Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Tinutul Sarii - Salina Praid, editia a 3-a, in data de 09.03.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Tinutul Sarii - Salina Praid, editia a 3-a, in data de 09.03.2019

    Concursul se va desfasura in incinta Salinei Praid. Rugamintea organizatorilor este sa fiti punctuali, pentru ca autobuzul intra la ora 08.00.

    Programul turneului
    08:00 – Se intra cu autobuzul in Salina
    08:10 - 08.30 – Inscrieri
    09:00 – 13:00 - Grupe inferioare
    13:00 – 14:00 - Masa de pranz
    14:00 - 15:30 - Eliminatorii
    LOGISTICĂ: 6 mese , din care 3 Joola si 3 Artengo
    SPAȚIU DE JOC: Suficient
    Atentie ! In salina temperatura este de 15 *c
    Suprafata de joc: !!! Sare
    TAXA: 30 lei;
    CATEGORII:
    Se joaca la gramada.
    SISTEMUL DE JOC:
    - Număr maxim de participanți: 36
    - Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5)
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi
    - Grupe inferioare de 6 jucatori, dupa MP, regula sarpelui, cu ceva permutari daca este cazul - se califica primii 4;
    - Grupele superiore le vom sari, pentru ca la ora 15:30 parasim Salina.
    - eliminatorii
    REGULAMENT
    Se va respecta regulamentul AmaTur .
    Se asigura:
    - apa,
    - mingi de joc andro SPEEDBALL 3S *** 40+
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
    -masa de pranz
    Organizatori:
    Denes Ferenc: 0740 055 530
    Moldovan Laszlo: 0721 931 760
    Kincses Jozsef: 0756500249
    Sponsori:
    -Salina Praid
    -Asociatia Turistica Sovidek-Hegyalja
    -Primaria Corund
    -Primaria Praid
    -Brutaria Sandor
    -Felicity SRL - Parc de jocuri Praid
    -Pensiunea Sebelin
    -Club Aventura Praid


    **Daca aveti nevoie de cazare accesati situl www.tinutulsarii.ro!

    Contraindicaţii la vizită:

    -tuberculoză
    -bolile acute respiratorii
    -tensiune mare (faza a treia)
    -cardiopatie ischemică
    -boala Basedow
    -boala sistemului nervos manifestată prin leşinări şi ameţeli
    -claustrofobie
    -sarcină avansată

    Inscrieri Elite/Open - on 2019. 03. 07. at 19:45:01

    1. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 39 - 36,62 - E
    2. Zidar Victor, Reghin, 79 - 35,81 - E
    3. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 162 - 31,63 - OW
    4. Tipser Gabriel, Sighisoara, 794 - 31,2 - OW
    5. Denes Ferenc, Praid, 387 - 30,35 - OW
    6. Stefan Patrick, Brasov, 62 - 29,63 - O
    7. Motorga Dorin, Targu Mures, 113 - 29,31 - O
    8. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 171 - 28,94 - O
    9. Demeny Zoltan, Brasov, 381 - 27,96 - O
    10. Kincses Jozsef, Praid, 391 - 25,77 - O
    11. Veres Janos, Targu Mures, 191 - 25,7 - OW
    12. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 436 - 24,26 - O
    13. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 212 - 23,84 - OW
    14. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 210 - 23,4 - OW
    15. Janosi Attila, Targu Mures, 154 - 23,27 - O
    16. Moldovan Laszlo, Praid, 1656 - 19 - A
    17. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 626 - 18,12 - A
    18. Loghin Florin, Brasov, 224 - 17,56 - A
    19. Bedo Jozsef, Suseni, 291 - 17,31 - A
    20. Heja Zoltan, Ditrau, 327 - 16,91 - A
    21. Kis Istvan, Brasov, 275 - 16,56 - AW
    22. Kezdi Janos, Corund, 1657 - 16 - A
    23. Todor Csaba, Gheorgheni, 541 - 15,42 - AH
    24. Marin Floricel, Brasov, 1218 - 15,35 - AW
    25. Onet Nicolae, Sighisoara, 1404 - 14,4 - A
    26. Lupescu Nicolae, Reghin, 515 - 13,61 - A
    27. Angi Zoltan, Gheorgheni, 693 - 8,67 - I
    28. Heja Zsolt, Ditrau, 1659 - 4,47 - I
    29. Pall Lajos, Corund, 3991 - 0 - A
    30. Todor Jozsef, Corund, 4099 - 0 - I
    31. Jozsa Gabor, Corund, 5001 - 0
    32. Balazs Aron, Corund, 5002 - 0
    33. Megyes Andras, Sovata, 5003 - 0
    34. Birtalan Levente, Sovata, 5004 - 0
    35. Cserei Gabor, Sovata, 5005 - 0
    36. Dobos Albert, Cristuru Secuiesc, 5006 - 0
    Ultima editare de denesferi; 11.mar.2019, 19:31.

  • #2
    Stefan Patrick
    Stanciulescu Bogdan

    Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      Se inscrie Kis Istvan, Brasov
      Szakali Csaba. Miercurea Ciuc
      Ultima editare de denesferi; 26.feb.2019, 18:42.

      Comentariu


      • #4
        Din Brasov : Marin Floricel, Demeny Zoltan , Loghin Florin

        Comentariu


        • #5
          Se inscrie Lakatos Zsolt.

          Comentariu


          • #6
            Antal Denes Brasov

            Comentariu


            • #7
              Inscrieri Elite/Open - on 2019. 02. 27. at 5:12:44

              1. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 35 - 38,71 - E
              2. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 46 - 37,11 - E
              3. Zidar Victor, Reghin, 88 - 35,51 - E
              4. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 69 - 30,33 - O
              5. Tipser Gabriel, Sighisoara, 830 - 29,57 - OW
              6. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 67 - 29,31 - O
              7. Motorga Dorin, Targu Mures, 127 - 29,26 - O
              8. Stefan Patrick, Brasov, 89 - 29,04 - O
              9. Denes Ferenc, Praid, 365 - 28,9 - OW
              10. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 233 - 28,89 - O
              11. Demeny Zoltan, Brasov, 215 - 27,67 - O
              12. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 574 - 27,22 - O
              13. Veres Janos, Targu Mures, 256 - 25,76 - OW
              14. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 504 - 24,37 - O
              15. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 203 - 24,17 - OW
              16. Janosi Attila, Targu Mures, 170 - 23,93 - O
              17. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 300 - 22,9 - OW
              18. Kincses Jozsef, Praid, 374 - 22,84 - O
              19. Moldovan Laszlo, Praid, 1683 - 19 - A
              20. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 398 - 17,59 - AW
              21. Bedo Jozsef, Suseni, 356 - 17,45 - A
              22. Heja Zoltan, Ditrau, 403 - 17,05 - A
              23. Kis Istvan, Brasov, 333 - 16,54 - AW
              24. Todor Csaba, Gheorgheni, 625 - 16,23 - AH
              25. Marin Floricel, Brasov, 896 - 14,74 - AW
              26. Onet Nicolae, Sighisoara, 1448 - 14,33 - A
              27. Lupescu Nicolae, Reghin, 615 - 12,76 - A
              28. Angi Zoltan, Gheorgheni, 745 - 9,31 - I
              29. Heja Zsolt, Ditrau, 1614 - 4,6 - I
              30. Kezdi Janos, Corund, 2084 - 0 - O
              31. Pall Lajos, Corund, 4005 - 0 - A
              32. Balazs Jozsef, Corund, 4025 - 0 - I
              33. Todor Jozsef, Corund, 4110 - 0 - I
              34. Jozsa Gabor, Corund, 5001 - 0 - A
              35. Balazs Aron, Corund, 5002 - 0 - A
              36. Tenea Cosmin, Sighisoara, 5003 - 0 - A
              -----------------------------------------
              Lista de asteptare:
              1. Loghin Florin, Brasov, 249 - 17,9 - A
              2. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 190 - 31,56 - OW
              3. Antal Denes, Brasov, 204 - 25,48 - OW

              Comentariu


              • #8
                Se retrage Tenea Cosmin din Sighisoara

                Comentariu


                • #9
                  1 Welker Ivan Sfantu Gheorghe 32 38,26 E
                  2 Jozsa Zoltan Odorheiu Secuiesc 39 36,62 E
                  3 Zidar Victor Reghin 79 35,81 E
                  4 Polotca Stefan Sangeorgiu de Padure 75 32,39 O
                  5 Tipser Gabriel Sighisoara 794 31,2 OW
                  6 Denes Ferenc Praid 387 30,35 OW
                  7 Stefan Patrick Brasov 62 29,63 O
                  8 Motorga Dorin Targu Mures 113 29,31 O
                  9 Tokos Pal Odorheiu Secuiesc 65 29,14 O
                  10 Stanciulescu Bogdan Brasov 171 28,94 O
                  11 Demeny Zoltan Brasov 381 27,96 O
                  12 Olah Oliver Sfantu Gheorghe 769 27,07 O
                  13 Kincses Jozsef Praid 391 25,77 O
                  14 Veres Janos Targu Mures 191 25,7 OW
                  15 Pelaghie Ioan Targu Mures 436 24,26 O
                  16 Szakali Csaba Miercurea Ciuc 212 23,84 OW
                  17 Kantor Imre Zoltan Reghin 210 23,4 OW
                  18 Janosi Attila Targu Mures 154 23,27 O
                  19 Moldovan Laszlo Praid 1656 19 A
                  20 Losonczi Denes Sangeorgiu de Padure 431 18,21 AW
                  21 Loghin Florin Brasov 224 17,56 A
                  22 Bedo Jozsef Suseni 291 17,31 A
                  23 Heja Zoltan Ditrau 327 16,91 A
                  24 Kis Istvan Brasov 275 16,56 AW
                  25 Kezdi Janos Corund 1657 16 A
                  26 Todor Csaba Gheorgheni 541 15,42 AH
                  27 Marin Floricel Brasov 1218 15,35 AW
                  28 Onet Nicolae Sighisoara 1404 14,4 A
                  29 Lupescu Nicolae Reghin 515 13,61 A
                  30 Angi Zoltan Gheorgheni 693 8,67 I
                  31 Heja Zsolt Ditrau 1659 4,47 I
                  32 Pall Lajos Corund 3991 0 A
                  33 Balazs Jozsef Corund 4033 0 I
                  34 Todor Jozsef Corund 4099 0 I
                  35 Jozsa Gabor Corund 5001 0
                  36 Balazs Aron Corund 5002 0
                  -----------------------------------------
                  Lista de asteptare:
                  1 Lakatos Zsolt Miercurea Ciuc 162 31,63 OW
                  2 Antal Denes Brasov 248 25,17 OW

                  Comentariu


                  • #10
                    lovasz vilmos gheorgheni

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna dimineata !

                      Inscrieri Elite/Open - on 2019. 03. 04. at 10:15:54

                      1. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 32 - 38,26 - E
                      2. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 39 - 36,62 - E
                      3. Zidar Victor, Reghin, 79 - 35,81 - E
                      4. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 162 - 31,63 - OW
                      5. Tipser Gabriel, Sighisoara, 794 - 31,2 - OW
                      6. Denes Ferenc, Praid, 387 - 30,35 - OW
                      7. Stefan Patrick, Brasov, 62 - 29,63 - O
                      8. Motorga Dorin, Targu Mures, 113 - 29,31 - O
                      9. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 65 - 29,14 - O
                      10. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 171 - 28,94 - O
                      11. Demeny Zoltan, Brasov, 381 - 27,96 - O
                      12. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 769 - 27,07 - O
                      13. Kincses Jozsef, Praid, 391 - 25,77 - O
                      14. Veres Janos, Targu Mures, 191 - 25,7 - OW
                      15. Antal Denes, Brasov, 248 - 25,17 - OW
                      16. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 436 - 24,26 - O
                      17. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 212 - 23,84 - OW
                      18. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 210 - 23,4 - OW
                      19. Janosi Attila, Targu Mures, 154 - 23,27 - O
                      20. Moldovan Laszlo, Praid, 1656 - 19 - A
                      21. Loghin Florin, Brasov, 224 - 17,56 - A
                      22. Bedo Jozsef, Suseni, 291 - 17,31 - A
                      23. Heja Zoltan, Ditrau, 327 - 16,91 - A
                      24. Kis Istvan, Brasov, 275 - 16,56 - AW
                      25. Kezdi Janos, Corund, 1657 - 16 - A
                      26. Todor Csaba, Gheorgheni, 541 - 15,42 - AH
                      27. Marin Floricel, Brasov, 1218 - 15,35 - AW
                      28. Onet Nicolae, Sighisoara, 1404 - 14,4 - A
                      29. Lupescu Nicolae, Reghin, 515 - 13,61 - A
                      30. Angi Zoltan, Gheorgheni, 693 - 8,67 - I
                      31. Heja Zsolt, Ditrau, 1659 - 4,47 - I
                      32. Pall Lajos, Corund, 3991 - 0 - A
                      33. Balazs Jozsef, Corund, 4033 - 0 - I
                      34. Todor Jozsef, Corund, 4099 - 0 - I
                      35. Jozsa Gabor, Corund, 5001 - 0
                      36. Balazs Aron, Corund, 5002 - 0
                      -----------------------------------------
                      Lista de asteptare:
                      1. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 626 - 18,12 - A

                      Comentariu


                      • #12
                        se retrage heja zsolt

                        Comentariu


                        • #13
                          Prieteni, imi pare rau, dar nu ajung... Deci e un loc liber.

                          Spor la sanatate, la ceaun, la sare, si la toate!

                          Multzumiri praidienilor pentru efortul depus.
                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                          Tel : 0742 257 995

                          Comentariu


                          • #14
                            Inscrieri Elite/Open - on 2019. 03. 05. at 19:27:08

                            1. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 32 - 38,26 - E
                            2. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 39 - 36,62 - E
                            3. Zidar Victor, Reghin, 79 - 35,81 - E
                            4. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 162 - 31,63 - OW
                            5. Tipser Gabriel, Sighisoara, 794 - 31,2 - OW
                            6. Denes Ferenc, Praid, 387 - 30,35 - OW
                            7. Stefan Patrick, Brasov, 62 - 29,63 - O
                            8. Motorga Dorin, Targu Mures, 113 - 29,31 - O
                            9. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 171 - 28,94 - O
                            10. Demeny Zoltan, Brasov, 381 - 27,96 - O
                            11. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 769 - 27,07 - O
                            12. Kincses Jozsef, Praid, 391 - 25,77 - O
                            13. Veres Janos, Targu Mures, 191 - 25,7 - OW
                            14. Antal Denes, Brasov, 248 - 25,17 - OW
                            15. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 436 - 24,26 - O
                            16. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 212 - 23,84 - OW
                            17. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 210 - 23,4 - OW
                            18. Janosi Attila, Targu Mures, 154 - 23,27 - O
                            19. Moldovan Laszlo, Praid, 1656 - 19 - A
                            20. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 626 - 18,12 - A
                            21. Loghin Florin, Brasov, 224 - 17,56 - A
                            22. Bedo Jozsef, Suseni, 291 - 17,31 - A
                            23. Heja Zoltan, Ditrau, 327 - 16,91 - A
                            24. Kis Istvan, Brasov, 275 - 16,56 - AW
                            25. Kezdi Janos, Corund, 1657 - 16 - A
                            26. Todor Csaba, Gheorgheni, 541 - 15,42 - AH
                            27. Marin Floricel, Brasov, 1218 - 15,35 - AW
                            28. Onet Nicolae, Sighisoara, 1404 - 14,4 - A
                            29. Lupescu Nicolae, Reghin, 515 - 13,61 - A
                            30. Angi Zoltan, Gheorgheni, 693 - 8,67 - I
                            31. Heja Zsolt, Ditrau, 1659 - 4,47 - I
                            32. Pall Lajos, Corund, 3991 - 0 - A
                            33. Todor Jozsef, Corund, 4099 - 0 - I
                            34. Jozsa Gabor, Corund, 5001 - 0
                            35. Balazs Aron, Corund, 5002 - 0

                            Comentariu


                            • #15
                              Se retrage Antal Denes, nu s-a refacut complet inca.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X