Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs de tenis de masa pe echipe international!

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Concurs de tenis de masa pe echipe international!

    Tenis de masa fara frontiere!



    Clubul Sportiv Tibclau Oradea impreuna cu Asztalitennisz Klub Debrecin , s-au unit cu scopul promovarii tenisului de masa si invita toti iubitorii tenisului la un Campionat International inedit pe echipe. Echipele vor fi formate din 2 jucatori, se joaca doua meciuri individuale, un dublu si iar doua meciuri individuale, daca se ajunge la scorul 3-0 pentru una din echipe nu se joaca si ultimele doua meciuri la individual ( Davis ). Campionatul va fi organizat pe 6 etape, deschiderea si prima etapa cu denumirea Cupa BMW G.W.P. OPEL WEST Oradea va fi organizata la Oradea in 3 februarie ora 10-00. Calea Aradului nr 62 . Era Shopping Park sala Era ( poarta 2 ). Se joaca pe 8 mese I.T.T.F ( mingi de plastic ) Etapa a doua se organizeaza la Asztalitenisz Klub Debrecen in luna martie . Taxa de participare 25 lei sau 1700 ft si se asigura apa - bogracs.

    Materiale de premiere
    Primele 3 echipe vor fi premiate dupa fiecare etapa astfel:

    Loc 1 - Cupe, medalii si diplome
    Loc 2 - Medalii si diplome
    Loc 3 - Medalii si diplome

    La fiecare etapa jucatorii vor primi puncte si in functie de punctele acumulate la sfarsitul etapei a 6-a se vor premia primii 8 jucatori astfel:

    Locurile 1, 2 si 3. Cupa, medalie, diploma+ cadou surpriza
    Locurile 5-8 .Medalie, diploma+cadou surpriza


    Persoana de contact Varady Tibi
    Info tel 0747278743 www tibclau.ro , inscrieri se pot face pe forum, telefonic sau pe adresa tibclau@gmail.com
    La inscriere mentionati numele echipei, numele celor doi jucatori si localitatea.
    Va asteptam cu drag.
    Ultima editare de liviut12; 04.mar.2018, 13:16.

  • #2
    Avand in vedere ca doar in ultimele zile s-au inscris echpile, acum o sa fac o lista cu cei inscrisi , dar mai intai o sa detailez sistemul de joc.

    Se va face 4 grupe de cate 4 echipe, in grupa joaca fiecare echipa cu fiecare, se califica primele doua, dupa care se face eliminatorii. O echipa va juca cel putin cu 3 echipe. Poate participa orice jucator indiferent de nivel, categorie, alcatuirea echipelor poate fi legitimat- legitimat, elte- elite, elite- avansat sau mixt baiat - fata etc.
    Daca vor fi mai multe de 16 echipe, atunci probabil se va face grupe de 3 echipe, se califica toti si apoi eliminatorii.
    Se va juca sistemul 2 seturi castigate din 3.

    Echipele inscrise:

    1. Szemerszki Richard- Kiss Sandor- Ungaria
    2. Malinak Istvan-Pupos Gabor- Ungaria
    3. Kovacs Zsolt-Gyorgy Istvan- Ungaria
    4. Kornya Tamas- Kornya Adam- Ungaria
    5. Szende Jozsef-Kis Miklos-Debrecen
    6. Gallocsi Bela-Gacsaly Istvan-Debrecen
    7. Tic Ioan-Szalay Liviu- Oradea
    8. Bondar Tavi- Sabadus Dinu- Oradea
    9. Simu Marius-Cavasdan Doru-Oradea
    10. Varady Tibor-Roatis Ghita-Oradea
    11. Balint Doru-Tunduc Nelu-Alesd
    12. Nadaban Misu-Nadaban Horatiu- Alesd
    13. Sarca Ovdiu-Jurje Alex- Marghita
    14. Mitar Marius-Botas Constantin-Sannicolau Mare
    15. Oproi Eugen-Clisic Iosif-Sannicolau Mare
    16. Keresztesi Janos- Satu Mare

    Mai sunt echipe din Salonta, Marghita, Ungaria si probabil din Oradea care se vor mai inscrie sau care deja s-au inscris, dar eu nu-i stiu inca nominali.
    Jucatori din Ungaria mare parte sunt legitimati.
    Ultima editare de liviut12; 03.feb.2018, 20:47.

    Comentariu


    • #3
      S-au mai inscris:

      Mitar Marius= Botas Constantin- Sannicolau Mare
      Poporoi Eugen-Clisic Iosif-Sannicolau Mare
      Kersztesi Janos- -Satu Mare

      Comentariu


      • #4
        La prima etapa s-au prezentat 18 echipe. Au fost 6 grupe de 3, s-au calificat toti pe tabloul eliminatoriu, iar clasamentul final este urmatorul:


        1.Popa Octavian-Vaida Sorin-Oradea-16 puncte
        2.Birtalan Laszlo-Birtalan Robert-Oradea-12 puncte
        3.Tic Ioan-Szalay Liviu-Oradea-8 puncte
        4.Kornya Adam-Kornya Tamas-Salonta-6 puncte
        5.Gacsaly Istvan- Somogy Gabor-Ungaria-4puncte
        6.Simu Marius- Cavasdan Doru-Oradea-4 puncte
        7.Sabadus Dinu-Tutos Ludovic-Oradea-Marghita-4 puncte
        8.Malinak Istvan-Pupos Gabor-Ungaria-4 puncte
        9.Mitar Marius-Clisic Iosif-Sannicolau Mare-2 puncte
        10.Pap Joszef-Szel Janos-Salonta-2 puncte
        11.Balint Doru-Pop Gabriel-Salonta-Oradea-2 puncte
        12.Ardai Arthur-Nadaban Horatiu-Oradea-Alesd-2 puncte
        13.Duca Petru-Moca Iuliu-Marghita-2 puncte
        14.Szemerszki Richard-Kiss Sandor-Ungaria-2 puncte
        15.Varady Tibi-Roatis Ghita-Oradea-2 puncte
        16.Botas Constantin-Oproi Eugen-Sannicolau -2 puncteMare
        17.Gardo Ferenc-Todea Andrea-Sacuieni-1 punct
        18.Kovacs Zsolt-Gyorgy Istvan-Ungaria-1 punct


        Punctele acordate sunt:
        Loc 1- 16 puncte
        Loc 2- 12 puncte
        Loc 3- 8 puncte
        Loc 4- 6 puncte
        Loc 5-8- 4 puncte
        Loc 9-16- 2 puncte
        Loc 17-32- 1 punct

        Punctele se acorda individual fiecarui jucator. La etapele urmatoare nu este obligatoriu sa joci cu acelasi partener, dar poate fi si acelasi.

        Clasament dupa prima etapa:

        1 Popa Octavian Oradea 16
        2 Vaida Sorin Oradea 16
        3 Birtalan Laszlo Oradea 12
        4 Birtalan Robert Oradea 12
        5 Tic Ioan Oradea 8
        6 Szalay Liviu Oradea 8
        7 Kornya Adam Salonta 6
        8 Kornya Tamas Salonta 6
        9 Gacsaly Istvan Ungaria 4
        10 Somogy Gabor Ungaria 4
        11 Simu Marius Oradea 4
        12 Cavasdan Doru Oradea 4
        13 Sabadus Dinu Oradea 4
        14 Tutos Ludovic Marghita 4
        15 Malinak Istvan Ungaria 4
        16 Pupos Gabor Ungaria 4
        17 Mitar Marius Sannicolau Mare 2
        18 Clisic Iosif Sannicolau Mare 2
        19 Pap Jozsef Salonta 2
        20 Szel Janos Salonta 2
        21 Balint Doru Alesd 2
        22 Pop Gabriel Oradea 2
        23 Ardai Arthur Oradea 2
        24 Nadaban Horatiu Alesd 2
        25 Duca Petru Marghita 2
        26 Moca Iuliu Marghita 2
        27 Szemerszki Richard Ungaria 2
        28 Kiss Sandor Ungaria 2
        29 Varady Tibi Oradea 2
        30 Roatis Ghita Oradea 2
        31 Botas Constantin Sannicolau Mare 2
        32 Oproi Eugen Sannicolau Mare 2
        33 Gardo Ferenc Sacuieni 1
        34 Todea Andrea Sacuieni 1
        35 Kovacs Zsolt Ungaria 1
        36 Gyorgy Istvan Ungaria 1
        Ultima editare de liviut12; 03.feb.2018, 21:00.

        Comentariu


        • #5
          Castigatorii primei etape!
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Fara frontiere.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,8 KB 
ID:	776022

          Comentariu


          • #6
            Poze de la concurs!
            Cupa BMW G.W.P. & Opel West Oradea

            Comentariu


            • #7
              Urmatoarea etapa se va desfasura la Debrecen in data de 3 martie 2018!
              Ultima editare de liviut12; 16.feb.2018, 21:29.

              Comentariu


              • #8
                Astazi s-a desfasursat a doua etapa campionatului in localitatea Debrecen. S-au prezentat 13 echpe din Romania si Ungaria. Echipele au fost impartite in 4 grupe, dupa care toate echipele s-au calificat pe tabloul eliminatoriu, iar clasamentul final este:

                Loc 1: SOMOGYI Gábor-FÓRIÁN Albert-Ungaria-16
                Loc 2: SZALAY Liviu-TIC Ioan-Oradea-Oradea-12
                Loc 3: SZENDI Csaba-TARSOLY Zoltán-Ungaria-8
                Loc 4: VÁRADI Tibor-PETŐ Dalma-Oradea-6
                Loc 5-8: SZEMERSZKI Richárd-KISS Sándor-Ungaria-4
                Loc 5-8: TŐTŐS Lajos-PÁLFI Zsolt-Marghita-Oradea-4
                Loc 5-8: ROATIS Ghica-CAVASDAN-Doru-Oradea-4
                Loc 5-8: DUKA Péter-MOKA Gyula-Marghita-4
                Loc 9-13: MALINÁK Stefán-VÁRADI Zsolt-Ungaria-2
                Loc 9-13: KORNYA Ádám-KORNYA Tamás-Salonta-2
                Loc 9-13: GYURICZA Gergely-LAKATOS Bence-Ungaria-2
                Loc 9-13: GYÖRGY István-KOVÁCS Zsolt-Ungaria-2
                Loc 9-13: PAP József-SZÉL-Ákos-Salonta-2

                Comentariu


                • #9
                  Asa arata clasmentul dupa cele doua etape:

                  Loc/Nume/Localitate/Puncte/Participari.

                  1 Tic Ioan Oradea 20 / 2
                  2 Szalay Liviu Oradea 20 / 2
                  3 Somogyi Gabor Ungaria 20 / 2
                  4 Popa Octavian Oradea 16 / 1
                  5 Vaida Sorin Oradea 16 / 1
                  6 Forian Albert Ungaria 16 / 1
                  7 Birtalan Laszlo Oradea 12 / 1
                  8 Birtalan Robert Oradea 12 / 1
                  9 Kornya Adam Salonta 8 / 2
                  10 Kornya Tamas Salonta 8 / 2
                  11 Cavasdan Doru Oradea 8 / 2
                  12 Tutos Ludovic Marghita 8 / 2
                  13 Varady Tibor Oradea 8 / 2
                  14 Roatis Ghita Oradea 8 / 2
                  15 Szendi Csaba Ungaria 8 / 1
                  16 Tarsoly Zoltan Ungaria 8 / 1
                  17 Malinak Istvan Ungaria 6 / 2
                  18 Duca Petru Marghita 6 / 2
                  19 Moca Iuliu Marghita 6 / 2
                  20 Szemerszki Richard Ungaria 6 / 2
                  21 Kiss Sandor Ungaria 6 / 2
                  22 Peto Dalma Oradea 6 / 1
                  23 Gacsaly Istvan Ungaria 4 / 2
                  24 Simu Marius Oradea 4 / 1
                  25 Sabadus Dinu Oradea 4 / 1
                  26 Pupos Gabor Ungaria 4 / 1
                  27 Pap Jozsef Salonta 4 / 2
                  28 Szel Akos Salonta 4 / 2
                  29 Palfi Zsolt Oradea 4 / 1
                  30 Kovacs Zsolt Ungaria 3 / 2
                  31 Gyorgy Istvan Ungaria 3 / 2
                  32 Mitar Marius Sannicolau Mare 2 / 1
                  33 Clisic Iosif Sannicolau Mare 2 / 1
                  34 Balint Doru Alesd 2 / 1
                  35 Pop Gabriel Oradea 2 / 1
                  36 Ardai Arthur Oradea 2 / 1
                  37 Nadaban Horatiu Alesd 2 / 1
                  38 Botas Constantin Sannicolau Mare 2 / 1
                  39 Oproi Eugen Sannicolau Mare 2 / 1
                  40 Varadi Zsolt Ungaria 2 / 1
                  41 Gyuricza Gergely Ungaria 2 / 1
                  42 Lakatos Bence Ungaria 2 / 1
                  43 Gardo Ferenc Sacuieni 1 / 1
                  44 Todea Andrea Sacuieni 1 / 1
                  Ultima editare de liviut12; 08.mar.2018, 23:16.

                  Comentariu


                  • #10
                    Poze de la etapa din Debrecen.




                    Comentariu


                    • #11
                      Urmatoarea etapa 29 aprilie 2018 la Oradea sala Tibclau!

                      Comentariu


                      • #12
                        La a treia etapa s-au prezentat 7 echipe din Oradea , Marghita si Sacuieni, s-a jucat fiecare cu fiecare,iar clasamentul final este:



                        Loc 1: Vaida Sorin-Popa Octavian-Oradea-16
                        Loc 2:Tic Ioan-Szalay Liviu-Oradea-12
                        Loc 3: Varadi Tibor-Popescu Cornel-Oradea-8
                        Loc 4: Roatis Ghita-Cavasdan Doru-Oradea-6
                        Loc 5: Pop Gabriel-Otto-Oradea-Marghita-4
                        Loc 6: Duca Peter-Moka Iuliu-Marghita-4
                        Loc 7: Gardo Ferenc-Todea Andrea-Sacuieni-4
                        Ultima editare de liviut12; 30.apr.2018, 22:05.

                        Comentariu


                        • #13
                          Asa arata clasamenul dupa trei etape!


                          Loc/ Nume/Localitate/Puncte/Participari

                          1 Tic Ioan Oradea 32/3
                          2 Szalay Liviu Oradea 32/3
                          3 Popa Octavian Oradea 32/2
                          4 Vaida Sorin Oradea 32/2
                          5 Somogyi Gabor Ungaria 20/2
                          6 Forian Albert Ungaria 16/1
                          7 Varady Tibor Oradea 16/3
                          8 Cavasdan Doru Oradea 14/3
                          9 Roatis Ghita Oradea 14/3
                          10 Birtalan Laszlo Oradea 12/1
                          11 Birtalan Robert Oradea 12/1
                          12 Duca Petru Marghita 10/2
                          13 Moca Iuliu Marghita 10/2
                          14 Kornya Adam Salonta 8/2
                          15 Kornya Tamas Salonta 8/2
                          16 Tutos Ludovic Marghita 8/2
                          17 Szendi Csaba Ungaria 8/1
                          18 Tarsoly Zoltan Ungaria 8/1
                          19 Popescu Cornel Oradea 8/1
                          20 Malinak Istvan Ungaria 6/2
                          21 Szemerszki Richard Ungaria 6/2
                          22 Kiss Sandor Ungaria 6/2
                          23 Peto Dalma Oradea 6/1
                          24 Pop Gabriel Oradea 6/2
                          25 Gardo Ferenc Sacuieni 5/2
                          26 Todea Andrea Sacuieni 5/2
                          27 Gacsaly Istvan Ungaria 4/1
                          28 Simu Marius Oradea 4/1
                          29 Sabadus Dinu Oradea 4/1
                          30 Pupos Gabor Ungaria 4/1
                          31 Pap Jozsef Salonta 4/2
                          32 Szel Akos Salonta 4/2
                          33 Palfi Zsolt Oradea 4/1
                          34 Otto Marghita 4/1
                          35 Kovacs Zsolt Ungaria 3/2
                          36 Gyorgy Istvan Ungaria 3/2
                          37 Mitar Marius Sannicolau Mare 2/1
                          38 Clisic Iosif Sannicolau Mare 2/1
                          39 Balint Doru Alesd 2/1
                          40 Ardai Arthur Oradea 2/1
                          41 Nadaban Horatiu Alesd 2/1
                          42 Botas Constantin Sannicolau Mare 2/1
                          43 Oproi Eugen Sannicolau Mare 2/1
                          44 Varadi Zsolt Ungaria 2/1
                          45 Gyuricza Gergely Ungaria 2/1
                          46 Lakatos Bence Ungaria 2/1
                          Ultima editare de liviut12; 06.mai.2018, 22:27.

                          Comentariu


                          • #14
                            Urmatoarea etapa se va desfasura tot la Oradea sala Tibclau din Era Park duminica 13 05 2018!

                            Comentariu


                            • #15
                              La a patra etapa s-au prezentat 5 echipe din Oradea, ca deobicei s-a jucat fiecare cu fiecare, iar clasamentul arata astfel:

                              Loc 1: Vaida Sorin-Popa Octavian- Oradea-16
                              Loc 2: Szalay Liviu-Tic Ioan-Oradea-12
                              Loc 3: Balogh Attila-Cotca Dacian-Oradea-8
                              Loc 4: Varadi Tibi-Sabadas Dinu-Oradea-6
                              Loc 5: Tutos Csaba-Pop Gabriel-Oradea-4
                              Ultima editare de liviut12; 13.mai.2018, 21:39.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X