Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

REȘIȚA-ORAVIȚA: Campionatul "Cupa Veteranilor" tenis de masă 2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    La dublu au fost 5 echipe iar clasamentul pentru primele patru este următorul:
    1. Verdeț Adrian + Creinicean Liviu 4p
    2. Csaky Tiberiu + Venter Liviu 3p
    3. Drinceanu Lilian + Lungu Marius 2p
    4. Pârvu Nicolae + Sorescu Deian 1p

    Clasamentul general la dublu după patru etape este următorul:

    Locul NUMELE SI PRENUMELE Puncte
    1. Pârvu Nicolae + Sorescu Deian 13
    2. Verdeț Adrian + Creinicean Liviu 12
    3. Drinceanu Lilian + Lungu Marius 7
    4. Puț Gabriel + Cioveie Marian 4
    5. Csaky Tiberiu + Venter Liviu 4

    Următoarea etapă (a-V-a),se va desfăşura la Oraviţa pe data de 22.04.2018.Grupele inferioare se vor stabili prin tragere la sorţi în ordinea clasamentului general la zi, după cele patru etape desfăşurate.

    Comentariu


    • #17
      Inscrieri Etapa a V-a - on 5/17/2018 at 4:46:49 PM

      1. Sorescu Deian, Resita, 174 - 44.4 - OEL
      2. Parvu Nicolae, Resita, 650 - 40 - OE
      3. Put Gabriel, Oravita, 9 - 39.57 - OE
      4. Verdet Adrian, Oravita, 15 - 34.96 - OE
      5. Turburan Ion, Resita, 260 - 27.5 - O
      6. Drinceanu Lilian, Oravita, 114 - 27.17 - O
      7. Murgu Ioan, Oravita, 136 - 26.35 - O
      8. Veres Francisc, Oravita, 87 - 26.03 - O
      9. Lungu Marius, Oravita, 163 - 24.43 - O
      10. Degianschi Obrad, Resita, 248 - 23.21 - O
      11. Csaky Tiberiu, Resita, 305 - 22.46 - O
      12. Balmez Dorel, Oravita, 1095 - 22 - O
      13. Venter Liviu, Resita, 834 - 20.67 - O
      14. Munteanu Constantin, Resita, 604 - 19.6 - A
      15. Mustata Catalin, Oravita, 2854 - 0 - A
      16. Cioveie Bogdan, Oravita, 5001 - 0 - A
      17. Bagheira Iasmin, Oravita, 5003 - 0 - A
      18. Mioscu Ionel, Oravita, 5004 - 0 - A


      Grupe inferioare Etapa a V-a

      Gr.inferioara nr. 1
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      V
      Loc
      1 SORESCU DEIAN RESITA
      3-0
      3-2
      3-2
      3-0
      4
      1
      2 BALMEZ DOREL ORAVITA
      0-3
      3-2
      3-1
      3-0
      3
      2
      3 VERES FRANCISC ORAVITA
      2-3
      2-3
      3-2
      3-0
      2
      3
      4 CSAKY TIBERIU RESITA
      2-3
      1-3
      2-3
      3-1
      1
      4
      5 MIOSCU IONEL ORAVITA
      0-3
      0-3
      0-3
      1-3
      0
      6
      Gr.inferioara nr. 2
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      V
      Loc
      1 PUT GABRIEL ORAVITA
      3-0
      3-1
      3-0
      3-1
      4
      1
      2 DRINCEANU LILIAN ORAVITA
      0-3
      3-2
      3-1
      3-0
      3
      2
      3 MURGU IOAN ORAVITA
      1-3
      2-3
      3-1
      3-0
      2
      3
      4 MUNTEANU CONSTANTIN RESITA
      0-3
      1-3
      1-3
      3-1
      1
      4
      5 MUSTATA CATALIN ORAVITA
      1-3
      0-3
      0-3
      1-3
      0
      6
      Gr.inferioara nr. 3
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      V
      Loc
      1 PARVU NICOLAE RESITA
      3-0
      3-0
      3-0
      3
      1
      2 DEGIANSCHI OBRAD RESITA
      0-3
      2-3
      3-1
      1
      3
      3 LUNGU MARIUS ORAVITA
      0-3
      3-2
      3-0
      2
      2
      4 CIOVEIE BOGDAN ORAVITA
      0-3
      1-3
      0-3
      0
      4
      5
      6
      Gr.inferioara nr. 4
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      V
      Loc
      1 VERDET ADRIAN ORAVITA
      3-1
      3-1
      3-0
      3
      1
      2 TURBURAN ION RESITA
      1-3
      3-1
      3-0
      2
      2
      3 VENTER LIVIU RESITA
      1-3
      1-3
      3-1
      1
      3
      4 BAGHEIRA IASMIN ORAVITA
      0-3
      0-3
      1-3
      0
      4
      5
      6

      Calificati in superioare - Etapa a V-a
      1 Sorescu Deian Balmez Dorel Veres Francisc Csaky Tiberiu
      2 Put Gabriel Drinceanu Lilian Murgu Ioan Munteanu Constantin
      3 Parvu Nicolae Lungu Marius Degianschi Obrad Cioveie Bogdan
      4 Verdet Adrian Turburan Ion Venter Liviu Bagheira Iasmin

      Grupe superioare Etapa a V-a

      Gr.superioara nr. 1
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      V
      Loc
      1 SORESCU DEIAN RESITA
      1-3
      3-2
      3-1
      2
      2
      2 TURBURAN ION RESITA
      3-1
      1-3
      3-0
      2
      1
      3 DEGIANSCHI OBRAD RESITA
      2-3
      3-1
      0-3
      1
      4 MUNTEANU CONSTANTIN RESITA
      1-3
      0-3
      3-0
      1
      Gr.superioara nr. 2
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      V
      Loc
      1 PUT GABRIEL ORAVITA
      3-0
      3-1
      3-0
      3
      1
      2 BALMEZ DOREL ORAVITA
      0-3
      0-3
      3-0
      1
      3 VENTER LIVIU RESITA
      1-3
      3-0
      3-0
      2
      2
      4 CIOVEIE BOGDAN ORAVITA
      0-3
      0-3
      0-3
      0
      Gr.superioara nr. 3
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      V
      Loc
      1 PARVU NICOLAE RESITA
      2-3
      2-3
      3-0
      1
      2 DRINCEANU LILIAN ORAVITA
      3-2
      3-1
      3-0
      3
      1
      3 VERES FRANCISC ORAVITA
      3-2
      1-3
      3-0
      2
      2
      4 BAGHEIRA IASMIN ORAVITA
      0-3
      0-3
      0-3
      0
      Gr.superioara nr. 4
      Nume si prenume Localitate
      1
      2
      3
      4
      V
      Loc
      1 VERDET ADRIAN ORAVITA
      3-1
      3-0
      3-0
      3
      1
      2 LUNGU MARIUS ORAVITA
      1-3
      2-3
      3-1
      1
      3 MURGU IOAN ORAVITA
      0-3
      3-2
      3-1
      2
      2
      4 CSAKY TIBERIU RESITA
      0-3
      1-3
      1-3
      0

      Calificati in eliminatorii - Etapa a V-a
      1 Turburan Ion Sorescu Deian
      2 Put Gabriel Venter Liviu
      3 Drinceanu Lilian Veres Francisc
      4 Verdet Adrian Murgu Ioan

      Eliminatorii Etapa a V-a
      1. Turburan Ion
      -------------------- Turburan Ion 3-0
      8. Venter Liviu
      ---------------------------------------- Verdet Adrian 3-1
      5. Veres Francisc
      -------------------- Verdet Adrian 3-0
      4. Verdet Adrian
      ------------------------------------------------------------ Sorescu Deian 3-1
      3. Drinceanu Lilian
      -------------------- Drinceanu Lilian 3-2
      6. Murgu Ioan
      ---------------------------------------- Sorescu Deian 3-0
      7. Sorescu Deian
      -------------------- Sorescu Deian 3-1
      2. Put Gabriel


      Finala mica - Etapa a V-a

      Turburan Ion
      -------------------- Turburan Ion 3-2
      Drinceanu Lilian


      Clasament Etapa a V-a

      1. Sorescu Deian - Resita
      2. Verdet Adrian - Oravita
      3 -- 4
      Turburan Ion - Resita
      Drinceanu Lilian - Oravita
      5 -- 8
      Put Gabriel - Oravita
      Veres Francisc - Oravita
      Venter Liviu - Resita
      Murgu Ioan - Oravita
      9 -- 13 1v gr.sup.
      Parvu Nicolae - Resita
      Lungu Marius - Oravita
      Degianschi Obrad - Resita
      Balmez Dorel - Oravita
      Munteanu Constantin - Resita
      14 -- 0v gr.sup.
      Csaky Tiberiu - Resita
      15 -- 18 0v gr.inf.
      Mustata Catalin - Oravita
      Cioveie Bogdan - Oravita
      Bagheira Iasmin - Oravita
      Mioscu Ionel - Oravita

      Comentariu


      • #18
        Clasament general dupa cinci etape:

        LOCUL NUMELE SI PRENUMELE Puncte
        1. VERDEŢ ADRIAN 107
        2. PÂRVU NICOLAE 100
        3. PUŢ GABRIEL 91
        4. SORESCU DEIAN 88
        5. TURBURAN ION 86
        6. DRINCEANU LILIAN 83
        7. DEGIANSCHI OBRAD 72
        8. CRENICEAN LIVIU 69
        9. VEREŞ FRANCISC 61
        10. BALMEZ DOREL 61
        11. VENTER LIVIU 60
        12. MURGU IOAN 54
        13. LUNGU MARIUS 54
        14. CSAKY TIBERIU 45
        15. OPREA ADRIAN 41
        16. TAMŞA TITUS 38
        17. MANU NICOLAE 36
        18. VUCA ADRIAN 34
        19. MUNTEANU CONSTANTIN 27
        20. POENAR ALIN 24
        21. CIUBLEA VICHENTE 24
        22. CREŞNEAC MIHAIL 22
        23. CRAIOVAN VICTOR 18
        24. CIOVEIE MARIAN 14
        25. CORNIANU SEBASTIAN 12
        26. PLEAVA GHEORGHE 9
        27. CIOVEIE BOGDAN 7
        28. BELBA CAIUS 5
        29. BAGHEIRA IASMIN 3
        30. MUREŞAN OVIDIU 2
        31. SIMION DAN 2
        32. MUSTAȚĂ CĂTALIN 2
        33. LIŢĂ DANIEL 2
        34. MURGU CIPRIAN 1

        Comentariu


        • #19
          La dublu au fost 5 echipe iar clasamentul pentru primele patru este următorul:
          1. Verdeț Adrian + Puț Gabriel 4p
          2. Degianschi Obrad + Balmez Dorel 3p
          3. Drinceanu Lilian + Lungu Marius 2p
          4. Csaky Tiberiu + Venter Liviu 3p

          Clasamentul general la dublu după patru etape este următorul:

          Locul NUMELE SI PRENUMELE Puncte
          1. Pârvu Nicolae + Sorescu Deian 13
          2. Verdeț Adrian + Creinicean Liviu 12
          3. Drinceanu Lilian + Lungu Marius 9
          4. Csaky Tiberiu + Venter Liviu 5
          5. Puț Gabriel + Cioveie Marian 4
          6 Verdeț Adrian + Puț Gabriel 4p
          7. Degianschi Obrad + Balmez Dorel 3p

          Următoarea etapă (a-VI-a),se va desfăşura la Oraviţa pe data de 20.05.2018.Grupele inferioare se vor stabili prin tragere la sorţi în ordinea clasamentului general la zi, după cele cinci etape desfăşurate.

          Comentariu

          Cine a citit topicul
          Procesare...
          X