Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Boll Tricarbon vs Schlager Carbon/Primorac Carbon- dpdv pret

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Marketing

    Postat în original de VISCO
    Postat în original de elefantel_roz
    Postat în original de makarone
    Exista lemne ca Timo Boll All+ sau Timo Boll Spirit. Asa cum a punctat Visco numele e doar BOLL TRICARBON cum e specificat pe site-ul oficial si pe lemn.
    http://www.butterflyonline.com/online_s ... pe=1&ID=98
    Boll este defapt Ball, adica minge. Boll nu este neaparat un nume si de aceea nu trebuie sa platesti nimic. Doar asocierea cu Timo a cuvantului Boll duce la numele jucatorului, asa cum Maze (labirint) are valoare doar cu Michael, fara e doar un cuvant intr-o limba, iar exemplele pot continua... Asa cum s-au ferit sa foloseasca numele intreg pentru Maze Passion care e un lemn ieftin si bun, se aseamana cu Kreanga Aeros ca tehnologie dar e mult mai ieftin.
    golfboll; boll (slovena) golf ball; ball(engleza)
    Insa adevarul adevarat si intreg din spatele pretului nu il stiu decat cei de la Butterfly, dar putem sa presupunem, cert e ca lemnele care poarta numele marilor jucatori sunt mai scumpe (uneori nejustificat, vezi Kreanga Carbon).
    Have fun
    Si "bol" e castron in romana....
    Hai sa fim seriosi...as vrea sa vad eu firma care are tupeu sa scrie pe un lemn Donic Boll si mai stiu eu ce... ca ii da ala mic in judecata de nu se vad....ca la urma urmei orice denumire care poate induce in eroare cu privire la o asociere care nu exista poate fi urmarita in justitie pentru incalcarea drepturilor la imagine. Asa ca nu o sa vedeti niciodata Andro bol (castron) MegaCarbon...
    Poate e o tehnologie de fabricatie noua complet automatizata si care permite reducerea pretului ...sau e o politica de promovare...urmeaza sa creasca pretul...etc. Dar oricum...sunt convins ca are la baza un acord cu sus-numitul meserias... (adica Timo Blid desigur)
    Elefantzelule, m-ai binedispus. Da, intradevar m-am edificat in legatura cu subiectul. Am primit catalogul Butterfly de la Dandoy care este structurat pe jucatori si la pagina Timo Boll, pe langa celelalte lemne consacrate, in cap de lista, sta Boll Tricarbon langa fotografia campionului. Nu are cum sa fie altfel, este clar ca lemnul in discutie este Timo Boll Tricarbon.
    noutati de ultima ora!!! am fost anuntt de la Butterfly ce de fapt lemnul se cheama Timo Boll, iar jucatorul se numeste Tricarbon!!!!

    Comentariu


    • #27
      Re: Marketing

      Postat în original de makarone
      Exista lemne ca Timo Boll All+ sau Timo Boll Spirit. Asa cum a punctat Visco numele e doar BOLL TRICARBON cum e specificat pe site-ul oficial si pe lemn.
      http://www.butterflyonline.com/online_s ... pe=1&ID=98
      Boll este defapt Ball, adica minge. Boll nu este neaparat un nume si de aceea nu trebuie sa platesti nimic. Doar asocierea cu Timo a cuvantului Boll duce la numele jucatorului, asa cum Maze (labirint) are valoare doar cu Michael, fara e doar un cuvant intr-o limba, iar exemplele pot continua... Asa cum s-au ferit sa foloseasca numele intreg pentru Maze Passion care e un lemn ieftin si bun, se aseamana cu Kreanga Aeros ca tehnologie dar e mult mai ieftin.
      golfboll; boll (slovena) golf ball; ball(engleza)
      Insa adevarul adevarat si intreg din spatele pretului nu il stiu decat cei de la Butterfly, dar putem sa presupunem, cert e ca lemnele care poarta numele marilor jucatori sunt mai scumpe (uneori nejustificat, vezi Kreanga Carbon).
      Have fun
      Bine, dar cum vine atunci ca lemnele celelalte se cheama Kreanga Carbon, Primorac, Schlager doar numele de familie. Suna mai bine Boll Tricarbon decat Timo Boll Tricarbon, e prea lung astfel.

      Comentariu


      • #28
        Asa este. Timo Boll Tricarbon ar fi sunat ca "Ala Bala Portocala"
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #29
          Sa da sau Sa nu

          sa imi cumpar un lemn tricarbon sau sa nu imi cumpar as vrea sa aud parerea a mai multora dintre voi daca se poate
          Blade: Primorac
          FH :Sriver Fx
          BH :Sriver FX

          Comentariu


          • #30
            Eu zic sa-ti cumperi si sa ne spui si noua cum sare ... :P
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • #31
              ok atunci ca intr-o luna sau o saptamana va spun cum sare dar din cate am auzit cred ca sare tare
              Blade: Primorac
              FH :Sriver Fx
              BH :Sriver FX

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X