Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Slchager Carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Slchager Carbon

    Buna Hades am jucat si eu cu acest lemn redutabil e f.bun cine ajunge sa-l simta ajunge departe chiar am de gind sa fac o comanda la Buzău ptr. acest lemn ce sa mai vorbim de topspin.....
    Amultart of+//Tenergy 64//Tenergy 64

  • #2
    eu am otilia badescu si sa stii ca e identic cu cu ce vrei tu. Singura diferenta e ca al meu nu are carbon, dar daca intri la "echipament" si vei citi detaliile referitoare la control, viteza, gramaj ... te vei convinge singur. Eu am postat si o poza cu lemnu`
    blade> Butterfly - Schlager Carbon
    FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
    BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

    Comentariu


    • #3
      Sincer, Otilia Badescu este printre cele mai proaste lemne cu care am jucat eu , paleta este un rateu total (nici nu mai este comercializata de principalele site-uri din afara de material sportiv). Otila Badescu nici nu joaca cu asa ceva este doar un lemn ieftin scos in scop pur comercial.

      Nici nu incape comparatie intre O.Badescu care e un lemn defensiv total si
      Slchager Carbon care are 5 clase peste si este si oFF.(nu pune statistica de pe lemn ca este pusa prost-nu reflecta realitatea)

      Btw a aparut si Butterfly Schlager Light o versiune mai noua cu control mai bun care este in jur de 65 euro.

      ce este rau ca pana sa-ti gasteti lemnul cu care te intelegi trebuie sa probezi mai multe si e cam greu la noi (ma refer aici la noile modele.
      blade: Hurricane King
      2 x acuda s2

      Comentariu


      • #4
        Schlager Carbon e un lemn excelent!!! Am un prieten insa care nici cum nu se poate acomoda cu el. Chestia e ca are si fete Bryce care sunt ft rapide. E rapid lemnul in orice caz in schimb nu are asa control bun da este si normal....cu cat e mai mare viteza cu atat controlul este mai mic. ID-ul meu de messenger este: dezsosoos
        Calin vreau sa vorbim poate aranjam un meci pe undeva ca doar stam aproape! Astept raspuns.
        Blade: Butterfly Schlager Carbon
        FH:TENERGY 05
        BH:TENERGY 05

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de mariusce
          Sincer, Otilia Badescu este printre cele mai proaste lemne cu care am jucat eu , paleta este un rateu total (nici nu mai este comercializata de principalele site-uri din afara de material sportiv). Otila Badescu nici nu joaca cu asa ceva este doar un lemn ieftin scos in scop pur comercial.
          Nici nu incape comparatie intre O.Badescu care e un lemn defensiv total si
          Slchager Carbon care are 5 clase peste si este si oFF.(nu pune statistica de pe lemn ca este pusa prost-nu reflecta realitatea)

          Btw a aparut si Butterfly Schlager Light o versiune mai noua cu control mai bun care este in jur de 65 euro.
          ce este rau ca pana sa-ti gasteti lemnul cu care te intelegi trebuie sa probezi mai multe si e cam greu la noi (ma refer aici la noile modele.
          man...............ai dormit bine azi noapte?
          sunt prea multe inadvertente in ceea ce spui tu aici ca sa le comentez pe toate................
          in primul rand se scrie Schlager, in al doilea rand lemnul Otilia Badescu nu este defensiv total (nici macar partial), apoi spui ca `paleta este un rateu total` dar cand e vorba de o paleta te referi si la fete nu numai la lemn, apoi poate nu stiai dar nici un jucator profesionist nu joaca cu variana comerciala a paletei care ii poarta numele (nici macar Schlager) ci cu variante ale acestora special facute pentru acestia, apoi nici un `site din afara de material sportiv` nu comercializeaza produse profesionale de tenis de masă ci doar de amatori, apoi comparatiile intre lemne nu se fac de genul ca unul este cu nu stiu-cate clase peste altul pentru ca fiecare are caracteristicile lui care se conformeaza sau nu cu stilul tau de joc, si daca vrei sa stii `statistica` de pe lemn reflecta caracteristicile lemnului si nu potrivirea lui cu stilul tau.
          Si daca vrei o parere personala o paleta mai ofensiva nu este neaparat mai buna decat una mai putin rapida ci doar mai.........rapida, si daca este carbon nu inseamna ca paleta este mai buna ...............ci doar ca are incorporata tehnologia respectiva.
          Si inca un sfat nu utiliza cuvinte ca `foarte prost` cand caracterizezi un material profesional.
          Amu` sper ca nu te-ai suparat..............daca da, imi cer scuzele de rigoare.

          Comentariu


          • #6
            ?!
            1.daca erai baiat destept itzi dadeai seama ca nu scriam aici lucrarea de diploma si ca era o simpla greseala de tastare. mai ales ca 2 randuri mai jos scrisesem corect numele lemnului si faptul ca a aparut versiune mai noua a lemnului.
            2. eu am jucat cu ambele lemne si cu aceleasi fete si nu sunt deloc asemanatoare ca viteza;Am spus ca lemnul este rateu si ca este defensiv (noi aici cel putin am jucat cu el si toti am avut aceeeasi parere . chiar si vanzatorul )
            Daca nu te pricepi la economie asculta la mine ca toate firmele cresc in mod intentionat statistica la noile lemne in vederea promovarii pe piata si astfel cresc ratingurile lemnelor si acest lucru duce la dezinformare.
            Eu unul urmaresc 2 forumuri internationale
            (http://mytabletennis.net/forums si http://www.tabletennis.gr/forum unde nu am vazut nici un calificativ la adresa acestui lemn (O.Badescu )si cand am jucat cu el mi-am dat seama si de ce.
            3."nici un jucator profesionist nu joaca cu variana comerciala a paletei care ii poarta numele (nici macar Schlager) ci cu variante ale acestora special facute pentru acestia"/////// ce te face sa crezi ca-mi spui ceva nou?!
            4."Si inca un sfat nu utiliza cuvinte ca `foarte prost` cand caracterizezi un material profesional" de cand e lemul O.Badescu profesional nici macar nu e afisat la http://www.butterflyonline.com unde firma isi arata toata gama.
            5.Eu i-am spus omului ca are un lemn slab si sa nu se mai ia de pe statistica paletei ca nu reflecta realitatea (vezi si m.maze si boll spirit daca te iei dupa statistica de la butterfly zici ca maze-ul e superior si mai rapid dar multa lume spune tocmai invers.
            6.ca ne refeream la comenzi de echipament profesional afla ca produsele cu rating ittf indeplinesc standardele oficiale .(mese, fete , mingi etc) si pot fi comercializate online.De ex poti comanda o masa profesionala chiar de la http://www.butterflyonline.com
            Poti comanda fete TACKIFIRE C care au castigat medalia de aur la olimpiada din 2004 s i multe multe altele...


            daca am mai facut vreo greseala de tipar te rog sa ma scuzi nu am mai dormit de mult
            blade: Hurricane King
            2 x acuda s2

            Comentariu


            • #7
              Ce te face pe tine sa crezi ca-mi spui ceva nou?
              Oricum imi dau seama ca te-ai suparat, dar tot nu inteleg de ce ma iei cu `daca eram baiat destept`. Ai impresia ca ne tragem de ciorapi cumva?
              De acum incolo nu voi mai raspunde la nici un topic pe care-l pui pe forum ca vad ca esti ofticos rau.
              Hai noroc si la mai mare.

              Comentariu


              • #8
                mai fratzilor
                eu nu am facut decat sa spun ca Otilia pe care il am eu e identic cu Schlager ... am postat la echipament si poza si detaliile ... singura diferenta e de nume ....
                Nu ma refeream la Schlager carbon ... nici pe departe ... iar daca stiam faptul ca declaratia mea cum ca mi se pare bun Otilia va naste controverse ... atunci imi aiu lemnu`, il calc cu masina si il bag im masina de tocat carne
                Hehe ... fiecare cu parerea lui
                Sa ne vedem cu bine

                P.S. filo ... nu mai intri pe messenger?
                blade> Butterfly - Schlager Carbon
                FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                Comentariu


                • #9
                  inca ceva
                  pe butterflyonline.com poti comanda (e adevarat) si mese, si mingi, tot ce vrei. Chestia e ca produsele sunt in USA si nu in E.U. Daca va permiteti sa suportati taxele de shipping de acolo .... aveti binecuvantarea mea
                  Daca Otilia B. e pt. amatori .... inseamna ca sunt amator ... si pe deasupra numele meu e Badea ... asa ca Badescu nu e departe
                  Hai va pup si mai vorbim
                  blade> Butterfly - Schlager Carbon
                  FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                  BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                  Comentariu


                  • #10


                    mama, ce disputa dementialaaa... Lemnul ala e intr-adevar rau, nu are absolut nimic special si pe deasupra si vibreaza ca dracu...Am jucat si eu cu el si mi s-a parut nasol,,, dar depinde de fiecare cum i se pare. Intra-adevar Filo are dreptate, nu e un lemn defensiv...doar ca nu e nici ofensiv...nici pt joc de mijloc...Poate ca e pe stilul lui, cine stie, dar cred ca ar trebui sa isi ia un lemn de control care sa sune bine. oricum, lemnul nu se mai produce, poate tocmai pt ca nu a fost un succes, dar nu conteaza. Daca te intelegi bine cu el e super. Adervarul e ca si eu am avut mai demult un lemn de care toata lumea facea misto , dar mie imi placea la nebunie...

                    Comentariu


                    • #11
                      si mai e o vorba. Cica in gustul omului nu te poti .....
                      nu am spus ca lemnul ala e extraordinar nici ca e prost ... ci doar ca mie imi place. Iar daca toti sunt cu Schlager carbon si primorac asta e alta problema. E ca si cum cei cu VW touareg rad de dacia mea 1310 pe carburator iar mie asta nu mi se pare a fi fair-play. Poate totusi sunt si persoane pe acest site pentru care acei 2,8 milioane cat e un lemn ... inseamna poate mai mult decat un moft.

                      Nu vreu sa ofensez pe nimeni dar se poate si fara tepusele astea
                      blade> Butterfly - Schlager Carbon
                      FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                      BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X