Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CLUJ-NAPOCA: În fiecare Miercuri (ora 18:00) - Turneu LAMONT

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ma înscriu pt miercuri !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comentariu


    • Salut! Trebuie sa ma retrag de la turneul de sapt asta. Ma inscriu pt cel de sapt viitoare. Multumesc!

      Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Tudor iti citez din regulamentul tau de pe site:

        "Absența neanuntata la turneu se penalizeaza cu pozitia de rezerva pentru urmatoarele 4 turnee la care se inscrie jucatorul;
        Absența la turneu anuntata cu intarziere se penalizeaza cu pozitia de rezerva pentru urmatorul turneu la care se inscrie jucatorul. La a doua abatere de acest gen, penalizarea cu pozitia de rezerva e pentru urmatoarele 2 turnee la care se inscrie jucatorul, la a treia pentru urmatoarele trei turnee si ada mai departe. Nu se aplica penalizarea in caz de forta majora (boala, urgenta la serviciu, etc.) sau cand intarzierea anuntarii absentei nu incurca pe nimeni (ex. nu duce la pierderea locului de titular a unui jucator inscris si ulterior retras in necunostinta de cauza);"

        Sper sa il respecti. Vali a fost sunat de la sala pt ca a uitat sa-si anunte urgenta.

        Comentariu


        • Salut,

          Apreciez dorinta ta de a participa de fiecare data si sper ca ti se va elibera un loc pe miercuri.

          Vali a fost primul pe lista rezervelor conform clasamentului. Locul de titular l-a obtinut doar dupa retragerea lui Adi. Daca nu se retragea Adi ramanea rezerva.

          In timp voi mai relaxa regulile. In absenta personajului eliminat definitiv, multe din ele aproape ca nu ar mai fi necesare. Vezi te rog ultima versiune a articolului referitor la absenta neanuntata. Chiar si acum mi se pare un pic fortat.

          Absența neanuntata la turneu se penalizeaza cu pozitia de rezerva pentru urmatoarele 2 turnee la care se inscrie jucatorul. La a doua absenta neanuntata penalizarea se va aplica pentru 4 turnee, la a treia pentru 6 turnee, etc. Nu se aplica penalizarea in caz de boala, urgenta la serviciu, urgenta in familie sau cand absenta nu incurca pe nimeni (ex. nu duce la pierderea locului de titular a unui jucator inscris si ulterior retras in necunostinta de cauza);

          Mai degraba decat sa trec participanti pe lista rezervelor, ii voi suna eu pe cei care stiu ca au program de munca/viata incurcat. Cu Iosif asa am procedat dupa singura absenta nemotivata.

          Vali e un om cat se poate de corect si ar fi fost pacat sa-si piarda locul datorita unei situatii neprevazute. Cred ca oricui i se poate intampla sa uite cand e foarte obosit, tracasat sau aglomerat.

          Postat în original de razvan_cj Vezi post
          Tudor iti citez din regulamentul tau de pe site:

          "Absența neanuntata la turneu se penalizeaza cu pozitia de rezerva pentru urmatoarele 4 turnee la care se inscrie jucatorul;
          Absența la turneu anuntata cu intarziere se penalizeaza cu pozitia de rezerva pentru urmatorul turneu la care se inscrie jucatorul. La a doua abatere de acest gen, penalizarea cu pozitia de rezerva e pentru urmatoarele 2 turnee la care se inscrie jucatorul, la a treia pentru urmatoarele trei turnee si ada mai departe. Nu se aplica penalizarea in caz de forta majora (boala, urgenta la serviciu, etc.) sau cand intarzierea anuntarii absentei nu incurca pe nimeni (ex. nu duce la pierderea locului de titular a unui jucator inscris si ulterior retras in necunostinta de cauza);"

          Sper sa il respecti. Vali a fost sunat de la sala pt ca a uitat sa-si anunte urgenta.
          Ultima editare de tudorprecup; 21.oct.2019, 16:14.
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • Tudor hai sa fim corecti. Iosif a fost penalizat cu 4 turnee pt exact acelasi lucru. Si el este cat se poate de corect la fel ca Vali.
            Daca citesti atent, urgenta anuntata nu se penalizeaza dar cea neanuntata cum a fost acum cazul e penalizata cu 4 turnee.
            Si a fost ultima rezerva nicidecum prima.
            Mai mult un jucator a piedut locul din cauza asta. Toma Adrian care e jucator de open.
            Iti amintesc ca ai insistat ultima data sa jucam tur/reutur(in 6) ca sa respectam regulamentul desi puteam juca doar la 2 mese bune.
            Pana la schimbarea reglamentului trebuie respectat cel actual.
            Pt faptul ca Vali e un jucator bun nu ar trebui sa i se aplice un regulament preferential. Nici pt mine nu astept nici o favoare in privinta regulamentului.
            Fiindca prind tot mai greu turnee mi se pare total nedrept sa ii favorizam pe cei buni chiar si atunci cand gresesc. Cand esti penalizat cu siguranta nu vei mai uita data viitoare.

            Sunt curios ce parere au si restul.

            Comentariu


            • Nu scria in versiunea anterioara ca penalizatul e ultimul in lista rezervelor . Mea culpa. Imi scapase aspectul asta.

              In lista rezervelor mi se pare fair sa se tina cont de pozitia in clasament si pentru cei penalizati pentru intarzieri sau probleme cu memoria. Pentru abateri grave e firesc sa fie pusi in coada listei; nu si pentru ceva ce i se poate intampla oricui.

              Nu vreau sa favorizez pe nimeni. Iosif era la a doua abatere si de aceea am aplicat regulamentul ad literam. Dupa aceea l-am sunat de fiecare data pentru a-mi confirma participarea. Altfel e foarte probabil sa fi repetat figura.

              Interesul meu e sa mai si castig meciuri, iar in configuratia actuala mi-s aproape nule sansele.

              Greseala mea a fost ca am facut regulamentul prea dur. Cat despre Adrian Toma, si-a pierdut locul pentru ca am fost eu prea ocupat si n-am mai putut intra pe forum dupa ora 16; deci nu datorita scaparii lui Vali. George isi anuntase retragere inainte de ora 17.


              Postat în original de razvan_cj Vezi post
              Tudor hai sa fim corecti. Iosif a fost penalizat cu 4 turnee pt exact acelasi lucru. Si el este cat se poate de corect la fel ca Vali.
              Daca citesti atent, urgenta anuntata nu se penalizeaza dar cea neanuntata cum a fost acum cazul e penalizata cu 4 turnee.
              Si a fost ultima rezerva nicidecum prima.
              Mai mult un jucator a piedut locul din cauza asta. Toma Adrian care e jucator de open.
              Iti amintesc ca ai insistat ultima data sa jucam tur/reutur(in 6) ca sa respectam regulamentul desi puteam juca doar la 2 mese bune.
              Pana la schimbarea reglamentului trebuie respectat cel actual.
              Pt faptul ca Vali e un jucator bun nu ar trebui sa i se aplice un regulament preferential. Nici pt mine nu astept nici o favoare in privinta regulamentului.
              Fiindca prind tot mai greu turnee mi se pare total nedrept sa ii favorizam pe cei buni chiar si atunci cand gresesc. Cand esti penalizat cu siguranta nu vei mai uita data viitoare.

              Sunt curios ce parere au si restul.
              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

              Comentariu


              • Eu ?s de acord sa se respecte regulile, sau mai bine sa fie șterse


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comentariu


                • Oricum nu prea se țin cont de ele, Acu 2 turnee nu am putut participa, desi eram înscris , datorită organizatorului ca a greșit clasamentul, dar in fine se mai fac greșeli, lasă Razvan de la tine , aia e ii iertam pe toti, dacă nu ii iartă Dumnezeu [emoji16][emoji16][emoji16]


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comentariu


                  • Razvan dacă tii neaparat sa participi miercuri te pot lasă in locul meu ca nu ma supar


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comentariu


                    • Mersi mult Liviu dar nu vreau sa iti iau locul. Poate mergem noi doi intr-o zi.

                      Comentariu


                      • Nu îl iei dacă ai chef de joaca te las miercuri, dar te anunt când mai ies


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Calculul e facut automat, cu formula, care se aplica la fel pentru toata lumea.
                          Eventuala greseala i-a afectat pe toti in aceeasi masura. Am verificat formula dupa ce mi-ai scris si n-am gasit greseli.

                          De fiecare data cand au fost erori pe foaia de joc le-am corectat. Rezultatele formulelor le verific inainte de postare. Nu spun ca e imposibil sa apara erori. Daca se intampla asta, te asigur ca scaparile-s neintentionate.

                          Cat despre regulament, mai are inca goluri. N-am avut timp sa pun fiecare idee sub lupa.
                          Nici perfect nu e si nu va fi vreodata. De aceea il mai retusez cand identific scapari.

                          Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
                          Oricum nu prea se țin cont de ele, Acu 2 turnee nu am putut participa, desi eram înscris , datorită organizatorului ca a greșit clasamentul, dar in fine se mai fac greșeli, lasă Razvan de la tine , aia e ii iertam pe toti, dacă nu ii iartă Dumnezeu [emoji16][emoji16][emoji16]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • Salutare,fara a fi partinitor si fara a fi participat in ultimile luni (2 luni); i dau dreptate lui Razvan aici...pe vremea Dl.Radu erau mereu penalizari.
                            Plus ca s-a schimbat ziua de inscriere(De Marti la ora 18:01 pana Miercuri la ora 17:00 va fi primul venit, primul servit.)--->era duminica.
                            Exista tehnologie sa verificam in maxim 1 minut tot sau daca nu se pot ocupa din cei care participa mai des inca o persoana.
                            Sunt doar 6 participanti din 8 ---->penalizari 0.
                            Ultima editare de Gandalf77; 22.oct.2019, 08:03.

                            Comentariu


                            • Am aplicat penalizarea, Mihai. Regula nu e inca definita complet. Voi umple golurile cand o sa-mi permita timpul.

                              George anuntase la timp ca nu participa dar n-am putut eu verifica datorita unui meeting neplanificat.

                              Situatii din astea cred ca apar o data pe an. Nu stiu daca e cazul sa facem atatea valuri.
                              Nu mai consider necesare regulile stricte aplicate anul trecut si voi scoate cat de mult voi putea din penalizari.
                              Participantii de acum sunt cat se poate de civilizati si incearca toti sa ma notifice la timp cand absenteaza.

                              Situatii neprevazute pot aparea pentru oricine. Daca ii dam in cap omului de la prima abatere nu va mai veni la turneu.

                              Am sugerat in repetate randuri crearea unui al doilea turneu pentru a incapea toata lumea si a nu mai exista nemultumirile de acum. Nu se angajeaza nimeni sa-l organizeze.
                              Eu nu vreau sa opresc pe nimeni sa participe, dar conditiile permit maxim 8 jucatori pe turneu.

                              Postat în original de Gandalf77 Vezi post
                              Salutare,fara a fi partinitor si fara a fi participat in ultimile luni (2 luni); i dau dreptate lui Razvan aici...pe vremea Dl.Radu erau mereu penalizari.
                              Plus ca s-a schimbat ziua de inscriere(De Marti la ora 18:01 pana Miercuri la ora 17:00 va fi primul venit, primul servit.)--->era duminica.
                              Exista tehnologie sa verificam in maxim 1 minut tot sau daca nu se pot ocupa din cei care participa mai des inca o persoana.
                              Sunt doar 6 participanti din 8 ---->penalizari 0.
                              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                              Comentariu


                              • Vad ca ai si schimbat regulamentul de ieri. Ce fain sa il schimb si sa aplici regulile retroactiv. Din pacate aplici dreptatea leului desi nu vad inca pe nimeni sa te sustina in rationamentul tau. Daca e bun il iertam sa nu se supere si sa nu mai vina alta data, daca e mai slab n-are decat sa se supere ca nu ma intereseaza ca nu mai vine. Sunt curios ce are si Vali de zis. Oare daca iesi din primii 8 si nu prinzi lista ce o sa faci? Pui o regula noua prin care sa poti participa, nu? Ce rost mai au regulile daca oricum nu le respecti si cand nu mai iti convin le schimbi retroactiv. Nu stiu de ce nu chemi pe cine vrei tu fara nici o regula, e mai simplu. Poti sa renunti si la clasamente ca nu mai ai neovie de ele. Incearca sa te pui in locul celor de sub linie, sa vezi daca ai mai fi de acord cu ce faci acum.

                                Comentariu


                                • Nu am modificat nimic in regulament care sa afecteze decizia privind participarea lui Vali la turneul de mane. Nu era si inca nu e specificat in regulament unde in lista rezervelor e trecut cel penalizat, in functie de tipul penalizarii. L-am pus primul pe Vali in lista rezervelor, conform pozitiei in clasament. Cand s-a retras Adi a devenit titular.

                                  Am mai spus ca voi umple golurile din regulament cand mi-o va permite timpul.

                                  Mi s-ar parea stupid sa merg inainte cu reguli care-mi dau seama ca-s nepotrivite. Nu ma prind de fiecare data cand le scriu. Uneori trebuie sa apara o situatie pe care n-o luasesi in calcul ca sa realizezi unde trebuie umblat.

                                  Oricum ar fi regulile se vor gasi nemultumiti. Am investit in organizarea turneului cat de mult timp mi-am permis.

                                  Obiectivele mele sunt sa transpir la turneu, sa mentin valoarea cat se sus pot pentru ca turneul sa atraga jucatori buni pe termen lung, sa fie buna/civilizata atmosfera si sa ne strangem de fiecare data 8, ca sa avem si pauze.

                                  Rolul regulilor e sa raspunda acestor obiective.

                                  Sub linie vor ramane jucatori indiferent de reguli si penalizari. De aceea va tot invit sa mai organizati un turneu pentru cei ce nu prind de fiecare data loc miercuri.


                                  Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                  Vad ca ai si schimbat regulamentul de ieri. Ce fain sa il schimb si sa aplici regulile retroactiv. Din pacate aplici dreptatea leului desi nu vad inca pe nimeni sa te sustina in rationamentul tau. Daca e bun il iertam sa nu se supere si sa nu mai vina alta data, daca e mai slab n-are decat sa se supere ca nu ma intereseaza ca nu mai vine. Sunt curios ce are si Vali de zis. Oare daca iesi din primii 8 si nu prinzi lista ce o sa faci? Pui o regula noua prin care sa poti participa, nu? Ce rost mai au regulile daca oricum nu le respecti si cand nu mai iti convin le schimbi retroactiv. Nu stiu de ce nu chemi pe cine vrei tu fara nici o regula, e mai simplu. Poti sa renunti si la clasamente ca nu mai ai neovie de ele. Incearca sa te pui in locul celor de sub linie, sa vezi daca ai mai fi de acord cu ce faci acum.
                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                  Comentariu


                                  • Razvane, care e motivul supararii tale? Nu fac misto, chiar nu inteleg...
                                    Nu prinzi participarea la turneu? Pe cuvant ca nu glumesc!

                                    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • In alta ordine de idei: ar fi culmea ca Tudor, care organizeaza turneul, sa nu poata participa...
                                      In ciuda clasamentelor, regulilor etc, ar fi hilar sa nu participe Tudor si sa ramana pe cap cu toata organizarea turneului )

                                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Ovidiu, am spus si mai sus ca e tot mai greu sa prinzi un loc daca nu esti in primi 8 iar cand ar trebui sa il prinzi Tudor schimba regulile dupa bunul placa si le aplica retroactiv. Nu e fair deloc pt cei care joaca mai slab. Chiar daca suntem mai jos in clasament nu inseamna ca suntem doar umplutura pt turneul lui Tudor. Eu i-am mai spus asta dar vad ca iar se repeta. NU accept sau fiu tratat ca jolly joker. Avem un regulament trebuie respectat ad literam cat timp e in vigoare. Eu ma retrag definitiv din acest turneu!

                                        Iti amintesc Tudor ca rolul de rezerva nu se aplica doar pt primii 8 inscrisi ci pentru toti participantii. Adica daca Vali ar fi rezerva atunci se aplica doar celor mai bine clasati ca el??? Pe bune??? Iti sugerez sa citesti https://www.povesti-pentru-copii.com...i-catelul.html. Concluzia e: "Acestea între noi adesea o vedem,/ Și numai cu cei mari egalitate vrem."

                                        Se pare ca ai uitat cum ai procedat cu Iosif cand a fost rezerva.I sau scazut 100 de puncte ca sa fie ultimul pe perioada penalizarii. Doar la finalul periaoadei de inscriere mai putea sa intre pe lista principala daca renunta cineva. Acum ca e vb de un jucator mai bun, nu mai aplicam regulamentul care este clar in privinta absentei neanuntate ca cu cumva sa se supere sa nu mai vina. Dintr-o data nu iti mai e clar ce inseamna sa fii rezerva si uitam ce a insemnat asta cu Iosif.
                                        Schimba regulamentul daca nu iti mai place dar aplica-l pana in momentul schimbarii asa cum a fost.

                                        Schimbarea majoara care ai facut-o e ca ai introdus la absenta nemotivata "Nu se aplica penalizarea in caz de boala, urgenta la serviciu, urgenta in familie sau cand absenta nu incurca pe nimeni (ex. nu duce la pierderea locului de titular a unui jucator inscris si ulterior retras in necunostinta de cauza);" si ca ai scazut prima penalizare de la 4 etape la 2. Cum poti sa spui ca asta nu a afectat cu nimic decizia privind participarea lui Vali? Parca am fi cu legile justitiei si PSD-ul. Sunt total dezamagit de atitudinea si pozitia ta total partinitoare si lipsita de empatie. Conteaza doar sa fie cei mai buni si nu conteaza peste capul cui calcam.
                                        Asta asta ma deranjeaza, nu faptul ca nu am prins loc bazat pe un regulament.

                                        Comentariu


                                        • Ok, am inteles

                                          Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Vai câte povesti, nu trebuia sa te retragi, trebuia sa te motivezi intr o zi și sa ne Bati pe toti urcai in Clasament și aia era


                                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • E vorba de atitudine si tratament preferential nu de clasament si turneu. NU accept sa fiu tratat ca un cetatean de clasa a doua.
                                              Si chair daca as urca in clasament ar fi alta persoana in locul meu in aceiasi situatie, lucru cu care nu pot fi de acord.

                                              Comentariu


                                              • Aia e ideea este sa jucam, sa nu mai pui la suflet atâtea


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Dupa cum ti-am scris, ai prins loc.
                                                  Ai 7 participari din 10 posibile la ultimele 10 turnee. E putin?

                                                  Si Liviu a fost in postura ta si s-a ambitionat, iar acum termina turneele aproape sistematic in prima jumatate a clasamentului. Lupta si tu sa ne bati pe toti si nu-ti va mai lua nimeni locul sau organizeaza un turneu cu regula primul venit primul servit. Am procedat si eu asa o vreme si-mi era greu sa umplu mesele.

                                                  Nu tratez pe nimeni ca pe un cetatean de clasa a doua.

                                                  Am mentionat mai sus ce obiective am cu turneul. Stiam ca penalizarile erau ridicole dar n-a fost nevoie sa umblu la ele pentru ca nimeni nu avea scapari. Cand a venit prima m-am mobilizat un pic, iar in weekend le voi lua serios la purecat si ajusta. Poate ca pentru abaterile pe care le consider minore le voi elimina complet.

                                                  Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                                  E vorba de atitudine si tratament preferential nu de clasament si turneu. NU accept sa fiu tratat ca un cetatean de clasa a doua.
                                                  Si chair daca as urca in clasament ar fi alta persoana in locul meu in aceiasi situatie, lucru cu care nu pot fi de acord.
                                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                  Comentariu


                                                  • Am actualizat penalizarile. Cateva din ele erau exagerate. Nu e cazul sa facem politie intr-un turneu desfasurat ca la carte in ultimele luni. Dupa cum am mai mentionat, voi avea grija sa solicit confirmarea participarii de la cei pe care-i stiu ocupati sau uituci. Decat sa aplic penalizari mai bine investesc eu putin timp in plus.

                                                    Le gasiti aici.

                                                    Va rog sa aruncati o privire si sa-mi transmiteti daca identificati aspecte ilogice sau pedepse exagerate. Intentionez sa nu ma mai ating de aceste reguli dupa procesarea feedback-ului vostru. Cele de punctare mi se par bune acum si sunt neschimbate de cateva luni. Cred ca nici nu va mai fi necesara ajustarea lor. Clasamentul reflecta destul de bine valoarea reala a jucatorilor.
                                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X