Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce echipament folositi?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    aloooo
    vad ca va bateti pe posterele lui valentin
    va dau o idee
    facem un concurs unde vreti dintre locurile:
    1.la club la eternit
    2.la casa de cultura
    3.la vointa
    cine nu vine pana maine dimineata la 8 trecute fix pierde prin neprezentare
    cine nu stie unde sunt locurile nu intra in concurs
    cine castig concursul iau toate posterele

    sau ce ziceti de ceva copiator color???

    Comentariu


    • #27
      Ati vazut fete Yasaka Stage?Daca da, unde si la ce pret...
      Mizutani SZLC
      Dignics 05

      Comentariu


      • #28
        Salut, o sa vina in București, cei de la Pro Auto (Yasaka) urmeaza sa primeasca marfa. cred ca pretul este 40 de euro/buc. daca nu ma insel... Preturile le gasesti pe www.yasaka.ro, care nu stiu de ce nu merge acum...
        Sunt cele mai scumpe fete de la Yasaka si am inteles ca sunt si cele mai moderne, aduc oarecum cu bryce-urile din cate mi s-a povestit. Oricum, nu cred ca e o fata foarte potrivita pt lemnul tau de control, dar cine stie?
        Daca vrei pot sa te anunt cand primesc marfa si iti cumpar atunci cand o sa vina.

        http://www.megaspin.net/store/default.a ... =y-v-stage

        Comentariu


        • #29
          Eugen,cind gasesti fete Yasaka Mark V 30 te rog sa ma anunti.
          Ok?
          Mizutani SZLC
          Dignics 05

          Comentariu


          • #30
            Sa zic si eu cate ceva:

            Cand am reinceput sa joc, am cumparat o paleta Joola, de clasa medie. Apoi am cumparat o paleta Stiga Offensive Oversize WRB, cu fete Mendo. Mult mai grea si mai rapida, dar cu un control mai mic. Cand am facut rost de niste fete profesioniste (Tibhar, Donic, Andro, Yasaka) am dat fetele Mendo jos si le-am incercat. Cu stilul meu de joc se potrivesc cel mai bine Tibhar Rapid D.TecS si Andro Revolution Fire. Mentionez ca fetele Andro au cam aceeasi viteza cu Tibhar-urile, dar au un control mai bun. Va recomand cu multa caldura sa incercati fete Andro. Nu veti regreta.

            Acum vreau sa-mi cumpar un lemn Joola MC 1. E un lemn care acum a aparut si este posibil sa fie cel mai rapid lemn din lume. Am jucat un pic cu fratele mai mic al lui: Joola Kool. E un lemn super: e rapid si usor. Desi are viteza superioara lemnului Stiga, are un control mult mai bun.

            Razvan

            Comentariu


            • #31
              Primorac Carbon

              Hello, vreau sa cumpar un Primorac Carbon la un pret decent (e bun si unul jucat), cine ma poate ajuta?

              Comentariu


              • #32
                Am comandat lemnul Joola MC 1 de pe un site belgian. Il astept cu nerabdare. Am sa va tin la curent cu performantele lui.

                Comentariu


                • #33
                  Dragilor fiti cu mare bagare de seama ca mi-am schimbat fetele, inainte aveam sriver fx si acum am catapult (high tension) si pot sa va spun ca diferentele dintre ele sunt destul de mari, pe sriver-uri aveam mai mult control deci chiar daca dadeam o contra un pic mai inalta mingea tot avea sanse sa nimereasca masa, acum daca nu lovesc corect mingea apoi sigur merge afara.
                  In plus la fiecare topspin si de fh si de bh miscarea de balans trebuie facuta mult mai rapid si mai spre inainte ca altfel nu mai dati unul ca lumea, toate mingile care vin cu efect de topspin trebuiesc acoperite mai mult si traiectoria trebuie scurtata, simtul mingi in paleta se poate considera de domeniul trecutului deci gata cu scurtele la fileu si alte smecherii de genul acesta.
                  Din experienta mea cu aceste fete (am jucat cu ele numai de 3 ori) se pot trage niste concluzii:
                  1. nu va luati fete sau lemne mai rapide decat ceea ce aveti doar daca doriti sa va schimbati stilul catre unul mai rapid si mai agresiv.
                  2. daca aveti un stil bazat mai mult pe contre sau defensiv si nu pe topspin nu dati banii pe asa ceva
                  3.aceste fete nu iarta gresala, adica daca nu ai facut miscarea corect adio punct
                  4. daca totusi vi le-ati luat uitati de mingile scurte si dati cu putere in tot ce misca,
                  5.toate miscarile trebuie sa le faceti mai ample decat inainte si topspinul si taiatele.
                  6. daca aveti un adversar tot cu fete high-tension(brice, catapult, etc) toate miscarile vor trebui amplificate la maxim.
                  7. daca in perioada de acomodare nu ati rupt fetele de pe paleta de nervi atunci sa stiti ca la un moment dat jocul vostru va fi un pic mai dificil pentru partenerii vostri de joc datorita unei viteze si a unui efect mai mari decat in cazul fetelor non high-tension.

                  Comentariu


                  • #34
                    ...o sa fim atenti ... cu tine
                    Mizutani SZLC
                    Dignics 05

                    Comentariu


                    • #35
                      echipament

                      Din moment ce in aceasta sectiune a forumului este vorba de echipamentul pe care il foloseste fiecare ... nu vreau sa fac rabat si sa imi postez si eu "scula"

                      lemn: butterfly - Otilia Badescu - OFF
                      fețe: FH - sriver fx 2.1 red
                      BH - sriver fx 2.1. black


                      Lemnul il am de 2 saptamani, l-am luat nou nout, intra bine in mana. Singura problema ar fi ca fetele sunt putin mai mici decat lemnul.

                      Astept discutii mai intense
                      blade> Butterfly - Schlager Carbon
                      FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                      BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                      Comentariu


                      • #36
                        nu cred ca faptul ca fetele sunt un pic mai mici decat lemnul ar fi un impediment, eu am observat din practica mea (destul de mica totusi) ca daca mingea nu loveste mijlocul paletei sau cat mai aproape de acesta nu sare inspre directia care o doresc (ca sa zic asa) asa ca..........
                        oricum niste fete noi (sriver EL 2,1 la 640 de mii ar fi ceva acceptabil ca pret as zice eu) ar fi ceva.............nou

                        Comentariu


                        • #37
                          filo,
                          ai perfecta dreptate cu centrul paletei, insa de multe ori am reusit un punct sau o minge buna si daca am dat mai "pe laturi". Pe mine cred ca ma deranjeaza mai mult faptul ca arata putin inestetic ... dar sa nu mai vorbim, in zile mai proaste, cand lovesc mingea tocmai cu lemnul gol exact unde nu am fața
                          Sriver EL 2.1 cum sunt la spin si viteza fata de FX 2.1 ?
                          Fx am vazut tot pe forum ca la buzau sunt 600.000 iar second sunt 200 - 300.000
                          blade> Butterfly - Schlager Carbon
                          FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                          BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                          Comentariu


                          • #38
                            identic cu otilia badescu

                            lemnu` meu
                            blade> Butterfly - Schlager Carbon
                            FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                            BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                            Comentariu


                            • #39
                              completare

                              detalii "tehnice"


                              A good topspin blade for all types of loop shots. Shatter your opponent's delusions of adequacy.

                              Available with a Flared Handle only.

                              Speed: 76
                              Control: 77
                              Weight: 77
                              Ply: 5
                              blade> Butterfly - Schlager Carbon
                              FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                              BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                              Comentariu


                              • #40
                                diferenta intre cele doua este ca FX are viteza 9,5 si efect 8,5 iar EL are viteza 9,75 si efect 8,25 (deci insesizabila pentru amatori ca noi), totusi pentru cine cunoaste sriver L sau S, EL este la mijloc intre acestea si sriver FX.
                                (aceste informatii le-am luat dintr-un catalog butterfly)

                                Comentariu


                                • #41
                                  m-am uitat si eu la diferente. Intra-devar insesizabile. Oricum Sriver fx cred ca sunt cele mai populare fete de la ei
                                  blade> Butterfly - Schlager Carbon
                                  FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                                  BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    m-am luat cu vorba de sriver fx. Hai sa va prezit ceva mai puternic:
                                    blade> Butterfly - Schlager Carbon
                                    FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                                    BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      e o diferenta remarcabila, Cu g2 cred ca am scoate ochii adversarului pana ne-am obisnui
                                      blade> Butterfly - Schlager Carbon
                                      FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                                      BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        ...Sriver G2 cred ca incearca sa se compare cu V Stage de la Yasaka.
                                        Speed: 98
                                        Spin: 95
                                        Control: 81
                                        Mizutani SZLC
                                        Dignics 05

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Nu este regulamentar ca fata sa fie mai mica decat lemnul

                                          Razvan

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Observatia lui Razvan este corecta

                                            http://www.tenisdemasa.ro/index.php?menu=r
                                            Articol 4.4

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              se pare totusi ca echipamentele Yasaka sunt foarte bune. Inca nu am avut ocazia sa joc cu nimic din gama Yasaka. Sper sa fie cat de curand.
                                              blade> Butterfly - Schlager Carbon
                                              FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                                              BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                echipament

                                                Lemn - Yasaka Balsa, cel mai usor de la Yasaka, control bun, viteza acceptabila
                                                FH - Yasaka Visco 2mm, topspin, control satisfacator
                                                BH - Yasaka Phantom Infinity, efect mult la mingile taiate, contraatac

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Mi-au venit astazi fetele Andro Quad 480. Sunt foarte rapide si cu control bun. Sunt mai rapide decat Tibhar Rapid d Tecs.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    ...daca esti la fel de rapid ca fetele,atunci cred ca nu prea avem sanse in fata ta.
                                                    Mizutani SZLC
                                                    Dignics 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X