Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Tinutul Sarii - Salina Praid, editia a 2-a, in data de 24.02.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Tinutul Sarii - Salina Praid, editia a 2-a, in data de 24.02.2018

    Dragi colegi !

    Suntem nevoiti sa renuntam la turneul de maine, pentru ca minerii au intrat in greva si au blocat accesul in salina.
    Ne cerem scuze ca v-am stricat planurile, pentru ca v-am "pacalit".
    Turneul il mutam pe 17 martie si inscrierile raman valabile. Cei care nu pot participa in 17, sunt rugati sa ne anunte.
    Va multumim pentru intelegere.


    Cupa Tinutul Sarii - Salina Praid,editia a 2-a, pe data de 17.03. 2018

    Concursul se va desfasura in incinta Salinei Praid. Rugamintea organizatorilor este sa fiti punctuali, pentru ca autobuzul intra la ora 08.00.

    Programul turneului
    08:00 – Se intra cu autobuzul in Salina
    08:10 - 08.30 – Inscrieri
    09:00 – 13:00 - Grupe inferioare
    13:00 – 14:00 - Masa de pranz
    14:00 - 15:30 - Eliminatorii
    LOGISTICĂ: 6 mese , din care 3 Joola si 3 Artengo
    SPAȚIU DE JOC: Suficient
    Atentie ! In salina temperatura este de 15 *c
    Suprafata de joc: !!! Sare
    TAXA: 25 lei;
    CATEGORII:
    Se joaca la gramada.
    SISTEMUL DE JOC:
    - Număr maxim de participanți: 36
    - Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5)
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi
    - Grupe inferioare de 6 jucatori, dupa MP, regula sarpelui, cu ceva permutari daca este cazul - se califica primii 4;
    - Grupele superiore le vom sari, pentru ca la ora 15:30 parasim Salina.
    - eliminatorii
    REGULAMENT
    Se va respecta regulamentul AmaTur .
    Se asigura:
    - apa,
    - mingi de joc andro SPEEDBALL 3S *** 40+
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
    -masa de pranz, facuta la ceaun.
    Organizatori:
    Denes Ferenc: 0740 055 530
    Moldovan Laszlo: 0721 931 760
    Kincses Jozsef: 0756500249
    Suport technic:
    Tokos Pal
    Sponsori:
    -Salina Praid
    -Asociatia Turistica Sovidek-Hegyalja
    -Magdolna Impex SRL
    -Primaria Corund
    -Primaria Praid
    **Daca aveti nevoie de cazare accesati situl www.tinutulsarii.ro!

    Contraindicaţii la vizită:

    -tuberculoză
    -bolile acute respiratorii
    -tensiune mare (faza a treia)
    -cardiopatie ischemică
    -boala Basedow
    -boala sistemului nervos manifestată prin leşinări şi ameţeli
    -claustrofobie
    -sarcină avansată
    Ultima editare de denesferi; 23.feb.2018, 15:19.

  • #2
    Din Brasov se inscriu urmatorii la gramada organizata : Marin Floricel, Loghin Florin, Kis Istvan, Padurariu Costel, Macovei Liviu

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri
      Marian Calin - Reghin
      Zidar Viktor - Reghin
      Farkas Bence - Targu Mures
      Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
      Cuesdean Rares - Reghin
      Daneliuc Gabriel - Sibiu
      Moldovan Laszlo - Praid
      Filea Adonis - Sibiu
      Kezdi Janos - Corund
      Negrean Ioan - Sibiu
      Bardas Patrick - Dumbraveni
      Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
      Tipser Gabriel - Sighisoara
      Kantor Imre Zoltan - Reghin
      Kincses Jozsef - Praid
      Lupescu Nicolae - Reghin
      Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
      Onet Nicolae - Sighisoara
      Balint Gabor - Odorheiu Secuiesc
      Bardas Ioan - Dumbraveni
      Balazs Jozsef, Corund
      Pall Lajos - Corund
      Samoila Florin - Sighisoara
      Denes Ferenc - Praid
      Todor Jozse - Corund
      Balazs Sandor - Corund
      Balazs Aron - Corund
      Dobos Albert - Cristuru Secuiesc
      Horvath Csaba - Praid
      Irsai Istvan - Tg-Mures

      Comentariu


      • #4
        Antal Denes din Brasov

        Comentariu


        • #5
          Buna seara...Stanciulescu Bogdan, Brasov, Elite

          Comentariu


          • #6
            Stanciu Constantin, ...Codlea

            Comentariu


            • #7
              Inscrieri La gramada - on 2/16/2018 at 12:01:52 AM

              1. Macovei Liviu, Brasov, 65 - 38.5 - E
              2. Irsai Istvan, Targu Mures, 124 - 35.85 - EW
              3. Daneliuc Gabi, Selimbar, 14 - 35.59 - EW
              4. Zidar Victor, Reghin, 66 - 32.73 - E
              5. Farkas Bence, Targu Mures, 98 - 29.67 - O
              6. Denes Ferenc, Praid, 141 - 29.5 - OW
              7. Tipser Gabriel, Sighisoara, 360 - 29.5 - OW
              8. Padurariu Costel, Brasov, 122 - 28.88 - O
              9. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 195 - 27.89 - O
              10. Marian Calin, Reghin, 997 - 27 - O
              11. Negrean Ioan, Sibiu, 145 - 26.51 - O
              12. Antal Denes, Brasov, 132 - 25.67 - OW
              13. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 494 - 23.8 - O
              14. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 262 - 22.73 - OW
              15. Kincses Jozsef, Praid, 536 - 19.14 - A
              16. Moldovan Laszlo, Praid, 1552 - 18 - A
              17. Samoila Florin, Sighisoara, 1081 - 17.2 - AW
              18. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 706 - 16.18 - A
              19. Loghin Florin, Brasov, 327 - 16.1 - A
              20. Cuesdean Rares, Reghin, 715 - 15.83 - AJ
              21. Kis Istvan, Brasov, 380 - 15.25 - AW
              22. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 511 - 15.1 - AW
              23. Filea Adonis, Sibiu, 789 - 13.96 - A
              24. Marin Floricel, Brasov, 1122 - 13.9 - AW
              25. Lupescu Nicolae, Reghin, 483 - 13.87 - A
              26. Onet Nicolae, Sighisoara, 1160 - 13.53 - A
              27. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 1004 - 11.22 - AJ
              28. Kezdi Janos, Corund, 3117 - 0 - O
              29. Balazs Jozsef, Corund, 4014 - 0 - A
              30. Balazs Sandor, Corund, 4015 - 0 - A
              31. Todor Jozsef, Corund, 4017 - 0 - A
              32. Balint Gabor, Bradesti, 5001 - 0 - A
              33. Pall Lajos, Corund, 5003 - 0 - A
              34. Balazs Aron, Corund, 5004 - 0 - A
              35. Dobos Albert, Cristuru Secuiesc, 5005 - 0 - A
              36. Horvath Csaba, Praid, 5006 - 0 - A
              -----------------------------------------
              Lista de asteptare:
              1. Stanciulescu Bogdan, Brasov
              2. Stanciu Constantin, Brasov
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • #8
                Se inscriu din Toplita Colcer Nicolae si Fazakas Attila.

                Comentariu


                • #9
                  Lorincz Ferenc Attila- Sanpaul
                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                  BH: DHS GoldArc 8

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie Gecse Alpar Chibed si Bauer Lajos Tg. Mures

                    Comentariu


                    • #11
                      Veres Janos, Targu Mures.
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de PaliHR Vezi post
                        Inscrieri La gramada - on 2/16/2018 at 12:01:52 AM

                        1. Macovei Liviu, Brasov, 65 - 38.5 - E
                        2. Irsai Istvan, Targu Mures, 124 - 35.85 - EW
                        3. Daneliuc Gabi, Selimbar, 14 - 35.59 - EW
                        4. Zidar Victor, Reghin, 66 - 32.73 - E
                        5. Farkas Bence, Targu Mures, 98 - 29.67 - O
                        6. Denes Ferenc, Praid, 141 - 29.5 - OW
                        7. Tipser Gabriel, Sighisoara, 360 - 29.5 - OW
                        8. Padurariu Costel, Brasov, 122 - 28.88 - O
                        9. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 195 - 27.89 - O
                        10. Marian Calin, Reghin, 997 - 27 - O
                        11. Negrean Ioan, Sibiu, 145 - 26.51 - O
                        12. Antal Denes, Brasov, 132 - 25.67 - OW
                        13. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 494 - 23.8 - O
                        14. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 262 - 22.73 - OW
                        15. Kincses Jozsef, Praid, 536 - 19.14 - A
                        16. Moldovan Laszlo, Praid, 1552 - 18 - A
                        17. Samoila Florin, Sighisoara, 1081 - 17.2 - AW
                        18. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 706 - 16.18 - A
                        19. Loghin Florin, Brasov, 327 - 16.1 - A
                        20. Cuesdean Rares, Reghin, 715 - 15.83 - AJ
                        21. Kis Istvan, Brasov, 380 - 15.25 - AW
                        22. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 511 - 15.1 - AW
                        23. Filea Adonis, Sibiu, 789 - 13.96 - A
                        24. Marin Floricel, Brasov, 1122 - 13.9 - AW
                        25. Lupescu Nicolae, Reghin, 483 - 13.87 - A
                        26. Onet Nicolae, Sighisoara, 1160 - 13.53 - A
                        27. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 1004 - 11.22 - AJ
                        28. Kezdi Janos, Corund, 3117 - 0 - O
                        29. Balazs Jozsef, Corund, 4014 - 0 - A
                        30. Balazs Sandor, Corund, 4015 - 0 - A
                        31. Todor Jozsef, Corund, 4017 - 0 - A
                        32. Balint Gabor, Bradesti, 5001 - 0 - A
                        33. Pall Lajos, Corund, 5003 - 0 - A
                        34. Balazs Aron, Corund, 5004 - 0 - A
                        35. Dobos Albert, Cristuru Secuiesc, 5005 - 0 - A
                        36. Horvath Csaba, Praid, 5006 - 0 - A
                        -----------------------------------------
                        Lista de asteptare:
                        1. Stanciulescu Bogdan, Brasov
                        2. Stanciu Constantin, Brasov
                        Din Deva se inscriu Boznea Daniel ,Postelnicu Mihai si Caraus Sorin

                        Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de cara Vezi post
                          Din Deva se inscriu Boznea Daniel ,Postelnicu Mihai si Caraus Sorin

                          Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk
                          se retrag din Deva de pe lista de asteptare Boznea Daniel ,Postelnicu Mihai si Caraus Sorin

                          Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            Se retrage Lupescu Nicolae.

                            Comentariu


                            • #15
                              Intra pe lista principala Stanciulescu Bogdan, iar cea de asteptare va arata asa:

                              Lista de asteptare:
                              1. Stanciu Constantin, Brasov
                              2. Colcer Nicolae, Toplita
                              3. Fazakas Attila, Toplita
                              4. Lorincz Ferenc Attila, Sanpaul
                              5. Gecse Alpar, Chibed
                              6. Bauer Lajos, Targu Mures
                              7. Veres Janos, Targu Mures
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X