Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Se roade lemnul + durere

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Se roade lemnul + durere

    Salutare! Am o noua paleta de vreo 5 zile, iar problema este ca datorita transpiratiei abundente a mainii (3-4ore in fiecare zi joc intens), lemnul s-a ros in partea degetului mijlociu, sau asa cred eu ca ma cam deranjeza la falanga a 2-a a degetului. Ce pot sa fac? Lemnul este un lkt ayous hinoki.

  • #2
    Incearca sa pui un overgrip.
    TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Ashes Vezi post
      Incearca sa pui un overgrip.
      Corect cea mai buna solutie .
      Reuce si transpiratia maini ,eventual pudra de talc face minuni .

      Comentariu


      • #4
        Din ce inteleg eu il "roade" partea laterala a lemnului,acea zona nu poate fi acoperita de grip.Lemnul fiind nou nu intotdeauna este f bine slefuit de catre fabrica in zona respectiva.Propun o slefuire cu smirghel fin a portiunii deranjante.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Teodorus Vezi post
          Din ce inteleg eu il "roade" partea laterala a lemnului,acea zona nu poate fi acoperita de grip.Lemnul fiind nou nu intotdeauna este f bine slefuit de catre fabrica in zona respectiva.Propun o slefuire cu smirghel fin a portiunii deranjante.
          Exact.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Teodorus Vezi post
            Din ce inteleg eu il "roade" partea laterala a lemnului,acea zona nu poate fi acoperita de grip.Lemnul fiind nou nu intotdeauna este f bine slefuit de catre fabrica in zona respectiva.Propun o slefuire cu smirghel fin a portiunii deranjante.
            Se vede cine e trecut prin experiente similare
            TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X