Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Magic Nights - Brăila - Septembrie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Magic Nights - Brăila - Septembrie 2015

    Magic Nights - Brăila - August 2015

    Etapa V - Joi 3 Septembrie 2015
    Etapa VI - Joi 10 Septembrie 2015
    Etapa VII - Joi 17 Septembrie 2015
    Etapa VIII - Joi 24 Septembrie 2015

    LOCALITATEA: Brăila, str. Ștefan cel Mare, nr. 218;
    DATA: Joi 3, 10, 17 și 24 August 2015;
    CATEGORII: Amatori + Open;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    18.00 - 18.45 ? validare înscrieri, la 19.00 încep meciurile;
    SALA: Magic Spin Arena - În incinta CS Lipan Tenis de Masă;
    LOGISTICĂ: 4 mese Butterfly, mingi *;
    SPAȚIU DE JOC: 180 mp, aer condiționat/încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet - În așteptare GraboRocket;
    FACILITĂȚI: Garderobă;
    TAXA: 15 lei, respectiv 5 lei pentru membrii clubului ACS Magic Spin Brăila;
    Se asigură apă plată.
    CATEGORII:
    Open + Amatori - amestecat;
    SISTEMUL DE JOC:
    - Număr maxim de participanți: 24;
    - Se joacă în sistemul 3 grupe de 4 jucători la 2 mese;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - În funcție de numărul de participanți se pot face grupe de 4 jucători din care se califică primii 2 pe un tablou eliminatoriu (partea superioară a clasamentului) și ultimii 2 pe un alt tablou eliminatoriu (partea inferioară a clasamentului);
    - Tablouri eliminatorii de 4, 8 sau 16;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneu;
    - Locurile IV se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 3 şi 4 dintr-o grupă să nu se întâlnească decât în finala pentru mijlocul clasamentului) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneu;
    MATERIALE DE PREMIERE - ETAPA:
    Locurile 1 și 2 ? medalii + diplome;
    REGULAMENT
    Se va respecta regulamentul ITTF, FRTM și AmaTur (în ceea ce privește distincția între categorii Open/Amatori).
    Fiind un turneu de anduranță (17 etape în 2015), competiția se adresează în primul rând membrilor fideli ai clubului astfel încât prezența Open-iștilor (și la momentul actual sunt doar 4 în Brăila) se limitează la maxim 2 etape pe lună, astfel încât toți Amatorii să aibă șansa lor la câștigarea etapelor, dar mai ales la câștigarea premiilor lunare și la calificarea în Play-Off.
    GRILA DE PUNCTARE
    -se acorda 4 puncte pentru fiecare participare;
    -victorie în grupe = 1 punct pentru fiecare meci câștigat;
    -calificare din grupe pe tabloul eliminatoriu principal = 2 puncte;
    -calificare din grupe pe tabloul eliminatoriu secundar = 1 punct;
    Tablou eliminatoriu principal:
    -meci câștigat în turul I = 2 puncte;
    -meci câștigat în turul II = 2 + 2 = 4 puncte;
    -meci câștigat în turul III = 4 + 2 = 6 puncte;
    -meci câștigat în turul IV (finala) = 6 + 2 = 8 puncte;
    Tablou eliminatoriu secundar:
    -meci câștigat în turul I = 1 punct;
    -meci câștigat în turul II = 1 + 1 = 2 puncte;
    -meci câștigat în turul III = 2 + 1 = 3 puncte;
    -meci câștigat în turul IV (finala) = 3 + 1 = 4 puncte;
    Bonus fidelitate:
    -prezența la toate etapele dintr-o lună = 2 puncte.
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum, telefonic sau la sală în limita locurilor disponibile;
    ORGANIZATORI:
    - Ion Marius, tel. 0725.063.355;
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;

    Facebook - ACS Magic Spin Braila

    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat clasament lunar - Septembrie 2015

    Magic Nights - Clasament Septembrie 2015
    Loc Nume și Prenume Localitatea
    V
    VI
    VII
    VIII
    Bonus
    Total
    1 Roșcan Nicușor Brăila
    9
    11
    10
    12
    2
    42
    2 Panait Adrian Brăila
    12
    11
    7
    11
    2
    41
    3 Bolocan Daniel Brăila
    10
    10
    8
    11
    2
    39
    4 Patap Vladimir Brăila
    0
    15
    15
    0
    30
    5 Pavel Nicolae Brăila
    9
    7
    6
    8
    2
    30
    6 Pascu Gabriel Brăila
    11
    7
    6
    0
    24
    7 Mureșan Ioan
    Galați
    8
    8
    7
    0
    23
    8 Anghel Adrian Brăila
    0
    7
    6
    9
    22
    9 Constantinescu Rareș Brăila
    0
    0
    5
    15
    20
    10 Dobrilă Petru Brăila
    0
    10
    9
    0
    19
    11 Moise Viorel Brăila
    5
    5
    0
    8
    18
    12 Giosan Marcel Galați
    9
    0
    8
    0
    17
    13 Toma Iulian Brăila
    15
    0
    0
    0
    15
    14 Dimache Marian Brăila
    0
    7
    7
    0
    14
    15 Chiscop Bogdan Galați
    0
    14
    0
    0
    14
    16 Barac Adrian Brăila
    5
    9
    0
    0
    14
    17 Zarinschi Cătălin Galați
    0
    0
    13
    0
    13
    18 Barac Andreea Brăila
    5
    8
    0
    0
    13
    19 Arion Costel Mărășești
    0
    0
    11
    0
    11
    20 Ilie Octăvel Brăila
    0
    11
    0
    0
    11
    21 Vasile Răzvan Brăila
    0
    0
    4
    7
    11
    22 Apostu Ionel Brăila
    0
    9
    0
    0
    9
    23 Stoian Nicolae Brăila
    0
    0
    9
    0
    9
    24 Morun Marian Brăila
    4
    0
    0
    5
    9
    25 Dimache Maria Brăila
    0
    8
    0
    0
    8
    26 Budescu Marian Galați
    8
    0
    0
    0
    8
    27 Toma Andrei Brăila
    0
    0
    0
    7
    7
    28 Hărmănescu Petruș Brăila
    0
    5
    0
    0
    5
    29 Chirilă Laurențiu Brăila
    0
    0
    0
    5
    5
    30 Ene Costică Brăila
    0
    4
    0
    0
    4
    31 Predescu Adrian Brăila
    0
    0
    0
    4
    4
    Ultima editare de marcelgiosan; 24.sep.2015, 22:26.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Etapa V

      Inscrieri Open + Amatori - Etapa a V-a - on 03.09.2015 at 23:23:18

      1. Toma Iulian, Braila - 85 - 23,33 - OW
      2. Giosan Marcel, Galati - 304 - 12,1 - A
      3. Bolocan Daniel, Braila - 953 - 10,67 - A
      4. Roscan Nicusor, Braila - 768 - 10,5 - A
      5. Pascu Gabriel, Braila - 712 - 10 - AW
      6. Panait Adrian, Braila - 505 - 9,83 - AW
      7. Muresan Ioan, Galati - 612 - 9,71 - AW
      8. Pavel Nicolae, Braila - 965 - 8,5 - A
      9. Budescu Marian, Galati - 584 - 8,45 - A
      10. Barac Andreea, Braila - 901 - 7,4 - AF
      11. Moise Viorel, Braila - 1267 - 5,67 - A
      12. Morun Marian, Braila - 1204 - 5 - A
      13. Barac Adrian, Braila - 3101 - 0 - A

      Clasament Open + Amatori - Etapa a V-a

      1. Toma Iulian - Braila
      2. Panait Adrian - Braila
      3 -- 4
      Bolocan Daniel - Braila
      Pascu Gabriel - Braila
      5 -- 6
      Roscan Nicusor - Braila
      Pavel Nicolae - Braila
      7. Muresan Ioan - Galati
      8. Giosan Marcel - Galati
      9 -- 10
      Budescu Marian - Galati
      Barac Adrian - Braila
      11 -- 12
      Barac Andreea - Braila
      Moise Viorel - Braila
      13 -- 0v gr.inf.
      Morun Marian - Braila
      Ultima editare de marcelgiosan; 03.sep.2015, 22:46.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament Etapa VI

        Inscrieri Open + Amatori - Etapa a VI-a - on 10.09.2015 at 19:43:37

        1. Chiscop Bogdan, Galati - 134 - 21,47 - OJ
        2. Patap Vladimir, Braila - 1090 - 20 - O
        3. Dobrila Petru, Braila - 695 - 17,3 - A
        4. Dimache Maria, Braila - 1200 - 14,4 - A
        5. Bolocan Daniel, Braila - 778 - 12,6 - A
        6. Roscan Nicusor, Braila - 747 - 11,7 - A
        7. Pavel Nicolae, Braila - 851 - 11,1 - A
        8. Panait Adrian, Braila - 459 - 10,78 - AW
        9. Muresan Ioan, Galati - 550 - 10,6 - AW
        10. Ilie Octavel, Braila - 1118 - 10,5 - A
        11. Barac Andreea, Braila - 680 - 10,43 - AF
        12. Pascu Gabriel, Braila - 676 - 10,4 - AW
        13. Apostu Ionel, Braila - 959 - 9,67 - A
        14. Anghel Adrian, Braila - 889 - 9,52 - A
        15. Barac Adrian, Braila - 1993 - 8 - A
        16. Moise Viorel, Braila - 1098 - 6,65 - A
        17. Dimache Marian, Braila - 2711 - 0 - A
        18. Harmanescu Petrus, Braila - nou - 0 - A
        19. Ene Costica, Braila - nou - 0 - A

        Clasament Open + Amatori - Etapa a VI-a

        1. Patap Vladimir - Braila
        2. Chiscop Bogdan - Galati
        3 -- 4
        Ilie Octavel - Braila
        Roscan Nicusor - Braila
        5 -- 8
        Apostu Ionel - Braila
        Barac Andreea - Braila
        Dobrila Petru - Braila
        Bolocan Daniel - Braila
        09. Panait Adrian - Braila
        10. Muresan Ioan - Galati
        11 -- 12
        Pavel Nicolae - Braila
        Barac Adrian - Braila
        13 -- 16
        Pascu Gabriel - Braila
        Dimache Marian - Braila
        Dimache Maria - Braila
        Anghel Adrian - Braila
        17 -- 19
        Moise Viorel - Braila
        Harmanescu Petrus - Braila
        Ene Costica - Braila
        Ultima editare de marcelgiosan; 10.sep.2015, 23:10.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri și clasament Etapa VII

          Inscrieri Magic Knights Etapa a VII-a - on 17.09.2015 at 23:36:50

          1. Patap Vladimir, Braila - 1090 - 20 - O
          2. Zarinschi Catalin, Galati - 179 - 19,31 - O
          3. Arion Costel, Marasesti - 188 - 18,56 - O
          4. Dobrila Petru, Braila - 695 - 17,3 - A
          5. Giosan Marcel, Galati - 316 - 12,75 - A
          6. Bolocan Daniel, Braila - 778 - 12,6 - A
          7. Roscan Nicusor, Braila - 747 - 11,7 - A
          8. Pavel Nicolae, Braila - 851 - 11,1 - A
          9. Panait Adrian, Braila - 459 - 10,78 - AW
          10. Constantinescu Rares, Braila - 480 - 10,73 - AJ
          11. Muresan Ioan, Galati - 550 - 10,6 - AW
          12. Pascu Gabriel, Braila - 676 - 10,4 - AW
          13. Anghel Adrian, Braila - 889 - 9,52 - A
          14. Stoian Nicolae, Braila - 890 - 8,5 - A
          15. Vasile Razvan, Braila - 1074 - 6,4 - AJ
          16. Dimache Marian, Braila - 2711 - 0 - A

          Clasament Magic Knights Etapa a VII-a

          1. Patap Vladimir - Braila
          2. Zarinschi Catalin - Galati
          3 -- 4
          Roscan Nicusor - Braila
          Arion Costel - Marasesti
          5 -- 8
          Bolocan Daniel - Braila
          Panait Adrian - Braila
          Dobrila Petru - Braila
          Giosan Marcel - Galati
          09. Stoian Nicolae - Braila
          10. Muresan Ioan - Galati
          11 -- 12
          Dimache Marian - Braila
          Pascu Gabriel - Braila
          13 -- 16
          Anghel Adrian - Braila
          Pavel Nicolae - Braila
          Vasile Razvan - Braila
          Constantinescu Rares - Braila
          Ultima editare de marcelgiosan; 22.sep.2015, 20:15.
          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Rezervat înscrieri și clasament Etapa VIII

            Inscrieri Magic Knights Etapa a VIII-a - on 24.09.2015 at 19:26:50

            1. Bolocan Daniel, Braila - 778 - 12,6 - A
            2. Roscan Nicusor, Braila - 747 - 11,7 - A
            3. Pavel Nicolae, Braila - 851 - 11,1 - A
            4. Panait Adrian, Braila - 459 - 10,78 - AW
            5. Constantinescu Rares, Braila - 480 - 10,73 - AJ
            6. Chirila Laurentiu, Braila - 1693 - 10 - A
            7. Anghel Adrian, Braila - 889 - 9,52 - A
            8. Toma Andrei, Braila - 925 - 7,52 - AJ
            9. Predescu Adrian, Braila - 1038 - 7 - A
            10. Moise Viorel, Braila - 1098 - 6,65 - A
            11. Vasile Razvan, Braila - 1074 - 6,4 - AJ
            12. Morun Marian, Braila - 1251 - 5 - A

            Clasament Magic Knights Etapa a VIII-a

            1. Constantinescu Rares - Braila
            2. Roscan Nicusor - Braila
            3 -- 4
            Panait Adrian - Braila
            Bolocan Daniel - Braila
            5 -- 6
            Pavel Nicolae - Braila
            Morun Marian - Braila
            7. Anghel Adrian - Braila
            8. Moise Viorel - Braila
            9 -- 10
            Vasile Razvan - Braila
            Toma Andrei - Braila
            11 -- 12
            Chirila Laurentiu - Braila
            Predescu Adrian - Braila
            Ultima editare de marcelgiosan; 24.sep.2015, 22:28.
            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

            Comentariu


            • #7
              Giosan Marcel - Galați;
              Dimache Maria - Brăila;
              Moise Viorel - Brăila;
              Toma Andrei - Brăila;
              Apostu Ionel - Brăila;
              Dobrilă Petru - Brăila;
              ...
              și câștigătorul lunii August 2015, care este așteptat să-și ridice premiul:
              Bolocan Daniel - Brăila.
              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

              Comentariu


              • #8
                Barac Andreea;
                Barac Adrian.

                Comentariu


                • #9
                  Panait Adrian

                  Comentariu


                  • #10
                    Sper ca pe 3 sa pot sa vin si eu. Dupa aceea... mai greu, ca Spania este cam departe

                    Nu vreti sa facem dublu Knock-out, ca sa nu-i pedepsim pe cei care dau pe drum de mine? Garantez ca NU se lungeste concursul cu mai mult de 45-60 min, in functie de ce se vrea in clasament. Asigur consiliere pt arbitraj
                    Iulian Toma

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de dr.Toma Vezi post
                      Sper ca pe 3 sa pot sa vin si eu. Dupa aceea... mai greu, ca Spania este cam departe

                      Nu vreti sa facem dublu Knock-out, ca sa nu-i pedepsim pe cei care dau pe drum de mine? Garantez ca NU se lungeste concursul cu mai mult de 45-60 min, in functie de ce se vrea in clasament. Asigur consiliere pt arbitraj
                      Pe 3 aveți liber la concurs și până la sfârșitul lunii puteți să bifați și cea de-a doua prezență permisă de regulament pentru că bănuiesc că n-o să uitați de dumneavoastră în Spania.
                      Cât despre schimbarea formatului turneului în timpul desfășurării competiției cred că sunteți de acord cu mine că așa ceva nu se face.
                      Vedem la ediția a II-a Magic Nights 2016 ce ajustări se impun făcute pentru binele tuturor competitorilor.
                      Până joi, s-auzim de bine.
                      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                      Comentariu


                      • #12
                        De ce nu sunt trecut pe lista participantilor?

                        Comentariu


                        • #13
                          OK ,mulțumesc

                          Comentariu


                          • #14
                            Grupe inferioare Open + Amatori - Etapa a V-a
                            1 Toma Iulian Panait Adrian Muresan Ioan Barac Adrian
                            2 Giosan Marcel Pascu Gabriel Budescu Marian Morun Marian Pavel Nicolae
                            3 Bolocan Daniel Roscan Nicusor Barac Andreea Moise Viorel
                            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                            Comentariu


                            • #15
                              Grupa inferioara nr. 1

                              Nume si prenume Localitate
                              1
                              2
                              3
                              4
                              5
                              6
                              V
                              Loc
                              1 TOMA IULIAN BRAILA
                              3-0
                              3-0
                              3-1
                              3
                              1
                              2 PANAIT ADRIAN BRAILA
                              0-3
                              3-2
                              3-0
                              2
                              2
                              3 MURESAN IOAN GALATI
                              0-3
                              2-3
                              2-3
                              0
                              4
                              4 BARAC ADRIAN BRAILA
                              1-3
                              0-3
                              3-2
                              1
                              3
                              5
                              6
                              Grupa inferioara nr. 2

                              Nume si prenume Localitate
                              1
                              2
                              3
                              4
                              5
                              6
                              V
                              Loc
                              1 GIOSAN MARCEL GALATI
                              3-2
                              2-3
                              3-0
                              0-3
                              2
                              4
                              2 PASCU GABRIEL BRAILA
                              2-3
                              3-2
                              3-1
                              3-0
                              3
                              1
                              3 BUDESCU MARIAN GALATI
                              3-2
                              2-3
                              3-0
                              0-3
                              2
                              3
                              4 MORUN MARIAN BRAILA
                              0-3
                              1-3
                              0-3
                              1-3
                              0
                              5 PAVEL NICOLAE BRAILA
                              3-0
                              0-3
                              3-0
                              3-1
                              3
                              2
                              6
                              Grupa inferioara nr. 3

                              Nume si prenume Localitate
                              1
                              2
                              3
                              4
                              5
                              6
                              V
                              Loc
                              1 BOLOCAN DANIEL BRAILA
                              0-3
                              3-2
                              3-1
                              2
                              2
                              2 ROSCAN NICUSOR BRAILA
                              3-0
                              3-1
                              3-0
                              3
                              1
                              3 BARAC ANDREEA BRAILA
                              2-3
                              1-3
                              3-0
                              1
                              3
                              4 MOISE VIOREL BRAILA
                              1-3
                              0-3
                              0-3
                              0
                              4
                              5
                              6
                              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X