Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TABELE CARACTERISTICI LEMNE si FETE

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

yasaka antipower
    BLADE:TMB ALC
    FH:TENERGY 05
    BH:RASZKA O7

Comentariu

Conform datelor ştiinţifice, Garaydia ZLC este cel mai tare lemn, ever, produs de Butterfly! Cu viteză, cu un control de vis...Poate confirma cineva, din joc, că aşa este?
      Mulţumesc şi scuze dacă am inoportunat.Mă macină curiozitatea doar!
      lemn Donic Baum Sawtec/ BH-Donic Quatro negru maxim/FH-Donic Bluefire roşu maxim

Comentariu

Postat în original de Zentai Vezi post
        Conform datelor ştiinţifice, Garaydia ZLC este cel mai tare lemn, ever, produs de Butterfly!
        Cine zice?
        Lemn-SK7 Korbel BH: Tenergy 05FX FH: Tenergy 05FX

Comentariu

Asa reiese din datele afisate pentru Butterfly.Am văzut că sunt în limba germană.Am mare încredere in nemti cu privire la informații științifice! Curiozitatea era strict dacă cineva a performat cu acest lemn...si impresiile aceluia,fără a insinua că mă îndoiesc de veridicitatea informațiilor publicate.
          Mulțumesc!

- - - Actualizat - - -

PS- postarea nr.7 din thread.Am observat că, de fapt, Garydia T 5000 sta chiar si mai bine!
          lemn Donic Baum Sawtec/ BH-Donic Quatro negru maxim/FH-Donic Bluefire roşu maxim

Comentariu

https://revspin.net/
            Nu cred ca e cel mai bine cotat lemn.
            Blade Buterfly Apolonia Tiago
            FH Tenergy 80
            BH Tenergy 05 FX

Comentariu

Mă uit si eu la "cotațiile" de pe revapin,cum se uită altii la bursă!Acele păreri,desigur multi dintre ei cu experiență copleșitoare,sunt totuși extrem de subiective.
              Acum e ocazia de a verifica dacă"știința" se "verifica" cu datele din teren. De exemplu,Viscaria-un lemn care a facut legenda,este bizar cotat pe revspin.

Sunt în căutarea unui lemn cu foarte mult efect dar si cu viteza, bun pentru topsin...si când cred eu că am dat de "Sfântul Graal",apare ceva care mă descumpănește!

Comentariu

Postat în original de Zentai Vezi post
                Mă uit si eu la "cotațiile" de pe revapin,cum se uită altii la bursă!Acele păreri,desigur multi dintre ei cu experiență copleșitoare,sunt totuși extrem de subiective.
                Acum e ocazia de a verifica dacă"știința" se "verifica" cu datele din teren. De exemplu,Viscaria-un lemn care a facut legenda,este bizar cotat pe revspin.

Sunt în căutarea unui lemn cu foarte mult efect dar si cu viteza, bun pentru topsin...si când cred eu că am dat de "Sfântul Graal",apare ceva care mă descumpănește!
                "Sfantul Graal" este antrenamentul supervizat de cineva competent.

Comentariu

Aşa-i! Se presupune că există toate acestea. Dar există şi nuanţa contrară! Dumneavoastră jucaţi cu-n "Hanoi" de prin anii '70, cu feţele alea, iar adversarul dv, de aceeaşi valoare competitivă, joacă, de exemplu, cu o Viscaria + Tenergy...Eu aşa cred că se poate convinge cineva că există "Sfântul Graal" şi-n tenisul de masă!

Pe mine mă interesează, dincolo de păreri pro/contra dacă cineva poate confirma, pe baza experienţei personale, că datele din tabel sunt cele corecte. Până la urmă....tot un fel de revspin!

Stimă!

Comentariu

Datele de pe revspin sunt intr-adevar destul de subiective. Cu cat o fata sau un lemn au un numar de review-uri mai mare cu atat datele sunt mai apropiate de adevar. Trebuie luate in considerare cu mari rezerve datele oferite de un numar de review-uri pana in 20. De aceea Viscaria si Tenergy 05, exemplele oferite mai sus, nu sunt cotate in top. Ordonati ratingurile dupa numarul de review-uri si veti avea o cu totul alta imagine, mult mai apropiata de realitate.

Daca vreti neaparat sa aflati date despre un anumit lemn sunt site-uri de tenis de masa (inclusiv aici pe forumul nostru) unde gasiti review-uri facute de jucatori experimentati care au jucat la viata lor cu 30+ lemne si care pot oferi informatii mult mai detaliate despre aceste materiale.
                    Lemn: Butterfly Marcos Freitas ALC
                    FH: Butterfly Dignics 05
                    BH: Tibhar Grass D.TecS

Comentariu

Cine a citit topicul
                    Procesare...
                    X