Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Panoul ierbarului amator - clasamente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Eusebiu Lovin Vezi post
    Buna ziua,
    A incercat cineva o iarba care merge si la block si in acelasi timp poate fi utilizata si la tras ? Si, in caz afirmativ, pe ce lemn, pt ca lemnul e cheia, d.p.m. de vedere ? Asa dupa cum stim noi, majoritatea ierbarilor, fiecare iarba merge utilizata la tras, cu o tehnica adecvata, dar unele merg mai bine, altele mai putin...Multumesc !
    Din experiența proprie, o iarba cu simți mai duri, mai inflexibili se pretează mai bine la atac. Astfel Kamikaze OX verde este peste cel rosu. Pe de altă parte, un o iarbă cu un burete de 0,5 pastrează aprox. 80-85% din efectul deranjant si spinreversalul unui OX, dar crește potențialul de atac foarte mult. Asta e percepția mea după utilizarea alternativă a unui GRASS Dtecs OX și a unuia cu burete de 0,5 mm. Lemne cu o „presă” foarte bună ar fi Dr Neubauer Bloodhound si Dr Neubauer Firewall+. Oricum comportamentul lemnului este absolut subiectiv, depinde de mâna fiecăruia.

    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • Postat în original de gabi_74 Vezi post
      Care ar fi iarba de culoare mov,dacă ne puteți spune?
      Am spus mai sus, în setup-ul meu. Sauer & Troger - Hellfire - X, OX. Nu am găsit decât varianta OX pentru culoarea mov.
      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
      FH: Butterfly - Dignics 80
      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

      Comentariu


      • Bloodhound este un lemn încet? A jucat cineva? Am văzut în specificații ca are doua straturi de carbon și este cotat ca un lemn All+

        Comentariu


        • Bună băieți, dacă puteți să mă ajutați și pe mine cu un sfat, joc tenis de1an cu softuri
          De o lună mi-am făcut o paletă cu iarbă
          lemn TSP balsa carbon 6,5 cu kamikaze 0,5
          Acum vreau să-mi cumpăr lemnul Bloodhound, dacă puteți să-mi spuneți ce iarbă sar potrivi cu el.
          Mulțumesc

          Comentariu


          • Postat în original de Stefy 71 Vezi post
            Bună băieți, dacă puteți să mă ajutați și pe mine cu un sfat, joc tenis de1an cu softuri
            De o lună mi-am făcut o paletă cu iarbă
            lemn TSP balsa carbon 6,5 cu kamikaze 0,5
            Acum vreau să-mi cumpăr lemnul Bloodhound, dacă puteți să-mi spuneți ce iarbă sar potrivi cu el.
            Mulțumesc
            Salutare,

            Kamikaze OX, fara burete, pe rosu.

            Comentariu


            • Ok mulțumesc frumos!!!

              Comentariu


              • Vă salut.
                Păreri despre Der Materialspezialist Spectre OX ?
                Andro TP Ligna CI Off
                Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                Comentariu


                • Pentru un joc de pe masa, cu blockuri si pushuri (care vor seveni…candva…agresive) ce ar fi recomandat intre Spinlorul de mai sus si S&T Hellfire X ?

                  M-am blocat pe astea doua pentru că vreau neaparat culoarea violet 🤷🏻‍♂️
                  Andro TP Ligna CI Off
                  Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                  Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                  Comentariu


                  • Mda, asa-i cand citesti o zi intreaga despre zeci de fete, lemne, strategii, apoi le pui pe toate intr-o oala, le amesteci si o iei de la capat….le mai incurci. Era vb de Hellfire vs Spectre, nu stiu de unde am scos duma cu Spinlordul.

                    P.S. Nu stiu sa editez un mesaj de pe telefon, clau, nu s-ar putea face ca postarile consecutive ale aceluiasi user sa fie imbinate automat ?
                    Andro TP Ligna CI Off
                    Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                    Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                    Comentariu


                    • clau
                      clau comentat
                      Editarea unui comentariu
                      Exista optiunea de autounire a posturilor consecutive in Vbulletin 4. Dar in urmatoarele versiuni, inclusiv in asta (vbulletin 5) nu mai exista aceasta facilitate din pacate.

                  • Postat în original de Dan Popa Vezi post
                    Pentru un joc de pe masa, cu blockuri si pushuri (care vor seveni…candva…agresive) ce ar fi recomandat intre Spinlorul de mai sus si S&T Hellfire X ?

                    M-am blocat pe astea doua pentru că vreau neaparat culoarea violet 🤷🏻‍♂️
                    Hello , pentru jocul la masa sunt doua clasice: Grass Dtecs si Spinord Dornenglanz, as puncta si Bomb Talet si Dawei 388d-1
                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                    Comentariu


                    • Restul ierburilor sunt pentru cei care incearca des si nu se pot hotari
                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                      Comentariu


                      • Postat în original de gabi_74 Vezi post
                        Bloodhound este un lemn încet? A jucat cineva? Am văzut în specificații ca are doua straturi de carbon și este cotat ca un lemn All+
                        Hello, este un lemn all, cu mult control,
                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X