Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Materiale butterfly contrafacute

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Parerea mea ca nu e fake dar e paleta de divertisment, de jucat la misto si la trecerea timpului.
    Cu stima!!
    Blade Buterfly Apolonia Tiago
    FH Tenergy 80
    BH Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #77
      De jucat in curte

      Comentariu


      • #78
        Nu ma deranjeaza asta, e pt tatal meu, care joaca la un nivel scazut, dar nu mi-ar placea ca idee sa fie fake

        Comentariu


        • #79
          http://olx.ro/oferta/lemn-tenis-de-m...tml#191e9f43c9
          original sau nu ? mai are si alt lemn spre vanzare...vanzatorul figureaza la nr 85 in clasamentul Amatur judetul Mureș.
          Ultima editare de danmihai; 05.oct.2015, 18:43.
          TRUST NO ONE !

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de danmihai Vezi post
            http://olx.ro/oferta/lemn-tenis-de-m...tml#191e9f43c9
            original sau nu ? mai are si alt lemn spre vanzare...
            sunt multe lemne noi pe OLX la super preturi ... evident ca sunt clone ... si pacat ca isi fac de cap nestingheriti comerciantii cu materiale contrafacute. Eu i-am tot notificat pe cei de la OLX dar nu cred ca intereseaza pe cineva ....
            lemn: YEO
            fete FH/BH: Rakza 7 soft

            Comentariu


            • #81
              E fake din toate pozitiile.
              Si eu gasisem 2 tenergy la 300 lei, binenteles contrafacute.
              M-am uitat si eu unde mai are anunturi si tot e fake inclusiv fețele hurricane.
              Cu stima!!!
              Ultima editare de Nomak; 05.oct.2015, 20:29.
              Blade Buterfly Apolonia Tiago
              FH Tenergy 80
              BH Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • #82
                Salutare!

                As dori sa apelez din nou la ochiul vostru format pentru a imi confirma sau infirma originalitatea a doua lemne:

                Unule ste acets TBS pe care l-am cumparat de curand si ce m-a mirat este ca mi se pare cam lent cu o fata Donic Acuda Blue P2 (dar poate e normal sa fie asa... fata e riginala ca este luata de la dl. Gelu)
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ghlight=spirit

                Ia al doilea este acest SK7 pe care l-am primit la schimb pe un SK7 al meu iar acesta se simte semnificativ mai moale (insa al meu cred ca era si lacuit, nu stiu sigur, ca a fost sh si acela):
                Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0034.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,7 KB 
ID:	774148Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0037.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	77,7 KB 
ID:	774149

                As vrea doar sa ma asigur... va multumesc mult pentru timpul acordat!

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de Andrei Raducanu Vezi post
                  Salutare!

                  As dori sa apelez din nou la ochiul vostru format pentru a imi confirma sau infirma originalitatea a doua lemne:

                  Unule ste acets TBS pe care l-am cumparat de curand si ce m-a mirat este ca mi se pare cam lent cu o fata Donic Acuda Blue P2 (dar poate e normal sa fie asa... fata e riginala ca este luata de la dl. Gelu)
                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ghlight=spirit

                  Ia al doilea este acest SK7 pe care l-am primit la schimb pe un SK7 al meu iar acesta se simte semnificativ mai moale (insa al meu cred ca era si lacuit, nu stiu sigur, ca a fost sh si acela):
                  [ATTACH=CONFIG]11866[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]11867[/ATTACH]

                  As vrea doar sa ma asigur... va multumesc mult pentru timpul acordat!
                  Ambele sunt originale. Spor la joc!

                  Comentariu


                  • #84

                    Comentariu


                    • #85
                      Va rog pareri pt aceste lemne.... eu mi am facut o parere.... pozele sunt asa cum se vad............ mersi!



                      Comentariu


                      • #86
                        Rog daca se poate o analiza la un lemn Korbel SK:

                        Poze: Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20151202_220313.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,0 KB 
ID:	774476Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20151202_220320.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	84,4 KB 
ID:	774477Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20151202_220328.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,0 KB 
ID:	774478

                        Original sau fake?
                        Xiom Vega Pro Bty Innerforce ALC ST Xiom Vega Pro

                        Comentariu


                        • #87
                          E original SK7. Si mai e un aspect. Cine ar clona lemne de 300 de lei? se cloneaza cele scumpe...parerea mea...

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de leo33 Vezi post
                            Va rog pareri pt aceste lemne.... eu mi am facut o parere.... pozele sunt asa cum se vad............ mersi!



                            Pozele nu sunt clare, seriile de la lemne nu se vad........nu cred ca iti poti da cu parerea 100%
                            Dar daca Dumneavoastra aveti o parere "leo33" spunet-ti......
                            Echipament: www.tenismasa.ro

                            Comentariu


                            • #89
                              daca aveti dubii puteti verifica seriile, si pt doritori pot face poze amanuntite
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de roman bogdan Vezi post
                                daca aveti dubii puteti verifica seriile, si pt doritori pot face poze amanuntite
                                O intrebare offtopic d-nul Bogdan: unde se pot verifica seriile? Exista o baza de date cu seriile lemnelor Butterfly in care se pot verifica seriile sau doar la producator ?
                                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                Comentariu


                                • #91
                                  Se poate intreba, la Razvan la ttshop
                                  Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                  FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                  BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de CornelTT Vezi post
                                    O intrebare offtopic d-nul Bogdan: unde se pot verifica seriile? Exista o baza de date cu seriile lemnelor Butterfly in care se pot verifica seriile sau doar la producator ?
                                    Nu exista un site unde se pot verifica seriile lemnelor Butterfly. Singura posibilitate este la un reprezentant Butterfly. Au mai fost aceste discutii si pe Alex forum. Dar, daca cineva copiaza o serie reala, atunci raspunsul de la Butterfly va fi ca acel lemn este un lemn original. Deci, doar prin vizionarea cu atentie a lemnului in cauza si prin comparatii cu unul original se poate ajunge la o concluzie corecta.
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                      Nu exista un site unde se pot verifica seriile lemnelor Butterfly. Singura posibilitate este la un reprezentant Butterfly. Au mai fost aceste discutii si pe Alex forum. Dar, daca cineva copiaza o serie reala, atunci raspunsul de la Butterfly va fi ca acel lemn este un lemn original. Deci, doar prin vizionarea cu atentie a lemnului in cauza si prin comparatii cu unul original se poate ajunge la o concluzie corecta.
                                      Asa este. Verificarea seriilor de pe lemn si cutie nu este un criteriu de luat in calcul pentru a certifica veridicitatea unui lemn BTY.
                                      Nu exista o baza de date unde sa se poata verifica aceste serii iar lemnele contrafacute au de regula aceeasi serie pe lemn si pe cutie si, mai mult decat atat, pot copia serii deja inscrise pe lemne originale.
                                      Raman de luat in calcul celelate criterii mentionate pe forum sau, asa cum spune Johnny, comparatia cu unul original luat de la distribuitori autorizati Butterfly (feeling, control, viteza ... chiar daca nu sunt doua lemne de acelasi fel absolut identice, totusi parametrii de joc trebuie sa fie destul de apropiati daca sunt ambele originale).
                                      Stiam tuturor!
                                      Ultima editare de CornelTT; 18.dec.2015, 11:05.
                                      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=44&t=22191
                                        Blade:O chinezarie
                                        FH:TG2 (No 19)
                                        BH:Super Anti

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          eu stiu ce Paleta este ,,,, si Lemnul si fetele .. chiar daca se vede mai rau pozele.....



                                          Comentariu


                                          • #96
                                            2 MODELE NOI DE BUTTERFLY VISCARIA..... ORIGINALE....


                                            ================================================== ======================================

                                            ULTIMUL NU MAI ARE SIGLA ....

                                            [/QUOTE]

                                            [/QUOTE]

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Salutare tuturor. Am ocazia sa cumpăr un lemn Butterfly Gionis Carbon Off. însă din pozele de la vânzător am observat ca nu are fluture în capul mânerului asa cum apare pe poze la producător. Care Sint șansele sa fie un fals? Multumesc

                                              Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Sa vedem poze !asa nu se poate pronunta nimeni!
                                                tb alc t05/t05 fx

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de mutusorin Vezi post
                                                  Salutare tuturor. Am ocazia sa cumpăr un lemn Butterfly Gionis Carbon Off. însă din pozele de la vânzător am observat ca nu are fluture în capul mânerului asa cum apare pe poze la producător. Care Sint șansele sa fie un fals? Multumesc

                                                  Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk



                                                  Pot sa ti spun ca nu este anuntul meu acolo, dar sa sti ca am primit si eu ceva lemne cu sigla si unele fara sigla ,,,, lemne sunt bune, uite ce am facut eu am Slefui putin capatul manerului si asa sa vezi in poze ce a iesit........

                                                  Astia de obocei fac clone la lemne scumpe si cunoscute....






                                                  Cine doreste sa cumpere cele cu sigla sunt la un pret mai mare,,, cele si cele fara sigla sunt la un alt pret mai mic.....
                                                  Ultima editare de leo33; 18.feb.2017, 16:54.

                                                  Comentariu


                                                  • Va salut! Sunt interesat de un petr korbel cu fluture negru din Germania si sunt destul de hotarat sa il iau insa inainte de a-l plati as dori daca puteti sa va dati si voi cu parerea in vederea autenticitatii sale. Multumesc frumos!










                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X