Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CLUJ-NAPOCA: În fiecare Miercuri (ora 18:00) - Turneu LAMONT

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cu o parte cred ca a jucat serios. Unul sau doua meciuri sigur le-a cedat...
    Ovidiu participa in general la turneul lui Victor. Eu nu pot veni, din pacate. M-am mutat din Cluj si n-am cum sa ajung.

    Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Si vrei sa te cred ca TIBI a jucat serios cu voi?A jucat la un nivel care sa-i permita sa se mai inscrie la turneul vostru.Il invit pe castigatorul acestui turneu sa joace cu mine sambata dimineata la turneul lui TARASESCU ,asa pe la ora 9-9.30,asta daca prind loc la turneul sau.Poti veni si tu la acest turneu.Imi este tare dor sa joc impotriva unui ierbar.Dar trebuie sa i se dea telefon in prealabil ca sa fie inscris pe lista participantilor.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

    Comentariu


    • Salut, tibi a jucat doar 10% din ce poate domnul, oricum e jucător bun


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comentariu


      • Eu si cu TIBI suntem valoric sensibil egali.Deci il stiu cum joaca.Cand joaca serios mai ales in turnee cu miza,are o privire "ucigasa"exoftalmica.Atunci inseamna ca se concentreaza la maxim,la fiecare punct pentru a-l castiga.Practic este "alt om".
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • Nu era in apele lui ieri. Mi-a spus ca avea dureri musculare si n-a vrut sa forteze. Stim ca e bun, dar si printre noi exista jucatori de valoare
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • Postat în original de tudorprecup Vezi post
            Nu era in apele lui ieri. Mi-a spus ca avea dureri musculare si n-a vrut sa forteze. Stim ca e bun, dar si printre noi exista jucatori de valoare
            Abia astept sa ne revedem miercuri!
            Cu cat lista participantilor e mai valoroasa, indiferent de rezultate, cu atat avem toti mai mult de invatat!

            Comentariu


            • Postat în original de ovidiu t Vezi post
              Abia astept sa ne revedem miercuri!
              Cu cat lista participantilor e mai valoroasa, indiferent de rezultate, cu atat avem toti mai mult de invatat!
              De acord, doar ca e valabila doar pentru partea de sus a clasamentului. Cei de jos(ca mine) nu o sa mai prinda nicodata turneul cu infuzia asta de jucatori noi.
              Eu as propune o tragere la sorti ca sa aiba si cei de jos o sansa. Cei mai buni trei din clasamentul lunii anterioare plus organizoatorul sa intre automat. Urmatorii 4 sa fie trasi la sorti din restul inscrisilor.

              In lista actuala de inscrisi cred ca Adrian Vladescu ar trebui sa fie pe lista principala in locul lui Irinel, iar eu in locul lui Liviu(oricum nu cred ca prindem niciunul loc).
              Asta daca clasamentul mai are vreo importanta. Te rog verifica si tu Tudor.

              Comentariu


              • as fi venit cu placer sa joc cu dl. dr. Ciobanu, dar nu am fost in Cluj in we trecut...data viitoare, cu cel mai mare drag!

                Postat în original de tudorprecup Vezi post
                Cu o parte cred ca a jucat serios. Unul sau doua meciuri sigur le-a cedat...
                Ovidiu participa in general la turneul lui Victor. Eu nu pot veni, din pacate. M-am mutat din Cluj si n-am cum sa ajung.

                Comentariu


                • Salut , clar ca nu vom mai avea șanse , eventual suntem doar umpluturi când nu se prezintă cineva


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comentariu


                  • Tudor dacă ești corect și te iei după clasamentul și regulile care le ai făcut am prioritate fata de irinel tolescu, uita te la mp meu din Amatur


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comentariu


                    • Ai prioritate Razvan Pușcaș in fata mea ca ai mp mai mare in Amatur , Rosoga Liviu se retrage


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comentariu


                      • Salut,

                        Interesul pentru turneu a crescut foarte mult in 2019, iar cand facusem regulamentul nu anticipasem acest fapt. Obiectivul meu numarul 1 e sa cresc valoarea turneului cat de mult pot, iar regulamentul trebuie sa contribuie la atingerea lui. Cand nu se intampla asta, ajustez regulamentul.

                        Ultima modificare e in algoritmul pentru stabilirea pozitiei in lista inscrisilor, bazat acum pe media punctelor obtinute in februarie si martie. Gasiti pe site explicatii si un exemplu de calcul. Copiez si aici informatiile de acolo, ca sa fie cat se poate de clar si transparent totul.
                        • De Joi pana Luni dimineata la ora 9:00 se acorda prioritate conform valorii reale a participantilor, stabilite de organizator in baza mediei punctelor pentru luna anterioara si saptamanile anterioare turneului din luna curenta, clasarii in Amatur si a evaluarii sale subiective. Exemplu: pentru turneul din 27 Martie, un jucator care a obtinut maximum de puncte la singura participare din Februarie si saptamanile anterioare turneului din luna Martie, va avea media de 30, iar unul care a participat de 4 ori si a acumulat 40 de puncte doar 10. Cel cu 30 va avea prioritate la inscriere.
                        • De Luni dimineata de la ora 9:01 pana Miercuri la ora 17:00 va fi primul venit, primul servit.


                        Punctajul total cumulat pe o luna calendaristica nu indica neaparat valoarea reala. De aceea tin cont si de rezultatele din luna curenta.

                        Regula nescrisa e sa acord maxim un loc pe saptamana noilor veniti, pentru a defavoriza cat mai putini participanti regulati. Saptamana trecuta l-a luat Tibi Camarasiu. Ovidiu a intrat in turneu pentru ca s-a retras Zoli si nu exista rezerva. Pentru saptamana asta l-am introdus pe Paul Oltean, care are nivel de Open. Tibi si-a pierdut locul datorita punctajului mic obtinut miercuri.

                        Clasamentul pe februarie si martie pentru cei din jumatatea a 2-a a plutonului e urmatorul:
                        1. Tudor - 11.5 (69 puncte / 6 participari)
                        2. Irinel - 11 (33 de puncte / 3 participari)
                        3. Adi - 8.8 (44 de puncte / 5 participari)
                        4. Razvan - 2 (12 puncte / 6 participari)
                        5. Liviu - 2 (8 puncte / 4 participari)


                        Razvan si Liviu fiind la egalitate de puncte, am facut departajarea pe baza rezultatelor directe (3-2 la vitorii in favoarea lui Liviu).

                        Sper ca e limpede acum algoritmul de calcul al pozitiei pe lista principala.

                        Celor ce nu prind loc saptamana de saptamana le recomand sa se antreneze pentru a creste in joc si a obtine puncte multe cand prind lista. O data ce ai prins-o si ai obtinut punctaj bun nu vei mai putea fi scos de pe ea. Ai nevoie de o medie a punctelor de minim 4 (adica locul 5 cand sunt 8 participanti) pentru a nu-ti putea pierde locul.

                        Stiti foarte bine ca exista retrageri saptamana de saptamana. E aproape sigur ca una sau chiar doua rezerve vor prinde loc maine.

                        O zi placuta.
                        Tudor

                        Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
                        Tudor dacă ești corect și te iei după clasamentul și regulile care le ai făcut am prioritate fata de irinel tolescu, uita te la mp meu din Amatur


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Ultima editare de tudorprecup; 26.mar.2019, 13:22.
                        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                        Comentariu


                        • @Liviu:

                          Cand consider ca o regula nu e buna o ajustez.

                          Valoarea reala a participantilor e stabilita de organizator in baza
                          • mediei punctelor pentru luna anterioara si saptamanile anterioare turneului din luna curenta,
                          • clasarii in Amatur si
                          • evaluarii sale subiective.


                          MP-ul din Amatur il folosesc doar pentru noii veniti pe care nu-i cunosc.

                          In turneul nostru, care are prioritate in stabilirea ordinii pe lista, Irinel e semnificativ mai bine clasat decat tine.
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • Regula la tine e ca prioritate au cunoscutii tie și cam atat, când era organizator domnul Radul Șerban respecta regulamentul fata de tine și am încheiat subiectul, o zi frumoasa va doresc.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comentariu


                            • Eu am inteles noul rationament dar dupa regulile noi Adi e inaintea lui Tibi.

                              Comentariu


                              • "Cunoscutii mei" au participat cu totii la turneu luni bune sau chiar ani inainte de a te inscrie tu pentru prima data.
                                Nu vreau un turneu de tip circuit inchis, in care sa nu poti reveni daca te tine ceva departe de el o perioada (ex: o boala, aparitia unui copil in viata ta) sau sa nu poata intra jucatori noi.

                                Pentru ca regula asta sa defavorizeze cat mai putini dintre participantii obisnuiti am decis sa las un singur loc pentru acesti cunoscuti in fiecare saptamana. Cand lista nu e plina mi se pare normal s-o completez cu primul inscris.

                                @Razvan: valoarea nu e data de rezultatul la o singura participare. Tibi a castigat turneul aproape de fiecare data cand a participat. Saptamana trecuta se simtea rau. Azi m-as mira sa nu termine in primii 2. Sper sa fie loc si pentru Adi azi. Daca nu, e putin probabil sa nu prinda lista saptamana viitoare.


                                Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
                                Regula la tine e ca prioritate au cunoscutii tie și cam atat, când era organizator domnul Radul Șerban respecta regulamentul fata de tine și am încheiat subiectul, o zi frumoasa va doresc.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu


                                • Sunt perfect deacord ca Tibi e cel mai bun dintre noi. Nu contest asta, l-am vazut jucand in Amatur. Totusi consider ca regulile nou refacute ar trebui respectate in totalitate.

                                  Comentariu


                                  • Valoarea reala a participantilor e stabilita de organizator pe baza
                                    • mediei punctelor pentru luna anterioara si saptamanile anterioare turneului din luna curenta,
                                    • clasarii in Amatur si
                                    • evaluarii sale subiective.


                                    Face parte din regulament si bullet-ul marcat. Nu am cum sa elimin criteriul subiectiv din evaluare. Punctele sunt ok cand reflecta valoarea. Poti spune ca Tibi e de locul 6? Vreau ca folosind cele 3 metode de evaluare sa determin o valoare cat mai apropiata de cea reala (ma refer la ordinea valorii in lista inscrisilor).

                                    Datorita clasarii slabe din turneul de saptamana trecuta l-am pus rezerva 1. Cunoscandu-i valoarea reala, l-am provocat sa castige turneul de azi.
                                    Consider ca am procedat corect...

                                    Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                    Sunt perfect deacord ca Tibi e cel mai bun dintre noi. Nu contest asta, l-am vazut jucand in Amatur. Totusi consider ca regulile nou refacute ar trebui respectate in totalitate.
                                    Ultima editare de tudorprecup; 27.mar.2019, 13:06.
                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                    Comentariu


                                    • IN TURNEUL DIN 20-03-2019,HOTARATI-VA cine a castigat meciul dintre OVIDIU TOFENI si SAVA.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • Salut,

                                        Gasiti pe site rezultatele, clasamentul si situatia inscrierilor pentru saptamana viitoare.

                                        In media punctelor pe ultimele 2 luni am adaugat cate un punct pentru fiecare participare. Asta pentru a nu oferi un avantaj nemeritat jucatorilor ce au obtinut multe puncte in turneele cu nivel valoric mediu.

                                        Iosif Fodor a absentat fara sa ma anunte, drept pentru care l-am penalizat cu 100 puncte si pozitia de ultima rezerva in lista inscrisilor pentru urmatoarele 4 saptamani.

                                        Cu Paul Oltean am avut o problema de comunicare, emailul in care i-am confirmat inscrierea neplecand din contul meu. Ca atare nu s-a prezentat la turneu. Pe viitor voi suna sau voi solicita confirmare prin SMS, ca sa evit situatiile de acest gen.

                                        Tibi mi-a spus ca mai participa o singura data, dupa care pleaca la tara pentru o perioada indelungata (n-am intrebat cat). Paul poate veni in medie o data la 2 saptamani, deci nu va ocupa loc permanent.

                                        Pe viitor nu voi mai accepta participari pasagere, ca si cea a lui Tibi de acum. Voi solicita angajamentul de-a participa in mod constant 3-4 luni consecutiv.

                                        O zi placuta.
                                        Tudor
                                        Ultima editare de tudorprecup; 29.mar.2019, 07:46.
                                        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                        Comentariu


                                        • Sava a castigat. Reiese asta din clasament.

                                          Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                          IN TURNEUL DIN 20-03-2019,HOTARATI-VA cine a castigat meciul dintre OVIDIU TOFENI si SAVA.
                                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de tudorprecup Vezi post
                                            Sava a castigat. Reiese asta din clasament.
                                            Mi-am luat ieri revansa )

                                            Comentariu


                                            • Bv Ovidu


                                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • glumeam...chiar imi place sa joc cu Andrei!

                                                Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
                                                Bv Ovidu


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Salut,

                                                  Fac din nou un sumar al regulilor de stabilire a prioritatii la inscriere, intrucat am modificat ceva la el.

                                                  Criteriile de departajare pentru cei ce au participat la turneu in ultimele 3 luni calendaristice sunt:
                                                  1. Media punctelor pe ultimele 3 luni calendaristice in turneul Lamont + dublul numarului participarilor din acea perioada (2 puncte pentru fiecare participare). Exemplu: daca ai o medie de 10 si ai participat de 12 ori, numarul total al punctelor va fi 32.
                                                  2. Numarul participarilor in ultimele 3 luni calendaristice la turneul Lamont, in caz de egalitate de puncte.

                                                  Ele vor fi aplicate in ordinea indicata.

                                                  Pentru cei ce nu au participat la turneu in ultimele 3 luni calendaristice se aplica urmatoarele criterii, in ordinea indicata:
                                                  1. Evaluarea subiectiva a organizatorului, pentru jucatorii pe care ii cunoaste.
                                                  2. MP-ul din Amatur si recomandari pentru ceilalti.


                                                  Daca aveti idei de imbunatatire ale acestor reguli va rog sa ni le impartasiti. Voi evalua orice propunere si o voi include in algoritmul de calcul daca mi se va parea benefica.

                                                  O zi placuta.
                                                  Tudor
                                                  Ultima editare de tudorprecup; 31.mar.2019, 18:20.
                                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                  Comentariu


                                                  • Salut,

                                                    Gasiti pe site rezultatele turneului de ieri, clasamentul actualizat si situatia la zi a inscrierilor.

                                                    O zi placuta.
                                                    Tudor
                                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X