Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dignics 05 versus Tenergy 05 pentru backhand

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • FlorinBN
    a răspuns
    ... si eu te las sa schimbi paleta in timpul meciului de cate ori vrei

    Lasă un comentariu:


  • PRIZA TOK
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Jucatorii care au Gergely fluture negru si Tenergy (in special 05) trebuie sa joace obligatoriu la Elite ... Cu Dignics-ul poti ramane si la Open
    Daca intr-un viitor concurs unde participam amandoi imi asiguri participarea impreuna cu tine in grupa inferioara,atunci ma inscriu la elite.Si te las inainte de concurs sa alegi cu care paleta din cele 2 doresti sa joc impotriva ta.

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Jucatorii care au Gergely fluture negru si Tenergy (in special 05) trebuie sa joace obligatoriu la Elite ... Cu Dignics-ul poti ramane si la Open

    Lasă un comentariu:


  • PRIZA TOK
    a răspuns
    Postat în original de Ben Vezi post
    Am jucat astazi impotriva unui partener de antrenament care are doua lemne Gergely, cel cu fluture negru, pe una din palete are Tenergy 05 si pe a doua Dignics 05
    eu nu am dat cu ea, dar am simtit ce imi vine, Tenergy pare mai rapida, mai sensibila la spin, dar si mult mai spinoasa decat Dignics. Un alt coleg le-a incercat pe ambele si a dat topspin cu forehandul, cand dadea cu Dignics venea tare dar le puneam normal pe masa, cand a dat cu tenergy am scapat cateva afara
    Eu sunt persoana in cauza,care am pe 2 lemne Butterfly Gergely fluture negru cele 2 fete enumerate mai sus.Este exact ce scrie domnul Ben,tenergy05 este mai dinamica,are mai multa "putere","energie interioara,spin,speed si este mai putin controlabila paleta cu aceasta fata.Pe cand cu dignics,ai mai mult control,spinul este aproximativ acelasi dar scade ceva din viteza.Consider ca aceste fete se preteaza pentru un jucator cum sunt eu care joaca la open si pentru elitisti,trebuie sa ai mana s-o controlezi.Fiind mai controlabila fata dignics,o poti folosi pe rever,dar cum spuneam trebuie sa ai mana antrenata pentru ea.Deci mult antrenament in acest sens.O putem relativ compara cu tenergy 05 fx.Totusi pretul mare de 368 ron,eu zic ca nu se justifica.Personal imi doream ceva mult mai deosebit,adica un mult mai mare spin.In schimb am castigat ceva mai mult control.

    Lasă un comentariu:


  • Ben
    a răspuns
    Am jucat astazi impotriva unui partener de antrenament care are doua lemne Gergely, cel cu fluture negru, pe una din palete are Tenergy 05 si pe a doua Dignics 05
    eu nu am dat cu ea, dar am simtit ce imi vine, Tenergy pare mai rapida, mai sensibila la spin, dar si mult mai spinoasa decat Dignics. Un alt coleg le-a incercat pe ambele si a dat topspin cu forehandul, cand dadea cu Dignics venea tare dar le puneam normal pe masa, cand a dat cu tenergy am scapat cateva afara

    Lasă un comentariu:


  • danmihai
    a răspuns
    E absolut superba...nu numai ca merita incercata insa va urca foarte rapid in topul preferintelor tuturor jucatorilor de pretutindeni. Peste orice Tenergy de pe piata, foarte mult spin, control neverosimil...pur si simplu o fata grozava ! Am dat cu un SZLC care avea fata asta lipita pe forehand si am ramas...wooow ! Nefiind atacant, am considerat ca merit o a doua opinie asa ca am cumparat una pentru Diode-ul din dotare...rezultatul a fost peste asteptari ! Concluzia : nota 10 Butterfly !
    https://imge.to/i/vpVFG

    Lasă un comentariu:


  • dolly
    a răspuns
    la banii aia, cred ca nimeni...

    Lasă un comentariu:


  • george25
    a creat un topic Dignics 05 versus Tenergy 05 pentru backhand

    Dignics 05 versus Tenergy 05 pentru backhand

    Salut! A incercat cineva noua față Dignics 05? M-ar tenta pentru backhand pe un lemn Butterfly Liu Shiwen. Din review-uri pare ca este potrivita pentru rever, aruncand mai jos decat celelalte fete din gama Tenergy.
    Pe forehand m-am indragostit de Hurricane 3
Who has read this thread:
Procesare...
X