Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Materiale butterfly contrafacute

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de zalter Vezi post
    da...f bune aceste informatii.......dar de exemplu dc nu se falsifica.....donic,tibhar,xiom,joola,...raspunsul este simplu...se falsifica brandul cu cel mai mare renume,cel mai scump,si nu neaparat mai bun.....un lemn de tenis de masa si niste inscriptii,sunt f usor de falsificat.....si le iese destul de bine......succes la cumparat......dar deschideti bine ochii inainte ....eu daca as cumpara de la bty as lua numai de la reprezentanta sau de la o cunostinta care stiu sigur de unde a luat lemnul....)
    problema este ca nu numai la bty apar clone ci si la alte branduri precum STIGA,NITAKU!
    tb alc t05/t05 fx

Comentariu

Userul "nduviscaria" a mai deschis un topic foarte instructiv cu privire la falsurile de pe piata...si a facut un review foarte bun pentru a diferentia cele 2 tipuri de BFY Viscaria, originalul si falsul...
      Multumesc si pe aceasta cale...
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

Comentariu

Postat în original de gabikr Vezi post
        Userul "nduviscaria" a mai deschis un topic foarte instructiv cu privire la falsurile de pe piata...si a facut un review foarte bun pentru a diferentia cele 2 tipuri de BFY Viscaria, originalul si falsul...
        Multumesc si pe aceasta cale...
        sper sa fie de folos pentru toata lumea!
        tb alc t05/t05 fx

Comentariu

Am o Viscaria de care m-am indragostit "la prima vedere". Am luat-o de la cineva de la un club din Germania. Lucrul absolut fantastic la acest lemn este faptul ca are doar 81 g!!. Da, nu am gresit, 81 g. Este foarte usoara si prima mea teama a fost ca este clona. Am analizat-o cu atentie si are toate caracteristicile unui lemn original (pot pune si cateva poze daca vreti). Acum nu am nici un dubiu ca este originala. Are un feeling soft absolut fantastic, control maxim dar si viteza foarte buna. Insa ceea mi se pare uimitor ca este atat de usoara. Eu nu am mai auzit de Viscaria la 81 g decat de clone. Deci se poate sa fie atat de usoara si totusi perfect originala.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

Comentariu

Vrem poze
            Postat în original de CornelTT Vezi post
            Am o Viscaria de care m-am indragostit "la prima vedere". Am luat-o de la cineva de la un club din Germania. Lucrul absolut fantastic la acest lemn este faptul ca are doar 81 g!!. Da, nu am gresit, 81 g. Este foarte usoara si prima mea teama a fost ca este clona. Am analizat-o cu atentie si are toate caracteristicile unui lemn original (pot pune si cateva poze daca vreti). Acum nu am nici un dubiu ca este originala. Are un feeling soft absolut fantastic, control maxim dar si viteza foarte buna. Insa ceea mi se pare uimitor ca este atat de usoara. Eu nu am mai auzit de Viscaria la 81 g decat de clone. Deci se poate sa fie atat de usoara si totusi perfect originala.

Comentariu

Sa fie varianta Light?in descriere la ttshop scrie ca are aprox.82 grame.
              http://tt-shop.ro/butterfly-japan/66...ria-light.html
              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
              FH: Tenergy 05
              BH: Dignics 05

Comentariu

Nu e Viscaria Light... e Viscaria adevarata dar e foarte usoara si cu control fantastic ...
                Pun cateva poze.
                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

Comentariu

lemnul este veritabil!
                  - - - Actualizat - - -
                  are 81 de gr pt ca este luat din maner ca sa zic asa!sa-l stapaniti sanatos
                  !
                  tb alc t05/t05 fx

Comentariu

Postat în original de CornelTT Vezi post
                    Nu e Viscaria Light... e Viscaria adevarata dar e foarte usoara si cu control fantastic ...
                    Pun cateva poze.
                    In ultima poza se vede ca lemnul Viscaria ...inca mai "sangereaza",dar important e ca "traieste"...
                    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

Comentariu

Da... Ma gandeam sa ii refac manerul dar mi-ar trebui niste prasele de Viscaria si nu gasesc. Ma gandeam sa iau o clona doar ca sa-i iau praselele.

Comentariu

Postat în original de nduviscaria Vezi post
                        lemnul este veritabil!

- - - Actualizat - - -

are 81 de gr pt ca este luat din maner ca sa zic asa!sa-l stapaniti sanatos
                        !

Totusi oricum este un lemn foarte usor. Partea luata din maner reprezinta maxim 1/10 din maner, deci mai mult de 1-2 g nu poate sa fie. Daca era intreg manerul ar fi avut maxim 83g. Foarte putin pentru o Viscaria.

Comentariu

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	90,1 KB 
ID:	767665-----Clona---In josul fetei mai are o dunga pe care Tenergy original nu o are Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4678833k.jpg 
Mărime:	16,0 KB 
ID:	767668Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	ten1.jpg 
Mărime:	89,0 KB 
ID:	767666-----Fata din stanga este Clona--Tenergy original are doar burete ROSU nu Portocaliu sau alta culoare---Fata din dreapta este originala
                          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	T-05。。.jpg 
Mărime:	80,3 KB 
ID:	767667-----Tenergy original
                          Sper sa fie de folos
                          Fișiere atașate
                          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                          FH: Tenergy 05
                          BH: Dignics 05

Comentariu

Mai multe detalii si poze pot fi vazute si in acest topic:
                            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...op-ro-)/page19

Comentariu

Multumim pt link....nu toti ne mai uitam pe postari mai vechi, desi acestea ne-ar putea da raspunsul la multe intrebari de actualitate...
                              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

Comentariu

Buna. Va supun atentiei un lemn Bty Michael Maze, cu fluture negru si fara serie, care am vrut sa-l cumpar de pe forumul mytabletennis.net. Am avut suspiciuni ca ar fi fake iar nduviscaria mi-a confirmat aceste suspiciuni (multumesc de ajutor). De uitat la scrisul de pe maner (JTTAA)! Ar fi perfect pentru comparatie daca ar pune cineva niste poze cu scrisul de pe maner la un Maze cu fluture negru.

- - - Actualizat - - -
                                Am gasit tot eu pentru comparatie doua poze cu un Maze cu fluture negru.

- - - Actualizat - - -
                                O poza cu fluturele si scrisul de pe maner la rezolutie mai buna.

- - - Actualizat - - -
                                Care dintre aceste doua Maze este veritabil si care este fake? Sau sunt originale ambele variante?

- - - Actualizat - - -
                                Ambele variante sunt originale.

Ultima editare de Johnny Erasure; 28.iul.2013, 17:14.
                                Blade: Mizutani ZLC
                                FH Nittaku Fastarc G1
                                BH Xiom Sigma II Euro

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X