Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intrebare masa de tenis exterior

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • intrebare masa de tenis exterior

    As fi interesat sa cumpar o masa de tenis de exterior care sa reziste, sub o husa, la vremea capricioasa din nordul tarii. Credeti ca se merita cheltuiala? Cele de exterior scumpe sunt mai bune si mai apropiate de cele de interior sau toate suna a tabla goala?

  • #2
    Nici o masa de interior nu rezista mult timp depozitata in conditii neprielnice,fluctuatii de temperatura si de umiditate aduc la deteriorarea suprafetei ,exfolierea la cele melaminate si imbatranirea prematura la cele vopsite.

    Mesele de exterior sunt executate din rasina epoxidica (melamina de 5 sau 6 mm) ,tabla de aluminiu,fibra de sticla care rezista toate si fara a fii protejate de vremea rea .Referitor la saritura mingi si sunetul produs de aceasta oricare ar fii suprafata ,aceste caracteristici sunt diferite fata de mesele de interior.

    Emi

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru feedback. Totusi, exista vreo masa de exterior pe care sa poti sa te antrenezi sau mi-ar strica jocul o masa de acest gen? Eu intentionez sa folosesc un robot sa ma antrenez acasa. Daca sare mult mai incet nu as vrea sa ma trezesc cand merg la sala sa dau mai mult cu paleta pe linga minge dupa ce ma obisnuiesc cu saritura de pe tabla.

      Comentariu


      • #4
        In cazul in care te obisnuiesti cu o masa de exterior,iti v-a fi greu la mesele de interior.
        Daca ai spatiu de depozitare i-a o masa de interior si o folosesti,dupa care il vei strange,faci huse pentru acoperirea fetelor,bafta.

        Comentariu


        • #5
          Spatiu am doar pe o terasa acoperita. Acolo sunt fluctuatii de temperatura, iarna inchet, vara cald. La fel si cu umiditatea, din ce zice Emi s-ar duce pe copca masa.

          Comentariu


          • #6
            Eu am avut pe terasa in ultimi 3 ani o masa de exterior cu blat de melamina de 6 mm pe care au primit-o copii de Mos Craciun pe care au jucat si jucatori din a 2 liga ,a 3 a liga germana si nu am auzit pe cineva sa comenteze ceva.Discutii despre lemne,fete, mese ,etc si calitatiile lor auzi doar in Romania,eu pe unde am umbla in ultimul timp,si am umblat si am stat de vorba si tin legatura cu multi din lumea tenisului toata lumea vorbeste de metode de antrenament,tehnici de antrenament,tactici de antrenament si nici decum de care materiale sunt mai bune sau mai proaste.

            P.S.Anul trecut am fost intr-un camping pe malul Dunarii la un stagiiu de pregatire al unei echipe de liga a 4-a (un pic peste nivelul Superligi la noi) si dupa 2 zile de conditie fizica cu caiacul in camipng au pus 4 mese de tabla cu care era dotat campingul pt servit masa si un fileu facut din cutiile de aluminiu in care isi tineau paletele si asa au facut timp de 2 zile antrenamente tehnico-tactice fara sa aud pe unul ca comenteaza ceva.

            Sfatul meu jucati tenis de masă ori de cate ori aveti ocazia si ori unde aveti ocazia,placerea este de partea dumneavoastra,si lasati frustratii cu palete de colectie si de campioni mondiali sa joace pe mesele viitorului.

            Comentariu


            • #7
              Mi-am luat pina la urma o masa Cornilleau 700M, de exterior. Masa are un pret cam mare, dar este absolut superba, sare mingea din ea comparabil ca dintr-o masa buna de interior. Adica sare foarte bine, mult mai bine decat ma asteptam!

              Azi am avut si primul joc serios cu un prieten musafir, mai mare dragul sa joci afara in aer curat. Am comandat si niste mingi de exterior de la Joola, de acum timp sa fie! Multumesc pentru sfaturi, tuturor! Cine ajunge prin Suceava si vrea sa dea in minge, ii astept pe la mine daca e vreme buna!

              Comentariu


              • #8
                Ma scuzati ca postez aici, am tot cautat un topic apropiat cu ce vreau sa intreb si nu am gasit . Are idee cineva de masa de tenis Kring care se vinde momentan in promotie la emag cu 840 de lei ,blat de 18 mm, daca este buna.Ma intereseaza daca este aproximativ la fel de buna ca o sponeta cu blat de 19 mm si pret apropiat sau o avea vreun blat prost facut cine stie din ce. A jucat cineva pe ea ?

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua ,
                  Caut sa cumpar blat de exterior sau o persoana / firma care poate face asta !
                  Sunt nou pe acest forum si deasemenea incepator in acest sport minunat!
                  am o masa de pingpong de la Cornilleau .. de interior .. folosita ocazional si tinuta pe terasa
                  dupa cum am aflat si eu acum.. din cauza diferentelor de temperatura si umiditate, a inceput sa se deformeze usor.
                  RUGAMINTE MARE !!!
                  unde pot comanda blat de exterior .melamina ... preferabil de 6mm , sau daca stiti pe cineva care face pe comanda sau vinde .. sau vreo firma din Romania care are asa ceva pe stoc
                  Vreau sa schimb blatul existent cu unul de exterior !
                  dimensiuni standard 274 x 152,5
                  Va multumesc anticipat pentru timpul de a raspunde si ajutor !
                  Viorel Cosma
                  0722554466

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X