Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TULCEA: Club de Tenis de Masă IBEROM

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TULCEA: Club de Tenis de Masă IBEROM

    Clubul de Tenis de Masă IBEROM funcționează începând cu data de 1 Octombrie 2016 în Tulcea, str. Ing. Dumitru Ivanov, nr. 6, RO 820242, în incinta IBEROM, etajul 1 - deasupra Registrului Comerțului.
    Clubul dispune de 3 mese aprobate ITTF tip Butterfly Octet 25 și încearcă să adune într-un spațiu dedicat exclusiv tenisului de masă pasionații amaturiști din Tulcea și nu numai.
    În buna tradiție inaugurată de multe alte săli din țară (Viva Sport, Top Tenis Arena, Oradea - King Pong și PingPongMania, Sibiu - Aria Sport, Ploiești - Indoor, Brașov - TT Energy, Târgoviște - Club de Tenis de Masă, Brăila - Magic Night, Galați - Activ, etc.) Clubul de Tenis de Masă IBEROM va organiza turnee de casă adresate tulcenilor iubitori de tenis de masă.

    LOCALITATEA: Tulcea, str. Ing. Dumitru Ivanov, nr. 6;
    DATA: ...;
    CATEGORII: Amatori + Open;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.00 - 08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    SALA: Club Tenis de Masă IBEROM;
    LOGISTICĂ: 3 mese Butterfly, mingi *;
    SPAȚIU DE JOC: 150 mp, aer condiționat/încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet;
    FACILITĂȚI: Garderobă;
    TAXA: 10 lei;
    CATEGORII:
    Open + Amatori - amestecat;
    SISTEMUL DE JOC:
    - Număr maxim de participanți: 18;
    - Se joacă în sistemul 3 grupe de 6 jucători la 3 mese;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare;
    REGULAMENT
    Se va respecta regulamentul ITTF, FRTM și AmaTur (în ceea ce privește distincția între categorii Open/Amatori).
    ORGANIZATORI:
    Iulian Gherasim, tel. 0769.640.103;
    Luca Octavian.



    Succes!
    Ultima editare de marcelgiosan; 13.oct.2016, 22:16.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Cupa Iberom, Ediția a I-a - Duminică 02.10.2016

    Inscrieri Open + Amatori - on 02.10.2016 at 09:00:00

    1. Samoila Ion - Babadag, 203 - 16,7 - A
    2. Peiu Cosmin - Babadag, 314 - 16,19 - A
    3. Caraman Ionel - Tulcea, 1612 - 14,75 - A
    4. Gherasim Iulian - Tulcea, 285 - 14,7 - A
    5. Osman Metin - Tulcea, 702 - 14,56 - A
    6. Ivan Adrian - Tulcea, 475 - 14,25 - A
    7. Evtei Vasile - Tulcea, 1889 - 12,75 - A
    8. Neculai Alexandru - Tulcea, 1127 - 12,42 - A
    9. Pana Remus - Tulcea, 654 - 12,3 - A
    10. Carata Catalin - Tulcea, 493 - 11,75 - A
    11. Vana Narcis - Tulcea, 1933 - 11,75 - A
    12. Toader Nicolae - Tulcea, 708 - 10,95 - A
    13. Jica Vasile - Tulcea, 1190 - 10 - A
    14. Baiburi Levent - Tulcea, 1205 - 9,5 - A
    15. Fedot Valentin - Tulcea, 940 - 8,75 - A
    16. Peiciu Vasile - Tulcea, 1891 - 8,75 - A
    17. Branisteanu Iulian - Tulcea, 2129 - 8,75 - A
    18. Gurita Ionut - Babadag, 906 - 6,96 - A

    Grupe inferioare Open + Amatori

    Gr.inferioara nr. 1
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 SAMOILA ION BABADAG
    1-3
    3-1
    3-2
    1-3
    3-0
    3
    3
    2 IVAN ADRIAN TULCEA
    3-1
    3-1
    2-3
    3-0
    3-0
    4
    2
    3 EVTEI VASILE TULCEA
    1-3
    1-3
    1-3
    3-1
    3-0
    2
    4
    4 TOADER NICOLAE TULCEA
    2-3
    3-2
    3-1
    3-0
    3-2
    4
    1
    5 JICA VASILE TULCEA
    3-1
    0-3
    1-3
    0-3
    2-3
    1
    6 FEDOT VALENTIN TULCEA
    0-3
    0-3
    0-3
    2-3
    3-2
    1
    Gr.inferioara nr. 2
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 PEIU COSMIN BABADAG
    0-3
    3-0
    0-3
    3-0
    3-2
    3
    3
    2 OSMAN METIN TULCEA
    3-0
    3-0
    2-3
    3-2
    3-0
    4
    2
    3 NECULAI ALEXANDRU TULCEA
    0-3
    0-3
    1-3
    3-1
    3-0
    2
    4
    4 VANA NARCIS TULCEA
    3-0
    3-2
    3-1
    3-0
    3-1
    5
    1
    5 BAIBURI LEVENT TULCEA
    0-3
    2-3
    1-3
    0-3
    3-1
    1
    6 BRANISTEANU IULIAN TULCEA
    2-3
    0-3
    0-3
    1-3
    1-3
    0
    Gr.inferioara nr. 3
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 CARAMAN IONEL TULCEA
    0-3
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    2
    4
    2 GHERASIM IULIAN TULCEA
    3-0
    3-2
    3-2
    3-1
    3-0
    5
    1
    3 PANA REMUS TULCEA
    3-0
    2-3
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    2
    4 CARATA CATALIN TULCEA
    3-1
    2-3
    0-3
    3-0
    3-1
    3
    3
    5 PEICIU VASILE TULCEA
    0-3
    1-3
    0-3
    0-3
    3-0
    1
    6 GURITA IONUT BABADAG
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    0
    Eliminatorii Open + Amatori

    1. Vana Narcis
    ------------------------- Vana Narcis 3-0
    16. Bye
    -------------------------------------------------- Osman Metin 1-3
    9. Osman Metin
    ------------------------- Osman Metin 3-0
    8. Neculai Alexandru
    --------------------------------------------------------------------------- Pana Remus 1-3
    5. Ivan Adrian
    ------------------------- Evtei Vasile 1-3
    12. Evtei Vasile
    -------------------------------------------------- Pana Remus 0-3
    13. Bye
    ------------------------- Pana Remus 0-3
    4. Pana Remus

    . ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Toader Nicolae 0-3

    3. Toader Nicolae
    ------------------------- Toader Nicolae 3-0
    14. Bye
    -------------------------------------------------- Toader Nicolae 3-0
    11. Carata Catalin
    ------------------------- Carata Catalin 3-0
    6. Caraman Ionel
    --------------------------------------------------------------------------- Toader Nicolae 3-1
    7. Samoila Ion
    ------------------------- Peiu Cosmin 0-3
    10. Peiu Cosmin
    -------------------------------------------------- Peiu Cosmin 3-0
    15. Bye
    ------------------------- Gherasim Iulian 0-3
    2. Gherasim Iulian


    Clasament Open + Amatori

    1. Toader Nicolae - Tulcea
    2. Pana Remus - Tulcea
    3 -- 4
    Peiu Cosmin - Babadag
    Osman Metin - Tulcea
    5 -- 8
    Carata Catalin - Tulcea
    Evtei Vasile - Tulcea
    Gherasim Iulian - Tulcea
    Vana Narcis - Tulcea
    9 -- 12
    Samoila Ion - Babadag
    Caraman Ionel - Tulcea
    Ivan Adrian - Tulcea
    Neculai Alexandru - Tulcea
    13 -- 16 1v gr.inf.
    Jica Vasile - Tulcea
    Baiburi Levent - Tulcea
    Fedot Valentin - Tulcea
    Peiciu Vasile - Tulcea
    17 -- 18 0v gr.inf.
    Branisteanu Iulian - Tulcea
    Gurita Ionut - Babadag
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      CUPA IBEROM EDITIA A II A 08 OCTOMBRIE 2016
      Inscrieri - on 16/10/2016 at 06:10:29

      1. Samoila Ion, Babadag, 203 - 16.7 - A
      2. Peiu Cosmin, Babadag, 314 - 16.19 - A
      3. Gherasim Iulian, Tulcea, 285 - 14.7 - A
      4. Ivan Adrian, Tulcea, 475 - 14.25 - A
      5. Baiburi Levent, Tulcea, 1205 - 9.5 - A
      6. Gurita Ionut, Babadag, 906 - 6.96 - A
      7. Pancrat Cristian, Tulcea, 1529 - 6 - A
      8. Rahau George, Tulcea, 1472 - 3.58 - A
      9. Bran Florin, Tulcea, 1908 - 2.75 - A
      10. Timofei Valentin, Tulcea, 2911 - 0 - A
      Grupe inferioare
      1 Samoila Ion Ivan Adrian Baiburi Levent Rahau George Bran Florin
      2 Peiu Cosmin Gherasim Iulian Gurita Ionut Pancrat Cristian Timofei Valentin
      Grupe inferioare

      Gr.inferioara nr. 1
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      V
      Loc
      1 SAMOILA ION BABADAG
      3-2
      0-3
      2-3
      3-2
      2
      3
      2 IVAN ADRIAN TULCEA
      2-3
      3-0
      3-2
      3-0
      3
      1
      3 BAIBURI LEVENT TULCEA
      3-0
      0-3
      3-0
      3-0
      3
      2
      4 RAHAU GEORGE TULCEA
      3-2
      2-3
      0-3
      1-3
      1
      5 BRAN FLORIN TULCEA
      2-3
      0-3
      0-3
      3-1
      1
      4
      6
      Gr.inferioara nr. 2
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      V
      Loc
      1 PEIU COSMIN BABADAG
      2-3
      3-0
      3-1
      3-0
      3
      2
      2 GHERASIM IULIAN TULCEA
      3-2
      3-2
      3-0
      3-2
      4
      1
      3 GURITA IONUT BABADAG
      0-3
      2-3
      0-3
      2-3
      0
      4 PANCRAT CRISTIAN TULCEA
      1-3
      0-3
      3-0
      1-3
      1
      4
      5 TIMOFEI VALENTIN TULCEA
      0-3
      2-3
      3-2
      3-1
      2
      3
      6
      Calificati in eliminatorii -
      1 Ivan Adrian Baiburi Levent Samoila Ion Bran Florin
      2 Gherasim Iulian Peiu Cosmin Timofei Valentin Pancrat Cristian
      Eliminatorii
      1. Ivan Adrian
      ------------------------- Timofei Valentin 1-3
      8. Timofei Valentin
      -------------------------------------------------- Peiu Cosmin 2-3
      5. Peiu Cosmin
      ------------------------- Peiu Cosmin 3-0
      4. Bran Florin
      --------------------------------------------------------------------------- Baiburi Levent 0-3
      3. Gherasim Iulian
      ------------------------- Gherasim Iulian 3-2
      6. Samoila Ion
      -------------------------------------------------- Baiburi Levent 2-3
      7. Pancrat Cristian
      ------------------------- Baiburi Levent 0-3
      2. Baiburi Levent

      Clasament

      1.Baiburi Levent - Tulcea
      2.Peiu Cosmin - Babadag
      3 -- 4
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Timofei Valentin - Tulcea
      5 -- 8
      Samoila Ion - Babadag
      Ivan Adrian - Tulcea
      Pancrat Cristian - Tulcea
      Bran Florin - Tulcea
      9 -- 10 1v gr.inf.
      Rahau George - Tulcea
      -- 0v gr.inf.
      Gurita Ionut - Babadag
      .
      Ultima editare de Iulian Gherasim; 16.oct.2016, 09:18.

      Comentariu


      • #4
        Cupa Iberom, Ediția a III-a - Duminică 16.10.2016

        LOCALITATEA: Tulcea, str. Ing. Dumitru Ivanov, nr. 6;
        DATA: 16.10.2016 ;
        CATEGORII: Amatori + Open;
        ORA DE ÎNCEPERE:
        13.00 - 13.45 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
        SALA: Club Tenis de Masă IBEROM;
        LOGISTICĂ: 3 mese Butterfly, mingi *;
        SPAȚIU DE JOC: 150 mp, aer condiționat/încălzire;
        SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet;
        TAXA: 10 lei;
        CATEGORII:
        Open + Amatori - amestecat;
        SISTEMUL DE JOC:
        - Număr maxim de participanți: 18;
        - Se joacă în sistemul 3 grupe de 6 jucători la 3 mese;
        - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
        - Tablou eliminatoriu de 16;
        - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
        - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare;
        REGULAMENT
        Se va respecta regulamentul ITTF, FRTM și AmaTur (în ceea ce privește distincția între categorii Open/Amatori).
        ORGANIZATORI:
        Iulian Gherasim, tel. 0769.640.103;
        Luca Octavian, tel. 0747.681.033
        Ultima editare de Iulian Gherasim; 15.oct.2016, 13:31.

        Comentariu


        • #5
          Inscrieri O+A - on 16/10/2016 at 12:08:16

          1. Samoila Ion, Babadag, 203 - 16.7 - A
          2. Peiu Cosmin, Babadag, 314 - 16.19 - A
          3. Gherasim Iulian, Tulcea, 285 - 14.7 - A
          4. Luca Octavian, Tulcea, 392 - 14.39 - A
          5. Ivan Adrian, Tulcea, 475 - 14.25 - A
          6. Vana Narcis, Tulcea, 1933 - 11.75 - A
          7. Toader Nicolae, Tulcea, 708 - 10.95 - A
          8. Peiciu Vasile, Tulcea, 1891 - 8.75 - A
          9. Gurita Ionut, Babadag, 906 - 6.96 - A
          10. Chereches Sergiu, Tulcea, 1347 - 6.58 - A
          11. Pancrat Cristian, Tulcea, 1529 - 6 - A
          12. Suster Andrei Manuel, Tulcea, 1469 - 4.08 - A
          Ultima editare de Iulian Gherasim; 16.oct.2016, 12:08.

          Comentariu


          • #6
            Grupe inferioare

            Gr.inferioara nr. 1
            Nume si prenume Localitate
            1
            2
            3
            4
            5
            6
            V
            Loc
            1 MANEA MIHAITA TULCEA
            3-1
            3-1
            3-2
            3-0
            3-0
            5
            1
            2 LUCA OCTAVIAN TULCEA
            1-3
            1-3
            3-1
            3-0
            3-0
            3
            3
            3 SILIVESTRU NICU TULCEA
            1-3
            3-1
            2-3
            3-0
            3-0
            3
            2
            4 TOADER NICOLAE TULCEA
            2-3
            1-3
            3-2
            3-0
            3-0
            3
            4
            5 SUSTER ANDREI MANUEL TULCEA
            0-3
            0-3
            0-3
            0-3
            1-3
            0
            6 PEICIU VASILE TULCEA
            0-3
            0-3
            0-3
            0-3
            3-1
            1
            Gr.inferioara nr. 2
            Nume si prenume Localitate
            1
            2
            3
            4
            5
            6
            V
            Loc
            1 TARANU NICUSOR TULCEA
            3-1
            0-3
            3-0
            3-1
            3-0
            4
            1
            2 PEIU COSMIN BABADAG
            1-3
            3-0
            3-1
            0-3
            3-0
            3
            2
            3 IVAN ADRIAN TULCEA
            3-0
            0-3
            3-0
            3-0
            2-3
            3
            4
            4 CHERECHES SERGIU TULCEA
            0-3
            1-3
            0-3
            3-1
            2-3
            1
            5 ZBANT MIHAI TULCEA
            1-3
            3-0
            0-3
            1-3
            0-3
            1
            6 PETCU LIVIU TULCEA
            0-3
            0-3
            3-2
            3-2
            3-0
            3
            3
            Gr.inferioara nr. 3
            Nume si prenume Localitate
            1
            2
            3
            4
            5
            6
            V
            Loc
            1 SAMOILA ION BABADAG
            3-0
            1-3
            3-0
            2-3
            2
            2
            2 GHERASIM IULIAN TULCEA
            0-3
            2-3
            3-2
            3-0
            2
            3
            3 PANA REMUS TULCEA
            3-1
            3-2
            3-0
            0-3
            3
            1
            4 CARATA CATALIN TULCEA
            0-3
            2-3
            0-3
            3-2
            1
            5 VANA NARCIS TULCEA
            3-2
            0-3
            3-0
            2-3
            2
            4
            6

            Calificati in eliminatorii -
            1 Manea Mihaita Silivestru Nicu Luca Octavian Toader Nicolae
            2 Taranu Nicusor Peiu Cosmin Petcu Liviu Ivan Adrian
            3 Pana Remus Samoila Ion Gherasim Iulian Vana Narcis
            Eliminatorii
            1. Manea Mihaita
            ------------------------- Manea Mihaita 3-0
            16. Bye
            -------------------------------------------------- Manea Mihaita 3-0
            9. Gherasim Iulian
            ------------------------- Gherasim Iulian 3-1
            8. Petcu Liviu
            --------------------------------------------------------------------------- Manea Mihaita 3-0
            5. Peiu Cosmin
            ------------------------- Toader Nicolae 0-3
            12. Toader Nicolae
            -------------------------------------------------- Toader Nicolae 3-2
            13. Bye
            ------------------------- Silivestru Nicu 0-3
            4. Silivestru Nicu

            . ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Manea Mihaita 3-1

            3. Pana Remus
            ------------------------- Pana Remus 3-0
            14. Bye
            -------------------------------------------------- Samoila Ion 2-3
            11. Ivan Adrian
            ------------------------- Samoila Ion 3-2
            6. Samoila Ion
            --------------------------------------------------------------------------- Taranu Nicusor 2-3
            7. Luca Octavian
            ------------------------- Vana Narcis 0-3
            10. Vana Narcis
            -------------------------------------------------- Taranu Nicusor 0-3
            15. Bye
            ------------------------- Taranu Nicusor 0-3
            2. Taranu Nicusor

            Finala mica -

            Toader Nicolae
            ------------------------- Samoila Ion 0-3
            Samoila Ion
            Ultima editare de Iulian Gherasim; 16.oct.2016, 19:15.

            Comentariu


            • #7
              Iulian Gherasim
              Luca Octavian
              Peiu Cosmin


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Se înscrie Silivestru Nicu

                Comentariu


                • #9
                  Carată Cătălin
                  Peiciu Vasile

                  Comentariu


                  • #10
                    Remus Pana și Sirbu Iulian

                    Comentariu


                    • #11
                      Zbant Mihai
                      Samoila Ion
                      Gurita Ionut

                      Comentariu


                      • #12
                        Vana Narcis

                        Comentariu


                        • #13
                          Chereches Sergiu, SUster Andrei

                          Comentariu


                          • #14
                            Toader Nicolae
                            Se retrage Până Remus

                            Comentariu


                            • #15

                              Finala mare : Manea Mihăiță vs Taranu Nicusor


                              Clasament Cupa Iberom editia a III a 16 oct 2016
                              1. Manea Mihaita
                              2. Taranu Nicusor
                              3. Samoila Ion
                              4. Toader Nicolae
                              5-8 Silivestru Nicu
                              Gherasim Iulian
                              Pana Remus
                              Vana Narcis
                              9-12 Petcu Liviu
                              Ivan Adrian
                              Luca Octavian
                              Peiu Cosmin
                              13-17 Carata Catalin
                              Zbant Mihai
                              Chereches Sergiu
                              Peiciu Vasile
                              Suster Manuel


                              Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor !
                              Va asteptam si la editia a IV a
                              Ultima editare de Iulian Gherasim; 17.oct.2016, 11:29.

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X