Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cu ce lipesc un lemn rupt longitudinal?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cu ce lipesc un lemn rupt longitudinal?

    Am un galaxy j-1care s-a spart longitudinal in partea dreapta aproape de maner cu ce il pot lipi?

  • #2
    Postat în original de miscoci Vezi post
    Am un galaxy j-1care s-a spart longitudinal in partea dreapta aproape de maner cu ce il pot lipi?
    Ia legatura cu Dan Universal,trimitei un mesaj.

    Comentariu


    • #3
      Nu exista un lipici ceva, il lipesc eu.

      Comentariu


      • #4
        Nu. Procedeul de reparare implica neaparat decopertare furnir, si cred ca si niste "nituri" din lemn care sa "muste" din ambele parti ale lemnului (exact ca "niturile" de imbinare la mobila), precum si inlocuirea partiala sau totala a furnirului, pe zona afectata

        Comentariu


        • #5
          Nasol. Lemnul asta este dintr_un singur strat si a fost modificat a fost subtiat. Ma gandeam ca.este un lipici pt lemn cate sa mearga

          Comentariu


          • #6
            lama crapata se poate lipi f bine cu rasina poliuretanica de la bizon pe care o gasiti la dedeman sectiunea adezivi cost pt o sticluta 15 ron
            aveti nevoie de o masina de gaurit si un burghiu de 2.5 mm si niste scobitori de bambus din aceea mai mari ptr frigarui , si o presa transversala sa tina presate cele 2 bucati dar si o presa de sus care sa tina lama dreapta cat timp se usuca adezivul !! spor a reparatii!!
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #7
              Multumesc.

              - - - Actualizat - - -

              S.a rezolvat. Multumesc pt sfaturi.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X