogdan
                  ------------------------- Chiscop Bogdan 3-0
                  8. Giosan Marcel
                  -------------------------------------------------- Chiscop Bogdan 3-0
                  5. Constantinescu Rares
                  ------------------------- Constantinescu Rares 3-0
                  4. Bolocan Daniel
                  --------------------------------------------------------------------------- Patap Vladimir 0-3
                  3. Dobrila Petru
                  ------------------------- Dobrila Petru 3-0
                  6. Panait Adrian
                  -------------------------------------------------- Patap Vladimir 0-3
                  7. Roscan Nicusor
                  ------------------------- Patap Vladimir 0-3
                  2. Patap Vladimir



                  Eliminatorii partea inferioara a clasamentului


                  1. Dimache Maria
                  ------------------------- Dimache Maria 3-0
                  8. Constantinescu Radu
                  -------------------------------------------------- Dimache Maria 3-0
                  5. Constantinescu Valentin
                  ------------------------- Constantinescu Valentin 3-0
                  4. Morun Marian
                  --------------------------------------------------------------------------- Moise Viorel 0-3
                  3. Vasile Razvan
                  ------------------------- Moise Viorel 0-3
                  6. Moise Viorel
                  -------------------------------------------------- Moise Viorel 3-0
                  7. Anghel Adrian
                  ------------------------- Anghel Adrian 3-0
                  2. Predescu Adrian
                  Ultima editare de marcelgiosan; 06.aug.2015, 20:49.
                  Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                  Comentariu


                  • #10
                    Aha, va jucati cand altii muncesc... Abia acum am vazut mesajele astea, asa ca de data asta ati scpat de mine SUCCES !!

                    Data viitoare... hmmmm...
                    Iulian Toma

                    Comentariu


                    • #11
                      Clasament Open+Amatori

                      1 -- 4
                      Patap Vladimir - Braila
                      Chiscop Bogdan - Galati
                      Dobrila Petru - Braila
                      Constantinescu Rares - Braila
                      5 -- 8
                      Roscan Nicusor - Braila
                      Giosan Marcel - Galati
                      Panait Adrian - Braila
                      Bolocan Daniel - Braila
                      9 -- 12
                      Moise Viorel - Braila
                      Dimache Maria - Braila
                      Anghel Adrian - Braila
                      Constantinescu Valentin - Braila
                      13 -- 16
                      Vasile Razvan - Braila
                      Constantinescu Radu - Braila
                      Predescu Adrian - Braila
                      Morun Marian - Braila
                      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                      Comentariu


                      • #12
                        Punctaj după prima etapă

                        Clasament August 2015
                        Loc Nume și Prenume Localitatea I II III IV Total
                        1 Patap Vladimir Brăila 15 15
                        2 Chiscop Bogdan Galați 13 13
                        3 Dobrila Petru Brăila 11 11
                        4 Constantinescu Rares Brăila 11 11
                        5 Bolocan Daniel Brăila 9 9
                        6 Giosan Marcel Galați 8 8
                        7 Moise Viorel Brăila 8 8
                        8 Panait Adrian Brăila 8 8
                        9 Roscan Nicusor Brăila 8 8
                        10 Anghel Adrian Brăila 7 7
                        11 Dimache Maria Brăila 7 7
                        12 Morun Marian Brăila 6 6
                        13 Constantinescu Valentin Brăila 6 6
                        14 Predescu Adrian Brăila 6 6
                        15 Vasile Razvan Brăila 6 6
                        16 Constantinescu Radu Brăila 5 5
                        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                        Comentariu


                        • #13
                          Magic Night 1 - Photo




                          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                          Comentariu


                          • #14
                            Joi 13 August 2015 vă așteptăm la Etapa a II-a Magic Nights!

                            Până acum s-au înscris:
                            Ilie Octăvel - Brăila;
                            Apostu Ionel - Brăila;
                            Dobrilă Petru - Brăila (Locul III "Valurile Dunării" - care a rămas dator să facă cinste );
                            Patap Vladimir - Brăila;
                            Toma Iulian - Brăila;
                            Moise Viorel - Brăila;
                            Constantinescu Valentin - Brăila;
                            Giosan Marcel - Galați;
                            Panait Adrian - Brăila;
                            Constantinescu Rareș - Brăila;
                            Dimache Maria - Brăila;
                            Vasile Răzvan - Brăila;
                            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Galati - Muresan Ioan

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X