Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

GRAND TURNEU "Cupa Costel Totan", Mediaș – 3-5.05.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • GRAND TURNEU "Cupa Costel Totan", Mediaș – 3-5.05.2019

    GRAND TURNEU "Cupa Costel Totan", Mediaș – 3-5.05.2019

    Turneu sub egida “EMI-TT & GEWO TT Romanian TT Race” in memoriam Costel Totan
    Fond de premiere 8.000 lei

    LOCALITATEA: MEDIAS, jud. Sibiu
    Sala Polivalenta.

    CATEGORIILE TURNEULUI:
    1.COPII
    ....-Juniori IV - 8-10 ani (nascuti dupa 1.01.2009.)
    .... -Juniori III - 11-12 ani (nascuti intre 1.01.2007.-31.12.2008.)
    ....-Juniori II - 13-15 ani (nascuti intre 1.01.2004.-31.12.2006.)

    2.AMATORI
    -Hobby A
    .....- Toti jucatorii amatori sau fosti legitimati care au un Mp inregistrat peste 20 sau se confirma valoarea de catre cineva apropiat.
    -Hobby B
    .....- Toti jucatorii amatori sau fosti legitimati care au un Mp inregistrat sub 20 sau se confirma valoarea de catre cineva apropiat.
    3.PROFESIONISTI

    -MASTER...-Toti jucatorii legitimati activi din tara sau strainatate.
    4.OPEN
    -Toti jucatorii indiferent de statutul lor.Se va juca in sistem elvetian.



    Vineri 3.05.2018.

    Locația: Sala Polivalenta Medias

    COPII

    -08.30-09.15 – Acreditare înscrieri si incalzire, la 09.30 încep meciurile.

    -9.30-13.00 - Prima sesiune.
    -16.00-20.00 - A doua sesiune
    Sambata 4.05.2019.

    COPII
    -9.00-12.00 - A treia sesiune
    -12.30-13.00 - Premierea
    MASTER
    -8.00-9.00 - Acreditare inscrieri si incalzire la 9.15 incep meciurile
    -9.15-12.30 - Prima sesiune
    -16.00-20.00 - A doua sesiune
    AMATORI
    HOBBY A
    -12.00-12.30 - Acreditare inscrierilor si incalzirea
    -13.00-21.00 - Sesiunea turneului
    HOBBY B
    -14.15-14.45 - Acreditare inscrierilor si incalzire
    -15.00-21.00 - Sesiunea turneului.

    Duminica 5.05.2019.
    MASTER
    -9.00-13.00 - A treia sesiune
    -13.30 - Premierea
    OPEN
    -8.30-8.45 - Acreditare inscrierilor si incalzire.
    -9.00 -13.30 - Desfasurarea turneului.
    14.00-14.30 – Premiere

    NUMAR PARTICIPANTI.

    Numarul de locuri este orientativ.In functie de interesul aratat putem modifica numarul astfel sa ramanem in sistemul si conditile planificate.
    Cu rezervarea a 2 Wildcarduri pt. fiecare categorie.
    COPII - 108 participanti
    AMATORI
    -HOBBY A - 68 de participanti
    -HOBBY B - 56 de participanti
    MASTER – 18 participanti
    OPEN - 28 de participanti

    INSCRIERI.
    Inscrieri pe forum www.tenisdemasa.ro sectiunea “Competitii”.
    Inscrieri telefonic sau pe mail.
    0747630959 EMI db@emi-tt.ro
    0740092077 Adi Suciu adrian_suciu 2000@yahoo.com
    Termenul limita de inscriere 30 Aprilie 2019.
    Termenul limita de retragere 1 Mai 2019.
    Termenul pentru rezervare cazare 15 Aprilie 2019.

    - Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, etc.);


    LOGISTICA.
    -18-20 mese ITTF
    -Mingi 3 stele
    -Vor exista si mese de arbitraj, cosuri de prosop si scorere si vom avea si arbitru al turneului, respectiv meciurile finale vor fi arbitrate de un oficial.
    -Sistemul de arbitraj in fazele primare va fi asigurat de un coechipier de grupa si in cazul unor probleme va exista un arbitru oficial al competitiei si 2-3 arbitri de sprijin.


    TAXA DE PARTICIPARE.

    -30 Lei - adulti,femei si persoane cu dezabilitati .

    CAZARE.
    Hotel Binderbubi 4 stele
    1.-Participant copii .O noapte cazare + 3 meniuri =125 lei (in camera dubla sau tripla)
    -Participant adult . O noapte cazare + 3 meniuri =140 lei (in camera dubla sau tripla)
    2.Taxa suplimentara singl 70 lei per noapte.


    FACILITATI.
    Dulciuri,fursecuri, apa,cafea

    SISTEMUL DE JOC.
    -Minim 6 jocuri per jucator ,3 din 5 seturi
    -Grupe inf de 4-6 juc,
    -Grupe sup de 3-4 juc
    -Eliminatori (Pt.MASTER direct eliminatorii)
    -OPEN- Sistem elvetian


    PREMIERE.

    Locurile 1-3- Cupe, medalii, diploma, vouchere, materiale sportive si premiere numerara.
    Locurile 4-8- Diploma

    ORGANIZATORI si PARTENERI.
    Romgaz Medias sectia Tenis de masa
    Primaria Medias
    Csm Medias
    EMI-TT & GEWO TT
    Sindicatul Romgaz Medias
    Hotel Binderbubi
    Costel Totan jr.
    Adi Suciu
    Dumitru Beltechi

    ORGANIZATORI TEHNICI.
    Partea Tehnica va fi asigurata de Pali Tokos si Emi.

    Pe durata turneului participantii vor putea beneficia de oferta standului de materiale EMI-TT & GEWO TT
    Vineri seara si sambata seara va invitam la un Turneu de tenis de masa pe apa in incinta Piscinei Hotelului Binderbubi.Mese Splitpong.
    Va asteptam cu drag.




    Ultima editare de Zosim1; 01.mai.2019, 12:37.

  • #2
    Rezervat Organizator

    Inscrieri Copiii - on 5/1/2019 at 11:04:07 AM

    1. Pinzar Andrei, Medias, 1678.6
    2. Cuesdean Rares, Reghin, 1590.4
    3. Hila Beatrice, Medias, 1540
    4. Moca Alina, Medias, 1540
    5. Ambrus Szilard, Ludus, 1532.26
    6. Moca Mara, Medias, 1516.6
    7. Cindea Cristian, Medias, 1437.4
    8. Moga Madalina, Medias, 1428.4
    9. Herciu Gabriela, Medias, 1365.4
    10. Kiss Bence, Odorheiu Secuiesc, 1279
    11. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 1252.54
    12. Weisz Zsofia, Targu Mures, 1246.6
    13. Sebok Marton, Odorheiu Secuiesc, 1207
    14. Bedo Balint, Odorheiu Secuiesc, 1176.4
    15. Tamas Vivien, Miercurea Ciuc, 1118.8
    16. Toro David, Odorheiu Secuiesc, 1111.6
    17. Pop Alexandru, Cluj Napoca, 1108
    18. Anca Valentin, Ludus, 1101.7
    19. Vajda Attila, Odorheiu Secuiesc, 1090
    20. Catana Albert, Cisnadie, 1072
    21. Costache David, Cisnadie, 1072
    22. Duda Daniel, Dumbraveni SB, 1072
    23. Vioreanu Cristian, Dumbraveni SB, 1000
    24. Bardas Mark, Dumbraveni SB, 1000
    25. Tanase Vivien, Dej, 1000
    26. Gligoras Ianis, Tarnaveni, 1000
    27. Virlanovici David, Dumbraveni SB, 1000
    28. Mosoiu Marius, Dumbraveni SB, 1000
    29. Vass Peter-Unguras, Dej, 1000
    30. Trif Maria., Ludus, 1000
    31. Nagy Szofia, Tarnaveni, 1000
    32. Anca Maria, Ludus, 1000
    33. Decsei Emma, Ludus, 1000
    34. Gelei Kristof, Odorheiu Secuiesc, 1000
    35. Laszlo Ankos, Odorheiu Secuiesc, 1000
    36. Sarkany Levente, Odorheiu Secuiesc, 1000
    37. Szoverdi Krisztian, Odorheiu Secuiesc, 1000
    38. Janos Tamas, Odorheiu Secuiesc, 1000
    39. Ban Tamas, Odorheiu Secuiesc, 1000
    40. Feleki Balint, Odorheiu Secuiesc, 1000
    41. Tamas Lilla, Odorheiu Secuiesc, 1000
    42. Grigore Cosmin, Slatina, 1000
    43. Postolache Igor, Slatina, 1000
    44. Medesan Andrei, Medias, 1000
    45. Festeu David, Medias, 1000
    46. Decuseara David, Medias, 1000

    Inscrieri Hobby A - on 5/3/2019 at 6:46:00 PM

    1. Muntean Alin, Tarnaveni, 1757.8
    2. Daneliuc Gabi, Selimbar, 1681.12
    3. Aron Darie, Sibiu, 1648.36
    4. Carpaci Alexandru, Ludus, 1618.66
    5. Bleoca Marius, Tarnaveni, 1612
    6. Tipser Gabriel, Sighisoara, 1563.04
    7. Ambrus Szilard, Ludus, 1532.26
    8. Mitzea Alexandru, Sibiu, 1531
    9. Migea Cornel, Sibiu, 1530.64
    10. Denes Ferenc, Praid, 1530.28
    11. Toader George, Agnita, 1512.1
    12. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 1508.68
    13. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 1505.98
    14. Negrean Ioan, Sibiu, 1493.2
    15. Demeny Zoltan, Brasov, 1486.9
    16. Kincses Jozsef, Praid, 1473.22
    17. Zedler Csaba, Agnita, 1463.5
    18. Seceta Andreas, Medias, 1459.9
    19. Decean Darian, Sibiu, 1459.54
    20. Somlea Darian, Cisnadie, 1442.8
    21. Barbulescu Dan, Sibiu, 1406.44
    22. Ivan Catalin, Fagaras, 1402.3
    23. Beltechi Dumitru, Victoria, 1397.8
    24. Dospinescu George, Bucuresti, 1397.62
    25. Dordea Lucian, Medias, 1391.86
    26. Groza Alexandru, Cisnadie, 1382.5
    27. Toader Valentin, Agnita, 1349.2
    28. Bozosan Petre, Sibiu, 1325.08
    29. Nechita Alexandru, Agnita, 1324
    30. Benyovski Bela, Sibiu, 1318.24
    31. Padurariu Ciprian, Roman, 1315
    32. Radu Constantin, Sibiu, 1309.24

    Inscrieri Hobby B - on 5/3/2019 at 6:55:19 PM

    1. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 1333.72
    2. Ivan Ioan, Medias, 1324
    3. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 1320.4
    4. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 1319.86
    5. Manitiu Florin, Sibiu, 1315.72
    6. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 1310.14
    7. Heja Zoltan, Ditrau, 1303.66
    8. Kis Istvan, Brasov, 1302.94
    9. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 1301.32
    10. Sicoe Ioan, Turda, 1287.1
    11. Ciky Cornel, Fagaras, 1286.2
    12. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 1252.54
    13. Oltean Octavian, Targu Mures, 1243
    14. Pasca Lucian, Targu Mures, 1242.64
    15. Dumitrescu Sorin, Brasov, 1191.88
    16. Mija Gheorghe, Fagaras, 1191.7
    17. Mita Augustin, Dorohoi, 1190.62
    18. Malene Petru, Fagaras, 1161.82
    19. Sarcani Andrei, Targu Mures, 1160.92
    20. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1157.5
    21. Butunoiu Dorin, Brasov, 1150.3
    22. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1148.68
    23. Neagu Viorel, Medias, 1148.14
    24. Parv Calin, Cluj Napoca, 1147.78
    25. Birtalan Bence, Sovata, 1144
    26. Decuseara Adrian, Medias, 1131.4
    27. Creta Petru, Luna CJ, 1129.96
    28. Ferenczi Robert, Suseni, 1108
    29. Birtalan Levente, Sovata, 1108
    30. Megyes Andras, Sovata, 1108
    31. Cserei Gabor, Sovata, 1108
    32. Popa Cristian Vasile, Cluj Napoca, 1104.22
    33. Csiki Ioan, Targu Mures, 1100.8
    34. Ilie Victor, Medias, 1097.2
    35. Niculescu Marin, Bucuresti, 1090
    36. Durca Vasile, Medias, 1072
    37. Popa Florin, Medias, 1000
    38. Mihu Dorel, Medias, 1000
    39. Somlea Codrin, Cisnadie, 1000
    40. Botian Radu, Sibiu, 1000
    41. Catalan Marius, Medias, 1000
    42. Tibre Lucian, Cluj Napoca, 1000
    43. Tibre Florina, Cluj Napoca, 1000
    44. Voisian Iulia, Cluj Napoca, 1000

    Inscrieri Hobby B - on 5/3/2019 at 6:55:19 PM

    1. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 1333.72
    2. Ivan Ioan, Medias, 1324
    3. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 1320.4
    4. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 1319.86
    5. Manitiu Florin, Sibiu, 1315.72
    6. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 1310.14
    7. Heja Zoltan, Ditrau, 1303.66
    8. Kis Istvan, Brasov, 1302.94
    9. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 1301.32
    10. Sicoe Ioan, Turda, 1287.1
    11. Ciky Cornel, Fagaras, 1286.2
    12. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 1252.54
    13. Oltean Octavian, Targu Mures, 1243
    14. Pasca Lucian, Targu Mures, 1242.64
    15. Dumitrescu Sorin, Brasov, 1191.88
    16. Mija Gheorghe, Fagaras, 1191.7
    17. Mita Augustin, Dorohoi, 1190.62
    18. Malene Petru, Fagaras, 1161.82
    19. Sarcani Andrei, Targu Mures, 1160.92
    20. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1157.5
    21. Butunoiu Dorin, Brasov, 1150.3
    22. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1148.68
    23. Neagu Viorel, Medias, 1148.14
    24. Parv Calin, Cluj Napoca, 1147.78
    25. Birtalan Bence, Sovata, 1144
    26. Decuseara Adrian, Medias, 1131.4
    27. Creta Petru, Luna CJ, 1129.96
    28. Ferenczi Robert, Suseni, 1108
    29. Birtalan Levente, Sovata, 1108
    30. Megyes Andras, Sovata, 1108
    31. Cserei Gabor, Sovata, 1108
    32. Popa Cristian Vasile, Cluj Napoca, 1104.22
    33. Csiki Ioan, Targu Mures, 1100.8
    34. Ilie Victor, Medias, 1097.2
    35. Niculescu Marin, Bucuresti, 1090
    36. Durca Vasile, Medias, 1072
    37. Popa Florin, Medias, 1000
    38. Mihu Dorel, Medias, 1000
    39. Somlea Codrin, Cisnadie, 1000
    40. Botian Radu, Sibiu, 1000
    41. Catalan Marius, Medias, 1000
    42. Tibre Lucian, Cluj Napoca, 1000
    43. Tibre Florina, Cluj Napoca, 1000
    44. Voisian Iulia, Cluj Napoca, 1000
    Ultima editare de Zosim1; 03.mai.2019, 18:57.

    Comentariu


    • #3
      Copii 8-10 ani: Bărdaș Mark
      Copii 13-15 ani:
      Vîrlanovici David
      Vioreanu Cristian
      Mosoiu Marius
      Duda Daniel
      Bărdaș Patrick
      toti din Dumbraveni
      Hobby b: Bărdaș Ioan Dumbraveni.


      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comentariu


      • #4
        Din Târgu Neamț,
        Se inscrie la categoria amatori,
        Bobu Ștefan Minodor

        Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Se înscrie la master Dan Daniel și la veterani Master Sterea Viorel.

          Comentariu


          • #6
            Petrov Dan și Dena Corneliu - Open. Pentru Sâmbăta și Duminica.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Petrov Dan și Dena Corneliu - Open. Pentru Sâmbăta și Duminica.
              Va asteptam cu drag!

              Comentariu


              • #8
                Padurariu Ciprian - Roman
                Open

                Comentariu


                • #9
                  Se inscriu din Praid Kincses Jozsef si Denes Ferenc - hobby A.
                  Ultima editare de denesferi; 19.apr.2019, 07:58.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de denesferi Vezi post
                    Se inscriu din Praid Kincses Jozsef si Denes Ferenc - Open.
                    Va asteptam cu drag si ceva special.
                    Feri stie .

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Sighisoara:
                      Tipser Gabriel hobby a
                      Onet Nicolae hobby b


                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Radu Constantin Sibiu
                        Bela Benyovski Sibiu
                        Mitzea Alexandru Sibiu
                        Toti la open.
                        Mulțumesc

                        Comentariu


                        • #13
                          Sicoe Ioan din Turda , hobby B.

                          Comentariu


                          • #14
                            Piper Petru si Creța Petru din Luna CJ si Cir Florin , Bumbu Pavel din Razboieni toți la Hoby B

                            Comentariu


                            • #15
                              Farkas Gabor , Farkas Bence Tg Mures - Hobby A
                              Ultima editare de FARKAS GABOR; 18.apr.2019, 18:32.
                              blade:timo boll tamca 5000
                              fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                              bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X