Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tuttle vip 2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tuttle vip 2018











    Am achizitionat pentru un prieten un Vip 2018 anul trecut in ianuarie. In urma cu doua saptamani a venit la mine sa o schimb ca a agatat-o de masa. Spre marea mea surprindere dupa aproape 2 ani de joc fata era intr-o stare foarte buna si inca ridica mingea(tuttle vip 2018 sunt fete super lipicioase). Se pere ca sunt niste fete super atractive. Mai complete decat H3 de la DHS, mai rapide, echilibrate pe toate loviturile. Revin cu impresii supa ce la dau un boost sanatos.



    Daca se poate vedea din poza, topsheetul prezinta niste firicele denivelante, tehnologie patentata de cei de la Tuttle, care se pare ca este foarte apreciata de jucatori la nivelul de spin generat.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

  • #2
    interesanta treaba cu firicelele alea...
    (Eu cu cat joc mai mult cu antipowerul de la yasaka, cu atat raman tot mai uimit de ce e in stare. Posibil si firicelele alea sa aiba spilul lor)
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

    Comentariu


    • #3


      Stadiul după 3 straturi fine. Citeam despre diferența dintre bureți. La fata neagra tuttle folosește burete albastru cu două grade mai dur decât cel galben. Se pare că și cauciucul negru se comporta altfel având culoarea naturala a cauciucului fara adaos de coloranți care se pare că ar modifica comportamentul cauciucului. Fata neagra astfel e pretabila pentru jocul la FH iar cea roșie la BH.

      Am observat că aplicând cam aceeași cantitate de booster, fața roșie sa curbat mai proeminent(aici se vede acea diferența de 2 grade la duritate) decât cea neagra
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu


      • #4
        Unde se gasesc de vanzare?

        Comentariu


        • #5
          https://www.tenis-de-masa.com/magazin/tuttle-2018-vip/

          sau pe magazinele de afara
          FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

          Comentariu


          • #6
            Astept review ul tau, apoi ma decid daca comand o pereche...

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Claudiu84 Vezi post
              Astept review ul tau, apoi ma decid daca comand o pereche...
              Mai dureaza ceva, sigur le voi monta peste o luna. le fac cilindru cu boost, le las 2 saptamani si apoi le dau pe topsheet pana se indreapta perfect. vor sta inca o saptamana si dupa se vor lipi cu 3 straturi pe burete si doua pe lemn. Sar extraordinar de bine fetele chinezesti boostate asa.
              FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

              Comentariu


              • #8
                Nui problema, am un 09C de tocit )

                Comentariu


                • #9


                  Primul cilindru gata de pauza de 1 saptamana
                  FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                    Comentariu


                    • #11


                      Clilindrul Nr.2
                      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                      Comentariu


                      • #12


                        Nu am mai aștepta câteva zile pentru a boosta pe topshet fata rosie, sa comportat foarte bine și i-am dat de ieri până azi mai multe straturi. Acum e perfect la orizontala. A intrat la tratament pe topsheet fata neagra.
                        FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                        Comentariu


                        • #13
                          Gata, ambele fete s-au relaxat, și-au recăpătat și o parte mare din lipiciozitate(după boostul pe topshet se pierde un 30% din lipiciozitatea fetei), in timp record. îmi este clar că sunt avide după booster. M?ine le montez și sper sa ajung la sala sa le dau o probă. Fetele au acum 74 de grame netaiate. îmi pare rău că nu le-am cântărit înainte de boost sa vad cat au luat în greutate.

                          FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Am montat vip-ul negru pe forhandul paletei mele. Doua straturi de revolution 3 v?scozitate medie am dat pe burete și și unul pe lemn. Am țopăit mingea umpic cu paleta și la prima impresie pot spune că mingea sare neașteptat de bine având în vedere că fata are o lipiciozitate buna(ridică și tine mingea 1secunda). Sper sa apuc astăzi sa merg la sala.

                            ​​​​​​
                            FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                            Comentariu


                            • #15
                              Aștept impresiile de după antrenament

                              Comentariu


                              • #16
                                Noah bun

                                Am reusit sa dau doua antrenamante cu tuttle vip 2018 montata pe Darker Liberta Synergy +. Primul antrenament nu prea am inteles multe si din aceasta cauza nu am scris nimic. Fata se comporta nepredictibil. Are viteza foarte buna, arc mare si aruncare lunga. La primul topspin totul ok, la al doilea umpic mai in forta arunca jos, in fileu....... am injurat pe numere de casa toti chinezii si cine ma pus iar sa incerc fete chinezesti.

                                Ieri, dupa o pauza de cateva zile am fugit pe la sala sa mai injur niste Chinezi. Se pare ca sa mai linistit umpic Vipul si pot sa o evaluez cumva.

                                VITEZA Mai mare ca si la primul antrenament. Pot compara cu urmatoarele fete chinezesti/hibride:

                                mai rapida decat Friendship/729 Battle II, DHS Hurricane 3 NEO, DHS Hurricane 3, Nittaku Hurricane Pro 3 Turbo Blue, Yasaka Shining Dragon, toate boostate in aceeasi maniera. Simnt ca inca nu sa declansat toata acceleratia de care e capabila(inca mai e putin lipicioasa) dupa ce se va stabiliza poate se va putea apropia de fetele europene rapide. Practic pot da serve rapide si lungi exact ca si cu o europeana, contre topspin, blocuri rapide.

                                TOPSPIN usor de executat. Am observat ca am probleme sa prind masa cand dau topspin in forta de aproape de masa(am reglat umpic unghiul paletei si sa rezolvat). Fata exceleaza la topspin de la semi-distanta, arunca lung cu arc inalt.

                                BLOCK decent, nu am sesizat probleme(cred ca aici ajuta mult si lemnul) dar nici nu pot spune ca e senzatie la block. Cred ca si aici se va comporta poate mai bine dupa ce se va stabiliza fata de la boost. Inca topsheetul este extrem de elastic (crud).

                                PRELUARI Aici e marea dezamagire. Speram ca voi transforma dupa boost o fata chinezeasca in una hibrida dar m-am inselat. Fata se comporta exact ca si o europeana veritabila, nu beneficiez in nici un fel de acea lipiciozitate care sa sustina preluarea ca si la fetele chinezesti veritabile.

                                SERVA exact ca si la o europeana, nu a trebuit sa fac mari modificari fata de TSP Ventus Spin, ce am folosit-o cateva luni.

                                SIMNT mediu hard, topshet elastic control decent

                                In CONCLUZIE pot spune ca am o fata mult peste medie ca si comportament, comparabila la capacitati cu aproape orice fata europeana.

                                PRO
                                am castigat mare lejeritate la Topspin
                                spin bun si usor de generat chiar si la viteze mici
                                pretul(la 100 de lei e o alternativa buna pentru multe fete europene)


                                CONTRA
                                am pierdut atuul adus de lipiciozitatea chinezeasca
                                aproape de masa si de pe masa trebuie inteleasa ca atare si modificat din unghiul paletei (diferit fata de tot ce am incercat pana acum)
                                per total jocul meu a regresat umpic, din ce simnt(poate aici intervine si adaptarea, sper ca dupa cateva antrenamente sa fie mai bine)
                                greutatea: fata are 74 de grame netaiata, pentru mine e mult.



                                CRED CA SE MAI POATE FACE O EVALUARE PESTE O LUNA SI ACEEA VA FI MAI CONCLUDENTA.





                                FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Revin cu cateva precizari suplimentare despre vip 2018

                                  In comparatie cu dignics 05 pe care le folosesc acum. Precizez ca am folosit aceste fete (dignics si vip 201 pe acelas lemn.

                                  La serviciu mi sa parut ca vip 2018 produce mai mult spin decat dignics sau cel putin il produce mai usor, fara a fi necesar sa posezi o tehnica perfecta. Posibil ca aplicand o tehnica buna sau foarte buna dignicsul sa iasa mai bine din aceasta lupta.
                                  La capace dignics este superioara
                                  La topspin din rever dignics castiga si aici detasat lupta
                                  E, la forhand, cred ca Vip 2018 pe un lemn OFF+ semi elastic cu carbon sub primul furnir s-ar putea sa fie mai buna decat dignics 05.

                                  FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X